Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, bergerac napisał:

ja liczyłem na wsparcie zarówno moralne i techniczne.

Proponuję zatem spot w Szczecinie. Ty się przejedziesz Giulią i zrobisz 12L/100, ja się przejadę Stelvio zrobię 6L/100. Wszyscy będą zadowoleni 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bergerac napisał:

ja liczyłem na wsparcie zarówno moralne i techniczne. A dowiedziałem się, że dziaduję i mi szkoda wydać drobnych 9 koła więcej na paliwo w roku ;]

Dziadujesz. Diesla trzeba było brać. Miałbyś większe „oszczędności”. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

przy okazji - zadzwonił dzisiaj sprzedawca, który sprzedał mi auto. Pytał o wrażenia, czy są jakieś problemy, itp. Generalnie miło mnie to zaskoczyło. Opowiedziałem o swoich doświadczeniach ze spalaniem i stwierdził, że to nie jest normalne i powinny to być okolice 10 litrów. Powiedział, żeby pojeździć jeszcze z 1.000 - 2.000 km i podjechać na serwis, odczytają parametry i wgrają nowe oprogramowanie.

Czylj kupiles nowe, zepsute auto. Jedank co Alfa to Alfa:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie ludzi którzy kupują auta powyżej 100k a później płaczą ile to pali. 

 

W żadnym swoim aucie nigdy nie patrzyłem na spalanie. Mogło to być z 10,15 mogło to być i 5l ...

Jeździłem jakiś czas CC turbo 170Km. Auto spalało do 20L na 100 i jakoś nie płakałem. Obecnie upalam Stilo 1.9 16V które kocha wysokie obroty i też jakoś nie zwracam.na spalanie uwagi.

 

Jeżeli chcesz suva XXX KM wgraj Logistic Mode do xxxx RPM . Sprawa załatwiona.

 

 

a jeżeli nie. Ciesz się jazdą Wyjątkowym suvem włoskiej marki. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie ludzi którzy kupują auta powyżej 100k a później płaczą ile to pali. 
 
W żadnym swoim aucie nigdy nie patrzyłem na spalanie. Mogło to być z 10,15 mogło to być i 5l ...
Jeździłem jakiś czas CC turbo 170Km. Auto spalało do 20L na 100 i jakoś nie płakałem. Obecnie upalam Stilo 1.9 16V które kocha wysokie obroty i też jakoś nie zwracam.na spalanie uwagi.
 
Jeżeli chcesz suva XXX KM wgraj Logistic Mode do xxxx RPM . Sprawa załatwiona.
 
 
a jeżeli nie. Ciesz się jazdą Wyjątkowym suvem włoskiej marki. 
 
 
A poniżej 100k można płakać? Przecież kolega@bergerac pisze, że jest negatywnie zaskoczony spalaniem i sprzedawca utwierdził go, że jednak coś jest nie tak.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janusz napisał:

A poniżej 100k można płakać? Przecież kolega@bergerac pisze, że jest negatywnie zaskoczony spalaniem i sprzedawca utwierdził go, że jednak coś jest nie tak.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Pisze pisze. Już kilka stron wcześniej zasugerowano wizytę w ASO i dopiero jak się odezwali to będzie akcja. Może wątek w centrali już jest? Kto wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

Nie rozumie ludzi którzy kupują auta powyżej 100k a później płaczą ile to pali. 

 

Tu nie o to chodzi. Im droższe auto tym bardziej masz prawo oczekiwać, że będzie robiło to, co w katalogu obiecali. Gdyby napisali że pali 11 to pewnie @bergerac nawet by nie mrugnął. Ale że obiecali 7 a pali 11 to można założyć, że albo zepsuty albo nakłamali. W obu przypadkach nieładnie.

 

 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

przy okazji - zadzwonił dzisiaj sprzedawca, który sprzedał mi auto. Pytał o wrażenia, czy są jakieś problemy, itp. Generalnie miło mnie to zaskoczyło. Opowiedziałem o swoich doświadczeniach ze spalaniem i stwierdził, że to nie jest normalne i powinny to być okolice 10 litrów. Powiedział, żeby pojeździć jeszcze z 1.000 - 2.000 km i podjechać na serwis, odczytają parametry i wgrają nowe oprogramowanie.

 

U mnie spalanie spadło po 10kkm. Obecnie mam średnie z 20kkm 11,7. Średnia prędkość od początku 38 km/h. Generalnie jazda poza miastem dynamiczna. W mieście spokojnie 🙂 Też liczyłem na mniej, ale już się przyzwyczaiłem, mam wersję 280.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, HARDTECHNO said:

Nie rozumie ludzi którzy kupują auta powyżej 100k a później płaczą ile to pali. 

Uwazam, ze sa uzasadnione powody do zalu, jesli Stelvio 2.0T robi w stosunku do Insignii 1.5T spalanie jak Grand Cherokee V8. +5 litrow na krajowej drodze... widac golym okiem, ze gdzies tu jest jakis blad. 

Gdyby biadolil, ze nie pali mu siedem czy osiem, to wtedy zgoda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, janusz napisał:

A poniżej 100k można płakać? Przecież kolega@bergerac pisze, że jest negatywnie zaskoczony spalaniem i sprzedawca utwierdził go, że jednak coś jest nie tak.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Coś za coś.  Albo kupuje budę dużego suva albo kupuje dustera. 

Dla mnie Stelvio to piękny SUV jeszcze jakbym miał $$ to.kupilbym najmocniejsza wersję jaka jest dostępna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Tu nie o to chodzi. Im droższe auto tym bardziej masz prawo oczekiwać, że będzie robiło to, co w katalogu obiecali. Gdyby napisali że pali 11 to pewnie @bergerac nawet by nie mrugnął. Ale że obiecali 7 a pali 11 to można założyć, że albo zepsuty albo nakłamali. W obu przypadkach nieładnie.

 

 

Dokładnie tak. Ale do niektórych chyba to za bardzo nie dociera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarcG napisał:

Zauważam tu ciekawą rzecz, posiadacze stosunkowo tanich 10-15 letnich samochodów piszą, że dla nich spalanie nie ma znaczenia czy 5 czy 15 to trudno, no i oczywiście wyśmiewanie "bogaczy", że płaczą nad tym, że samochód pali pare litrów więcej niż miał palić.

 

A to dlatego, że koszty posiadania starego auta są nieprzewidywalne, więc spalanie nie jest tak istotne w kontekście wydatków na nagłe i spodziewane awarie. Kupując nowe dokładnie wiesz ile bedzie kosztować ubezpieczenie przez X lat, przeglądy i tak dalej. I planujesz np. przejechać 150 kkm i liczysz, ile to sumarycznie wyniesie. I wychodzi np. że miesięcznie łączny koszt posiadania auta będzie 2500 zł (razem ze wszystkim). I większe zużycie, niż deklarowane przez producenta, może dać np. +300 zł. Niby niedużo, ale wkurza sam fakt. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał:

Niby niedużo, ale wkurza sam fakt. 

Można też do tego inaczej podejść. Kupujesz na raty i całkowity koszt jest 100 kzł. Nagle okazuje się że jeszcze trzeba dopłacić 30. Ciekawe, czy którykolwiek z piszących poleciałby chętnie i dokładał. Bo w końcu nie będzie dziadował  ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Nie rozumie ludzi którzy kupują auta powyżej 100k a później płaczą ile to pali. 

 

 

 

 

A ja nie rozumiem ludzi którzy nie pojmuję logicznego myślenia.

 

Jedną z wielu kwestii rozważanych przy zakupie jest spalanie - tak jak wyciszenie, prowadzenie, awaryjność.

Co ma piernik do wiatraka, że wydałem 100, 150, 200k na samochód i narzekam na spalanie? Mam prawo do egzekwowania prawidłowych osiągów samochodu, bo te osiągi były jednym z kryteriów zakupu.

Jakby drzwi skrzypiały a auto przyspieszało do setki w 12 sekund też byś nie "płakał"?

 

Spalanie to taki sam parametr jak inne i ma się w granicach tolerancji do podanego przez producenta mieścić. Kropka.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Tu nie o to chodzi. Im droższe auto tym bardziej masz prawo oczekiwać, że będzie robiło to, co w katalogu obiecali. Gdyby napisali że pali 11 to pewnie @bergerac nawet by nie mrugnął. Ale że obiecali 7 a pali 11 to można założyć, że albo zepsuty albo nakłamali. W obu przypadkach nieładnie.

 

 

 

O widzisz, napisałeś ładniej to co ja naskrobałem teraz, mogłem wątek do końca doczytać. Im więcej kasy wydaję na daną rzecz/usługę tym bardziej wymagam aby jego parametry pokrywały się z zakładanymi.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 07:15, bergerac napisał:

ja liczyłem na wsparcie zarówno moralne i techniczne. A dowiedziałem się, że dziaduję i mi szkoda wydać drobnych 9 koła więcej na paliwo w roku ;]

możesz kupić akcje Orlenu to będziesz miał zniżkę 10gr na litrze ;] albo i 15gr na Vervie ;] 

 

nie czytałem całego wątku, a ile pali w mieście, trasie? to rozumiem Stelvio 2.0 200 z AT Q4?

domyślnie ma spięte 4x4 czy default jest ośka i dopiero w trybie jakimś zapina całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinos napisał:

domyślnie ma spięte 4x4 czy default jest ośka i dopiero w trybie jakimś zapina całość?

Domyślnie RWD. 4WD dopina w różnych momentach i proporcjach. Akurat @bergerac w MY2020 powinien mieć w menu możliwość podejrzenia rozkładu napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hefi napisał:
11 godzin temu, HARDTECHNO napisał:
Coś za coś.  Albo kupuje budę dużego suva albo kupuje dustera. 
Dla mnie Stelvio to piękny SUV jeszcze jakbym miał $$ to.kupilbym najmocniejsza wersję jaka jest dostępna. 
 

Pokaż więcej  

Stelvia to nie jest duży suv, wymiary ma kompaktowe

No własnie, na drodze nie robi wrażenia dużego SUVa, a tu każdy o kiosku ruchu, itd.

Wiadomo, nie płaszczak ale i nie stodoła.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam tu ciekawą rzecz, posiadacze stosunkowo tanich 10-15 letnich samochodów piszą, że dla nich spalanie nie ma znaczenia czy 5 czy 15 to trudno, no i oczywiście wyśmiewanie "bogaczy", że płaczą nad tym, że samochód pali pare litrów więcej niż miał palić.
Biedny liczy każda złotówkę, bogaty grosz...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarcG napisał:

Zauważam tu ciekawą rzecz, posiadacze stosunkowo tanich 10-15 letnich samochodów piszą, że dla nich spalanie nie ma znaczenia czy 5 czy 15 to trudno, no i oczywiście wyśmiewanie "bogaczy", że płaczą nad tym, że samochód pali pare litrów więcej niż miał palić.

Nie wiem czy piłeś do.mnie.ale odpowiem śpiewająco... " Nie cieszy mnie buzia na widok nowszego autka"... Wyrosłem z wyścigów o lepsze auto( czytaj nowsze)

Akurat Stilo mam i jakoś nie chce się popsuć od x lat. Jeżeli padnie kupię następne... W chwili obecnej pompuje pieniądze gdzie indziej. 

Więc zostaje ze swoim Struclem JTD .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Dlatego ciągle jeżdżą 15 letnimi struclami ;]

Jeżeli.moj strucel.padnie. zmienię na następny ,może być strucel kolejny. 

Co do tankowania ... Nie patrzę na spalanie bo mnie na nie stać.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HARDTECHNO napisał:

Jeżeli.moj strucel.padnie. zmienię na następny ,może być strucel kolejny. 

Co do tankowania ... Nie patrzę na spalanie bo mnie na nie stać.:p

Ty nie rozumiesz jak ktoś może płakać nad spalaniem, a ktoś nie kuma jak możesz jeździć struclem jak sam go nazywasz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Jeżeli.moj strucel.padnie. zmienię na następny ,może być strucel kolejny. 

Co do tankowania ... Nie patrzę na spalanie bo mnie na nie stać.:p

Tak, kupiłeś oszczędnego diesla i opowiadasz jakieś pierdoły, ciekawe czy gdyby palił 15 to też być tak cfaniakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 18:52, bergerac napisał:

 

- trasa drogą krajową 15, wczoraj zrobiłem ją Alfą, w jedną i drugą stronę. Średnie spalanie 11,7 litra

 


IMO to bardzo duża różnica i nie jest uzasadniona ani mocą ani gabarytem auta.Okolice 10 litrów by było OK.

Faktycznie sporo. Chociaż niski Arteon 2.0 spala mi średnio też ok 10. Większość w trasie. 

 

Z kolei miałem ostatnio okazję potestowac Touarega 3.0 TFSI i średnio brał ok 13,4. A tu jednak masa olbrzymia i silnik też spory. 

 

Pewnie musisz kilka kkm zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarcG napisał:

Tak, kupiłeś oszczędnego diesla i opowiadasz jakieś pierdoły, ciekawe czy gdyby palił 15 to też być tak cfaniakował.

He. Następne auto jakie mam na celowniku to V6 lancia lub chrysler V6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergerac takie cos dzisiaj przeczytalem w komentarzach na Zlomniku:

"

Paweł Dejko

Jak ktoś przegląda forum alfaholików, to wie że to normalka.

1. Kupujesz za wszystkie swoje oszczędności Alfę Romeo 159 w cenie 6 000 zł.

2. Wywalasz z niej czujnik zmierzchu (bo źle współpracuje z zenonami z Aliexpress "policja mijała z pięć razy i dowodu nie zabrali").

3. Wywalasz z niej czujnik deszczu bo żel się skrystalizował, a nowy to 150 zł co stanowi 2,5% wartości pojazdu i zgodnie z Wielką Księgą Miasta czyni naprawę nieopłacalną.

4. Wywalasz też fotele ze skórzaną tapicerką i zastępujesz je tymi z czarnej szmaty. Bo skórę trzeba myć, a na czarnej szmacie nie widać wypoconej plamy z dupy.

5. Zakładasz pięć tematów aby ostatecznie upewnić się, że nie ma skutecznej przeróbki wahacza od Poloneza w taki sposób, żeby można nim było zastąpić dolny wahacz za 1 800 zł w ASO.

6. Pytasz gdzie można kupić używany olej silnikowy i prowadzisz wywód, że niczym nie różni się od nowego Millersa, a producenci kłamią i spisek.

7. Latem dopisujesz się do tematu "klima nie działa" mającego 357968542 stron.

8. Zimą do tematu "nie odpala na mrozie" mającego 38746578 stron.

9. Zakładasz temat: Bella by Sebix, gdzie opisujesz swoje druciarstwo i kłócisz, że nalewki nie są gorsze od Continental PremiumContact, bo szwagier 300 000 km na nich zrobił i jeszcze żyje."

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wlad napisał:

@bergerac takie cos dzisiaj przeczytalem w komentarzach na Zlomniku:

aż takiej fantazji to nie mam, ale szczerze mnie zdziwiło ile emocji wywołało moje komentowanie spalania samochodu :) Nie sądziłem, że to aż tak drażliwy temat :hehe: 

 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

aż takiej fantazji to nie mam, ale szczerze mnie zdziwiło ile emocji wywołało moje komentowanie spalania samochodu :) Nie sądziłem, że to aż tak drażliwy temat :hehe: 

 

Typowa Alfa musi budzić emocje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 07:13, bergerac napisał:

aż takiej fantazji to nie mam, ale szczerze mnie zdziwiło ile emocji wywołało moje komentowanie spalania samochodu :) Nie sądziłem, że to aż tak drażliwy temat :hehe: 

 

Kupiłes Alfe. To niedopuszczalne na AK ;) a przynajmniej dla wiekszosci niezrozumiale ;). Więc za wszelką cene chcą Ci udowodnic bląd;)

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.