Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

On 10/8/2020 at 5:59 PM, bergerac said:

przy okazji - zadzwonił dzisiaj sprzedawca, który sprzedał mi auto. Pytał o wrażenia, czy są jakieś problemy, itp. Generalnie miło mnie to zaskoczyło. Opowiedziałem o swoich doświadczeniach ze spalaniem i stwierdził, że to nie jest normalne i powinny to być okolice 10 litrów. Powiedział, żeby pojeździć jeszcze z 1.000 - 2.000 km i podjechać na serwis, odczytają parametry i wgrają nowe oprogramowanie.

 

@bergerac i jak tam sie sytuacja rozwinela ze spalaniem? 

Dotarlo sie troche w koncu czy cos jednak poprawiali w sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

@bergerac i jak tam sie sytuacja rozwinela ze spalaniem? 

Dotarlo sie troche w koncu czy cos jednak poprawiali w sofcie?

coś Ty, nic się nie dotarło, cały czas tak samo. Tzn. jest jeden plus - pali tak samo, ale ja już normalnie jeżdzę, nie pieszczę się z autem ;) Dotrwam do przeglądu. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bergerac napisał:

coś Ty, nic się nie dotarło, cały czas tak samo. Tzn. jest jeden plus - pali tak samo, ale ja już normalnie jeżdzę, nie pieszczę się z autem ;) Dotrwam do przeglądu. 

Może po zmianie oleju będzie lepiej. Fabryczny może być bardziej lepki na dotarcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

coś Ty, nic się nie dotarło, cały czas tak samo. Tzn. jest jeden plus - pali tak samo, ale ja już normalnie jeżdzę, nie pieszczę się z autem ;) Dotrwam do przeglądu. 

Jak reszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

Jak reszta ?

jest OK. Zasadniczo nie ma się do czego przyczepić. Najbardziej brakuje mi kamery 360 stopni i Intelliluxa. Nie są ksenony złe, ale jednak to przepaść.

 

Ważne, że keyless działa już dobrze, szkoda, że nie ma w tylnych drzwiach, bo czasem się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bergerac napisał:

jest OK. Zasadniczo nie ma się do czego przyczepić. Najbardziej brakuje mi kamery 360 stopni i Intelliluxa. Nie są ksenony złe, ale jednak to przepaść.

 

Ważne, że keyless działa już dobrze, szkoda, że nie ma w tylnych drzwiach, bo czasem się przydaje.

Ponad 200k i nie ma kamer, chocby ledow, problemy z keyless i spalaniem to slabe polaczenie. 

Albo pechowo trafiles z egzemplarzem albo mit alfy trwa...

Oby dalej bylo tylko lepiej :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, rwIcIk said:

Może po zmianie oleju będzie lepiej. Fabryczny może być bardziej lepki na dotarcie 

 

Gdyby tak bylo, to producent zalecalby wymiane po 1000-3000km.

A nawet jesli to nie spodziewalbym sie spadku wiekszego niz 0,1-0,2l z tytulu oleju ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, zinger said:

Ponad 200k i nie ma kamer, chocby ledow, problemy z keyless i spalaniem to slabe polaczenie. 

Albo pechowo trafiles z egzemplarzem albo mit alfy trwa...

 

Poza spalaniem to raczej cala reszta byla wiadoma w momencie zakupu ;]

Wiec o jakim micie tutaj moze byc mowa? ;)

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

zobaczymy, nie czepiam się, bo dowiedziałem się tutaj, że jak się kupuje auto za ponad 2 stówki to już nie wolno się przejmować spalaniem, a wręcz jest to przejaw dziadowania :hehe: 

Dokładnie tak jest co z resztą już pisałem wcześniej 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bergerac napisał:

właśnie czekałem na Twoją błyskotliwą uwagę :ok: 

Szczerze to bardziej na kierowcę BMW pasujesz niż Alfy 😆

Chodzi o to, że taka Alfa ma z założenia dawać frajdę z jazdy bez względu na spalanie i wyposażenie. :ok:

W ten sposób podejdź do zagadnienia.

Jak chciałeś oszczędny dupowóz, to IMO źle wybrałeś ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Poza spalaniem to raczej cala reszta byla wiadoma w momencie zakupu ;]

Wiec o jakim micie tutaj moze byc mowa? ;)

 

To też można sprawdzić na forach gdzie użytkowników jest kilkadziesiąt. Tutaj autor wątku szuka chyba tylko atencji bo ile jest takich Stelvio? Trzy? Z tym samym silnikiem dwa?🙃

Jest też jedna Giulia Q. Jeszcze nie widziałem tutaj żadnego wątku o aucie lub (o zgrozo) o spalaniu. Widocznie wie gdzie szukać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bergerac napisał:

właśnie czekałem na Twoją błyskotliwą uwagę :ok: 

 

Szczerze to bardziej na kierowcę BMW pasujesz niż Alfy 😆

A ja wiedziałem , że mnie wywołujesz.... Wątek musi żyć , licznik bić 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Chodzi o to, że taka Alfa ma z założenia dawać frajdę z jazdy bez względu na spalanie i wyposażenie. :ok:

W ten sposób podejdź do zagadnienia.

Jak chciałeś oszczędny dupowóz, to IMO źle wybrałeś ;]

 

Gdzie mam ci wysłać flaszkę ? 👍

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bergerac napisał:

Kamerę cofania ma, nie ma 360 stopni. 

 

Ledy też ma, nie ma matrycowych świateł ledowych. Keyless działa jak pisałem, problemy to miałem w Kodiaqu. Jedyny mankament, że keyless nie obsługuje tylnych drzwi.

 

To były kompromisy, które zaakceptowałem wybierając samochód. To jak wygląda i jak się prowadzi wynagradza te braki. Ma też zegary jak prawdziwy samochód, co mi się bardzo podoba :ok: 

Nie zrozum mnie zle, mnie sie ta alfa bardzo podoba i nie zycze Ci zle, ale cos na rzeczy jest, skoro temat od kilku tygodni jest walkowany i ciagle jest jakies ale, a przynajmniej tak to odczytuje.

To tak jak w jednym kawale, niby wszystko ok, ale smrod pozostal ;)

 

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zinger said:

Nie zrozum mnie zle, mnie sie ta alfa bardzo podoba i nie zycze Ci zle, ale cos na rzeczy jest, skoro temat od kilku tygodni jest walkowany i ciagle jest jakies ale, a przynajmniej tak to odczytuje.

To tak jak w jednym kawale, niby wszystko ok, ale smrod pozostal ;)

 

 

Temat ja przywolalem bo pojawilo sie takie Stelvio w garazu podziemnym w bloku i tak mi sie skojarzylo z tym watkiem...

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest OK. Zasadniczo nie ma się do czego przyczepić. Najbardziej brakuje mi kamery 360 stopni i Intelliluxa. Nie są ksenony złe, ale jednak to przepaść.
 
Ważne, że keyless działa już dobrze, szkoda, że nie ma w tylnych drzwiach, bo czasem się przydaje.
Za 200 stówy i nie ma led ani keyless w 5 drzwiach?

Dobrą już widzę, że odpowiedziałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Widzę że srednia AK mocno w górę poszła jeśli  kupujecie auta za 200 stów tys PLN 8]

I żeby się jeszcze spalaniem przejmować :facepalm:

 

Wiesz - na NoPb to sobie możemy Ty i ja jako plebs ganiać. Oni byle czego do baków nie leją. Weź tu zatankuj 70L Jacka Danielsa, to się będą koledzy śmiać, że hipermiuma na Pieprzyku czy innym Auchan tankujesz. Dopiero te 70L ale Regala (przynajmniej 12-tki), jako tako znajomym banana podprostowuje. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rwIcIk napisał:

Chodzi o to, że taka Alfa ma z założenia dawać frajdę z jazdy bez względu na spalanie i wyposażenie. :ok:

W ten sposób podejdź do zagadnienia.

Jak chciałeś oszczędny dupowóz, to IMO źle wybrałeś ;]

 

Wg mnie czasy, gdzie były zero-jedynkowe kompromisy skończyły się w motoryzacji pod koniec lat 90-tych. Spójrz jak są wyposażone hot-hatche albo popatrz jakie spalanie mają mocne TFSI.

Uważam, że można obecnie wybrać auto, które zapewnia i frajdę z jazdy, dobre wyposażenie i rozsądne spalanie. Zresztą dokładnie ja tak wybierałem, tylko spalanie się nie potwierdziło :) 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bergerac napisał:

jest OK. Zasadniczo nie ma się do czego przyczepić. Najbardziej brakuje mi kamery 360 stopni i Intelliluxa. Nie są ksenony złe, ale jednak to przepaść.

 

Ważne, że keyless działa już dobrze, szkoda, że nie ma w tylnych drzwiach, bo czasem się przydaje.

Keyless jedna to jest dopiero masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sdss napisał:

Keyless jedna to jest dopiero masakra. 

chodzi Ci o otwieranie w jednych drzwiach ? To się mija z celem. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest dostęp w czterech drzwiach. Nie rozumiem po co takie gówniane oszczędności jak w przypadku tej Alfy, czy np. Kodiaq. W takiej Insignii były bez problemu sensory we wszystkich drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sdss napisał:

Keyless jedna to jest dopiero masakra. 

Ja nie rozumiem tych problemow. Na prawie tak ciezko otworzyc drzwi z pilota? Ile razy w ciagu roku zdarza sie Wam miec zajete rece na tyle ze jest to problem egzystencjalny z wejściem do auta i naciśnięcia guziczka? A po za tym taki keyless trzeba chowac do jakis magicznych pudeleczek ekranujących zeby czasem zlodziej nie ukradl auta metoda na walizeczke...

Tak wiem auto za 200 tys wg niektorych powinno miec juz wszystko.. 

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

chodzi Ci o otwieranie w jednych drzwiach ? To się mija z celem. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest dostęp w czterech drzwiach. Nie rozumiem po co takie gówniane oszczędności jak w przypadku tej Alfy, czy np. Kodiaq. W takiej Insignii były bez problemu sensory we wszystkich drzwiach.

Tak, Seat Arona ma czujnik w klamce kierowcy i bagażniku. Takie dziwne oszczędności. W drugim aucie mam w każdej i jest ok. Marynarka ,  teczka na tylne siedzenie wbrew pozorom używam codziennie.

 

3 godziny temu, johny napisał:

Led to podstawa 

Tak, Matrix to świetne rozwiązanie podnoszące znacząco bezpieczeństwo.

 

2 godziny temu, norbert123 napisał:

Ja nie rozumiem tych problemow. Na prawie tak ciezko otworzyc drzwi z pilota? Ile razy w ciagu roku zdarza sie Wam miec zajete rece na tyle ze jest to problem egzystencjalny z wejściem do auta i naciśnięcia guziczka? A po za tym taki keyless trzeba chowac do jakis magicznych pudeleczek ekranujących zeby czasem zlodziej nie ukradl auta metoda na walizeczke...

Tak wiem auto za 200 tys wg niektorych powinno miec juz wszystko.. 

Tak, ciezko mając dziecko torbę na rękach. Nie po to jest system bezkluczykowy, żeby używać pilota. Jest ubezpieczenie, nie można popadać w paranoję.

 

Arona kosztował 70tyś i nie chodzi o wszystko tylko robienie czegoś z sensem 😁😂🤣

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sdss napisał:

Tak, Seat Arona ma czujnik w klamce kierowcy i bagażniku. Takie dziwne oszczędności. W drugim aucie mam w każdej i jest ok. Marynarka ,  teczka na tylne siedzenie wbrew pozorom używam codziennie.

 

Tak, Matrix to świetne rozwiązanie podnoszące znacząco bezpieczeństwo.

 

Tak, ciezko mając dziecko. Nie po to jest system bezkluczykowy, żeby używać pilota. Jest ubezpieczenie, nie można popadać w paranoję.

 

Arona kosztował 70tyś i nie chodzi o wszystko tylko robienie czegoś z sensem 😁😂🤣

Mam dzieci...w czasach kiedy byly tylko piloty nie raz sie wsadzalo do auta. Sorry dla mnie keyless to bajer.  Uzaleznianie od tego kupna auta to troche na wyrost ale ok - co kto lubi.

A do domu tez mozna sobie jakiegos keyylesa zalozyc? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, norbert123 napisał:

Mam dzieci...w czasach kiedy byly tylko piloty nie raz sie wsadzalo do auta. Sorry dla mnie keyless to bajer.  Uzaleznianie od tego kupna auta to troche na wyrost ale ok - co kto lubi.

A do domu tez mozna sobie jakiegos keyylesa zalozyc? :P 

Można 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, norbert123 napisał:

Mam dzieci...w czasach kiedy byly tylko piloty nie raz sie wsadzalo do auta. Sorry dla mnie keyless to bajer.  Uzaleznianie od tego kupna auta to troche na wyrost ale ok - co kto lubi.

A do domu tez mozna sobie jakiegos keyylesa zalozyc? :P 

ile miałeś/masz aut z keylessem ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sdss napisał:

Tak, Seat Arona ma czujnik w klamce kierowcy i bagażniku. Takie dziwne oszczędności. W drugim aucie mam w każdej i jest ok. Marynarka ,  teczka na tylne siedzenie wbrew pozorom używam codziennie.

no w bagażniku na szczęście w alfie jest. I jest fajny bajer, że są dwa przyciski do zamykania klapy. Jeden zamyka tylko klapę bagażnika, drugi od razu całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

no w bagażniku na szczęście w alfie jest. I jest fajny bajer, że są dwa przyciski do zamykania klapy. Jeden zamyka tylko klapę bagażnika, drugi od razu całe auto.

 

Sprawdź tego drugiego, czy zamknie całe auto jak kluczyk zostawisz w bagażniku... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, K3 napisał:

 

Sprawdź tego drugiego, czy zamknie całe auto jak kluczyk zostawisz w bagażniku... ;]

nie zamierzam, podobnie nie zamierzam kłaść tam ptaka, żeby zobaczyć co się stanie :) Jak kiedyś jedno albo drugie się wydarzy przez przypadek, to Ci opowiem :)

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bergerac napisał:

no w bagażniku na szczęście w alfie jest. I jest fajny bajer, że są dwa przyciski do zamykania klapy. Jeden zamyka tylko klapę bagażnika, drugi od razu całe auto.

Nie mam, otwieram klapę wysiadając, zamykam auto tylna klamka , wyciagam zakupy i zamykam 😁

 

5 minut temu, K3 napisał:

 

Sprawdź tego drugiego, czy zamknie całe auto jak kluczyk zostawisz w bagażniku... ;]

Arona zamknie bagażnik, przetestowane z kluczami do domu 😁😁😂🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

no w bagażniku na szczęście w alfie jest. I jest fajny bajer, że są dwa przyciski do zamykania klapy. Jeden zamyka tylko klapę bagażnika, drugi od razu całe auto.

O widzisz to plus. W Arteonie mam dwa klawisze na klapie, pierwszy zamyka klapę, drugi zamyka klapę po odejściu na kilka metrów od samochodu lecz nie rygluje drzwi bocznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 15:32, bergerac napisał:

Jedyny mankament, że keyless nie obsługuje tylnych drzwi.

a jakbyś miał nerwicę, to jakbyś sprawdzał że keyless zamknął drzwi? :) 

załóżmy że lusterka się nie składają :] 

w Golfie 7 też działają tylko przednie drzwi i bagażnik, ale w 8 już na wszystkie, tak samo Octavia

co ciekawe zdarzyło mi sie zostawić kluczyk w bagażniku czy we wnętrzu pojazdu i nie zamknął się, mimo że dotykałem klamki

a wręcz wył na zegarach, kluczyk w pojeździe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Cinos napisał:

a jakbyś miał nerwicę, to jakbyś sprawdzał że keyless zamknął drzwi? :) 

załóżmy że lusterka się nie składają :] 

w Insignii było to bardzo charakterystyczne, po odgłosie od razu było wiadomo. W Alfie składają się lusterka.

20 minut temu, Cinos napisał:

w Golfie 7 też działają tylko przednie drzwi i bagażnik, ale w 8 już na wszystkie, tak samo Octavia

co ciekawe zdarzyło mi sie zostawić kluczyk w bagażniku czy we wnętrzu pojazdu i nie zamknął się, mimo że dotykałem klamki

a wręcz wył na zegarach, kluczyk w pojeździe

Alfy jeszcze nie testowałem, ale w Oplu nie dało się zamknąć z kluczykiem w środku. Nawet jak był w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

w Insignii było to bardzo charakterystyczne, po odgłosie od razu było wiadomo. W Alfie składają się lusterka.

a to też fakt, mrugnie też światłami i inny jest dźwięk zamykania/otwierania, ale czasami jak się coś szybko robi, to odruchowo szarpnę za klamkę z tyłu, bo wiem że się nie otworzy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinos napisał:

co ciekawe zdarzyło mi sie zostawić kluczyk w bagażniku czy we wnętrzu pojazdu i nie zamknął się, mimo że dotykałem klamki

a wręcz wył na zegarach, kluczyk w pojeździe

 

W Kia nie zamkniesz auta nawet pilotem, jak drugi jest w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona zamknęła kluczyk w bagażniku Ibizy, ale to było w sytuacji, gdy podeszła do zamkniętego auta i otworzyła bagażnik żeby wyciągnąć coś z bagażnika zostawiając w nim torebkę z kluczykiem. Sugeruję przetestować u siebie taką sytuację, żeby nie było niespodzianki gdzieś w trasie Sytuacji standardowej czyli próby zamknięcia z kluczykiem w środku nie testowała

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bergerac napisał:

Wg mnie czasy, gdzie były zero-jedynkowe kompromisy skończyły się w motoryzacji pod koniec lat 90-tych. Spójrz jak są wyposażone hot-hatche albo popatrz jakie spalanie mają mocne TFSI.

Uważam, że można obecnie wybrać auto, które zapewnia i frajdę z jazdy, dobre wyposażenie i rozsądne spalanie. Zresztą dokładnie ja tak wybierałem, tylko spalanie się nie potwierdziło :) 

Tsi  jesli bedzie mial 2.0 pojemności(W tsi przeciętne spalanie zależy od pojemności a nie od mocy max), napęd na 4 koła, wagę 1.700, opory powietrza ja kiosk, to wciąga od 9(Total Eko driving po jakichś mazurskich wsiach) przez 12 normalnej dynamicznej jazdy w miescie do 20 przy 200km/h na aautostradzie.

Wg mnie twoja AR pali dokładnie jak przystalo na 2 litrowego suva 4x4 z waga ponad 1600. Czepiasz się jak twinsen passata ))

 

 

Edytowane przez tower
  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

i to jest właśnie to co mnie interesuje :) 14 to IMO trochę za dużo ;) 

 

moja Astra 200KM pali średnio 7l/100. Zgodziłbym się na +1 litr za to że SUV, +1 litr za to że 4x4, no i może +0,5 litra za to że Alfa. Czyli w 10 ma się mieścić i już!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.