Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

To ja napisze 
Lodz - Świeradów zdrój , na autostradzie tempomat 150 potem z autostrady normalna jazda po krajowej spalanie 9.4  
 
Świeradów -  lodz 
Na karajowej jazda narmlana i spapanie 6.0 , potem autostradą tempomat 130 i spalanie podskoczyło  7.3  .
 
X5 2.0   
Tyle co mój dizel. Bardzo przyjemne wartości jak na pb w tej budzie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dareek napisał:

Jazda po de autostradzie z prędkością max czyli 235 km/h to 40/100 km - wtedy też masz spalanie pokazane 15 litrów ale i 2/3 zbiornika mniej

Skąd wiadomo, że 40 a nie 50 skoro komp tylko 15 pokazuje?

Wątpię by ktoś cały zbiornik wypalił przy 235km/h żeby z tankowania to wyliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

sorki, ale nie do końca rozumiesz o czym piszesz :)

 

Po co zostało wprowadzone Stelvio na rynek ? Po co Alfie SUV ? Pewnie chcieli zrobić bezkompromisową rajdówkę :hehe: Chłopaku, ogarnij się trochę :oki: 

Ja chciałem tylko powiedzieć że mnie niezmiernie cieszy Wasze jak najwyższe spalanie :skromny:

:phi:

  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał:

Hmm

 

 

20201117_161459.png

20201117_161521.png

20201117_162034.png

Screenshot_20201117-164553.jpg

Screenshot_20201117-164801.jpg

Z przytoczonych przykladow mozna wywnioskowac ze alfa stelvio ma bardzo szerokie opony i  rewelacyjna aerodynamike jak na suv a kodiak i seat na odwrot, cienkie oponki, i przecietna aerodynamike. Z grubsza te rezultaty pokrywaja sie z moimi obserwacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tower napisał:

Z przytoczonych przykladow mozna wywnioskowac ze alfa stelvio ma bardzo szerokie opony i  rewelacyjna aerodynamike jak na suv a kodiak i seat na odwrot, cienkie oponki, i przecietna aerodynamike. Z grubsza te rezultaty pokrywaja sie z moimi obserwacjami. 

dzisiejszy wynik Katowice Wrocław Superb kombi 1.5 TSI DSG koła 19”

skoda.jpg

Edytowane przez johny
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

sorki, ale nie do końca rozumiesz o czym piszesz :)

 

Po co zostało wprowadzone Stelvio na rynek ? Po co Alfie SUV ? Pewnie chcieli zrobić bezkompromisową rajdówkę :hehe: Chłopaku, ogarnij się trochę :oki: 

No słucham po co. Zobaczymy czy dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

No słucham po co. Zobaczymy czy dasz radę.

Z tego samego powodu dla którego  porsche wprowadziło na rynek  cayenne a lamborghini urusa. Firma musi zarabiać, jest zapotrzebowanie na suvy to się je produkuje.

Edytowane przez mugen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mugen napisał:

Z tego samego powodu dla którego  porsche wprowadziło na rynek  cayenne a lamborghini urusa. Firma musi zarabiać, jest zapotrzebowanie na suvy to się je produkuje.

Czekam na odpowiedź kogoś innego 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Woockush napisał:

Jeśli wszyscy spamują randomowymi fotami to wrzucę przynajmniej jedną w temacie znienawidzonej i beznadziejnej Alfy.

 

IMG_20200929_143920.jpg

Jaki silnik?

Swoją drogą niezły cyrk, żeby motywem przewodnim wątku o Alfie stało się spalanie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, stig napisał:

Jaki silnik?

Swoją drogą niezły cyrk, żeby motywem przewodnim wątku o Alfie stało się spalanie 🤣

Skoro producent oszukuje na spalaniu to czemu nie?  W zyciu nei spotkalem sie z sytacja upgratu ECU bo moze spalanie sie poprawi. :hehe:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujek napisał:

Skoro producent oszukuje na spalaniu to czemu nie?  W zyciu nei spotkalem sie z sytacja upgratu ECU bo moze spalanie sie poprawi. :hehe:  

Żeby to u jednego producenta były rozbieżności...Nawet na wyswietlaczu przecież też tak jest 😁 Jak właściciel twierdzi, że został oszukany to niech to zgłasza do centrali. Ja za niego tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, stig napisał:

Żeby to u jednego producenta były rozbieżności...Nawet na wyswietlaczu przecież też tak jest 😁 Jak właściciel twierdzi, że został oszukany to niech to zgłasza do centrali. Ja za niego tego nie zrobię.

I w zamian odesla mu sprawny alternator. :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dareek napisał:

spróbuj to zastosować np w mieście - zostaniesz obtrąbiony, kilkanaście razy zajadą ci drogę, zwyzywają i masz szanse na mordobicie- cóż-  taki kraj.

 

Nie wiem, po mieście też jeżdżę. Nie zawsze zgodnie z przepisami, ale zawsze staram się płynnie i mam raczej gdzieś ścigantów od świateł do świateł. Owszem, często się wpychają, wyprzedzają, ale mnie to lotto. I tak zaraz wszyscy stajemy na następnych światłach. Trąbienia raczej nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

Nie wiem, po mieście też jeżdżę. Nie zawsze zgodnie z przepisami, ale zawsze staram się płynnie i mam raczej gdzieś ścigantów od świateł do świateł. Owszem, często się wpychają, wyprzedzają, ale mnie to lotto. I tak zaraz wszyscy stajemy na następnych światłach. Trąbienia raczej nie zauważyłem.

Ja dynamicznie ruszam spod swiatel a pozniej bardzo spokojnie +10 do ograniczenia. Wtedy wszyscy mnie wyprzedzaja i spotykamy sie na kolejnych swiatlach :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał:

Ja dynamicznie ruszam spod swiatel a pozniej bardzo spokojnie +10 do ograniczenia. Wtedy wszyscy mnie wyprzedzaja i spotykamy sie na kolejnych swiatlach :hehe: 

 

w mieście takie szarpanie się i gonienie jest bez sensu. Więcej daje znajomosć terenu i np. tego gdzie który pas wybrać zeby było szybciej. Jak widać niektórzy żyją w świecie, w którym ciągle muszą się z kimś ścigać. Trochę współczuję. A potem piszą ile te auta palą ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, stig napisał:

No słucham po co. Zobaczymy czy dasz radę.

przepraszam, ale to Ty tutaj zgrywasz przemądrzałego :) Materiałów w necie mnóstwo, wystarczy poczytać, poza tym to naprawdę nie jest zbytnie wyzwanie intelektualne, żeby się samemu nad tym zastanowić :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bergerac napisał:

przepraszam, ale to Ty tutaj zgrywasz przemądrzałego :) Materiałów w necie mnóstwo, wystarczy poczytać, poza tym to naprawdę nie jest zbytnie wyzwanie intelektualne, żeby się samemu nad tym zastanowić :oki: 

Nie zaskoczyłeś mnie 🤣 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Dark_Knight napisał:

@bergerac, trasa Bielsko-Biała - Katowice. Dwulitrowa benzyna 200KM w aucie o zbliżonych gabarytach ale cięższym niż Stelvio (1800kg).

 

 

giphy.gif

 

:) 

 

Dobra, jutro jadę do Warszawy, zepnę się i zejdę poniżej 12 litrów*

 

 

* i tak kwa nie obrócę na jednym baku :sciana:

 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

giphy.gif

 

:) 

 

Dobra, jutro jadę do Warszawy, zepnę się i zejdę poniżej 12 litrów*

 

 

* i tak kwa nie obrócę na jednym baku :sciana:

 

Jak pojedziesz przez Płońsk to spokojnie zrobisz średnią 84kmph i wynik spalania bedzie zacny. Tylko panienka zamiast fascinajting powie frustrajting:hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.