Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, tower napisał:

Jak pojedziesz przez Płońsk to spokojnie zrobisz średnią 84kmph i wynik spalania bedzie zacny. Tylko panienka zamiast fascinajting powie frustrajting:hehe:

 

I co? Uparł się mało spalić więc jeszcze jedzie...

;l

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Ooo teraz okaże się że @bergerac nie umie jeździć :old:;]

 

to jest oczywiste. Jak ja kiedyś napisałem że we Fiacie popsuło mi się coś co już nawet nie pamiętam w silniku, to mi tu napisali, że to od złego stylu jazdy (na za niskich obrotach). Tutaj odwrotnie: kolega jeździ zdecydowanie za ostro, a włoska technologia jest po prostu idealna ;]

Edytowane przez maro_t
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, maro_t said:

 

to jest oczywiste. Jak ja kiedyś napisałem że we Fiacie popsuło mi się coś co już nawet nie pamiętam w silniku, to mi tu napisali, że to od złego stylu jazdy (na za niskich obrotach). Tutaj odwrotnie: kolega jeździ zdecydowanie za ostro, a włoska technologia jest po prostu idealna ;]

 

Chyba panowie popłynęliście... 😁  Nie znam kolegi @bergerac, nie wiem jak jeździ i tyle.

Ale napisałem, że 12.2l to i tak sporo jakby nie jeździł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dzidzia napisał:

 

  Proponuję jazdę próbną egzemplarzem z takim samym silnikiem i później taką samą trasę twoim autem i będzie wszystko jasne 👍

 

A jeśli one prawie wszystkie są zepsute? Nie można wykluczyć, to przecież Fiat.

;l

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dzidzia napisał:

 

  Proponuję jazdę próbną egzemplarzem z takim samym silnikiem i później taką samą trasę twoim autem i będzie wszystko jasne 👍

lub zmierzyć z dystrybutora bo może pali 5,5 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzidzia napisał:

 

  Proponuję jazdę próbną egzemplarzem z takim samym silnikiem i później taką samą trasę twoim autem i będzie wszystko jasne 👍

o to jest dobry pomysł, pojechać egzemplarzem testowym i swoim taką samą trasę, tylko pilnować by testowy był też rozgrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cinos napisał:

po 2-3km to moze być płyn chłodniczy 90'C w małym obiegu, olej w silniku dalej ma poniżej 50 stopni, olej w skrzyni pewnie też

Ale przeciez trzeba do tej autostrady najpierw dojechac;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin79 napisał:

Moze masz taki problem jak stingery 2.0 z gpf.... caly czas auta jeżdżą na przepalanym gpf i wtedy spalanie jest zdecydowanie wyższe .

 

Nie czujesz smrodu przepalania albo wentylator nie pracuje pomimo zgaszonego silnika ?

nie, nie czuję smrodu :) Czuję śliczny zapach skóry. To moje pierwsze auto, które nowe ładnie pachnie :)

 

Wentylator chodzi po wyłączeniu silnika, w większości moich aut tak było.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Cinos said:

po 2-3km to moze być płyn chłodniczy 90'C w małym obiegu, olej w silniku dalej ma poniżej 50 stopni, olej w skrzyni pewnie też

 

I jaki to ma niby wplyw na spalanie?

Poza tym jakos nie widzialem salonow Alfy na MOPach, wiec jakos trzeba tam najpierw dojechec :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bergerac napisał:

nie, nie czuję smrodu :) Czuję śliczny zapach skóry. To moje pierwsze auto, które nowe ładnie pachnie :)

Pewnie pierwsze z prawdziwą skórą :), w Volvo jeszcze rok po zakupie jak się otwierało to pachniało skórą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Idź z reklamacją. Będzie fajny wątek na temat obsługi w ASO i stosunku firmy do klienta z usterką na gwarancji.

;]

 

 

pisal ze ma opcje zeby mu wgrali soft na 280KM.

Jak znam fiata a znam dobrze bo mialem fiata nuova bravo to oprocz mocy ktorej pewnie bedzie z 300KM bo im sie nic nie udaje idealnie to jeszcze spalanie spadnie do 10L przypadkiem. I nawet gdyby znowu chcial miec 12L to w fiacie(alfie) nie beda juz tego potrafili odkrecic :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnelem wlasnie ze schowka spalanie z przed paru lat na pustej świeżo wybudowanej autostradzie Moskwa Petersburg. Tiguana 2.0 tsi,wiosna, napęd na 4. Masa ok 1700kg. Opony r17 235 55 fabryczne Dunlop Sport sp01

Ustawialem tempomat na ok 30km i nic nie dotykałem, w nawiasie prędkość gps:

Przejazd 1 do :

110(105)-8.5

120(115)-9.5

130(125)-10.8

150(143)-12.0

Przejazd 2 z powrotem:

110(105)-7.8

130(125)-9.3.

Widać sporą rozbieżność, w sumie nie wiem czemu, jakiegoś mega wiatru nie było, a do Moskwy jest pod górę ok 170mnpm. 

Wiem też że w tiguanah 4x4 dołączają ludzie stabilizację przyczepy, podobno spalanie spada, ja nie odłączyłem.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Dareek said:

wartości niemal identyczne  z obserwowanych dla Stelvio 280 - koła 255 45 R 20 Pirelli Scorpion Verde

Jeszcze jedno nawet lekkie podmuchy powodują w SUV-ach zauważalne różnice w zużyciu paliwa.

 

Dzisiaj mialem do zrobienia ok 2x200km po A2 i S8, a do tego dosc mocno wialo z pld zachodu to z ciekawosci sprawdzilem spalanie w Mazdzie.

Rano, pod wiatr: 9,4l/100km przy sredniej z calego odcinka 131km/h. Powrot z wiatrem, 7,3l/100km srednia, 134km/h.

Ruch byl stosunkowo nieduzy, wiec praktycznie cala droga na tempomacie w okolicach 135-140km/h.

Jak widac, bez problemu roznica moze siegac ponad 2l przy rownej jezdzie, gdybym trzeba bylo sporo hamowac i przyspieszac to wyszloby jeszcze wiecej.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.