Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja tylko zauważę, że to się stało z drugim Jagiem. A Ty, przypomnij mi - czy nie drugą Alfę właśnie kupiłeś?

;]

ano drugą :) dam jeszcze szansę tej marce, żeby się wykazali :)


Co prawda teraz jest gwarancja na 5 lat, pożyjemy zobaczymy ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, ale po ilości wcześniejszych wątków i wpisów nie mogłem się powstrzymać
 
Szczerze mówiąc nie ma za wiele co podsumowywać. Auto kompletnie bezawaryjne, oprócz tego, że rzeczywiście zaraz na początku popsuł się wybierak trybu jazdy dna. Jeździł tylko na normalnym trybie, nie można było zmienić na denacim albo ekonomiczny. Serwis wymienił wybierak na gwarancji.
 
Jeśli chodzi o samo auto to kilka minusów:
- spalanie - uważam, że spalanie na poziomie 11,5 l/100 km w 200 konnym aucie to za dużo. Spodziewałem się 10 litrów i taka wartość w mojej ocenie przystaje do dzisiejszej techniki i tego samochodu
- dziwnie działająca klimatyzacja - ma swoją logikę i jest to pierwsze auto, w którym musiałem regulować klimą. W poprzednich w sumie ciągle miałem nastawione na 21 stopni i nie dotykałem.
- pewne braki w wyposażeniu, np. sensory otwierające auto tylko w przednich drzwiach, brak bezprzewodowego CarPlay czy brak kamery 360 stopni (jest jedynie kamera cofania o jakości nie przystającej do tego modelu).
 
Mimo wszystko jak dla mnie Alfą jest super autem. Prowadzenie i sposób pracy silnika wraz ze skrzynią biegów mi osobiście przypadł bardzo do gustu. Autem jeździło mi się znacznie przyjemniej niż innymi SUV tej klasy, którymi jeździłem (Merc, Audi, BMW, Volvo). Generalnie miałem wrażenie, że auto może znacznie więcej, ale ja jako kierowca byłem słabym ogniwem i czasem odpuszczałem.
 
Nie miałem żadnych kosztów poza przeglądami serwisowymi. Co 15 tysięcy kilometrów robiłem przegląd (zgodnie z książką serwisową). Przegląda w normalnych cenach, około 1000 - 1500 zł. Jeden przegląd był dość drogi, około 2.500 zł, ale wymienili też klocki. Przez te 140 tysięcy wymieniłem klocki i tarcze z przodu oraz klocki z tyłu.
Oleju nie dolewałem między wymianami.

Volvo benzyna xc40 7DCT b4 2.0 200KM + miękka hybryda średnio 5kkm 8.5L (nie mam lekkiej nogi)

Poprzedni xc40 diesel 8AT d4 mocniejszy bo po koksie 7.2L (średnia z 120kkm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał(a):


Volvo benzyna xc40 7DCT b4 2.0 200KM + miękka hybryda średnio 5kkm 8.5L (nie mam lekkiej nogi)

Poprzedni xc40 diesel 8AT d4 mocniejszy bo po koksie 7.2L (średnia z 120kkm)

Ale xc40 to chyba tak z rozmiar mniejsze od tej alfy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chalek napisał(a):

Ale xc40 to chyba tak z rozmiar mniejsze od tej alfy.?

 

Z tego co mnie zaciekawiło i na szybko wygooglałem - wagowo mocno zbliżone. Ciekawe tylko jaki wpływ na spalanie ma ta miękka hybryda. Żeby się nie okazało, że bez niej, to i spalanie byłoby zbliżone do większej, ale ważącej podobnie Alfy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z tego co mnie zaciekawiło i na szybko wygooglałem - wagowo mocno zbliżone. Ciekawe tylko jaki wpływ na spalanie ma ta miękka hybryda. Żeby się nie okazało, że bez niej, to i spalanie byłoby zbliżone do większej, ale ważącej podobnie Alfy.
 
Ma ale tylko tam do czego została zaprojektowana. Czyli miasto i dookoła komina + częsta jazda "bez gazu". Czyli dynamiczne przyspieszenie I noga z gazu. Takim stylem zbliżam się do spalania diesla.

Na szybkiej trasie niestety nie ma szans. +2l do diesla.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bergerac napisał(a):

ano drugą :) dam jeszcze szansę tej marce, żeby się wykazali :)


Co prawda teraz jest gwarancja na 5 lat, pożyjemy zobaczymy ;) 

 

jesteś drugą znaną mi osobą która drugi raz kupiła ten sam model auta. Pierwszą jest siostra mojego taty, która chyba jeszcze w latach 90tych kupiła Corsę B, a po trzech latach zmieniła na taką samą Corsę B w tym samym czerwonym kolorze, żeby sąsiedzi się nie zorientowali.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maro_t napisał(a):

 

jesteś drugą znaną mi osobą która drugi raz kupiła ten sam model auta. Pierwszą jest siostra mojego taty, która chyba jeszcze w latach 90tych kupiła Corsę B, a po trzech latach zmieniła na taką samą Corsę B w tym samym czerwonym kolorze, żeby sąsiedzi się nie zorientowali.

W przypadku Toyoty/Subaru ponad 60 % posiadaczy w USA tak robi :)

Przy czym trwa to jednak trochę dłużej niż 3 lata. Siostrzeniec też kombinuje żeby wymienić na nowszą.

Jak auto jest fajne to mimo jego wad nie zmieniasz marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, maro_t napisał(a):

 

jesteś drugą znaną mi osobą która drugi raz kupiła ten sam model auta. Pierwszą jest siostra mojego taty, która chyba jeszcze w latach 90tych kupiła Corsę B, a po trzech latach zmieniła na taką samą Corsę B w tym samym czerwonym kolorze, żeby sąsiedzi się nie zorientowali.

 

Ja na początku wieku, jakoś we wrześniu, kupiłem Seja 900. Zimą, w lutym, w środku nocy pijany mieszkaniec mojej "wspaniałej" okolicy wepchnął na moje auto to, które stało za nim i to z takim impetem, że mój Sej stał się farszem kanapki (ucierpiał on i auta przed i za nim). Wówczas wziąłem kasę z OC sprawcy, rozbitka sprzedałem i kupiłem rok nowsze SC 1.1. Tylko, w przeciwieństwie do @bergerac, nie zrobiłem tego z zachwytu nad tym wozidłem.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

jesteś drugą znaną mi osobą która drugi raz kupiła ten sam model auta. Pierwszą jest siostra mojego taty, która chyba jeszcze w latach 90tych kupiła Corsę B, a po trzech latach zmieniła na taką samą Corsę B w tym samym czerwonym kolorze, żeby sąsiedzi się nie zorientowali.

Ten sam, ale z innym silnikiem 😁 Jak wspominam swoją 159 to właściwie wszystko mi pasowało poza silnikiem diesla który może i odwdzięczał się niskim spalaniem jak na masę auta to jednak frustrował pod każdym innym względem. I tak sobie teraz myśle, że może bym jeszcze raz spróbował, ale w wersji Ti z silnikiem TBI 🤣 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maro_t napisał(a):

 

jesteś drugą znaną mi osobą która drugi raz kupiła ten sam model auta. Pierwszą jest siostra mojego taty, która chyba jeszcze w latach 90tych kupiła Corsę B, a po trzech latach zmieniła na taką samą Corsę B w tym samym czerwonym kolorze, żeby sąsiedzi się nie zorientowali.

 

Ej, a ja?

:yaya:

 

20221125_105651.jpg.d3b04f3fde56abe2b9990c6787928970.jpg

 

20221125_105627.jpg.58bf55735ef7f1fa4687a22b23201b17.jpg

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

do dziś nie mam pewności czy Ty jesteś prawdziwy, aż tak zaje.iści ludzie nie mogą istnieć naprawdę.

 

Sam nie mam pewności czy jestem prawdziwy...

:O

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

U mnie na osiedlu stoi czerwony. Jest ładniejszy a na pewno szybszy ;]

 

Miałem do wyboru ten właśnie i czerwony. Kusił mnie bardzo bo ładny i odmiana jakaś by była ale miał też czerwone fotele a to już było za dużo czerwonego naraz.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Miałem do wyboru ten właśnie i czerwony. Kusił mnie bardzo bo ładny i odmiana jakaś by była ale miał też czerwone fotele a to już było za dużo czerwonego naraz.

 

 

W AR czerwone albo czarne stołki.

 

W dniu 6.08.2023 o 19:21, bergerac napisał(a):

ano drugą :) dam jeszcze szansę tej marce, żeby się wykazali :)


Co prawda teraz jest gwarancja na 5 lat, pożyjemy zobaczymy ;) 

250tys zł wystarczy na diesla ?

 

Ciekawe jak będzie różnica w spalaniu.

 

Pierwsze wrażenia związane z FL i dieselm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sdss napisał(a):

W AR czerwone albo czarne stołki.

 

Tu można oczywiście wybierać z wszystkich dostępnych kolorów ale brałem gotowe a ktoś to właśnie tak głupio skonfigurował. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał(a):

250tys zł wystarczy na diesla ?

nie

 

2 godziny temu, sdss napisał(a):

Ciekawe jak będzie różnica w spalaniu.

obstawiam, że -3 litry

 

2 godziny temu, sdss napisał(a):

Pierwsze wrażenia związane z FL i dieselm?

generalnie OK, ale silnik pracuje gorzej niż benzyna, chociaż osiągi wyglądają OK. Daję mu trochę czasu, zanim pocisnę.

Edytowane przez bergerac
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał(a):

Zaskakująca decyzja zakupowa. Mniej mocy i diesel :panic: i cena sroga. Chociaż byłem ostatnio w BMW i Mercedesie i najlepsze oferty maja na diesele o małej mocy. Co ciekawe większość aut sprzedają w stosunkowo biednej wersji. 

damy programik i będzie git! :ok:  

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Zaskakująca decyzja zakupowa. Mniej mocy i diesel :panic: i cena sroga. Chociaż byłem ostatnio w BMW i Mercedesie i najlepsze oferty maja na diesele o małej mocy. Co ciekawe większość aut sprzedają w stosunkowo biednej wersji. 

 

fiat to sie niezle robi pewnie, chip i ogien, bedzie chodzilo jak zle :jem:

wiem bo mialem fiata bravo 1.9 diesel 150@190 KM, ale to szlo, do czasu az skrzynie zmielilo, ale to raczej nic dziwnego we fiacie ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Zaskakująca decyzja zakupowa. Mniej mocy i diesel :panic: i cena sroga. Chociaż byłem ostatnio w BMW i Mercedesie i najlepsze oferty maja na diesele o małej mocy. Co ciekawe większość aut sprzedają w stosunkowo biednej wersji. 

Pod firmy i leasingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sdss napisał(a):

Pod firmy i leasingi.

Niby tak ale na ak mówią, ze jak auto nie jest w topowej wersji to jest złe. To skonfigurowałem sobie z najmocniejszym silnikiem benzynowym i nie chcą mi sprzedać bo nie wiedza kiedy się wyprodukuje. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

fiat to sie niezle robi pewnie, chip i ogien, bedzie chodzilo jak zle :jem:

wiem bo mialem fiata bravo 1.9 diesel 150@190 KM, ale to szlo, do czasu az skrzynie zmielilo, ale to raczej nic dziwnego we fiacie ;]

 

Akurat we Fiatach 1.9 150KM siedziała pechowa, niemiecka skrzynia M32 występująca nie tylko we Fiatach, ale przede wszystkim w Oplach :old:

 

https://www.wyborkierowcow.pl/awaryjna-skrzynia-m32-w-oplach-i-fiatach-poradnik/

 

Nie od dziś jestem zdania, że gdyby nie Niemcy, to Włosi robiliby bezawaryjne auta :skromny:

  • Lubię to 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bochumil napisał(a):

 

Akurat we Fiatach 1.9 150KM siedziała pechowa, niemiecka skrzynia M32 występująca nie tylko we Fiatach, ale przede wszystkim w Oplach :old:

 

https://www.wyborkierowcow.pl/awaryjna-skrzynia-m32-w-oplach-i-fiatach-poradnik/

 

Nie od dziś jestem zdania, że gdyby nie Niemcy, to Włosi robiliby bezawaryjne auta :skromny:

Niemcy musieli coś popsuć nie tylko w skrzyni, ale i w Oplu, bo w moim się nie zmieliła (jeszcze?). :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał(a):

 

Akurat we Fiatach 1.9 150KM siedziała pechowa, niemiecka skrzynia M32 występująca nie tylko we Fiatach, ale przede wszystkim w Oplach :old:

Przecież nikt nie śmiał nawet sugerować, że to mogłaby być wina Fiata.

Wiadomo, że Niemcy winni.

Ale dobrze, że stoisz na posterunku i bronisz honoru Fiata!!!

 

Godzinę temu, ZUBERTO napisał(a):

Niemcy musieli coś popsuć nie tylko w skrzyni, ale i w Oplu, bo w moim się nie zmieliła (jeszcze?). :hehe:

Kolega miał astrę1.9 150KM, też z tą skrzynia. Psuło mu się tam wszystko, oprócz skrzyni :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał(a):

Nie od dziś jestem zdania, że gdyby nie Niemcy, to Włosi robiliby bezawaryjne auta :skromny:

 

to było jeszcze gorsze połączenie. Niemiecka skrzynia z fancuskimi łożyskami. Włosi starali się jak mogli żeby te złośliwie podrzucone elementy złożyć do kupy i żeby jakoś działały, ale wiadomo, czasami po prostu nie wyjdzie

 

obraz.png.48fbba2cba2dfd6701076e96b721c2dc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

fiat to sie niezle robi pewnie, chip i ogien, bedzie chodzilo jak zle :jem:

wiem bo mialem fiata bravo 1.9 diesel 150@190 KM, ale to szlo, do czasu az skrzynie zmielilo, ale to raczej nic dziwnego we fiacie ;]

 

Eksploatacja!

;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bochumil napisał(a):

 

Akurat we Fiatach 1.9 150KM siedziała pechowa, niemiecka skrzynia M32 występująca nie tylko we Fiatach, ale przede wszystkim w Oplach :old:

 

https://www.wyborkierowcow.pl/awaryjna-skrzynia-m32-w-oplach-i-fiatach-poradnik/

 

Nie od dziś jestem zdania, że gdyby nie Niemcy, to Włosi robiliby bezawaryjne auta :skromny:

Mi ta skrzynia padla w benzynie 150 KM, jak pamietam nawet 30 kkm nie ujechała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.08.2023 o 19:20, bergerac napisał(a):

Poszła w rozliczeniu za 60% ceny zakupu.


Jak z wyciszeniem w najnowszej wersji, czy coś grzebali w tym temacie teraz?

Wcześniej miałeś wersję po pierwszym FL czy jeszcze przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wujek napisał(a):

Tam się nic nie ugra. Nie ma co jechać po 20KM.

 

Przy Stage 0,5 (dla aut na gwarancji) dokładnie 32KM i 85Nm. Generalnie chipa robi się dla niutów dostępnych w szerokim zakresie obrotów i moim zdaniem 85+ będzie odczuwalne. Mało tego, odpowiednio zrobiona mapa daje szansę na mniejsze spalanie. 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bochumil napisał(a):

 

Przy Stage 0,5 (dla aut na gwarancji) dokładnie 32KM i 85Nm. Generalnie chipa robi się dla niutów dostępnych w szerokim zakresie obrotów i moim zdaniem 85+ będzie odczuwalne. Mało tego, odpowiednio zrobiona mapa daje szansę na mniejsze spalanie. 

Ta bo Heniek w garażu zrobi lepiej od sztabu ludzi w Stellantis. Zrobi żeby było mniej ekologicznie i Doda Nm i po wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.