Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

moja Astra 200KM pali średnio 7l/100. Zgodziłbym się na +1 litr za to że SUV, +1 litr za to że 4x4, no i może +0,5 litra za to że Alfa. Czyli w 10 ma się mieścić i już!

Twoja astra to 1.6, dodaj 1 -1.5 na 2.0, 4x4 to 2 litry wg mnie, suv 2 litry, alfa 0.1. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maro_t napisał:

 

moja Astra 200KM pali średnio 7l/100. Zgodziłbym się na +1 litr za to że SUV, +1 litr za to że 4x4, no i może +0,5 litra za to że Alfa. Czyli w 10 ma się mieścić i już!

Blisko 7 l/100 km to pali mój diesel.

A jest małolitrażowy, nie ma napędu 4x4 i jeżdżę raczej delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bergerac napisał:

na ja już się z tym pogodziłem, pogadam jeszcze w serwisie, ale nie spodziewam się cudów.

Ja pogadałem w serwisie od razu po zakupie, powiedzieli że ma się się dotrzeć, po pół roku wzięli to przebadali i stwierdzili że jest ok, stwierdziłem że tak ma być. Poczytałem na innych forach, jeśli samochód ma podobne parametry masa, pojemność,opory, typ paliwa, przeniesienie napędu -to pali tak samo, wg mnie w fiat powertrain nie siedzą jacyś nieudacznicy. 

Edytowane przez tower
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rwIcIk napisał:

Blisko 7 l/100 km to pali mój diesel.

A jest małolitrażowy, nie ma napędu 4x4 i jeżdżę raczej delikatnie.

Ja to ma tyle przy 100 na tempomacie z  klima bez hamowania i rozpedzania😄

Edytowane przez tower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maciej__ napisał:

Ale to chyba jakieś starsze TSI?
Zegary jak z Tiguana 1gen?

Tak 2013 rok, silnik ea888, te nowsze mechanicznie roznia się dodatkowym wtryskiem i nastawnikiem na drugim walku,i pala tak samo(jezdzilem kodiakiem ea888 gen3) nawet ten cykl millera nic nie Daje, pic to jest. Mala w tej kasie pali np Mazda cx5 skyactiv z tego co wiem, ale nie 2.0 tsi w SUV.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Blisko 7 l/100 km to pali mój diesel.

A jest małolitrażowy, nie ma napędu 4x4 i jeżdżę raczej delikatnie.

Moje sorento 4x4 2.0 185KM średnie spalanie z 15kkm to 8.1 przy mojej ciężkiej nodze.

Rekord niecałe 14 przy 180-200 na autostradzie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dareek napisał:

male sprawozdanie-  44 tkm na blacie średnie spalanie spadło do 11,8 z tego dystansu. Jeżdżąc normalnie czyli autostrada 120-130, miasto 50 plus 20% max w październiku przejechane 3400 km i wychodzi mi 10. Z tego autostrada to jakieś 70%.

Liczę, że jeszcze spadnie bo weszły zimowe koła

 

 

 

Czyli nie normalnie, tylko dosyć wolno.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bergerac napisał:

w Insignii było to bardzo charakterystyczne, po odgłosie od razu było wiadomo. W Alfie składają się lusterka.

Alfy jeszcze nie testowałem, ale w Oplu nie dało się zamknąć z kluczykiem w środku. Nawet jak był w bagażniku.

 

Nie wiem jak to działa ale Outlander nie miał problemu z zamknięciem w środku drugiego kluczyka gdy pierwszy miałem przy sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bergerac napisał:

Wg mnie czasy, gdzie były zero-jedynkowe kompromisy skończyły się w motoryzacji pod koniec lat 90-tych. Spójrz jak są wyposażone hot-hatche albo popatrz jakie spalanie mają mocne TFSI.

Uważam, że można obecnie wybrać auto, które zapewnia i frajdę z jazdy, dobre wyposażenie i rozsądne spalanie. Zresztą dokładnie ja tak wybierałem, tylko spalanie się nie potwierdziło :) 

Jesteś w dużym błędzie. Projekt platformy Giorgio na której bazuje Giulia, Stelvio opierał się na najmocniejszej wersji a dopiero później adaptacja aut na codzień. To jest cecha która wyróżnia tylko wybrane konstrukcje. Idea całego projektu to stosunek masy do mocy oraz właściwości jezdne. Dość powiedzieć, że stworzono ekipę projektową wyłączoną na ten czas z korporacji umieszczoną w osobnej lokalizacji (niczym projekt LFA o którym był kiedyś nawet odcinek na Discovery).

O Alfie ostatnie co można powiedzieć to praktyczność i ekonomia. Zawsze tak było tak jak to, że silniki grupy Fiat zawsze spalały więcej niż u konkurencji, ale odwdzięczały się stosunkowo wysoką niezawodnością.

 

Edytowane przez stig
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarcG napisał:

Moje sorento 4x4 2.0 185KM średnie spalanie z 15kkm to 8.1 przy mojej ciężkiej nodze.

Rekord niecałe 14 przy 180-200 na autostradzie.

 

Ważne jest tu podkreślenie pojawiających się od czasu do czasu na kąciku opinii, że nie ma sensu kupować diesli bo różnice w spalaniu to 1l/100km. 

:hehe:

 

Dla porządku tylko dodam więc, że mój trochę większy, trochę cięższy i trochę mocniejszy SUV spalił wczoraj na wycieczce w okolice Tatr średnio 6.5l/100km.

;]

 

Ale żeby nie było - autem mojej żony, porównywalnym z tą Alfą (benzyna tej samej mocy) bez problemu zszedłbym do 8l. Alfa za dużo pali i kropka.

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tower napisał:

Aha najekonomiczniej w miesci e jeździć przyciskiem resume😁

Chyba inżynierowie opracowali najekonomiczniejszy algorytm rozpedzania

 

Wciśnij gaz i wtedy dopiero kliknij resume. Wiele samochodów "blokuje" wtedy rozpędzanie na poziomie takim jak był on wciśnięty. Można więc na resume rozpędzać się nawet z gazem w desce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, stig napisał:

Jesteś w dużym błędzie. Projekt platformy Giorgio na której bazuje Giulia, Stelvio opierał się na najmocniejszej wersji a dopiero później adaptacja aut na codzień. To jest cecha która wyróżnia tylko wybrane konstrukcje. Idea całego projektu to stosunek masy do mocy oraz właściwości jezdne. Dość powiedzieć, że stworzono ekipę projektową wyłączoną na ten czas z korporacji umieszczoną w osobnej lokalizacji (niczym projekt LFA o którym był kiedyś nawet odcinek na Discovery).

O Alfie ostatnie co można powiedzieć to praktyczność i ekonomia. Zawsze tak było tak jak to, że silniki grupy Fiat zawsze spalały więcej niż u konkurencji, ale odwdzięczały się stosunkowo wysoką niezawodnością.

 

no zgadza się. Ale w jakim błędzie jestem ?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

120 autostradą to nawet Fred chyba nie jeździ.

 

Kiedyś jechałem ekspresówką do 120 i to była katastrofa. Jechałem służbówką żony i ma założony jakiś eco kaganiec, za przekraczanie prędkości doliczają sporo kasy jak korzysta na prywatne wyjazdy. To była katastrofa, ciągłe zjeżdżanie z prawego na lewy pas, nigdy się tak nie umęczyłem.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bergerac napisał:

no zgadza się. Ale w jakim błędzie jestem ?

W takim (bo widzę pamięć zawodzi), że w tych autach ostatnia rzecz na jaką zwracali uwagę to kwestia ekonomiki jazdy. No chociaż ktoś tam pewnie na końcu stwierdził stop. Wrzućmy do nich diesle dla takich osób jak bergerac, aby mógł jednak wybrać 🤣

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Ważne jest tu podkreślenie pojawiających się od czasu do czasu na kąciku opinii, że nie ma sensu kupować diesli bo różnice w spalaniu to 1l/100km. 

:hehe:

 

Dla porządku tylko dodam więc, że mój trochę większy, trochę cięższy i trochę mocniejszy SUV spalił wczoraj na wycieczce w okolice Tatr średnio 6.5l/100km.

;]

 

Ale żeby nie było - autem mojej żony, porównywalnym z tą Alfą (benzyna tej samej mocy) bez problemu zszedłbym do 8l. Alfa za dużo pali i kropka.

 

Mi też czasami udaje się zejść poniżej 7 ale więcej jak 20km nie wytrzymuję nerwowa. Po to kupiłem diesla do dużego suva, żeby się nie męczyć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcG napisał:

Mi też czasami udaje się zejść poniżej 7 ale więcej jak 20km nie wytrzymuję nerwowa. Po to kupiłem diesla do dużego suva, żeby się nie męczyć.

 

Tyle że ten mój to robi tak po prostu. Na autostradzie przy 130km/h jest ok. 6.5l/100km. Nawet pierwszy Outlander w tedeiku od VW mi tak mało nie palił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, stig said:

W takim (bo widzę pamięć zawodzi), że w tych autach ostatnia rzecz na jaką zwracali uwagę to kwestia ekonomiki jazdy. No chociaż ktoś tam pewnie na końcu stwierdził stop. Wrzućmy do nich diesle dla takich osób jak bergerac, aby mógł jednak wybrać 🤣

 

 

Tylko po co producent podaje w takim razie oficjalne spalanie na 50km zamiast na 100? ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

 

Dużo nie dużo. Pali sporo więcej niż obiecywał producent. I chyba tylko o to chodzi. I chyba to jest za ciężkie do zrozumienia dla niektórych.

 

Dokładnie. Tej wersji 280KM to by można wybaczyć. Ale 200KM powinna się IMO mieścić w 10l/100km. Weźmy pod uwagę, że jak na SUVa to ona jest bardzo lekka i aerodynamiczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

 

Dużo nie dużo. Pali sporo więcej niż obiecywał producent. I chyba tylko o to chodzi. I chyba to jest za ciężkie do zrozumienia dla niektórych.

Było już pisane, żeby jechał z tym do ASO w celu weryfikacji/resetu/update oprogramowania skoro ma uwagi. Forum tego nie zweryfikuje tym bardziej takie (o czym już pisałem),  że prawie nikt tutaj takiego auta nie posiada ...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stig napisał:

Było już pisane, żeby jechał z tym do ASO w celu weryfikacji/resetu/update oprogramowania skoro ma uwagi. Forum tego nie zweryfikuje tym bardziej takie (o czym już pisałem),  że prawie nikt tutaj takiego auta nie posiada ...

 

Pisał że sprawdzą mu na przeglądzie. Więc po co pisać że jak kupuje Alfę to może palić 50/100 bo to i tak nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stig napisał:

Było już pisane, żeby jechał z tym do ASO w celu weryfikacji/resetu/update oprogramowania skoro ma uwagi. Forum tego nie zweryfikuje tym bardziej takie (o czym już pisałem),  że prawie nikt tutaj takiego auta nie posiada ...

 

 

Ale... Są ludzie posiadający porównywalne auta. Ja mam dwulitrową benzynę tej samej mocy w podobnym SUVie, miałem na weekend Seata Tarraco 2.0TSI 190KM i żaden z tych samochodów nie przekroczył nigdy 10l/100km. Tarraco to nawet trzymał się w okolicach 8-9 - bardzo oszczędne są te jednostki TSI.

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Pisał że sprawdzą mu na przeglądzie. Więc po co pisać że jak kupuje Alfę to może palić 50/100 bo to i tak nie ma znaczenia?

W takim przypadku jak wyżej wiadome by już było, że coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dark_Knight napisał:

 

Ale... Są ludzie posiadający porównywalne auto. Ja mam dwulitrową benzynę tej samej mocy w podobnym SUVie, miałem na weekend Seata Tarraco 2.0TSI 190KM i żaden z tych samochodów nie przekroczył nigdy 10l/100km. Tarraco to nawet trzymał się w okolicach 8-9 - bardzo oszczędne są te jednostki TSI.

 

Porównanie by musiało być w tych samych warunkach z tym samym stylem jazdy. Różni kierowcy różne spalanie a co dopiero różne auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Tyle że ten mój to robi tak po prostu. Na autostradzie przy 130km/h jest ok. 6.5l/100km. Nawet pierwszy Outlander w tedeiku od VW mi tak mało nie palił.

 

KIA nie jesta za bardzo oszczędna, myślałem że będzie z 7.5 a nie 8.1 ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Ale... Są ludzie posiadający porównywalne auta. Ja mam dwulitrową benzynę tej samej mocy w podobnym SUVie, miałem na weekend Seata Tarraco 2.0TSI 190KM i żaden z tych samochodów nie przekroczył nigdy 10l/100km. Tarraco to nawet trzymał się w okolicach 8-9 - bardzo oszczędne są te jednostki TSI.

 

Po pierwsze: 190KM to nie 280KM. Po drugie FWD to nie to samo co 4x4. Po trzecie, według autocentrum ten Seat przy 140 pali 10,5 litra:

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, stig napisał:

Porównanie by musiało być w tych samych warunkach z tym samym stylem jazdy. Różni kierowcy różne spalanie a co dopiero różne auta. 

 

Tak, żeby bezpośrednio porównywać to owszem. Różnica rzędu 1-2l może być związana ze stylem jazdy. Ale nie 3-4l, to już jednak trudno zwalić na okoliczności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Woockush napisał:

Po pierwsze: 190KM to nie 280KM. Po drugie FWD to nie to samo co 4x4. Po trzecie, według autocentrum ten Seat przy 140 pali 10,5 litra:

 

 

 

Po pierwsze Seat 190KM ma 4x4 seryjnie. Po drugie Alfa o której mówimy ma 200KM, więc tylko o 10 więcej. Po trzecie to mi przy 130km/h na autostradzie ten Seat bez trudu schodził poniżej 8. No i po czwarte, ta Alfa jest mniejsza, lżejsza i bardziej aerodynamiczna.

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dark_Knight napisał:

Po pierwsze Seat 190KM ma 4x4 seryjnie. Po drugie Alfa o której mówimy ma 200KM, więc tylko o 10 więcej. Po trzecie to mi przy 130km/h na autostradzie ten Seat bez trudu schodził poniżej 8.

 

Ja bym w takim przypadku atakował ASO.

Rozkminianie tego na forum nic nie da.

A nóż jakiś mechanizm źle działa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rwIcIk napisał:

Ja bym w takim przypadku atakował ASO.

Rozkminianie tego na forum nic nie da.

A nóż jakiś mechanizm źle działa.

 

Można się też po prostu pogodzić z faktem, że piękność z plakatu tak naprawdę przy bliższym poznaniu okazuje się kłótliwą, pełną wad nałogową pijaczką. Jest to jakieś rozczarowanie, ale przecież nadal jest piękna. Co kto lubi...

 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, stig napisał:

W takim (bo widzę pamięć zawodzi), że w tych autach ostatnia rzecz na jaką zwracali uwagę to kwestia ekonomiki jazdy. No chociaż ktoś tam pewnie na końcu stwierdził stop. Wrzućmy do nich diesle dla takich osób jak bergerac, aby mógł jednak wybrać 🤣

 

 

to po co producent podaje dane dotyczące spalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Można się też po prostu pogodzić z faktem, że piękność z plakatu tak naprawdę przy bliższym poznaniu okazuje się kłótliwą, pełną wad nałogową pijaczką. Jest to jakieś rozczarowanie, ale przecież nadal jest piękna. Co kto lubi...

 

Na razie się nie kłóci tylko lubi wypić. Ja bym to jeszcze akceptował 😁

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Po pierwsze Seat 190KM ma 4x4 seryjnie. Po drugie Alfa o której mówimy ma 200KM, więc tylko o 10 więcej. Po trzecie to mi przy 130km/h na autostradzie ten Seat bez trudu schodził poniżej 8. No i po czwarte, ta Alfa jest mniejsza, lżejsza i bardziej aerodynamiczna.

 

 

Moc maksymalna ma bardzo mały wpływ na codzienne spalanie. Wpływ ma pojemność skokowa i styl jazdy. Np taki 2.0 tsi 190 koni osiąga przy 6000 obrotów i doładowania strzelam 1200mbar, a 2.0 tsi 240 koni osiąga moc 240 przy 6000 bór i strzelam 1600mbar. Oba jak jadą 140km/h mają powiedzmy 3500 obr, ciśnienie 800bar, ta sama dawkę paliwa i ta sama moc pobierana z silnika. I to samo zużycie. Jeśli przy tych 140 dowalisz w podłogę to chwilowe spalanie będzie w mocniejszym większe ale ta chwila będzie trwała krócej do osiągnięcia planowanej predkosci. Po za tym te chwile są stosunkowo krótkie raczej w stosunku do całej podróży nawet w miescie. No chyba że ktoś wyścigi ma ćwierć mili urządza ciągle z gazem w podłodze. Więc w tych turbo kosiarkach podawanie  mocy Max ma minimalny związek z spalaniem. 

4x4 spali więcej sporo bo trzeba non stop rozpędzać wal i most z tylu nawet jesli jest rozsprzeglony, dość znaczne obciążenie jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stig napisał:

Jesteś w dużym błędzie. Projekt platformy Giorgio na której bazuje Giulia, Stelvio opierał się na najmocniejszej wersji a dopiero później adaptacja aut na codzień. To jest cecha która wyróżnia tylko wybrane konstrukcje. Idea całego projektu to stosunek masy do mocy oraz właściwości jezdne. Dość powiedzieć, że stworzono ekipę projektową wyłączoną na ten czas z korporacji umieszczoną w osobnej lokalizacji (niczym projekt LFA o którym był kiedyś nawet odcinek na Discovery).

O Alfie ostatnie co można powiedzieć to praktyczność i ekonomia. Zawsze tak było tak jak to, że silniki grupy Fiat zawsze spalały więcej niż u konkurencji, ale odwdzięczały się stosunkowo wysoką niezawodnością.

 

Mowisz że 4 cylindrowa turbo pierdziawka czerpie z najlepszych tradycji ferrari i maseratii?😅 bez jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Tak, żeby bezpośrednio porównywać to owszem. Różnica rzędu 1-2l może być związana ze stylem jazdy. Ale nie 3-4l, to już jednak trudno zwalić na okoliczności.

 

Ja rok temu jechałem autostradą do Petersburga i z nudów se ustawialem tempomat na odcinku 30km i patrzyłem średnią przy różnych prędkościach, gdzieś w schowku leży kartka, nie pamiętam cyfr, ale do Petersburga palil chyba o litr-pilrora więcej przy tych samych predkosciacj niz do Moskwy, chociaż miał pod gore

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.