Jump to content

Alfa Romeo Stelvio

Recommended Posts

może jeszcze pchają bo paliwo sie skończyło.😁

była w 2017 r. traka akcja w giulii z powodu błędnego oprogramowania wskaźnika paliwa że rezerwa zapalała się przy 2 litrach w baku. 🤣

od początku listopada:

126283970_129011255399342_3467048074046739955_n.jpg

Edited by Dareek
  • Like 2
4 godziny temu, Dark_Knight napisał:

I co? Uparł się mało spalić więc jeszcze jedzie...

;l

Hmm może laweta,  a one szybko nie jeżdżą 😂🤣😂😁😁

• Like 1
2 minutes ago, Maciej__ said:

No to jednak powinien chyba spalic ze 2l mniej...

Jeszcze pytanie jak operuje gazem - czy jazda w miarę płynna czy dynamiczna bo to w bardzo wpływa, ale mimo wszystko sporo.

58 minut temu, bergerac napisał:

Nie przekraczałem 140 km/h.

Sprawdź jeszcze ile ci pali przy 90 i 130km/h na tempomacie, tak z 10-15 km i resetując komputer...

• Like 2
3 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Ooo teraz okaże się że @bergerac nie umie jeździć :old:;]

to jest oczywiste. Jak ja kiedyś napisałem że we Fiacie popsuło mi się coś co już nawet nie pamiętam w silniku, to mi tu napisali, że to od złego stylu jazdy (na za niskich obrotach). Tutaj odwrotnie: kolega jeździ zdecydowanie za ostro, a włoska technologia jest po prostu idealna ;]

Edited by maro_t
  • Haha 2
5 minutes ago, maro_t said:

to jest oczywiste. Jak ja kiedyś napisałem że we Fiacie popsuło mi się coś co już nawet nie pamiętam w silniku, to mi tu napisali, że to od złego stylu jazdy (na za niskich obrotach). Tutaj odwrotnie: kolega jeździ zdecydowanie za ostro, a włoska technologia jest po prostu idealna ;]

Chyba panowie popłynęliście... 😁  Nie znam kolegi @bergerac, nie wiem jak jeździ i tyle.

Ale napisałem, że 12.2l to i tak sporo jakby nie jeździł.

• Like 1
13 minutes ago, bergerac said:

też tak zakładałem

Proponuję jazdę próbną egzemplarzem z takim samym silnikiem i później taką samą trasę twoim autem i będzie wszystko jasne 👍

1 minutę temu, dzidzia napisał:

Proponuję jazdę próbną egzemplarzem z takim samym silnikiem i później taką samą trasę twoim autem i będzie wszystko jasne 👍

A jeśli one prawie wszystkie są zepsute? Nie można wykluczyć, to przecież Fiat.

;l

• Haha 1
4 minuty temu, dzidzia napisał:

lub zmierzyć z dystrybutora bo może pali 5,5 😁

• Like 1
1 minute ago, Dark_Knight said:

;l

To wtedy trzeba zmienić podejście - te co palą mniej są zepsute 😝

• Haha 1
2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

;l

Przecież jeździ. I check się nie pali ! 👍

• I love it 1
43 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Idź z reklamacją. Będzie fajny wątek na temat obsługi w ASO i stosunku firmy do klienta z usterką na gwarancji.

;]

Idź Ty, zgłoś że dzag jest popsuty bo za mało pali, pewnie 1 cylinder zatarty;]

• Thanks 1
Godzinę temu, dzidzia napisał:

o to jest dobry pomysł, pojechać egzemplarzem testowym i swoim taką samą trasę, tylko pilnować by testowy był też rozgrzany

1 minute ago, Cinos said:

o to jest dobry pomysł, pojechać egzemplarzem testowym i swoim taką samą trasę, tylko pilnować by testowy był też rozgrzany

Po 2-3km na autostradzie to chyba kazdy jeden bedzie juz rozgrzany ;]

1 godzinę temu, bergerac napisał:

też tak zakładałem

Moze masz taki problem jak stingery 2.0 z gpf.... caly czas auta jeżdżą na przepalanym gpf i wtedy spalanie jest zdecydowanie wyższe .

Nie czujesz smrodu przepalania albo wentylator nie pracuje pomimo zgaszonego silnika ?

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Po 2-3km na autostradzie to chyba kazdy jeden bedzie juz rozgrzany ;]

po 2-3km to moze być płyn chłodniczy 90'C w małym obiegu, olej w silniku dalej ma poniżej 50 stopni, olej w skrzyni pewnie też

5 minut temu, Cinos napisał:

po 2-3km to moze być płyn chłodniczy 90'C w małym obiegu, olej w silniku dalej ma poniżej 50 stopni, olej w skrzyni pewnie też

Ale przeciez trzeba do tej autostrady najpierw dojechac;]

1 godzinę temu, Marcin79 napisał:

Moze masz taki problem jak stingery 2.0 z gpf.... caly czas auta jeżdżą na przepalanym gpf i wtedy spalanie jest zdecydowanie wyższe .

Nie czujesz smrodu przepalania albo wentylator nie pracuje pomimo zgaszonego silnika ?

nie, nie czuję smrodu :) Czuję śliczny zapach skóry. To moje pierwsze auto, które nowe ładnie pachnie :)

Wentylator chodzi po wyłączeniu silnika, w większości moich aut tak było.

• Like 1
1 minutę temu, bergerac napisał:

nie, nie czuję smrodu :) Czuję śliczny zapach skóry. To moje pierwsze auto, które nowe ładnie pachnie :)

Wentylator chodzi po wyłączeniu silnika, w większości moich aut tak było.

Ok to znaczy ze wszystko jest ok i tyle ma.palic ile.pali 😂

17 minutes ago, Cinos said:

I jaki to ma niby wplyw na spalanie?

Poza tym jakos nie widzialem salonow Alfy na MOPach, wiec jakos trzeba tam najpierw dojechec :hehe:

3 godziny temu, Dark_Knight napisał:

;l

albo pokazuje w km/l .. tak przynajmniej mój ostatni Fiat pokazywał. Też mysłałem początko, że dużo pali :phi:

• Haha 1
23 minuty temu, bergerac napisał:

Pewnie pierwsze z prawdziwą skórą :), w Volvo jeszcze rok po zakupie jak się otwierało to pachniało skórą.

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Sugerujesz, że @bergeracnie tylko jeździć nie umie, ale i liczyć?

To chyba też już tu było.

Już zostawmy ten temat. Piątek jest. Drinki szykuję 😁👍

9 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Idź z reklamacją. Będzie fajny wątek na temat obsługi w ASO i stosunku firmy do klienta z usterką na gwarancji.

;]

pisal ze ma opcje zeby mu wgrali soft na 280KM.

Jak znam fiata a znam dobrze bo mialem fiata nuova bravo to oprocz mocy ktorej pewnie bedzie z 300KM bo im sie nic nie udaje idealnie to jeszcze spalanie spadnie do 10L przypadkiem. I nawet gdyby znowu chcial miec 12L to w fiacie(alfie) nie beda juz tego potrafili odkrecic :)

• Haha 1

Wyciagnelem wlasnie ze schowka spalanie z przed paru lat na pustej świeżo wybudowanej autostradzie Moskwa Petersburg. Tiguana 2.0 tsi,wiosna, napęd na 4. Masa ok 1700kg. Opony r17 235 55 fabryczne Dunlop Sport sp01

Ustawialem tempomat na ok 30km i nic nie dotykałem, w nawiasie prędkość gps:

Przejazd 1 do :

110(105)-8.5

120(115)-9.5

130(125)-10.8

150(143)-12.0

Przejazd 2 z powrotem:

110(105)-7.8

130(125)-9.3.

Widać sporą rozbieżność, w sumie nie wiem czemu, jakiegoś mega wiatru nie było, a do Moskwy jest pod górę ok 170mnpm. 

Wiem też że w tiguanah 4x4 dołączają ludzie stabilizację przyczepy, podobno spalanie spada, ja nie odłączyłem.

• Like 2

wartości niemal identyczne  z obserwowanych dla Stelvio 280 - koła 255 45 R 20 Pirelli Scorpion Verde

Jeszcze jedno nawet lekkie podmuchy powodują w SUV-ach zauważalne różnice w zużyciu paliwa.

Edited by Dareek
  • Like 1
21 hours ago, Dareek said:

wartości niemal identyczne  z obserwowanych dla Stelvio 280 - koła 255 45 R 20 Pirelli Scorpion Verde

Jeszcze jedno nawet lekkie podmuchy powodują w SUV-ach zauważalne różnice w zużyciu paliwa.

Dzisiaj mialem do zrobienia ok 2x200km po A2 i S8, a do tego dosc mocno wialo z pld zachodu to z ciekawosci sprawdzilem spalanie w Mazdzie.

Rano, pod wiatr: 9,4l/100km przy sredniej z calego odcinka 131km/h. Powrot z wiatrem, 7,3l/100km srednia, 134km/h.

Ruch byl stosunkowo nieduzy, wiec praktycznie cala droga na tempomacie w okolicach 135-140km/h.

Jak widac, bez problemu roznica moze siegac ponad 2l przy rownej jezdzie, gdybym trzeba bylo sporo hamowac i przyspieszac to wyszloby jeszcze wiecej.

• Like 3