Jump to content
bergerac

Alfa Romeo Stelvio

Recommended Posts

2 minuty temu, MarcG napisał:

Nie Kiję ? :totalszok:

Sorenciaka kupilem za 145 tys , aktualnie musiałbym wydać na diesla z skóra prawie 220 .... trochę dołożyłem , troche dostalem rabatu od smigla w kolorze lgbt i bede miał zupełnie inna ligę  .

Zresztą trochę kia mnie zawiodła z wtopą z stingerem i podejściem do rozwiązania problemu    wiec aktualnie na pewno bym nie kupił    tej hybrydy ... chociaż cenę ma dobra .

Splace  bawarczyka i bede obserwował jak  sobie radzi ten 1.6 hybryda ... i moze wtedy jako drugie auto sie go łyknie .

1 godzinę temu, Marcin79 napisał:

Bedzie fota jak odbiorę ...

bez foto się nie liczy 😂

Taki test Stelvio z dieslem. Ostrzegam tylko fanatyków, że jest trochę z dystansem i humorem, więc może nie dla wszystkich ;]

• Like 1

Oryginalny i ciekawy test (wstawki jak u Klawitera) 😁. Jak to sam testujący powiedział trzeba mieć cohones .... 🤣

• Like 1

z jednym się zgadzam- silnik diesla jest słaby i ma fatalny dźwięk - reszta to przykład jak człowiek z jakimiś zaburzeniami emocjonalnymi robi publicznie z siebie pajaca.

22 godziny temu, Dareek napisał:

z jednym się zgadzam- silnik diesla jest słaby i ma fatalny dźwięk - reszta to przykład jak człowiek z jakimiś zaburzeniami emocjonalnymi robi publicznie z siebie pajaca.

To nie jest kwestia zaburzeń emocjonalnych tylko obserwacja tendencji w przestrzeni yt. Ma być na luzie, z jajem, bo to się dobrze lajkuje - patrz KICKSTER. Tymczasem wczoraj u Zachara kolejne włoskie auto. Żeby nie odbiegać od tematu, oczywiście SUV ;)

2 godziny temu, bochumil napisał:

To nie jest kwestia zaburzeń emocjonalnych tylko obserwacja tendencji w przestrzeni yt. Ma być na luzie, z jajem, bo to się dobrze lajkuje - patrz KICKSTER. Tymczasem wczoraj u Zachara kolejne włoskie auto. Żeby nie odbiegać od tematu, oczywiście SUV ;)

Maserati Quattroporte to dla mnie jeden z najpiękniejszych samochodów :ok: 

Miałem wczoraj pojechać oglądać Alfę i się przymierzyć, ale w trakcie jazdy zadzwonił do mnie doradca, że jest problem bo nie ma demolki, bo dyrektor salonu wziął do domu na weekend :facepalm: Jak tu kupić auto od firmy, która w ten sposób podchodzi do klienta ? Dobrze, że do mnie zadzwonił, bo jakbym dmuchnął 50 kilometrów bezsensu, to by się troszkę atmosfera tam zepsuła.

Przymierzyłem się za to do Audi. A6 fajne, dużo miejsca, ale zupełnie nie ma w tym seksu. A5 jest świetne, ale z tyłu ledwo syna upchnąłem :) Bądź to mądry 8-)

• Sad 1

Cały czas o tym pisze- sprzedaż leży przez kompletną niekompetencję i nonszalancję sprzedających- wcale mnie to nie dziwi- na np z Carserwisu na wycenę czekam już.... 3 ci rok.

Szczerze chyba bym wykonał telefon do FCA. i tak jesteś cierpliwy- mi wkurw sięgnąłby zenitu

@Dareek a teraz szybciej utargujesz cenę przez covid19

32 minuty temu, Dareek napisał:

Cały czas o tym pisze- sprzedaż leży przez kompletną niekompetencję i nonszalancję sprzedających- wcale mnie to nie dziwi- na np z Carserwisu na wycenę czekam już.... 3 ci rok.

Szczerze chyba bym wykonał telefon do FCA. i tak jesteś cierpliwy- mi wkurw sięgnąłby zenitu

Po prostu raczej nie kupię auta. Jeśli marka nie dba o swój wizerunek to znaczy, że cała struktura jest niekompetentna. Oznacza to duże prawdopodobieństwo również niekompetentnego serwisu. Szkoda czasu :ok: 

Może jak będę miał chwilę to podskoczę gdzieś w Wawie obejrzeć jak mi zniesmaczenie przejdzie :) 

• Like 1

1 godzinę temu, bergerac napisał:

bo dyrektor salonu wziął do domu na weekend

Myślę, że to przewrotna reklama Stelvio - że dyrektor wziął sobie na weekend. Czyli auto nie dla byle kogo ;)

53 minuty temu, bergerac napisał:

Po prostu raczej nie kupię auta. Jeśli marka nie dba o swój wizerunek to znaczy, że cała struktura jest niekompetentna. Oznacza to duże prawdopodobieństwo również niekompetentnego serwisu. Szkoda czasu :ok: 

To nie jest tylko urok salonów z włoszczyzną. Zobacz sobie jak traktuje się klienta w serwisie marki Mercedes

Jak kilka lat temu zobaczylem to auto to sie podjaralem strasznie, zawsze mialem sentyment do wloszczyzny. Niestety z bliska odrzucila jakosc plastikow jak w jakims vw, no i w sumie wyglad jakiejs mazdy. Bez szalu jaki powodowaly modele 156 i 159.

2 godziny temu, bergerac napisał:

Maserati Quattroporte to dla mnie jeden z najpiękniejszych samochodów :ok: 

Miałem wczoraj pojechać oglądać Alfę i się przymierzyć, ale w trakcie jazdy zadzwonił do mnie doradca, że jest problem bo nie ma demolki, bo dyrektor salonu wziął do domu na weekend :facepalm: Jak tu kupić auto od firmy, która w ten sposób podchodzi do klienta ? Dobrze, że do mnie zadzwonił, bo jakbym dmuchnął 50 kilometrów bezsensu, to by się troszkę atmosfera tam zepsuła.

Przymierzyłem się za to do Audi. A6 fajne, dużo miejsca, ale zupełnie nie ma w tym seksu. A5 jest świetne, ale z tyłu ledwo syna upchnąłem :) Bądź to mądry 8-)

A7 ?

Godzinę temu, sdss napisał:

A7 ?

raczej poza budżetem ;) 

2 godziny temu, bergerac napisał:

raczej poza budżetem ;) 

Tak, to już minimum 0,25 Mln zł 😁😂😂

@bergeracReiski czy Dezet taki dowcipny był? bo muszę sobie do swojej czarnej listy dopisać 😆

Dnia 12.07.2020 o 19:03, sdss napisał:

Tak, to już minimum 0,25 Mln zł 😁😂😂

raczej koło 300 koła.

15 godzin temu, Dareek napisał:

@bergeracReiski czy Dezet taki dowcipny był? bo muszę sobie do swojej czarnej listy dopisać 😆

Reiski.

• Like 1

Proszę jaka promocja

Screenshot_20200714-201332.jpg

2 godziny temu, sdss napisał:

Proszę jaka promocja

jaka promocja ?

14 minut temu, bergerac napisał:

jaka promocja ?

Leasing 100% I auto za 130 😂

14 minut temu, sdss napisał:

Leasing 100% I auto za 130 😂

Za golasa. I pod warunkiem że dodatkowo kupisz u nich ubezpieczenie. A w ogóle to oferta 20%, 35 rat i 1%, czyli taka se.

IMO marnowanie papieru na którym to drukują.

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Za golasa. I pod warunkiem że dodatkowo kupisz u nich ubezpieczenie. A w ogóle to oferta 20%, 35 rat i 1%, czyli taka se.

100% działa na wyobraźnię.

• Like 1

2 minuty temu, sdss napisał:

100% działa na wyobraźnię.

100% to AKowicz dostaje rabatu!

8 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Z ciekawości, jaka oferta jest Ok? Jakiś przykład?

4 minuty temu, Alfi napisał:

Taka jaka bedzie najlepiej odpowiadac Twoim indywidualnym potrzebom :ok:

• Like 1

4 godziny temu, Alfi napisał:

ja wolę 30% rabatu niż leasing 100%. 

• Like 2

6 godzin temu, Alfi napisał:

Pytałem swojego leasingodawce o oferte na Stingera i Giulie. To mi odpisali, że nie zjają :hehe::facepalm:.

• Haha 2

4 godziny temu, sherif napisał:

Pytałem swojego leasingodawce o oferte na Stingera i Giulie. To mi odpisali, że nie zjają :hehe::facepalm:.

Przecież to znikoma sptzedaz. Kile kupuja floty 1.6 crdi dla PH. Resztę troche fizoli i to by było na tyle. 

Dnia 14.07.2020 o 13:22, bergerac napisał:

raczej koło 300 koła.

Ledwo co doposażone ;] 

8 godzin temu, Chorzyn napisał:

Ledwo co doposażone ;] 

no zakładając 30% rabatu (jak każdy szanujący się autokącikowicz :)) to daje to cenę cennikową 428 kPLN. Już coś idzie wybrać przy niskich oczekiwaniach :hehe: 

Dnia 15.07.2020 o 07:03, Alfi napisał:

1. Na model, który Ty chcesz, a nie na ten, którego oni akurat chcą się pozbyć bo jest w beznadziejnej konfiguracji.

2. Z wpłatą i wykupem, który możesz sobie sam ustalić. Tutaj to im chodzi o zastrzyk gotówki, dlatego te 20% na start.

3. Stawiam dolary przeciw orzechom, że w tej ofercie możesz zapomnieć o rabatach.

Generalnie, chcą zrobić dobrze sobie, nie Tobie.

Dnia 15.07.2020 o 11:43, bergerac napisał:

ja wolę 30% rabatu niż leasing 100%. 

Takie zupełnie przeciętne leasingi są oprocentowane rzędu 10-15%. Więc kupowanie auta po cenie z cennika w leasingu 100% raczej nie jest opłacalnym biznesem.

No dobra, pojeździłem dzisiaj. Szczerze mówiąc, mam trochę mieszane odczucia. Auto mi się wizualnie podoba, w środku jest wystarczająco miejsca i dobrze się prowadzi. Świetne fotele, świetna kierownica. Natomiast z minusów:

- keyless tylko w drzwiach kierowcy i pasażera z przodu

- brak ledów a biksenony nie są w adaptacyjne, są tylko skrętne

- brak asystenta pasa

- brak wentylowanych foteli

- brak Carplay

- bardzo agresywny sposób przyspieszania - może trzeba wyczuć auto

- materiały w środku takie so, so

I tak sam nie wiem. Z jednej strony fajnie, z drugiej mam wrażenie, że trochę nienowoczesne auto. Jak wsiadłem po tym do Insigni to jednak mam wrażenie, że jest to bardziej nowoczesne auto (mimo, że zbliża się do 3 lat). Muszę się przespać z tematem.

Natomiast wsiadłem do 4C. Kurde, co to za kozacki pojazd :) 

Godzinę temu, bergerac napisał:

No dobra, pojeździłem dzisiaj. Szczerze mówiąc, mam trochę mieszane odczucia. Auto mi się wizualnie podoba, w środku jest wystarczająco miejsca i dobrze się prowadzi. Świetne fotele, świetna kierownica. Natomiast z minusów:

- brak asystenta pasa

- brak Carplay

I tak sam nie wiem. Z jednej strony fajnie, z drugiej mam wrażenie, że trochę nienowoczesne auto. Jak wsiadłem po tym do Insigni to jednak mam wrażenie, że jest to bardziej nowoczesne auto (mimo, że zbliża się do 3 lat). Muszę się przespać z tematem.

A co takiego jest fajnego w ledach?

Godzinę temu, bergerac napisał:

Hmm, a jezdziłeś modelem z tego roku ? 

Carplay mam w swoim z 2019 i z tego co wiem jest standardem w modelu po FL, asystent pasa ruchu też jest dostępny tak jak inne gadżety jak asystent jazdy w korku, etc...

Spotkałem dziś na drodze szare Stelvio i niebieską Giulię. Naprawdę te samochody się wyróżniają. Gdybym miał wybrać, wybrałbym oba ;]

• Like 2
  • Haha 2

46 minut temu, gfr napisał:

Hmm, a jezdziłeś modelem z tego roku ? 

Carplay mam w swoim z 2019 i z tego co wiem jest standardem w modelu po FL, asystent pasa ruchu też jest dostępny tak jak inne gadżety jak asystent jazdy w korku, etc...

z 2020, ale przed FL niestety. Nie mieli do testów modelu po FL niestety.

56 minut temu, norbert123 napisał:

A co takiego jest fajnego w ledach?

nie do końca rozumiem pytanie. Pytasz co takiego fajnego jest np. w takich światłach ?

• Like 1

2 godziny temu, bochumil napisał:

Spotkałem dziś na drodze szare Stelvio i niebieską Giulię. Naprawdę te samochody się wyróżniają. Gdybym miał wybrać, wybrałbym oba ;]

ja tak po cześci mam

107806759_611551876131853_829321022951990354_n.jpg

• Like 1

Posted (edited)
17 godzin temu, bergerac napisał:

- brak asystenta pasa

- brak Carplay

w MY 2020 asystent i AA/CP jest seryjny, inna jest konsola środkowa kierownica z innymi przyciskami i grubsza, inny infotaiment, ładowarka indukcyjna w fajnym miejscu a materiały zależą od wersji- za parę pln można mieć nawet deskę, boczki w naturalnej skórze.

a co do przyśpieszania - właśnie to to chodzi- ma być ogień to jest, a jak nie chcesz dajesz pokrętłem DNA na A i.... "łowiecka" 

Edited by Dareek

14 godzin temu, bergerac napisał:

Jest jeszcze w bagażniku :)

- brak asystenta pasa

Musiałeś jeździć bidnym egzemplarzem.

- brak Carplay

Ponownie, musiałeś jeździć bidnym albo starym egzemplarzem (AA/Carplay pojawił się jako opcja w 2019).

Tak jak @Dareek napisał wyżej: przełączyć w tryb A i cieszyć się delikatną jazdą.

10 godzin temu, Dareek napisał:

w MY 2020 asystent

jesteś pewny ?

Do 2019 był asystent pasywny (tylko ostrzegający). Od 2020 jest aktywny.

4 minuty temu, Woockush napisał:

Do 2019 był asystent pasywny (tylko ostrzegający). Od 2020 jest aktywny.

I rzeczywiście jest w standardzie ?

w ofercie widzę coś takiego, ale asystenta pasa ruchu nie:

image.png.944e09d40c7d114431a2063148273e9f.png

5 minut temu, bergerac napisał:

I rzeczywiście jest w standardzie ?

Nie wiem, nie jestem sprzedawcą :) Poszukaj takiego elementu: LAS System utrzymania pasa ruchu

nie do końca rozumiem pytanie. Pytasz co takiego fajnego jest np. w takich światłach ?

Szkoda, że nie mieści wygodnie 3 fotelików, bo nawet się przymierzałem, bo kawał fajnej fury.

45 minut temu, AstraC napisał:

Szkoda, że nie mieści wygodnie 3 fotelików, bo nawet się przymierzałem, bo kawał fajnej fury.

piszesz o Stelvio ? Raczej nie wejdą.

3 godziny temu, bergerac napisał:

jesteś pewny ?

• Like 1