Skocz do zawartości

Wkrętarka z udarem czy bez ?


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji kłoptów z obecną wkrętarką rozważam zakup jednej z poniższych:

 

Droższa ma udar

 

Do wiercenia w betonie mam klasyczną wiertarkę więc udar we wkrętarce używany byłby do odkręcania/przykręcania.

 

Warto dopłacić te 6 dych, czy to się sprawdzi i czy waga wkrętarki nie będzie przez ten udar dużo wyższa (na stronie podana tylko waga tej z udarem)

 

Z udarem - 259 zł

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-3-w-1-20-V-PSBSA-20-Li-B2/p100285726

 

Bez udaru - 199 zł

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-PABS-20-Li-D4-20-V/p100267303

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest udar do przykręcania/odkręcania (poprzeczny) tylko wzdłużny do wiercenia właśnie w betonie. Udar we wkrętarce przydaje się w miejscach, gdzie nie ma podejścia z dużym młotem. Ale czy to częste sytuacje - oceń sam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, s_krzychu napisał:

To nie jest udar do przykręcania/odkręcania (poprzeczny) tylko wzdłużny do wiercenia właśnie w betonie. Udar we wkrętarce przydaje się w miejscach, gdzie nie ma podejścia z dużym młotem. Ale czy to częste sytuacje - oceń sam.

 

Jak pisałem - nie będę wiercił nią w betonie - mam do tego normalną wiertarkę z udarem

 

Myślałem że tym udarem odkręcę sobie łatwiej mocno dokręconą śrubę. To nie taki udar ?

 

Czyli dla mnie bez sensu ? Bo i drożej i cięższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ccLot napisał:

@s_krzychu już wytłumaczył na czym polega różnica między wkrętarką z udarem a zakrętarką.

 

Zobaczcie, to nie mogą tego prostym językiem napisać w opisie urządzenia ?

Gdybym nie miał Was, kupiłbym i pewnie nigdy z tej funkcji udaru (wiercenie) nie skorzytał poza tym że byłaby cięższa i droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zobaczcie, to nie mogą tego prostym językiem napisać w opisie urządzenia ?
Gdybym nie miał Was, kupiłbym i pewnie nigdy z tej funkcji udaru (wiercenie) nie skorzytał poza tym że byłaby cięższa i droższa
Będziesz używał w domu czy w pracy?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KYRTAP napisał:

Będziesz używał w domu czy w pracy?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

W domu i garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marko33 napisał:

Myślałem że tym udarem odkręcę sobie łatwiej mocno dokręconą śrubę. 

 

Ja nikogo nie pytałem, tylko od razu kupiłem wkrętarkę z udarem, ale droższą Stanleya. I powiem Ci, że jakby nie patrzeć przy wkręcaniu długich śrub udar zawsze się przydaje. Bez udaru za nic nie da rady. Mam na myśli śruby dłuższe niż 10cm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marko33 napisał:

Z racji kłoptów z obecną wkrętarką rozważam zakup jednej z poniższych:

 

Droższa ma udar

 

Do wiercenia w betonie mam klasyczną wiertarkę więc udar we wkrętarce używany byłby do odkręcania/przykręcania.

 

Warto dopłacić te 6 dych, czy to się sprawdzi i czy waga wkrętarki nie będzie przez ten udar dużo wyższa (na stronie podana tylko waga tej z udarem)

 

Z udarem - 259 zł

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-3-w-1-20-V-PSBSA-20-Li-B2/p100285726

 

Bez udaru - 199 zł

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-PABS-20-Li-D4-20-V/p100267303

 

Kupiłem tę z udarem , spoko daje radę ale np. przy skręcaniu mebli trzeba uważać żeby śrub nie przekręcić bo jest dość mocna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę z udarem , spoko daje radę ale np. przy skręcaniu mebli trzeba uważać żeby śrub nie przekręcić bo jest dość mocna

Ale wiesz ze można sprzeglo uregulować tak by nie przekrecac wkretow?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, WaWeR napisał:

Ale wiesz ze można sprzeglo yregukowac tak by nie przekrecac wkretow?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

A jak???

 

Edit

 

Dobra już wiem w linku jest inna niż ja mam. U mnie nie ma regulacji sprzęgła

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wkretarka-z-udarem-PDSSA-20-Li-A1/p100261032

 

Edytowane przez Oscar_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blue_ napisał:

 

Ja nikogo nie pytałem, tylko od razu kupiłem wkrętarkę z udarem, ale droższą Stanleya. I powiem Ci, że jakby nie patrzeć przy wkręcaniu długich śrub udar zawsze się przydaje. Bez udaru za nic nie da rady. Mam na myśli śruby dłuższe niż 10cm

 

Ten udar pomaga ci wkręcać? Toż on nie do tego jest przecież. On do wiercenia w betonie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ten udar pomaga ci wkręcać? Toż on nie do tego jest przecież. On do wiercenia w betonie. 
No to jak jest w końcu z tym udarem?
Pomaga przy wkręcaniu?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, exor napisał:

 

Ten udar pomaga ci wkręcać? Toż on nie do tego jest przecież. On do wiercenia w betonie. 

Pomaga i to bardzo. Wiem, ze jest do wiercenia, ale bez udaru nie dało się wkręcać, a z udarem śruby i wkręty idą jak szalone

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marko33 napisał:

No to jak jest w końcu z tym udarem?
Pomaga przy wkręcaniu?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie teraz już nie wiem sam!

Kolega niebieskawy twierdzi, że pomaga, to pomaga : )

 

Ja mam bez udaru sprzęt (bosch gsr 1440-li) i śruby dłuższe wkręcam bez problemu. W ogóle nie myślałem, żeby kupować wkretare z udarem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blue_ napisał:

Pomaga i to bardzo. Wiem, ze jest do wiercenia, ale bez udaru nie dało się wkręcać, a z udarem śruby i wkręty idą jak szalone

 

Kapuje.

A to przy używaniu udaru nie niszczy się wkręt, bit, materiał (zakładam, że drewno) ?

 

I jak długie wkręty/śruby, jakie fi używasz? Nawiercasz otwory pod śruby?

 

Edytowane przez exor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kapuje.
A to przy używaniu udaru nie niszczy się wkręt, bit, materiał (zakładam, że drewno) ?
 
I jak długie wkręty/śruby, jakie fi używasz? Nawiercasz otwory pod śruby?
 
Ten udar się włącza jakimś przyciskiem czy aktywuje się sam jak wkręcanie idzie ciężko?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem tego. Nie mam.
Zakładam, że przełaczasz na urządzeniu: wiercenie z udarem / bez udaru.
A ktoś ma tego konkretnego Parkside z udarem i mógłby dać znać?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exor napisał:

 

Kapuje.

A to przy używaniu udaru nie niszczy się wkręt, bit, materiał (zakładam, że drewno) ?

 

I jak długie wkręty/śruby, jakie fi używasz? Nawiercasz otwory pod śruby?

 

Bity mi objeżdżały jak były kiepskiej jakości. Teraz używam de walta i boscha, które są bardziej wytrzymałe. Ale ważne jest też mocne dociskanie wkrętarki jak ciężko idzie. 

Najczęściej wkręcam do drewna 4.5x90mm na krzyżak, bezpośrednio. Jeśli grubsze, to nawiercam wiertłem fi5 i staram się stosować śruby z łbem na klucz nasadowy, wtedy ryzyko objechania jest bardzo małe, ale wkrętarka "ma co robić"

Do betonu też się zdarza wkręcać np. 12x120, ale w betonie jest istotne wywiercić dziurę dobrym wiertłem, bo jeśli jest zjechane, to pomimo, że kołek dobrze wchodzi, to z wkręceniem śruby jest już duży problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marko33 napisał:

A ktoś ma tego konkretnego Parkside z udarem i mógłby dać znać?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Mam takiego jak wyżej linkowałem i udar zaczyna działać jak śruba/wkręt zaczyna stawiać opór.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2020 o 08:22, Marko33 napisał:

A ktoś ma tego konkretnego Parkside z udarem i mógłby dać znać?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

udar włączany - to jest wiertarka udarowa z funkcją wkręcania (z regulacją momentu), do wiercenia w ścianie - tyle - koniec i kropka

Edytowane przez CRAZY_Wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, CRAZY_Wroc napisał:

udar włączany - to jest wiertarka udarowa z funkcją wkręcania (z regulacją momentu), do wiercenia w ścianie - tyle - koniec i kropka

 

Masz ten model czy piszesz na podstawie specyfikacji czy innych danych technicznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marko33 napisał:

 

Masz ten model czy piszesz na podstawie specyfikacji czy innych danych technicznych ?

 

mam ten model: https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-3-w-1-20-V-PSBSA-20-Li-B2/p100285726

 

tu jest chyba dostateczne wyjaśnienie: regulacja prędkości: 20 poziomów momentu obrotowego + poziom wiercenia + poziom wiercenia z udarem

Edytowane przez CRAZY_Wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
mam ten model: https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-3-w-1-20-V-PSBSA-20-Li-B2/p100285726
 
tu jest chyba dostateczne wyjaśnienie: regulacja prędkości: 20 poziomów momentu obrotowego + poziom wiercenia + poziom wiercenia z udarem
Czyli ostatecznie ten udar do odkręcania ma się nijak i jak nie zamierzam wiercić z udarem to mogę go sobie darować

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie ten udar do odkręcania ma się nijak i jak nie zamierzam wiercić z udarem to mogę go sobie darować

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Tak. Ale uwierz, bo mam i taka i taka wkretarke. Udar sie przydaje.
Chyba ze masz mala wiertarke z udarem. Ja nie mam ( mam sds ) wiec male otworki robie wlasnie wkretarka.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą z udarem. Jest mocna i jest ciężka, dużo cięższa od poprzedniego Boscha 18v. Teraz kupiłbym bezszczotkowego parkside bez udaru, trochę mniejszy, lżejszy, bo i tak nie korzystam prawie z udaru, i bez niego jest wystarczająco mocna na moje potrzeby

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2020 o 09:58, ccLot napisał:

 

Mam to "cudo". Daje rade z wkretami ciesielskimi 220x8, bez nawiercania... Ja jestem zadowolony, ale oprócz niej warto mieć tradycyjną wkrętarkę ze sprzęglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka z udarem przyda się do powieszenia obrazka, zamocowania półki itp. - drobne prace idą luksusowo. Ja mam Stanley a fatmax bezszczotkowego, i nigdy już bym nie wrócił do tradycyjnego.

 

Do wkręcania z udarem jest zakrętarka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam to "cudo". Daje rade z wkretami ciesielskimi 220x8, bez nawiercania... Ja jestem zadowolony, ale oprócz niej warto mieć tradycyjną wkrętarkę ze sprzęglem.
Miałem to cudo dziś w ręku w Lidlu.
Jprdl jakie ciężkie!
Muszę potrzymać jeszcze na żywo tą wkrętarkę bez udaru ale obawiam się że też będzie ciężka.
Te Parkside tak mają?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2020 o 21:40, Marko33 napisał:

Miałem to cudo dziś w ręku w Lidlu.
Jprdl jakie ciężkie!
Muszę potrzymać jeszcze na żywo tą wkrętarkę bez udaru ale obawiam się że też będzie ciężka.
Te Parkside tak mają?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Z udarem są dużo cięższe. To ma mieć moc i wytrzymałość, więc coś za coś... ten parksdie ma 180 Nm, gdzie wkrętarka tej firmy z udarem, ale takim do wiercenia 20V ma jedyne 45Nm...

Dlatego pisałem najlepiej mieć 2 urządzenia, wkrętarka udarowa nie jest "uniwersalna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam to "cudo". Daje rade z wkretami ciesielskimi 220x8, bez nawiercania... Ja jestem zadowolony, ale oprócz niej warto mieć tradycyjną wkrętarkę ze sprzęglem.
Ostatnio dokupiłem bez Aku, bo mam w innych urządzeniach tej serii. Póki co kręciłem konstrukcję pod taras, wkręty 6x180 szły jak w masło, trzeba pilnować, żeby nie przekręcić. Jedynie co to w mojej coś głośno udar pracuje. W przyszłym tygodniu montuję pergolę, a tam będę miał już ciesielskie 8x280, zobaczymy czy ogarnie. Mam też zwykła wkrętarkę 20v z tej serii i póki co działa drugi rok. Wziąłem ostatnio też wiertarkę zwykłą parkside, ale to nieporozumienie kompletne, raczej do plasteliny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra,
 
Taka zwykla wkretarke do skladania np mebli to ktory parkside?
Taki 4V. No ostatecznie 12V

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chalek napisał:

np mebli to ktory parkside?

Imho taka:

 

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-PBSA-12-D2-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100274866

 

mała ale jednak trochę momentu ma.

 

Dla siebie kupiłem taką do prac domowych:

https://allegro.pl/oferta/bosch-wkretarka-gsr-120-li-2-baterie-bity-gratis-8384699544

i jest bardzo ok:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WaWeR napisał:

Taki 4V. No ostatecznie 12V

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ta 4V to awaryjnie, jak się normalna wkrętarka zepsuje albo jak masz wiercenie+kręcenie albo różne końcowki bitów, żeby co chwilę nie przekładać. Kupiłem ten wkrętak 4V z takim założeniem, ale po roku od zakupu praktycznie używam go tylko w miejscach z trudnym dostępem (co mógłbym też zrobić łamaną przystawką do wkrętarki, ale nie jest tak wygodnie). Pomijam już, że 4V jest słabe, więc faktycznie głównie do mebli, ale jest też niemiłosiernie wolne - kręci bity wolniej niż zwykłe wkrętarki na pierwszym biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.