Skocz do zawartości

Mamy kogoś znającego się na busach?


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje nowego busa, niestety podobno przez wyśrubowane normy euro nie ma już  3L diesla :(

We fiacie czas oczekiwania 4 miesiące, znalazłem odpowiadającego busa w peugocie ale silnik 2.2 140KM, jest jeszcze wersja 2.2 165KM. Zastanawia mnie czy one wszystkie różnią się tylko programem? Ktoś coś wie o tych nowych modelach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę Fiatów, ale jak kupiłem Renault Master to zrezygnowałem z Fiatów.

Niestety z podobnym wyposażeniem Renault jest sporo droższy.

Dla mnie nieporozumieniem jest ładowność. Masa własna 1985 kg + webasto parę dupereli i zabudowa tyłu i zostaje 1300 kg załadunku.

W Forda Connect ładuje 1000 kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszanka L4h3, silnik najlepiej ten mocny. Leasing, do rozwożenia towaru. Kilometry różnie, czasem kilka dni stoi, czasem dzień w dzień jazda. Kupno z zamiarem zostawienia auta na 8lat. Do moich potrzeb wystarcza w zupełności. Aktualnie ducato 2.3, L4h2 ale jest za niski. Towar czasem kilkanaście kg, czasem...dużo ;]

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alfi napisał:

Towar czasem kilkanaście kg, czasem...dużo ;]

 

 

Jak dużo za dużo to chyba tylko Daily na bliźniaku.

Somsiad ujeżdża Craftera 2.0 TDI 130KM. Nalot 280 tyś w 2lata. Silnik już się wysypał a i osprzęt był wymieniany. Ale komfort jazdy super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z L4H3 jest problem. PSA/Fiat są pojedyncze sztuki w PL, bo fabryka stała przez COVID.
Nowy silnik 2.2 w PSA to podobno nowa jednostka, jak mi mówili w salonach, zupełnie inna niż dotychczasowa 'sławna'. Z kolei nowe DUCATo z silnikami od IVECO mają już AdBlue ze stosunkowo dużym spalaniem (10 litrów / 3.500 km).

Zobacz, czy nie znajdziesz czegoś jako cesja leasingu na OLXie.

Edytowane przez alek_lc
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robciolas napisał:

Jak dużo za dużo to chyba tylko Daily na bliźniaku.

Somsiad ujeżdża Craftera 2.0 TDI 130KM. Nalot 280 tyś w 2lata. Silnik już się wysypał a i osprzęt był wymieniany. Ale komfort jazdy super.

 

Nie jestem zwolennikiem niemieckich wozów, a już na pewno nie vw ;]

Ale dzięki za informację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alfi napisał:

 

Nie jestem zwolennikiem niemieckich wozów, a już na pewno nie vw ;]

Ale dzięki za informację.

 

 

Renówka jest o wiele bardziej komfortowym samochodem niż Ducato/Boxer/Jumper. Mam Boxera 130KM z 2016 i Mastera II i niestety, mimo generacyjnie nowszego modelu Boxer jest strasznie prymitywny. Lada dzień odbieramy nowego Mastera- zobaczymy co to będzie. ;) 3.0 masz dziś tylko w Iveco i sprinterze. Iveco będzie kosztowało koło 100k w wersji... nazwijmy to biednej, Sprinter wyjdzie niemal 2x Iveco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Przypal napisał:

 

Renówka jest o wiele bardziej komfortowym samochodem niż Ducato/Boxer/Jumper. Mam Boxera 130KM z 2016 i Mastera II i niestety, mimo generacyjnie nowszego modelu Boxer jest strasznie prymitywny. Lada dzień odbieramy nowego Mastera- zobaczymy co to będzie. ;) 3.0 masz dziś tylko w Iveco i sprinterze. Iveco będzie kosztowało koło 100k w wersji... nazwijmy to biednej, Sprinter wyjdzie niemal 2x Iveco.

Mam Ducato i Movano oba 2017r zdecydowanie zacofany to jest Movano tak o 5-10lat do tylu. Mowię o wnętrzu i komforcie. Mechanicznie jeden pies oba auta to proste konstrukcje bez jakis udziwnień technicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Mam Ducato i Movano oba 2017r zdecydowanie zacofany to jest Movano tak o 5-10lat do tylu. Mowię o wnętrzu i komforcie. Mechanicznie jeden pies oba auta to proste konstrukcje bez jakis udziwnień technicznych. 

 

Podtrzymuję swoje zdanie. Mam 190cm wzrostu i za nic nie mogę w Boxerze znaleźć wygodnej pozycji. Do tego przy wciskaniu sprzęgła ocieram piszczelą o plastik pod kierownica i nie idzie fotela ustawić tak, żeby tego nie było. Poza tym wszystko skrzypi. Nie ma gdzie telefonu odłożyć, uchwyt na kubki nadaje się tylko do tego, żeby klepaki w nim trzymać, bo kubek z kawą się przewróci na zakręcie. Radio z bluetoothem ale muzyki z telefonu nie odtworzy ;]  Jak dla mnie to czysta katastrofa. Samochód mam od nowości- nie ma mowy, że ktoś nie dbał. Zobaczymy co nowy Master sobą zaprezentuje. 

Edytowane przez Przypal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście śmigam l1h1 i miejsce mam odpowiednie za kierownicą. Mam 180cm i może z tego powodu👍 Dlugie mam 7 osobowe więc nie ma sensu porównywać bo tam więcej będzie miejsca niż w pojedynczej kabinie. 

Miejsca na kubki sa dwa i nigdy mi sie nic nie wywróciło😏 Telefon mam w kieszeni jak zawsze skoro jest bt

Jeśli wszystko skrzypi to reklamuj bo masz gwarancje. W sprawnym aucie tak się nie dzieje😎 

 

Jak może rado nie odtwarzać muzyki z telefonu???  🤣🤣🤣 Sory ale może telfon jakiś stary albo poprostu czegoś nie włączyłeś😏 Tak mi się przypomniało że gra muza i z plików jak i z spotify czy youtuba. Oczywiście sam dzwięk bo video nie wyświetla😕

 

Ale skoro Ci nie odpowiada to musisz pamiętać że kupiłeś najtańszego dostawczaka. Grosze kosztował to i mercedesem nigdy nie będzie🤣

Edytowane przez Danielpoz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w fabryce boxery 140 i 165, niby niewielka różnica, ale słabszy jeździ beznadziejnie. Lekko załadowany, lekka górka i brak mocy. Technicznie nie wiem czym się różnią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, alek_lc napisał:

Z L4H3 jest problem. PSA/Fiat są pojedyncze sztuki w PL, bo fabryka stała przez COVID.
Nowy silnik 2.2 w PSA to podobno nowa jednostka, jak mi mówili w salonach, zupełnie inna niż dotychczasowa 'sławna'. Z kolei nowe DUCATo z silnikami od IVECO mają już AdBlue ze stosunkowo dużym spalaniem (10 litrów / 3.500 km).

Zobacz, czy nie znajdziesz czegoś jako cesja leasingu na OLXie.

 

Oby to nie było padło jak 2.0. Tam się wymieniało 3 silniki na 300k km w międzynarodówkach i ze 4 skrzynie biegow 👍 Mowie to ja, jarząbek, były pracownik serwisu Peugeot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Miejsca na kubki sa dwa i nigdy mi sie nic nie wywróciło😏 Telefon mam w kieszeni jak zawsze skoro jest bt

Jeśli wszystko skrzypi to reklamuj bo masz gwarancje. W sprawnym aucie tak się nie dzieje😎 

Jak może rado nie odtwarzać muzyki z telefonu???  🤣🤣🤣 Sory ale może telfon jakiś stary albo poprostu czegoś nie włączyłeś😏 Tak mi się przypomniało że gra muza i z plików jak i z spotify czy youtuba. Oczywiście sam dzwięk bo video nie wyświetla😕

Ale skoro Ci nie odpowiada to musisz pamiętać że kupiłeś najtańszego dostawczaka. Grosze kosztował to i mercedesem nigdy nie będzie🤣

 

spacer.png

 

Gdzie tu jest drugi uchwyt?

 

Jeśli masz radio jak to powyżej, to muzyki po BT nie posluchasz i koniec. Nawet instrukcja o tym mówi. ;] Osobiście go nie lubię a wcale taki najtańszy nie był. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie radia to były dość dawno montowane. Od 2015r najtańsze wersje ducato miały radia z ekranem dotykowym(foto) . Za dopłatą były dwie dodatkowe wersje audio. 

 

To miejsce po prawej to na popielniczkę a nie na kubek z np kawa😏 Dwie dziury do puszek/kubków (foto) 

fiat_ducato_2014_galeria_23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 2Rotor napisał:

 

Oby to nie było padło jak 2.0. Tam się wymieniało 3 silniki na 300k km w międzynarodówkach i ze 4 skrzynie biegow 👍 Mowie to ja, jarząbek, były pracownik serwisu Peugeot.

 

Ale w PSA? To przecież DW10 ze świetną opinią z osobowych Fordów/508/C5 i innych.
Możesz rozwinąć wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alek_lc napisał:

 

Ale w PSA? To przecież DW10 ze świetną opinią z osobowych Fordów/508/C5 i innych.
Możesz rozwinąć wątek?

W osobowych tak. Jak widać w busach się nie sprawdzał. Pewnie dlatego wprowadzili 2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, 2Rotor napisał:

W osobowych tak. Jak widać w busach się nie sprawdzał. Pewnie dlatego wprowadzili 2.2.

Był czas (chyba do 2014), kiedy w PSA był problem z silnikami 2.2 ('wypalanie' tłoka). Później wprowadzono modyfikację i (podobno) problem się skończył. Wprowadzono silnik 2.0, który był oferowany zamiast poprawionego 2.2, czy równolegle? Bo teraz (na przełomie 2019 i 2020) wprowadzono 'nowy' 2.2 z taką samą pojemnością (2198 ccm). Czy w blaszakach problem z 2.0 jest taki sam?
Troche się gubię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.