Skocz do zawartości

Klimatyzacja - prawidłowe ciśnienie w układzie?


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

nie wiem czy to jest bardzo indywidualna kwestia, ale przed wczoraj byłem na serwisie klimy i wyszło, że w Bravo [2.0MJ] mm na wysokiej stronie 27 barów a wg serwisanta powinno być koło 15.

 

Popylać pędem do mechanika od klimatyzacji? Czego mogę się spodziewać? Generalnie klimatyzacja chłodzi, może szronu nie robi ale jest też dość ciepło...

Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarcia sprezarki możesz się spodziewac.

1 wiatraki działają  ?

2 jak wygląda skraplacz czy lamele czyste 

3 jakie jest ciśnienie po polaniu skraplacz woda czy spada ciśnienie 

Edytowane przez jarek_g60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KotLarry powodem.moze być wszystko... 

- stan chłodnicy klimy? Jak wyglądają lamelki? Uszkodzone powyginane itp już nie będą w 200% pełnić swojej roli,

- osuszacz klimy 

- zbyt dużo oleju w układzie.

 

Najlepiej wziąć kabel +MES i sprawdzić odczyty na jałowym i na włączonej.

(Gdzieś wyczytałem że na jałowym powinno być 15 a na pracującej 16-22)

.jeżeli nie masz dostępu do kabla i programu. Jedz do warsztatu który się specjalizuje w klimatyzacji typowo. A nie Janusz z maszynka do uzupełniania czynnika.

 

Kiedyś mój mechanik mówił mi. Że przed nabyciem klimy należy sposcic czynnik odessać olej i przepłukać układ. 

 

 

 

*** Edit- coś mi świtą że przy 25 odcina układ. Więc jak oni zmierzyli 27? 

Programem.mes.powinienies sprawdzić cisniennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KotLarry napisał:

Cześć,

nie wiem czy to jest bardzo indywidualna kwestia, ale przed wczoraj byłem na serwisie klimy i wyszło, że w Bravo [2.0MJ] mm na wysokiej stronie 27 barów a wg serwisanta powinno być koło 15.

 

Popylać pędem do mechanika od klimatyzacji? Czego mogę się spodziewać? Generalnie klimatyzacja chłodzi, może szronu nie robi ale jest też dość ciepło...

Z góry dzięki za opinie.

 

Bravo często cierpi na nieistnienie lamelek w skraplaczu, utleniają się i wiatrak je wywiewa ;)  Zajrzyj jak to u Ciebie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amazaque napisał:

Przepraszam że się wtrącam bo się na tym nie znam ;], ale czy to nie będzie przypadkiem zawór rozprężający? 

 

Dokładnie, ja też podejrzewam zawór rozprężny, ewentualnie osuszacz może już trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.