Skocz do zawartości

Zabezpieczenie felg


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o powłoki typu ceramicznego na alufelgi. Póki co moje są nowe i czyste, chciałbym aby brud łatwo było zmywać, osad z klocków tak nie przylegał.

Warto / nie warto ?

Jakim preparatem ?

Czy można samemu to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto!

odtłuścić i pokryć powłoką - dać się utwardzić ok 24 h . Dobra jest Ultra Coat Metal Guard - patrz na forum kosmetykaaut - może ktoś coś sprzeda TANIEJ I W MNIEJSZEJ ILOŚCI - 30 ml Ci nie trzeba -1/3 spokojnie wystarczy na 2 warstwy kompletu felg.

Ja mam Kube Bond Diamond 9 h na felach bo taką na stanie miałem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dareek napisał:

Warto!

odtłuścić i pokryć powłoką - dać się utwardzić ok 24 h . Dobra jest Ultra Coat Metal Guard - patrz na forum kosmetykaaut - może ktoś coś sprzeda TANIEJ I W MNIEJSZEJ ILOŚCI - 30 ml Ci nie trzeba -1/3 spokojnie wystarczy na 2 warstwy kompletu felg.

Ja mam Kube Bond Diamond 9 h na felach bo taką na stanie miałem.

 

Ok, rozumiem że piszesz to jako użytkownik ?

Ile czasu się to trzyma +/- na felgach ?

Da radę samemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - piszę to jako użytkownik - od wielu lat mniej więcej od 2012 roku żadnego auta nie woskowałem - tylko powłoki. Trochę tych samochodów hobbistycznie zrobiłem ( myślę że ok150  200 szt)

Ile się trzyma - wszystko zależy od 1. przygotowania powierzchni 2. Jakości powłoki którą zaaplikujesz. 3. warunków eksploatacji.

W moim przypadku powtarzam zabieg co sezon (czyli co około 30 tkm) i na koniec sezonu jeszcze ma się dobrze ale taki kaprys. Nie dopuszczam do sytuacji w której koło jest zasyfione na maxa - wole je opłukać sama wodą częściej.

Koło musisz porządnie umyć bardzo dokładnie, wyczyścić, odtłuścić  i nakładasz powłokę aplikatorem. po nałożeniu następuje tzw wstępne sieciowanie czyli łączenie powłoki z powierzchnia- Tu dalej nie powiem dokładnie jak długo, bo jedna powłoka potrzebuje minuty dwóch inna kilkunastu - tu każdorazowo sposób aplikacji ustala producent. po tym czasie polerujesz mikrofibrą.

Następnie warto aby ze 24 h autko  w jakieś temp pow 15 stopni sobie postało w suchym miejscu.

Zawsze zalecam nie myć po niezałożeniu powłoki z ok 5-7 dni aby dać jej chwile czasu na dokładnie związanie.

Generalnie unikam w czasie mycia ostrej chemii- wielu używa i zachwyca się preparatami kwasowymi i innymi typu krwawa felga nie zdając sobie sprawy że te preparaty owszem domywają felgi i zaciski ale niszczą wiele innych rzeczy- korozja zacisków, klocków, zniszczenie rożnych elementów gumowych czy nawet uszkodzenia łożysk. Kilka razy widziałem regularnie myte w ten sposób samochody w różnych np klocki hamulcowe po niespełna roku skorodowały jakby w rzecze ktoś auto parkował.

Tu zalecam ostrożność.

myśle, że @Pipper  może coś dodać od siebie.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie się mniej grzeją, bo hamulców się dość rzadko używa.

Poczytałem na forum i polecają TAC SYSTEM: QUARTZ MAGIC PLUS KIT - RIM AND TRIM COAT. Chyba się skuszę bo nie kosztuje dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, exor napisał:

A kiedy masz gorące felgi? Musi być niesprawny układ hamulcowy jak są gorące. 

Trochę agresywnej jazdy, ciepło silnika lato i chemia zanim zacznie działać zaschnie na feldze, to wystarczy aby zmatowić lakier. 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdss napisał:

Trochę agresywnej jazdy, ciepło silnika lato i chemia zanim zacznie działać zaschnie na feldze, to wystarczy aby zmatowić lakier. 

 

Z drugiej strony, myjąc auto dobrze jest całe opłukać wodą, a nie pakować od razu chemię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K3 napisał:

 

Z drugiej strony, myjąc auto dobrze jest całe opłukać wodą, a nie pakować od razu chemię...

Owszem, na bezdotykowej raczej słabo bo tam liczy się czas 🤪 pod domem to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.