Skocz do zawartości

przednia zębatka JT


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio gadaliśmy o łańucach JT. to teraz zębatka. założyłem nowa 16kkm temu, już jest do wymiany, ewidentnie porobiły się haczyki :nie_wiem:

dużo to? mało kilometrów? a może normalnie? :hmm:

nie za bardzo nawet widzę jakąś alternatywę. są jeszcze zębatki renthal. marka znana mi głównie chyba od kierownic. lepsze toto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zebatki JT w swojej rebelce 250 przejechane 8 tys z łańcuchem RK i na tyle nie widze zużycia . Na przednią nie patrzyłem bo musiałbym odkręcać pokrywe a mi sie nie chce. Nie wypowiem sie na temat innych marek bo to są pierwsze zębatki które wymieniałem od kiedy kupiłem moto 4 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łańcuch w jakim jest stanie?

 

Akurat JT dostarcza swoje zębatki do oryginalnych zestawów napędowych DID, więc znając skrupulatność japończyków nie można mieć zastrzeżeń co do jakości. 

 

Jako alternatywę w PL masz praktycznie tylko Sunstara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piotrus napisał:

A łańcuch w jakim jest stanie?

 

Akurat JT dostarcza swoje zębatki do oryginalnych zestawów napędowych DID, więc znając skrupulatność japończyków nie można mieć zastrzeżeń co do jakości. 

 

Jako alternatywę w PL masz praktycznie tylko Sunstara.

 

 

lancuch DID zakladany dokladnie rok temu - ma 5k. 

nie pamietam tylko czy i kiedy wymienialem tylna zebatke, ale ona nie pamietam zeby budzila moje zastrzezenia.

ostatecznie kupilem przednia i tylna JT i wymienie. juz wole wydac te kase niz zajechac przedwczesnie w miare swiezy lancuch zuzytymi zebatkami :nie_wiem:

no ale w sumie to nie wiem ile powinny wytrzymywac zebatki w moto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już masz odpowiedź, napęd wymienia się w komplecie- każda inna kombinacja z zostawieniem starych zębatek albo starego łańcucha kończy się przedwczesnym zużyciem zestawu.

 

Jedynie w offroadzie i w sporcie gdzie są stosowane alu zębatki robi się takie kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2020 o 19:36, ulik87 napisał:

dużo to? mało kilometrów? a może normalnie? :hmm:

Pewnie zależy od pojazdu i warunków eksploatacji a także od łańcucha (bo zbyt rozciągnięty niszczy błyskawicznie zębatki).

 

 Przykładowo w motorowerach PRL to i po 2 tysiącach było po herbacie;] Simson miał szczelne osłony i było dużo lepiej.

We współczesnym kymco nexxon oryginalny napęd starcza gdzieś na 5/6 kkm, z tym, ze tylna zębatka mogła by jeszcze być to przednia prawie nie istnieje-ale tam są zwykłe tanie łańcuchy (bezoringowe)😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem te zebatki, ale jakos kurde nie widzialem zuzycia. tylna byla od nowosci i serio nie bylem w stanie nic dojrzec, natomiast przednia na upartego troszke miala skrecone zeby w haczyk. :nie_wiem: przod mialem wrazenie, ze troche halasowal, na motocyklu wydawal sie bardziej zmeczony. no nic, ktos bedzie mial nowe zebatki, bo moto i tak idzie na sprzedaz. teraz to juz nic nie ma w nim do wymiany, nawet na upartego xD 

 

 

IMG_20200711_170019.jpg

IMG_20200711_174340.jpg

Edytowane przez ulik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 12.07.2020 o 14:28, ulik87 napisał:

zmienilem te zebatki, ale jakos kurde nie widzialem zuzycia. tylna byla od nowosci i serio nie bylem w stanie nic dojrzec, natomiast przednia na upartego troszke miala skrecone zeby w haczyk. :nie_wiem: przod mialem wrazenie, ze troche halasowal, na motocyklu wydawal sie bardziej zmeczony. no nic, ktos bedzie mial nowe zebatki, bo moto i tak idzie na sprzedaz. teraz to juz nic nie ma w nim do wymiany, nawet na upartego xD 

 

 

IMG_20200711_170019.jpg

IMG_20200711_174340.jpg

Nie wiem co za telefon ale te przednie to obie wyglądają na zjechane a i w tylnych bałbym się potwierdzić, że nowa jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.