Skocz do zawartości

Wielofunkcyjny robot kuchenny ...


goldixll

Rekomendowane odpowiedzi

Żona coraz mocniej naciska (i to nie tam gdzie lubię ;] ) Nie znam się kompletnie wiem że ma mieć misę ugniatać ciasto, miksować,, szatkować, wyciskać, ubijać, fajnie jakby miał wagę  ... tak z 2 tyś mogę przeznaczyć na taki sprzęt ( da się w ogóle coś kupić w takich pieniądzach ? ) 

 

Doradzicie coś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona coraz mocniej naciska (i to nie tam gdzie lubię ;] ) Nie znam się kompletnie wiem że ma mieć misę ugniatać ciasto, miksować,, szatkować, wyciskać, ubijać, fajnie jakby miał wagę  ... tak z 2 tyś mogę przeznaczyć na taki sprzęt ( da się w ogóle coś kupić w takich pieniądzach ? ) 
 
Doradzicie coś ? 
W maju szukałem robota. Możesz poszukać mój wątek. Kupiłem Boscha.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goldixll napisał:

Żona coraz mocniej naciska (i to nie tam gdzie lubię ;] ) Nie znam się kompletnie wiem że ma mieć misę ugniatać ciasto, miksować,, szatkować, wyciskać, ubijać, fajnie jakby miał wagę  ... tak z 2 tyś mogę przeznaczyć na taki sprzęt ( da się w ogóle coś kupić w takich pieniądzach ? ) 

 

Doradzicie coś ? 

To może bosch mum 5

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał:

Twoja żona chce termomixa... 5tys niestety...

Nie strasz kolegi, bo z jego wymagań (żony) wynika, że bardziej chodzi o coś typu bosch mum, czy inny kenwood. Nic nie pisze o gotowaniu. Thermomix (lidlomix) jest ok, ale ma jednak trochę inne zastosowanie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2020 o 20:31, tomkowski napisał:

Wyciska coś poza kasą?

Bo jak nie, to to samo robi "lidlomiks";-)

Mam od roku ver. 5, pierwsze 2 miesiące nie patrzyłem na to i kazałem żonie karmić mnie i dziecko.

Potem się przeprosiłem i pokochałem. "lidlomix" przy tym to żart. Niestety.

 

Dnia 7.07.2020 o 13:28, goldixll napisał:

Żona coraz mocniej naciska (i to nie tam gdzie lubię ;] ) Nie znam się kompletnie wiem że ma mieć misę ugniatać ciasto, miksować,, szatkować, wyciskać, ubijać, fajnie jakby miał wagę  ... tak z 2 tyś mogę przeznaczyć na taki sprzęt ( da się w ogóle coś kupić w takich pieniądzach ? ) 

 

Doradzicie coś ? 

I w theromoxie nie chodzi o to że ktoś to wychwala i łał i w ogóle. A inne są ble.

To jest stworzone dla określonej grupy osób na całym świecie, pracujących, nie chcących się babrać w 5 garnków, nie chcących stać przy garach 2h dziennie.

Włączasz, wrzucasz, ustawiasz i idziesz pracować a obiad robi się sam. Do tego masz chyba kilka tysięcy przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

 "lidlomix" przy tym to żart. Niestety.

 

Mocno zbaczamy z tematu, lecz naprawdę i całkiem poważnie chciałbym poznać różnice. Co można w Termomixie zrobić lepiej niż w urządzeniu z lidla? Mówię o lidlowej wersji "..connect".

Bo jeśli piszesz, że to urządzenie to "żart", to rozumiem masz doświadczenie i jesteś w stanie je porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkowski napisał:

 

Mocno zbaczamy z tematu, lecz naprawdę i całkiem poważnie chciałbym poznać różnice. Co można w Termomixie zrobić lepiej niż w urządzeniu z lidla? Mówię o lidlowej wersji "..connect".

Bo jeśli piszesz, że to urządzenie to "żart", to rozumiem masz doświadczenie i jesteś w stanie je porównać.

Porównywałem do poprzedniej wersji Lidla, gdyż taka była dostępna w momencie mojego zakupu.

 

Różnice są podstawowe:

Thermomix - baza tysięcy przepisów w x językach

Lidl - mała baza

 

Thermomix - stały serwis i dostępność części

Lidl - urządzenia jednorazowe, byle do końca gwarancji i radź se sam, chyba że Lidl otworzył serwis fabryczny.

 

Thermomix - absurdalna cena

Lidl - konkurencyjna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, komor napisał:

Porównywałem do poprzedniej wersji Lidla, gdyż taka była dostępna w momencie mojego zakupu.

 

Różnice są podstawowe:

Thermomix - baza tysięcy przepisów w x językach

Lidl - mała baza

 

 

Przepisy z thermomixa można dostosować do innych xxxmixów. Szwagierki przerobiły temat, jedna ma thermomixa, druga aldimixa  i ta od Aldimixa stosuje przepisy z thermomixa. 

Thermomix kosztuje faktycznie chore pieniądze, ale jest lepszy niż inne roboty. Szwagierka narzekała ostatnio na rozdrabniacz w tym z Aldi. Szczegółów nie znam, bo temat mnie nie interesował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pieter2 napisał:

 

Przepisy z thermomixa można dostosować do innych xxxmixów. Szwagierki przerobiły temat, jedna ma thermomixa, druga aldimixa  i ta od Aldimixa stosuje przepisy z thermomixa. 

Thermomix kosztuje faktycznie chore pieniądze, ale jest lepszy niż inne roboty. Szwagierka narzekała ostatnio na rozdrabniacz w tym z Aldi. Szczegółów nie znam, bo temat mnie nie interesował. 

 

Tu też się zgadzam, po roku bardzo intensywnego użytkowania (codziennie 2-3 potrawy/dania/zupy) działa bez zarzutu. Koleżanka w Lidlowym już mi na coś tam narzekała, ale jeszcze nie musiała reklamować. I owa koleżanka ciągle pisze do żony o jakieś przepisy bo bez tego nie wie jak zrobić przepis z cookido. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2020 o 14:32, tomkowski napisał:

 

Mocno zbaczamy z tematu, lecz naprawdę i całkiem poważnie chciałbym poznać różnice. Co można w Termomixie zrobić lepiej niż w urządzeniu z lidla? Mówię o lidlowej wersji "..connect".

Bo jeśli piszesz, że to urządzenie to "żart", to rozumiem masz doświadczenie i jesteś w stanie je porównać.

 

Mam oba. Lidlomixa ma większy garnek - spokojnie zrobisz na dwa dni posiłek, albo dla np 5 osób. W thermomixie awykonalne. Z kolei termomix ma lepszą wagę, mniej podatną na nieuważne naciski ręką i bardziej czułą. 

Ogólnie biorąc pod uwagę cenę to ci co kupili termomixa po prostu piszą że jest lepszy bo są zbyt uparci żeby przyznać że wtopili kupę kasy ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 12.07.2020 o 23:06, janusz napisał:

Daj znać za jakiś czas jak się sprawuje i czy żona zadowolona.

Cóż... Robot fajny jak działa...  żona robiła naleśniki ...  zaczął migać na czerwono ... serwis ...  wymiana czujnika misy 8-)  Przyszedł z serwisu postał, dziś żona chciała przetrzeć pomidory ... pochodził 1 min i stanął ... nic nie mruga... pewnie silnik szlak trafił 8-)  Jutro zamawiam kuriera  i znów serwis. Niby jest gwarancja ale szczerze chyba nikomu nie polecę. 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, goldixll napisał:

Cóż... Robot fajny jak działa...  żona robiła naleśniki ...  zaczął migać na czerwono ... serwis ...  wymiana czujnika misy 8-)  Przyszedł z serwisu postał, dziś żona chciała przetrzeć pomidory ... pochodził 1 min i stanął ... nic nie mruga... pewnie silnik szlak trafił 8-)  Jutro zamawiam kuriera  i znów serwis. Niby jest gwarancja ale szczerze chyba nikomu nie polecę. 

No to faktycznie kiepsko trafiłeś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2020 o 18:24, Vadero napisał:

Mam telhermomixa i odpowiednik z lidla - z lidla lepszy... ;) a tylko 1300.

 

Uświadom laika nowoczesnego gotowania, co ten *mix w zasadzie robi.

Bo pomijając kolorowe animacje och i ach, to w zasadzie podgrzewa i miesza, ewentualnie mieli ;] 

Wyżej czytam, że jeszcze jakąś wagę ma :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, goldixll napisał:

Cóż... Robot fajny jak działa...  żona robiła naleśniki ...  zaczął migać na czerwono ... serwis ...  wymiana czujnika misy 8-)  Przyszedł z serwisu postał, dziś żona chciała przetrzeć pomidory ... pochodził 1 min i stanął ... nic nie mruga... pewnie silnik szlak trafił 8-)  Jutro zamawiam kuriera  i znów serwis. Niby jest gwarancja ale szczerze chyba nikomu nie polecę. 

 

No i jest od razu dowód na to, że Thermomix jest po prostu droższy niż inne ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kiziuk napisał:

 

Uświadom laika nowoczesnego gotowania, co ten *mix w zasadzie robi.

Bo pomijając kolorowe animacje och i ach, to w zasadzie podgrzewa i miesza, ewentualnie mieli ;] 

Wyżej czytam, że jeszcze jakąś wagę ma :phi: 

 

moja chwali że dużo szybciej jej się robi z tym, boże narodzenie z tym opędziła i była bardzo zadowolona, mówiła że tradycyjnie nie dała by rady wszystkiego porobić w tym czasie

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Mum wrócił z serwisu... Jednorazowo (grzecznościowo) wymieniono zalany moduł... Najwyraźniej żona przesadziła z tymi pomidorami i maź pomidorowa zalała elektronikę... Dzwoniłem nawet do serwisu do działu tech żeby mi wytłumaczyli jak przecierać produkty żeby w przyszłości uniknąć wymiany modułu na własny koszt.. Ponoć przy ścieraniu ziemniaków nie ma opcji żeby zalać... Pomidory widoczniej są za rzadkie i przelało się... Cóż... Odnotowane... Nie przecierać pomidorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2020 o 08:34, kiziuk napisał:

 

Uświadom laika nowoczesnego gotowania, co ten *mix w zasadzie robi.

Bo pomijając kolorowe animacje och i ach, to w zasadzie podgrzewa i miesza, ewentualnie mieli ;] 

Wyżej czytam, że jeszcze jakąś wagę ma :phi: 

 

Nie zapominaj ze zajmuje miejsce ;]

W sumie to miesza, gotuje normalnie i na parze, no i nie musisz nic odmierzać, bo ma swoją wagę i ci pisze ile czego sypać. Dzięki temu jestes w stanie zagnać pokolenie instagrama do garów ;]

 

A na poważnie to wszystkie te potrawy typu eintop ogarniesz w tym szybko i sprawnie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Vadero napisał:

 

Nie zapominaj ze zajmuje miejsce ;]

W sumie to miesza, gotuje normalnie i na parze, no i nie musisz nic odmierzać, bo ma swoją wagę i ci pisze ile czego sypać. Dzięki temu jestes w stanie zagnać pokolenie instagrama do garów ;]

 

A na poważnie to wszystkie te potrawy typu eintop ogarniesz w tym szybko i sprawnie. 

 

dodatkowo jest trochę bajery przed znajomymi ;] drinki dobre wychodzą

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bielaPL napisał:

 

dodatkowo jest trochę bajery przed znajomymi ;] drinki dobre wychodzą

Dla mnie najlepszą funkcja to mieszanie ciast. W życiu nie udało mi się takiej drożdżówki zrobić jak mi wyrobi robot. Jest mega puszysta i rośnie jak głupia. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vadero napisał:

Dla mnie najlepszą funkcja to mieszanie ciast. W życiu nie udało mi się takiej drożdżówki zrobić jak mi wyrobi robot. Jest mega puszysta i rośnie jak głupia. 

O tak! I do tego drożdżowe wyrobione w 40 sek.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vadero napisał:

 

Dzięki temu jestes w stanie zagnać pokolenie instagrama do garów ;]

A na poważnie to wszystkie te potrawy typu eintop ogarniesz w tym szybko i sprawnie. 

 

40 minut temu, bielaPL napisał:

dodatkowo jest trochę bajery przed znajomymi ;] drinki dobre wychodzą

 

21 minut temu, Vadero napisał:

Dla mnie najlepszą funkcja to mieszanie ciast. W życiu nie udało mi się takiej drożdżówki zrobić jak mi wyrobi robot. Jest mega puszysta i rośnie jak głupia. 

 

13 minut temu, tomkowski napisał:

O tak! I do tego drożdżowe wyrobione w 40 sek.!

 

I do tego potrafi robić 2 potrawy jednocześnie :oki: W to nikt nie chce mi uwierzyć i później robi duże oczy i zamawia rotfl

Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś się tym nie zainteresował i nie kupił po zobaczeniu co potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... czytam i jak zwykle dyskusja się sprowadza do tego, że nie warto kupować nowego dobrego auta, skoro można jeździć 12 letnim audi A4 i też jest super. A ten co kupuje nowy i drogi to wyrzuca kasę i jest głupi :) 

Termomixy działają po 10 lat i nie znam nikogo kto na nie narzeka. Jak nie chcesz wydawać tyle kasy to kup innego mixa, ale po co pisać, że to te same produkty, tylko TX jest dla idiotów z kasą... 

Ech polaczki polaczki... co my mamy w tych głowach ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.