Skocz do zawartości

Świecące wskaźniki faz - zamiana neonowych na diodowe


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku domu mam świecące wskaźniki 3 faz.

Ponieważ niemal od początku zielony się ledwie bździ to w końcu po 21 latach postanowiłem to zmienić.

IMG_7129.JPG.be879d8d032742849600b074123aa5e9.JPG

 

Chcę wymienić te 3 elementy na 1 z 3 diodami wskazującymi poszczególne fazy.

 

Wskaźnik napięcia LED 3-fazowy na TH35,1 moduł,czerwony – Schrack ...

 

Jak podłączyć 6 przewodów do tego nowego ? :hmm:

Czy zgodnie z logiką 3 fazowe do poszczególnych zacisków L1, L2 i L3, a 3 neutralne złączyć razem i do N ?

 

Edytowane przez Tomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień 1-1 nie będziesz musiał brzydkich zaślepek dawać i nie trzeba kabli zmieniać ;].

Jak jeden moduł, to masz napisane na nim jak 3 fazy + N - łączysz z szyną N. Możesz wykorzystać jeden z kabli obecnych a dwa wyjąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

N wystarczy 1 - to i tak idzie do wspólnej szyny :)

 

No właśnie dobrze kojarzę, że dół każdego z elementów ze skrzynki jest skręcony do wspólnej szyny miedzianej ? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomo napisał:

 

No właśnie dobrze kojarzę, że dół każdego z elementów ze skrzynki jest skręcony do wspólnej szyny miedzianej ? :hmm:

No nie.

Tylko te, które mają mieć połączenie z N.

No i wszystkie neutralne kable wychodzące w budynek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał:

Zmień 1-1 nie będziesz musiał brzydkich zaślepek dawać i nie trzeba kabli zmieniać

 

Ja tak zamieniłem, ale na słupkowe woltomierze ledowe ;] W tym stylu, choć innego producenta https://www.budujesz.pl/zamel-wskaznik-napiecia-modulowy-1-fazowy-l-n-195-245v-ext10000030-1810367/

 

Są też trójfazowe, ale zajmują cztery miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucyfer napisał:

 

Ja tak zamieniłem, ale na słupkowe woltomierze ledowe ;] W tym stylu, choć innego producenta https://www.budujesz.pl/zamel-wskaznik-napiecia-modulowy-1-fazowy-l-n-195-245v-ext10000030-1810367/

 

Są też trójfazowe, ale zajmują cztery miejsca.

Ja nie montowałem, nie chciałem sie dołować słabym napieciem. Zwykle mam ok 215V ;]. Finalnie i tak mam bo jest wbudowany w inwerter który wisi obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Ja nie montowałem, nie chciałem sie dołować słabym napieciem. Zwykle mam ok 215V ;]. Finalnie i tak mam bo jest wbudowany w inwerter który wisi obok.

 

Ja założyłem, bo bywały problemy z asymetrią faz, ZE ponad rok zajęło znalezienie problemu w stacji trafo. Teraz od pewnego czasu mam w gdzieś w okolicy miglanca powodującego okresowo kilkuhercowe tętnienia napięcia i te mu się w końcu do tyłka dobiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.