Skocz do zawartości

Jakie auto ma 2 tony na haku za około 60 kzł


Tilok

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega poszukuje auta, którym pociągnie przyczepę 2 tonową. Preferowany suv lub coś pokroju teppe, busy i terenówki odpadają. Diesel lub benzyna pod LPG. Cena to około 60 kzł +- 10 kzł. Auto używane, jak najnowsze, ma brać w leasing. Jakie modele i silniki brać pod uwagę? Jakieś XC 60, Q5, Tiguan się łapią, ale nie wiem z jakimi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Ssangyong Rexton. Wątek można zamknąć.

 

 

o kurna to mozna kupic za 10k :totalszok:

 

jak i za 200k, czy oni upadli na glowe ?

https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong-rexton-2-2d-181km-4x4-7at-sapphire-z-pakietem-elegance-ID6CVLgI.html#cc4b13ff76

 

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

o kurna to mozna kupic za 10k :totalszok:

 

Za 60 to już będzie świeże i ładne auto. 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

o kurna to mozna kupic za 10k :totalszok:

 

jak i za 200k, czy oni upadli na glowe ?

https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong-rexton-2-2d-181km-4x4-7at-sapphire-z-pakietem-elegance-ID6CVLgI.html#cc4b13ff76

 

 

Założyłbyś 20" chromowane felgi i możesz się bujać jak szejk po Warszawie. ;]

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Patrol i Wrangler.

;]

 

Sorento I gen ma 3,5T... tylko haki np. Westfalia mają 2100kg uciągu ;]

Chyba, że hak stały "amerykański", wtedy zapiąć można spokojnie te 3,5T :fly:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Pipper napisał:

  Sorento I gen ma 3,5T... tylko haki np. Westfalia mają 2100kg uciągu ;]

Chyba, że hak stały "amerykański", wtedy zapiąć można spokojnie te 3,5T :fly:

Dobra a co z tym?

 

1 godzinę temu, Danielpoz. napisał:

Lepiej zadać pytanie które auto może holować przyczepę o DMC 2t zakładając przelicznik 1.33 niż które ma na haku 2t.

 

Ktoś to sprawdza czy zapinacie przyczepy nie wnikając w jakieś hamulce/przeliczniki? 

Auto ma masę własną 2 tony a chcesz zapinać przyczepę 3,5 tony:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, volf6 napisał:

Dobra a co z tym?

 

 

Ktoś to sprawdza czy zapinacie przyczepy nie wnikając w jakieś hamulce/przeliczniki? 

Auto ma masę własną 2 tony a chcesz zapinać przyczepę 3,5 tony:hehe:

 

 

Ostatnio mocno zainteresował mnie temat karawaningu i tego kamperowego i przyczepowego - i wiesz co? 90% nie patrzy na nic. Ja zawsze staram się zgłębić temat bo spokojna podróż to priorytet, ostatnie czym chcę się martwić to bezpieczeństwo na drodze.

 

W tym roku po wybuchu fascynacji tą turystyką pojawiło się mnóstwo Januszy - gość w wypożyczalni przyczep mnie przekonywał że spokojnie mogę zapiąć przyczepę 1500 DMC do mojej Astry która ma w dowodzie 1200 - "Panie, kto to sprawdza". Na pytanie czy to bezpieczne usłyszałem że przecież wszyscy tak jeżdżą.

Zakładam że 8/10 nowych (paroletnich) kamperów jeździ przeładowanych, na jakieś 15 wypożyczalni gdzie pytałem o wynajem i m.in. o DMC tylko w jednej gość zainteresował się moim pytaniem, ucieszył i powiedział że on ma auta zważone z płynami i bez i może mi papier pokazać.

Od niego też samochód wziąłem, wiedziałem dokładnie co pakuję i ile mogę, włącznie z ilością wody na pokładzie.

 

Gdyby ITD zintensyfikowało kontrole takich zestawów to byłoby wesoło.

 

A, i jeszcze jedno - ludzie teraz sprzedają wszystko - oglądałem i przyczepy i kampery w stanie takim że nie chciałby tego jako stróżówki na działce. Druga grupa, nieświadomych - też kupuje jak leci. Potem są zdjęcia na forach że miało być odświeżenie, ale temat go przerósł i chce sprzedać - a wartość ze zdjęć to sam dowód może.

 

Taki mały offtop:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, volf6 napisał:

Dobra a co z tym?

 

 

Ktoś to sprawdza czy zapinacie przyczepy nie wnikając w jakieś hamulce/przeliczniki? 

Auto ma masę własną 2 tony a chcesz zapinać przyczepę 3,5 tony:hehe:

W PL nie przejdzie temat. ITD wolę nie drażnić, bo bardzo aktywni są u mnie w rejonie :spy:

A taki pickup waży 3T a ciągnie 4,5T na haku, albo 8T w siodle... ;)

Edytowane przez Pipper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bizz napisał:

W tym roku po wybuchu fascynacji tą turystyką pojawiło się mnóstwo Januszy - gość w wypożyczalni przyczep mnie przekonywał że spokojnie mogę zapiąć przyczepę 1500 DMC do mojej Astry która ma w dowodzie 1200 - "Panie, kto to sprawdza". Na pytanie czy to bezpieczne usłyszałem że przecież wszyscy tak jeżdżą.

 

Policja takie rzeczy sprawdza - byle kontrola i nie jedziesz dalej  :old:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Policja takie rzeczy sprawdza - byle kontrola i nie jedziesz dalej  :old:

 

 

Kiedy ostatnio byłeś kontrolowany?

Ja na przestrzeni ostatnich 6 lat raz - chodzi mi o kontrolę gdzie podajesz dowód rejestracyjny, bo dmuchałem kilkanaście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bizz napisał:

 

Kiedy ostatnio byłeś kontrolowany?

Ja na przestrzeni ostatnich 6 lat raz - chodzi mi o kontrolę gdzie podajesz dowód rejestracyjny, bo dmuchałem kilkanaście razy.

No mnie nie, ale teścia z przyczepką tak ;]

Często widać, że jak jedzie zestaw, to ściągają na pobocze, bo wiadomo, że można się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Danielpoz. napisał:

Nie ma problemu jeśli spełnia wszystkie wytyczne. 

Dokładnie tak, droga publiczna, to droga publiczna. Tu zgodnie z przepisami. Ale jak masz "ogródek" 30ha i czasem coś cięższego do przewiezienia, to lepiej znać faktyczną wytrzymałość pojazdu, a nie ograniczenia przepisami. Tu jest tylko ryzyko, że sprzęt się zweryfikuje :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Policja takie rzeczy sprawdza - byle kontrola i nie jedziesz dalej  :old:

 

Nie wiem gdzie sprawdza, ale jeszcze ani raz nas nie skontrolowali, a bardzo często wozimy w firmie na fiacie ducato koparkę, która waży 4.5T

Prędzej się fiacior złamie, niż będzie kontrola

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blue_ napisał:

Nie wiem gdzie sprawdza, ale jeszcze ani raz nas nie skontrolowali, a bardzo często wozimy w firmie na fiacie ducato koparkę, która waży 4.5T

Prędzej się fiacior złamie, niż będzie kontrola

Nie tak łatwo zważyć pojazd z ładunkiem.

A rzuca okiem w kwity i masy tam wpisane i już ma takiego z przyczepką na widelcu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, blue_ napisał:

Nie wiem gdzie sprawdza, ale jeszcze ani raz nas nie skontrolowali, a bardzo często wozimy w firmie na fiacie ducato koparkę, która waży 4.5T

Prędzej się fiacior złamie, niż będzie kontrola

4.5t na ducato? Chyba Cie ponioslo. Mam dostawczaki i mam koparki od 2t do 24t cos tam wiem o ich transporcie😏

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie sprawdza, ale jeszcze ani raz nas nie skontrolowali, a bardzo często wozimy w firmie na fiacie ducato koparkę, która waży 4.5T
Prędzej się fiacior złamie, niż będzie kontrola
Problem będzie jak się coś stanie i się ubezpieczyciel wypnie....

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał:

4.5t na ducato? Chyba Cie ponioslo. Mam dostawczaki i mam koparki od 2t do 24t cos tam wiem o ich transporcie😏

Dlaczego poniosło? Rama jest wzmocniona, dołożone są po 2 pióra do resorów i większe bałwanki. Daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 29 napisał:

Znow ktos oczekuje sensownej dyskusji, a ty walisz farmazony:}

 

Kuga II, np. TDCi 4x4 6MT - 2.100kg

 

 

Małe auto z manualem do ciągania dwutonowej przyczepy? Świetny pomysł.

 

Taki SsangYong jest na ramie, ma niezawodny silnik Mercedesa, hydrauliczny automat, reduktor i blokady mechanizmów różnicowych. Z dwoma tonami na haku to są nieocenione parametry. A do tego w środku oferuje normalny komfort (a nawet większy). Przy tym będzie w tej cenie najnowszy z wszystkich możliwych i w najlepszym stanie.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong-rexton-ID6BNz7I.html#fe3b6b3bc5

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ppmarian napisał:

Problem będzie jak się coś stanie i się ubezpieczyciel wypnie....

 

Wiem o tym, dlatego ja tym nie jeżdżę.

A wszystko dlatego, że żaden z operatorów nie ma kat.C i szefowie wymyślili tak, żeby można jeździć na B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wiem o tym, dlatego ja tym nie jeżdżę.
A wszystko dlatego, że żaden z operatorów nie ma kat.C i szefowie wymyślili tak, żeby można jeździć na B
Ja przy małej kolizji nie z mojej winy miałem już trzepane kwity pod względem uprawnień/DCM przyczepy/auta i sumy DCM oraz stosunku 1,33



Wysłane z tel.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

Małe auto z manualem do ciągania dwutonowej przyczepy? Świetny pomysł.

 

Czlowieku! Takie ktos postawil tu zalozenie - SUV lub maly transporterek. Nic mi do tego. Byc moze bedzie to bardzo okazjonalne ciagniecie.

Zakladam, ze ten ktos jest swiadomy, ze musi miec BE i taki zestaw prowadzi sie kijowo. Tak naprawde taki zestaw bedzie nielegalny albo na granicy legalnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 29 napisał:

Czlowieku! Takie ktos postawil tu zalozenie - SUV lub maly transporterek. Nic mi do tego. Byc moze bedzie to bardzo okazjonalne ciagniecie.

Zakladam, ze ten ktos jest swiadomy, ze musi miec BE i taki zestaw prowadzi sie kijowo. Tak naprawde taki zestaw bedzie nielegalny albo na granicy legalnosci...

Człowieku, jako żeś jest tu w miarę nowy (chyba że klon) to muszę Cię ostrzec, że na grząski grunt wstępujesz próbując w ten sposób dyskutować z naszym specem od prawa.

Przepraszam, że nie na temat, ale młodych trzeba uczyć by głupot nie popełniali :phi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 29 napisał:

Czlowieku! Takie ktos postawil tu zalozenie - SUV lub maly transporterek. Nic mi do tego. Byc moze bedzie to bardzo okazjonalne ciagniecie.

Zakladam, ze ten ktos jest swiadomy, ze musi miec BE i taki zestaw prowadzi sie kijowo. Tak naprawde taki zestaw bedzie nielegalny albo na granicy legalnosci...

 

B+E jest, auto ma być do codziennej jazdy a dwa razy w roku ma zrobić trasę z łódką na Mazury i abarot ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tilok napisał:

 

B+E jest, auto ma być do codziennej jazdy a dwa razy w roku ma zrobić trasę z łódką na Mazury i abarot ;].

To nie lepiej 2 razy do roku wypożyczyć busa z hakiem z wypożyczalni ? Pewnie będzie taniej niż szukać co ma 2T na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tilok napisał:

 

B+E jest, auto ma być do codziennej jazdy a dwa razy w roku ma zrobić trasę z łódką na Mazury i abarot ;].

 

Dalej uważam że Rexton. Żeby zwodować łódkę przyda się automat, reduktor i blokady. Poza tym łódka to nie ładunek stali czy cementu bo stawia spory opór, jest podatna na boczny wiatr... Ja bym wybrał do takiego zestawu coś, co jest na ramie i samo waży więcej niż te 2t. A z takich aut ten Ssangyong jest najtańszy.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2020 o 21:57, Tilok napisał:

Kolega poszukuje auta, którym pociągnie przyczepę 2 tonową. Preferowany suv lub coś pokroju teppe, busy i terenówki odpadają. Diesel lub benzyna pod LPG. Cena to około 60 kzł +- 10 kzł. Auto używane, jak najnowsze, ma brać w leasing. Jakie modele i silniki brać pod uwagę? Jakieś XC 60, Q5, Tiguan się łapią, ale nie wiem z jakimi silnikami.

Sorento ma 2t. Coś znajdziesz w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Po co wymieniasz auto którym nie można holować przyczepy 2t DMC

Moc mozna, ale legalne to nie bedzie;]

19 godzin temu, Tilok napisał:

B+E jest, auto ma być do codziennej jazdy a dwa razy w roku ma zrobić trasę z łódką na Mazury i abarot ;].

Tak myslalem:ok:

4 godziny temu, Dark_Knight napisał:

Dalej uważam że Rexton. Żeby zwodować łódkę przyda się automat, reduktor i blokady. Poza tym łódka to nie ładunek stali czy cementu bo stawia spory opór, jest podatna na boczny wiatr... Ja bym wybrał do takiego zestawu coś, co jest na ramie i samo waży więcej niż te 2t. A z takich aut ten Ssangyong jest najtańszy.

Jasna sprawa, tylko w codziennym uzytkowaniu nie jest to najlepsza opcja...

1 godzinę temu, MarcG napisał:

Sorento ma 2t. Coś znajdziesz w tej cenie.

Nawet najciezszy nie bedzie legalny, jesli przyczepa bedzie miala faktycznie 2t DMC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Coś za coś.

:ok:

To jest wlasnie ten bol - raz na jakis czas przydaloby sie 500KM, bo spieszno. Raz na jakis czas przydalaby sie ciezka terenowka albo dostawczak 3,5t, bo trzeba pociagnac 2t. Raz na jakis czas przydalaby sie S-klasa, bo jest 1.000km do zrobienia. Niestety, na stale za drogo i bezuzytecznie;)   

Ja prywatnie to nawet haka nigdy nie kazalem sobie zalozyc. Po prostu mi sie nie oplaca. Jak cos wiekszego jest do przewiezienia, to mi taniej wychodzi zamowic transport albo pozyczyc dostawczaka, bo to panie hak/montaz/kupno lub wynajem przyczepki. Taka matematyczna prawda w moim przypadku;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.