Skocz do zawartości

Jakie auto ma 2 tony na haku za około 60 kzł


Tilok

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.07.2020 o 09:14, alek_lc napisał:

 

To trzeba uważnie szukać, bo Jumper L3H2 ma tylko 1500 kg.

Pewno jest z PL dystrybucji.

Mam Mastera 3 L1H1 i na haku 2,5T, ale on jest z DE , a tam są ciut inne przepisy. Można zwiększyć tonaż ciąganej przyczepy wzmacniając zawieszenie. Robisz potem nowy TUV i zmieniasz masy w brief.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2020 o 21:57, Tilok napisał:

Kolega poszukuje auta, którym pociągnie przyczepę 2 tonową. Preferowany suv lub coś pokroju teppe, busy i terenówki odpadają. Diesel lub benzyna pod LPG. Cena to około 60 kzł +- 10 kzł. Auto używane, jak najnowsze, ma brać w leasing. Jakie modele i silniki brać pod uwagę? Jakieś XC 60, Q5, Tiguan się łapią, ale nie wiem z jakimi silnikami.

Jak używka, to Renault Espace 4 właściwie wszystkie wersje mają dopuszczalną masę przyczepy z hamulcem 2t.

1800 kg ma tylko krótki z silnikiem 2.0 benzyna bez turbo, ale powiem szczerze, że takiej wersji w życiu nie widziałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maras77 napisał:

Jak używka, to Renault Espace 4 właściwie wszystkie wersje mają dopuszczalną masę przyczepy z hamulcem 2t.

1800 kg ma tylko krótki z silnikiem 2.0 benzyna bez turbo, ale powiem szczerze, że takiej wersji w życiu nie widziałem.

 

Na taxi sporo jeździ tego :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2020 o 15:44, maras77 napisał:

Jak używka, to Renault Espace 4 właściwie wszystkie wersje mają dopuszczalną masę przyczepy z hamulcem 2t.

1800 kg ma tylko krótki z silnikiem 2.0 benzyna bez turbo, ale powiem szczerze, że takiej wersji w życiu nie widziałem.

 

2.0 T 2007r Grand, mam 1860 kg.

Trzeba sprawdzić jak w dieslach

Edytowane przez robciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2020 o 09:57, robciolas napisał:

Pewno jest z PL dystrybucji.

Mam Mastera 3 L1H1 i na haku 2,5T, ale on jest z DE , a tam są ciut inne przepisy. Można zwiększyć tonaż ciąganej przyczepy wzmacniając zawieszenie. Robisz potem nowy TUV i zmieniasz masy w brief.

Tak.
Ale nowe Ducata mają już 3.0 t (ze wzmocnionym zawieszeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko mogliby podać DMC auta, bo okaże się że takie X1 może ciągnąć max 1600kg a X3 które według tabeli ma 2400kg pociągnie tylko 1850 kg gdy policzymy masę przyczepy w wersji dla hamulca najazdowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie przeczytał jakąs opinię z ITD jak to jest z tym 1,33 - na forach dotyczących karawaningu w tym temacie jest zawsze dżihad jeszcze większy niż u nas w wątku o Stelvio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2020 o 12:16, Danielpoz. napisał:

4.5t na ducato? Chyba Cie ponioslo. Mam dostawczaki i mam koparki od 2t do 24t cos tam wiem o ich transporcie😏

20 lat temu jeździłem trochę po Polsce Fiatem Ducato 2,5 TDI Maxi. Na tabliczce znamionowej miał ładowność 1800 kg ale w dowodzie mniej bo by nie wyszło DMC 3,5 tony. 

Wiozłem do Krakowa raz drut z Radomska. Na wadze na bramie było ponad 5 ton. Wiozłem też ze 3-4 km tokarkę.  Szef powiedział że waga tego drutu to pikuś przy tej tokarce. 

Woziłem też wodę mineralną z hurtowni. Do Ducato wchodziło 5 palet luzem czyli 3850 kg. Z kierowcą pomocnikiem i pełnym bakiem będzie grubo ponad 4 tony. 

Nie chcę wiedzieć ile ważyło 3 palety książek...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.