Skocz do zawartości

Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Kiwal napisał:

Tak wiec zanim dobił do 10kkm juz sie rozleciał.
Wywaliło caly system MBUX. Nic nie działa.

acf28fe7b3f78be6f74748c82294ae38.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

To tylko MB ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, kupiliśmy 3szt, moja jak widać, pozostałe dwa maja problem z poziomem oleju. Serwis nie umie tego rozwiazac.

Ale co się dziwić jak te auta są, zaprojektowane przez Niemców, system przetestowany i poprawiony przez Hindusów, a to wszystko złożone przez Meksykanów Skazane na porażkę od początku.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie bo jeździłem hybryda co prawda nie phev tylko samoładującą się ale... Zastanawiałem się nad Mercedesem, każdy odradzał, podobno pali tyle samo co sam diesel a dodatkowo się bardziej pasuje. Kupiłem Peugeota 508 elektryk z dieslem, jeździłem nim 4 lata co chwilę się włączał i wyłączał i nic. Wszystko do tej pory sprawne, zrobiłem nim 120tys. Teraz jeździ nim siostra przy przebiegu 250tys. Spalanie znikome, max 6l, minimum na trasie 4l. Średnio 5 z kawałkiem. Teraz czekam na nową Camry. Zobaczymy czy benzyna będzie lepsza 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co,.niepodzielam twojego pesymizmu. Mówimy o dużym SUV, który wyglada jak jeżdżącą budka telefoniczna. Kapcie wielkości normalnych dwóch.
Moje wyniki spalania poniżej, 50% autostrada 50% okolice miasta.6c6c4702d290715f1827ddfe74363959.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgadzam się z Tobą, 6l to tyle co nic. Swoją wypowiedź opierałem nie na doświadczeniu ale na opiniach, chyba nawet z tego forum 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgadzam się z Tobą, 6l to tyle co nic. Swoją wypowiedź opierałem nie na doświadczeniu ale na opiniach, chyba nawet z tego forum
6l Ale z tego blisko 50% w trybie EV więc czystego paliwa na ten dystans zeszłoby ok 12l

A 6 cylindrowy diesel zmieściły się w ok 9

Tapatalk


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę czasami 3.2 R6 w W210 ogólnie można zejść w okolice 6 no ale wtedy trzeba delikatnie jechać. No i też w210 masa mniejsza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6l Ale z tego blisko 50% w trybie EV więc czystego paliwa na ten dystans zeszłoby ok 12l

A 6 cylindrowy diesel zmieściły się w ok 9

Tapatalk


3litrowy diesel w wydaniu BMW pali 12-18l
50% elektryki to nie tylko ladowanie, ale również część odzysku z rekuperacji.
Na trasie przy pustej baterii (PRG-LDZ) przy ~150kmh pali 8l.
Przy ~180kmh to już sie robi 10l plus.
Jak się laduje to 90km robi tylko na prądzie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.07.2021 o 16:30, Kiwal napisał:

Co ciekawe, kupiliśmy 3szt, moja jak widać, pozostałe dwa maja problem z poziomem oleju. Serwis nie umie tego rozwiazac.

Ale co się dziwić jak te auta są, zaprojektowane przez Niemców, system przetestowany i poprawiony przez Hindusów, a to wszystko złożone przez Meksykanów emoji3.png Skazane na porażkę od początku.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Rozumiem, że uziemiony dalej? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
W dniu 14.07.2021 o 21:28, mrBEAN napisał:

Rozumiem, że uziemiony dalej? :) 

Maly update - bo minelo juz 6 miesiecy razem.

 

Przebieg 18.500km

 

Od ostatniego resetu komputera spalanie wyglada nastepujaco:

Trasa lacznie 16500km

Wylacznie na EV: 7500

Paliwo 5.6l/100km

Prad: 9.4kWh/100km

 

Diesla uzywam tylko na autostradzie, na co dzien w zupelnosci starcza mi prad w baterii. 

 

Z usterek:

- pad dysku twardego, ktory unieruchomil na 2 tyg cale auto

- padla nawigacja, po kilku dniach sama wstala.... nigdy nie wiadomo kiedy bedzie dzialac

- wiatr szumi z przedniej lewej szybie

- przycisk od ogrzewania siedzen sie zapadl

- skrzypi tylna roleta

- skrzynia zaczyna szarpac w trybie EV

- pojawiaja sie "ostrzezenia" o plynie chlodzacym - pomimo poprawnego poziomu

 

A do teo jakis ciul przersowal mi lewy bok na parkingu.

Edytowane przez Kiwal
  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kiwal napisał:

Trasa lacznie 16500km

Wylacznie na EV: 7500

Paliwo 5.6l/100km

Prad: 9.4kWh/100km

 

Jeśli dobrze odczytuję to są to uśrednione łączne wartości dla całego przebiegu.

Czyli upraszczając 5,6l x 10 kWh = 56 kWh + 9,4 kWh = 65,4 kWh na 100 km ;] A pewnie komp jeszcze zaniża, i nie wliczone są straty ładowania :)

Czyli za te 5,6l można by napędzić jakiegoś Golfa 1.0 TSI, a za te 9,4 kWh Citigo elektryczne :phi:

 

A napisz proszę, bo to ciekawe, ile zużywa prądu i tylko prądu jak sobie jeździsz w trybie EV?

I drugie pytanie ile zużywa soczku na tej autostradzie, jak już prąd się skończy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.