Skocz do zawartości

Twingo czy 500


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Auto dla kolezaniki z biura. Najczęściej będzie jeździć sama, sporadycznie 2os. Miasto i podmiejskie trasy.

 

Roczny przebieg ok 15kkm,

 

Szukamy w budżecie 25-30kPLN i ma planu boju pozostały te dwa auta. ...bo ładne :)

 

Roczniki +2015 u obu przypadkach silniki wolnossace, manual.

 

Który będzie bardziej niezawodny, tańszy w codziennej eksploatacji, lepiej się prowadzić?

 

 

 

Wysłane z tel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Auto dla kolezaniki z biura. Najczęściej będzie jeździć sama, sporadycznie 2os. Miasto i podmiejskie trasy.
 
Roczny przebieg ok 15kkm,
 
Szukamy w budżecie 25-30kPLN i ma planu boju pozostały te dwa auta. ...bo ładne default_smile.gif
 
Roczniki +2015 u obu przypadkach silniki wolnossace, manual.
 
Który będzie bardziej niezawodny, tańszy w codziennej eksploatacji, lepiej się prowadzić?
 
 
 
Wysłane z tel.
 
 
Nowe Twingo ma silnik z tyłu i tylny napęd.
Zimą dla koleżanki to minus

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Auto dla kolezaniki z biura. Najczęściej będzie jeździć sama, sporadycznie 2os. Miasto i podmiejskie trasy.

Roczny przebieg ok 15kkm,

Szukamy w budżecie 25-30kPLN i ma planu boju pozostały te dwa auta. ...bo ładne :)

Roczniki +2015 u obu przypadkach silniki wolnossace, manual.

Który będzie bardziej niezawodny, tańszy w codziennej eksploatacji, lepiej się prowadzić?

 

 

IMHO 500ka nie ma konkurencji jesli chodzi o auto dla kobiety ;]

Przy czym niech szuka wersji min Lounge, ze szklanym dachem, itp :ok:

Zona ma i poza jakismis duperelami jak to we Fiacie, mechnicznie zadncyh problemow.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMHO 500ka nie ma konkurencji jesli chodzi o auto dla kobiety default_zlosnik.gif

Przy czym niech szuka wersji min Lounge, ze szklanym dachem, itp default_ok.gif

Zona ma i poza jakismis duperelami jak to we Fiacie, mechnicznie zadncyh problemow.

Twingo w wysokiej wersji też fajnie wygląda.

 

Na szybko np ten:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-twingo-renault-twingo-iii-ID6D9fqg.html4381de2f5ff7a1cc06de5bd95db9bb85.jpg&key=29b750846433ab6c693944a8171bc2258e577fe88cb308e8d730f48193d5445a

 

Wysłane z tel.

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
IMHO 500ka nie ma konkurencji jesli chodzi o auto dla kobiety ;]
Przy czym niech szuka wersji min Lounge, ze szklanym dachem, itp :ok:
Zona ma i poza jakismis duperelami jak to we Fiacie, mechnicznie zadncyh problemow.
W 500 trochę boję się spalnia. Pewnie będzie +7l

Co wyjdzie drożej niż obecne e36 w lpg

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko33 napisał:

Nowe Twingo ma silnik z tyłu i tylny napęd.
Zimą dla koleżanki to minus

 

Nie ma to żadnego znaczenia. Kontrola trakcji tak szybko reaguje i dławi silnik, że nie poszalejesz z dresami w bmw 1.6 "m power" na ośnieżonym parkingu przed markietem. 

W mieście Twingo będzie bardziej poręczne, bo skręca w miejscu podobno. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie ma to żadnego znaczenia. Kontrola trakcji tak szybko reaguje i dławi silnik, że nie poszalejesz z dresami w bmw 1.6 "m power" na ośnieżonym parkingu przed markietem. 
W mieście Twingo będzie bardziej poręczne, bo skręca w miejscu podobno. 
A widziałeś ak otwiera się "maskę"?
Dziwaczne auto

Bałbym się strachu mechaników z przed dostępem do silnika itd

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ppmarian napisał:

W 500 trochę boję się spalnia. Pewnie będzie +7l

Co wyjdzie drożej niż obecne e36 w lpg

Wysłane z tel.
 

500 z LPG wyjdzie jak Panda w Gazie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marko33 napisał:

A widziałeś ak otwiera się "maskę"?
Dziwaczne auto
Bałbym się strachu mechaników z przed dostępem do silnika itd

 

Otwiera się tak jak kiedyś w 126 "bisie".

To wspólna konstrukcja ze smartem, myślę że są warsztaty, które to elegancko ograniają. Za 30 pewnie kupujaca celuje w prawie nowe auto, więc brałbym to co lepiej jeździ, a nie auto, które się bardziej podoba mechanikom 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ppmarian napisał:

No właśnie. Ten silnikami to kibel pod względem spalanie.
1000-1500km

 

No to moja zona robi takie przebiegi 500-ka :ok:

Koszt paliwa w skali miesiac to jakies 300-400PLN/msc a roznica +/-1litr  spalania to cale 50PLN ;]

Wg mnie pomijalne ale jak ktos bardzo chce to moza zakladac LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Zwłaszcza że auto będzie wozić praktycznie tylko kierowcę😏

To już zależy co ta 1 osoba wozi.

Nie mam pojęcia jakie tam są bagażniki (zakładam, że mikre), ale ja mimo sporego kombi zakupy przeważnie z tylu wożę.

Jeździ też że mną teczka, łatwiej ją na tył wrzucić i wyjąć jak się ma tą dodatkową parę drzwi.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No to moja zona robi takie przebiegi 500-ka :ok:
Koszt paliwa w skali miesiac to jakies 300-400PLN/msc a roznica +/-1litr  spalania to cale 50PLN ;]
Wg mnie pomijalne ale jak ktos bardzo chce to moza zakladac LPG...
Z jednej strony tak. Z drugiej to 600zl w roku A to jest pewnie jedną sukienka albo dodatkowa para niezłych szpilek więcej .... :)

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy co ta 1 osoba wozi.
Nie mam pojęcia jakie tam są bagażniki (zakładam, że mikre), ale ja mimo sporego kombi zakupy przeważnie z tylu wożę.
Jeździ też że mną teczka, łatwiej ją na tył wrzucić i wyjąć jak się ma tą dodatkową parę drzwi.
 
Ja widzę jedną zaletę aut 4 drzwiowych. Łatwość wsiadania/wsiadania na ciasnym parkingu.

Długie drzwi aut 3d są niewygodne

Wysłane z tel.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ppmarian napisał:

Który będzie bardziej niezawodny, tańszy w codziennej eksploatacji, lepiej się prowadzić?

 

 

jeden pies :) niech bierze co się bardziej podoba albo co bardziej znajdzie zadbane

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

@Dareek moja żona też uczulona na 500 jeszcze w kolorze miętowym to już wogole. Dla niej silnik nie gra roli. Ona chce się czuć dobrze w środku. A 500 spełnia jej oczekiwania w 1000%

kobiecie trzeba kupować to co się podoba :) Z opinii koleżanek, które użytkują małe auta jeszcze są na topie:

 

Opel Adam - rzadko występuje i drogie

Peugeot 208 - robi robotę zwłaszcza w wersji allure i z automatem.

Suzuki Swift - ale chyba najsłabiej z tych trzech.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pietro_M napisał:

To ile ma palić auto z silinikiem 1.2 8v? ;] 

 

Silniki Fiata słyną z trwałości, ale jednocześnie z paliwożerności. Jeżeli podobne spalanie osiąga Golf, Octavia, Superb z silnikiem 1,5 150KM to chyba można uznać, że 6,5-7 litrów to sporo jak na tak małe autko. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dareek napisał:

tylko 500. Niech sie przejedzie oboma - z 500 kobita nie wyjdzie Ci juz - sprawdzone kilkukrotnie.

No powiem tak: wziąłem na testy śliczne kremowe 500 z bordowym dachem, kabrio i o ile świetnie się prezentowało to jak :piekna: się przejechała to powiedziała że tym dziadostwem jeździć nie będzie (automat). Dostała czerwonego Swifta i jest zachwycona, choć jakby to było czerwone Audi A1 to zachwycona byłaby bardziej ;) Swift jest super, spakowaliśmy się 2+1 na tygodniowy wyjazd z rowerkiem nawet. Spalanie 5 w trasie, 6 w miescie. Przebiegi 50 km dziennie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, spad napisał:

 

Silniki Fiata słyną z trwałości, ale jednocześnie z paliwożerności. Jeżeli podobne spalanie osiąga Golf, Octavia, Superb z silnikiem 1,5 150KM to chyba można uznać, że 6,5-7 litrów to sporo jak na tak małe autko. 

 

Bo ten silnik pamieta lata 80-te jak nie wczesniej ;]

Inna kwestia, ze przy przebiegach rzedu 1000km/msc to mozna w zasadzie pominac ten parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2020 o 15:47, iwik napisał:

 

Nie ma to żadnego znaczenia. Kontrola trakcji tak szybko reaguje i dławi silnik, że nie poszalejesz z dresami w bmw 1.6 "m power" na ośnieżonym parkingu przed markietem. 

W mieście Twingo będzie bardziej poręczne, bo skręca w miejscu podobno. 

 

Twingo nawet w wyciagnietym bezpiecznikiem ESP nie da sie podriftowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2020 o 07:39, ppmarian napisał:

Ja widzę jedną zaletę aut 4 drzwiowych. Łatwość wsiadania/wsiadania na ciasnym parkingu.

Długie drzwi aut 3d są niewygodne

Wysłane z tel.
 

 

w 3d jeszcze masz w gratisie gimnastykę, skręty tułowa z wymachem lewej ręki w poszukiwaniu pasa, który jest na słupku kilkadziesiąt cm za oparciem fotela 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 500 trochę boję się spalnia. Pewnie będzie +7l

Co wyjdzie drożej niż obecne e36 w lpg

Wysłane z tel.

We Wrocławiu z klimą max. 7l/100 km. Twingo mniej nie weźmie.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Silniki Fiata słyną z trwałości, ale jednocześnie z paliwożerności. Jeżeli podobne spalanie osiąga Golf, Octavia, Superb z silnikiem 1,5 150KM to chyba można uznać, że 6,5-7 litrów to sporo jak na tak małe autko. 
Nie podobne, a 1 - 1.5 l więcej w tych samych warunkach. Dalej to niewielka różnica ale jednak. BTW moja matka w Ka 1.2 tylko po Wrocławiu ma spalanie 6.8.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Phil_ips napisał:

Nie podobne, a 1 - 1.5 l więcej w tych samych warunkach. Dalej to niewielka różnica ale jednak. BTW moja matka w Ka 1.2 tylko po Wrocławiu ma spalanie 6.8.

 

Jak jechalem kiedys na 2 auta z zona, to 500ka w trasie pali tyle samo co Astra 1.4T ;]

W miescie, w korkach to faktycnzie z 1l mniej, ale juz TSI to raczej nie przebije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno stałem przed takim wyborem. Twingo tylko że II po flu czy 500, ewentualnie Swift. Żona przejechała się każdym + pikantną Kią i hultajem i10. Wybrała Twingo ;) też polecam się jednym i drugim przejechać, ale szczerze jak nie jestem zwolennikiem małych aut tak Twingo fajnie mi się jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie silnik ten to totalny kibel.

Konkurencją potrzebuje w podobnej budzie 1-1.5l mniej A to jest ok 20%mniej.



Wysłane z tel.

Daleko idąca nadinterpretacja. 1.2 od fiata jest genialny w swojej prostocie i wytrzymałości. Jak ktoś potrzebuje, to LPG i jazda całkiem po taniości. Mało które współczesne auto tak bardzo lubi się z gazem.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2020 o 15:46, ppmarian napisał:

W 500 trochę boję się spalnia. Pewnie będzie +7l

Co wyjdzie drożej niż obecne e36 w lpg

Wysłane z tel.
 

 

Popatrz na raport spalania wg spritmonitor - z tego co widzę, to różnica jest niewielka.

Fiat jest popularniejszy, więc może się okazać, że ewentualne naprawy czy części są z kolei ciut tańsze.

 

19 minut temu, ppmarian napisał:

No właśnie silnik ten to totalny kibel.

 

Nie jest taki zły - fakt, to stara, ale sprawdzona konstrukcja. Prosty jak kij od szczotki, chyba bezkolizyjny, nie bierze oleju, duży przebieg mu nie straszny.

Można jeszcze rzucić okiem na 500 z silnikiem 1.3 multijet - tylko tutaj będą starsze roczniki

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ppmarian napisał:

No właśnie silnik ten to totalny kibel.

 

Ale jezdzi, nie psuje sie i graty kosztuja smieszne pieniadze a dodatkowo naprawi u kowala...

W Pandach te silniki robily po 400kkm bez problemu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Phil_ips napisał:

Daleko idąca nadinterpretacja. 1.2 od fiata jest genialny w swojej prostocie i wytrzymałości. Jak ktoś potrzebuje, to LPG i jazda całkiem po taniości. Mało które współczesne auto tak bardzo lubi się z gazem.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

1.0 60 lub 74 km MPI od VAG. Przy okazji więcej niż 6 litrów w mieście nie potrafi ten silnik spalić. 5-5,5 litra na co dzień nie jest problemem do zrobienia.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bo ten silnik pamięta lata 80-te jak nie wczesniej ;]"

Przecież to seria FIRE wprowadzona w połowie lat 80 tych.

 

" BTW moja matka w Ka 1.2 tylko po Wrocławiu ma spalanie 6.8."

Za to, Panda 3 mojego ojca, po tym samym Wro, pali sobie mniej więcej 5,8l/100km.

 

Osobiście śmigałem Pandą 3 przez miesiąc i na trasie moje spalanie to 4,8l/100km i była to standardowa moja trasa, w normalnym stylu jazdy, na której Meriva ciągnie 5,9l/100km.

Silnik od którejś modyfikacji głowicy wersji 1.1 już raczej nie jest bezkolizyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K3 napisał:

 

Z drugiej strony widziałem Forda Ka z tym silnikiem i przebiegiem 360kkm, jeździł i brzmiał normalnie...

Kumpel doleciał pandą z tym silnikiem około 500 tyś km. Około 500 bo po 400 tyś się kreski zaświeciły. xD auto zostało sprzedane jako jeżdżące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszek1207 ford ka. Pamiętam dobra edycja . Większość części z fiata 500. Roznice minimalne w silentblockach wahaczy.belki tył itp.

Moja znajoma ma biała strzale z czerwonym.paskiem przez auto plus spojler na klapie.kupial nówkę za 35 tysi.w akcji pozbyjmy sie dziada z roku wcześniej. Jeździ nie narzeka. Jest zauroczona autem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lucash napisał:

. Dostała czerwonego Swifta i jest zachwycona, choć jakby to było czerwone Audi A1 to zachwycona byłaby bardziej ;) Swift jest super, spakowaliśmy się 2+1 na tygodniowy wyjazd z rowerkiem nawet. Spalanie 5 w trasie, 6 w miescie. Przebiegi 50 km dziennie. 

swift aktualnej czy poprzedniej generacji  ? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.