Skocz do zawartości

Jak to połączyć?


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze nie mam pomysłu jak ogarnąć osadzenie koła na trzpieniu ze zdjęcia. Trzpień ma średnicę 15mm a koło ma mocowanie ośki 8 lub 10 mm. Gwint na trzpieniu ma 8mm. Jak osadzić to koło żeby silnik je obracał? Kurde brak mi pomysłu. Jakis wałek metalowy 10mm z gwintem wewnętrznym 8mm i zaspawać to? 

 

image.png

IMG_1203.JPG

Edytowane przez lucash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szpyrek napisał:

Jeśli otwór w kole ma te 8mm i ośka też to powinno wystarczy podkładka i śruba skręcone. 

Ale to jest koło taczki i tam jest łożysko. Jak skręcę to dalej nie będzie napędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lucash napisał:

Ale to jest koło taczki i tam jest łożysko. Jak skręcę to dalej nie będzie napędu.

 

Jak chcesz napęd, to musisz to łożysko (a w zasadzie pewnie dwa) wybić.

A dalej, jeśli za bardzo nie będzie pasować, jakiś adapter. Patenty różne już widziałem. Od toczenia tulejki, do zalewania żywicą (tylko tu trzeba zrobić tak, żeby się to dało jeszcze rozłożyć) ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szpyrek napisał:

Masz taczkę z własnym napędem? Pokaż zdjęcie całość

Ale skrci na tyle mała podkładka żeby oparła się tylko na tej wewnętrznej tulejce, mniejszej. 

Taka taczka powstaje ;) Napęd na tył z mechanizmem różnicowym. 

jw.jpg.d8e90754d2b9dee0b42009f9f4aa23ee.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli da się zdjąć osłony łożyska możesz spróbować zaspawać w środku albo może prościej jak kolega @szpyrek dać duże podkładki tylko ja bym je przyspawał do koła i potem skręcił. A jeszcze lepiej to wybić łożysko, przyspawać podkładki w tym jedną podpiłować i rozwiercić żeby wszedł trzpień. To takie opcje bez toczenia 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucash napisał:

Kurcze nie mam pomysłu jak ogarnąć osadzenie koła na trzpieniu ze zdjęcia. Trzpień ma średnicę 15mm a koło ma mocowanie ośki 8 lub 10 mm. Gwint na trzpieniu ma 8mm. Jak osadzić to koło żeby silnik je obracał? Kurde brak mi pomysłu. Jakis wałek metalowy 10mm z gwintem wewnętrznym 8mm i zaspawać to?

8mm średnicy to odrobinę mało dla przenoszenia ciężaru pojazdu i obciążenia od napędu. Nawet w zabawce dla dziecka. Chyba, że nie lubisz tego dziecka?

Zrób porządnie: wybij łożyska i najpierw zobacz co tam w środku siedzi, pomiędzy łożyskami. Pewnie trzeba będzie dorobić tuleję, albo dwie tuleje (bo dwa łożyska), ale z wyciętym rowkiem pod ten wpust widoczny na wałku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.