Skocz do zawartości

Oddanie auta na złom?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Starszego Kangoo formalnie musi odjechać w najbliższym czasie na złom. Brak zawieszenia, silnik nieszczelny, obity z każdej strony, totalny gruz, ale odpala zawsze i wszędzie bo 1.9D 😁 mimo 23 lat. 

Nigdy nie oddawałem auta na złom, jak to wygląda czy dostaje się za to jakąś kasę? Czy nadal lepiej wystawic za 500zl i sprzedać dalej chociaż tego wolałbym uniknąć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszego Kangoo formalnie musi odjechać w najbliższym czasie na złom. Brak zawieszenia, silnik nieszczelny, obity z każdej strony, totalny gruz, ale odpala zawsze i wszędzie bo 1.9D mimo 23 lat. 
Nigdy nie oddawałem auta na złom, jak to wygląda czy dostaje się za to jakąś kasę? Czy nadal lepiej wystawic za 500zl i sprzedać dalej chociaż tego wolałbym uniknąć. 
Nie wiem jak teraz ale obdzwoń okoliczne złomu i skupy aut. Część płaci część odbiera za darmo część każe płacic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wladmar napisał:

 

Tylko niech nie zapomni wyłączyć rękojmi i w umowie wymieni wszystkie znane wady, bo przez dwa lata zafunduje nabywcy nowe auto :hehe:

Dlatego wolałbym oddać go na żyletki... Bo oprócz silnika i tylnej belki zalet nie stwierdzam 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Luke16 napisał:

Starszego Kangoo formalnie musi odjechać w najbliższym czasie na złom. Brak zawieszenia, silnik nieszczelny, obity z każdej strony, totalny gruz, ale odpala zawsze i wszędzie bo 1.9D 😁 mimo 23 lat. 

Nigdy nie oddawałem auta na złom, jak to wygląda czy dostaje się za to jakąś kasę? Czy nadal lepiej wystawic za 500zl i sprzedać dalej chociaż tego wolałbym uniknąć. 

 

Tak jak napisal @franekrob musisz podzwonic i popytac. Przerabialismy temat pare dni temu z Astra I z 99r. Kilka złomów mowilo, ze moga odebrac ale za darmo, bo aut sprzed 2000r juz nie skupują. W koncu udalo sie znalezc jakiegos zlomiarza i zdaje sie 450 zł wypłacili i zabrali gruza. Sporo karoserii juz trzymalo sie na lakierze i od pewnego czasu nie odpalal. 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, iwik napisał:

Kangoo to pewnie ktoś weźmie do zarźnięcia na jakąś budowę. Obstawiam, że jak ma OC i przegląd i wystawi się za tysiaka na OLX to się o niego pobiją.

Nie chciałbyś znać i widzieć jego stanu mechanicznego i wizualnego 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

Kangoo to pewnie ktoś weźmie do zarźnięcia na jakąś budowę. Obstawiam, że jak ma OC i przegląd i wystawi się za tysiaka na OLX to się o niego pobiją.

 

Dokładnie. 

Znajoma sprzedawała Kangoo w stanie agonalnym (rdza) i sprzedało się w jeden dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tylko niech nie zapomni wyłączyć rękojmi i w umowie wymieni wszystkie znane wady, bo przez dwa lata zafunduje nabywcy nowe auto :hehe:
W umowie trzeba napisać że uprzedza się kupującego że każda część może być niesprawna

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ghost2255 napisał:

 

Nie doceniasz budowlańców

Nie doceniasz mojego ojca xD my z bratem się śmiejemy że by czołg zniszczył. Kompletnie nie dba o auta. Ostatni jego wybryk xD z cyklu brama była za mała

IMG_20200605_193233483_HDR~2.jpg

Edytowane przez Luke16
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luke16 napisał:

Nie doceniasz mojego ojca xD my z bratem się śmiejemy że by czołg zniszczył. Kompletnie nie dba o auta

IMG_20200605_193233483_HDR~2.jpg

 

 

 

Ja tu widzę duży potencjał na doskonały pojazd dla 2-osobowej ekipy remontowej. Ma 4 koła, jeździ, drzwi się zamykają i chyba nie ma kałuży w środku.

 

Spełnia kryteria sprawnego auta dla budowlańca.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorzedalem dzis w 1 h - 16 letnie SC bez amorkow za 400 zl i 27 letnie uno ktore stalo 3 lata za 300

Zlom placi grosze. Zaproponowali mi po 200 iles zlotych


Jak ma oc i bt to 899 zl i masz sprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

W poniedziałek auto jedzie na złom serio boję się je komuś sprzedać... Podzwonilem po szrotach i dostanę około 400zl i pasuje ;)

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎15‎.‎08‎.‎2020 o 19:35, Luke16 napisał:

boję się je komuś sprzedać

auta za mniej niż 1000 pln kupuja ludzie swiadomi, wiec nie ma co się bac. Masz badanie techniczne i OC …… ja bym wystawil do sprzedaży. nie masz ….. na złom. 400 pln to standardowa cena za kompletne auto

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2020 o 21:01, Luke16 napisał:

Nie doceniasz mojego ojca xD my z bratem się śmiejemy że by czołg zniszczył. Kompletnie nie dba o auta. Ostatni jego wybryk xD z cyklu brama była za mała

IMG_20200605_193233483_HDR~2.jpg

 

Bez przesady, jest ok. Za 1000 zl by ktos zabrał i podziekowal.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2020 o 17:49, gregoryj napisał:

badanie techniczne

Badanie się skończyło... W styczniu 2018 roku xD dzisiaj czas nie pozwolił ale jutro jedzie na złom, tym bardziej że jeszcze akumulator padł na amen, drzwi się tylko jedne otwierają. Itd. Szkoda nerwów na tzw petentów za to kilka stówek a jeden gruz zniknie z dróg. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Powiem szczerze że uważałem sprzedaż auta do dwóch tysięcy złotych jako czystą formalność, czyli ogłoszenie i w ciągu doby nie ma. Wystawiłem swoją lagunę I 1.8 99r kombi z instalacją BRC z 2017r za 1500zl. Auto jeździ, skręca, hamuje, ma sprawną klimę. Wiadomo jak na ten rocznik rdza tu i ówdzie ale podłoga progi są oki. No kuźwa co kto przyjechał to a bo coś w zawieszeniu puka, a to porysowana, czy korozja, lub przegląd krótko ważny. No mówię ludzie, auto za 1500zl za 1200 oddam. Dzisiaj miarka się przegła, zadzwoniłem do skupu katalizatorów 530zl, na złomie 500zl, klimę mi kumpel ściągnie 100zl, cewki sobie zostawię bo renowek u mnie sporo niech będą po 40zl, OC do marca ze 150zl zwrócą, z 10 litrów benzyny z baku też wyciągnę, radio 50zl, instalacja LPG wyciągnę liczę 300zl a jak coś to do innego auta ją wrzucę. I bez zbędnego marudzenia. Dla mnie był to szok co od wczoraj przeżyłem z autem za 1500zl... 

  • Lubię to 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Luke16 napisał:

Powiem szczerze że uważałem sprzedaż auta do dwóch tysięcy złotych jako czystą formalność, czyli ogłoszenie i w ciągu doby nie ma. Wystawiłem swoją lagunę I 1.8 99r kombi z instalacją BRC z 2017r za 1500zl. Auto jeździ, skręca, hamuje, ma sprawną klimę. Wiadomo jak na ten rocznik rdza tu i ówdzie ale podłoga progi są oki. No kuźwa co kto przyjechał to a bo coś w zawieszeniu puka, a to porysowana, czy korozja, lub przegląd krótko ważny. No mówię ludzie, auto za 1500zl za 1200 oddam. Dzisiaj miarka się przegła, zadzwoniłem do skupu katalizatorów 530zl, na złomie 500zl, klimę mi kumpel ściągnie 100zl, cewki sobie zostawię bo renowek u mnie sporo niech będą po 40zl, OC do marca ze 150zl zwrócą, z 10 litrów benzyny z baku też wyciągnę, radio 50zl, instalacja LPG wyciągnę liczę 300zl a jak coś to do innego auta ją wrzucę. I bez zbędnego marudzenia. Dla mnie był to szok co od wczoraj przeżyłem z autem za 1500zl... 

 

Panie za 1500zł wziete z chwilówek to klient ma prawo wymagać.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że uważałem sprzedaż auta do dwóch tysięcy złotych jako czystą formalność, czyli ogłoszenie i w ciągu doby nie ma. Wystawiłem swoją lagunę I 1.8 99r kombi z instalacją BRC z 2017r za 1500zl. Auto jeździ, skręca, hamuje, ma sprawną klimę. Wiadomo jak na ten rocznik rdza tu i ówdzie ale podłoga progi są oki. No kuźwa co kto przyjechał to a bo coś w zawieszeniu puka, a to porysowana, czy korozja, lub przegląd krótko ważny. No mówię ludzie, auto za 1500zl za 1200 oddam. Dzisiaj miarka się przegła, zadzwoniłem do skupu katalizatorów 530zl, na złomie 500zl, klimę mi kumpel ściągnie 100zl, cewki sobie zostawię bo renowek u mnie sporo niech będą po 40zl, OC do marca ze 150zl zwrócą, z 10 litrów benzyny z baku też wyciągnę, radio 50zl, instalacja LPG wyciągnę liczę 300zl a jak coś to do innego auta ją wrzucę. I bez zbędnego marudzenia. Dla mnie był to szok co od wczoraj przeżyłem z autem za 1500zl... 

Mega dziwne. Civica z rozwalana skrzynia biegow sprzedalem za 1000 w dwa dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TWENTIS napisał:


Mega dziwne. Civica z rozwalana skrzynia biegow sprzedalem za 1000 w dwa dni

Ja miałem od wczoraj trzech kosmitów... Plus masę telefonów z dziwnymi pytaniami, najczęściej że za drogo... Powiem szczerze że jestem w szoku bo dla mnie takie auto powinno odpalać, skręcać, jeździć i hamować i koniec wymagań... A najlepszy był gość który przyjechał po auto za półtora tysiąca złotych audi A6 za około 70 tys zł xD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Luke16 napisał:

A najlepszy był gość który przyjechał po auto za półtora tysiąca złotych audi A6 za około 70 tys zł xD

Dziwne, że za 70, czy dziwne pytania zadawał?

Handlarz, albo dla kogoś.

 

Jak zadałem sprzedającemu pytanie o pochodzenie auta (czy krajowe?) i gdzie serwisowane, to w odpowiedzi dostałem taki handlarski bełkot:

"Wszystko import do opłat u mnie."

Już nie wnikałem co znaczy "do opłat u mnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał:

Dziwne, że za 70, czy dziwne pytania zadawał?

Handlarz, albo dla kogoś

Mając auto za około 70 tys zł raczej nie kupuje się auta za 1500. Coś tam smecil że do budowlanki, tylko zdziwił mnie pytaniem czy katalizator ma... Sprawdzałem w wujku google numer telefonu ale nic nie wyskoczyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Luke16 napisał:

Mając auto za około 70 tys zł raczej nie kupuje się auta za 1500. Coś tam smecil że do budowlanki, tylko zdziwił mnie pytaniem czy katalizator ma... Sprawdzałem w wujku google numer telefonu ale nic nie wyskoczyło. 

Moze stację demontażu pojazdów prowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając auto za około 70 tys zł raczej nie kupuje się auta za 1500. Coś tam smecil że do budowlanki, tylko zdziwił mnie pytaniem czy katalizator ma... Sprawdzałem w wujku google numer telefonu ale nic nie wyskoczyło. 

Katalizator jest wart kolo 1000 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od wczoraj trzech kosmitów... Plus masę telefonów z dziwnymi pytaniami, najczęściej że za drogo... Powiem szczerze że jestem w szoku bo dla mnie takie auto powinno odpalać, skręcać, jeździć i hamować i koniec wymagań... A najlepszy był gość który przyjechał po auto za półtora tysiąca złotych audi A6 za około 70 tys zł xD

Do mnie kiedys do takiego auta przyjechali z miernikiem lakieru :-)
Oc było wiecej warte.

Seojego oc nie odzyskasz chyba ze złomujesz albo miałeś w ratach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TWENTIS napisał:

Seojego oc nie odzyskasz chyba ze złomujesz albo miałeś w ratach

Zawsze przy sprzedaży jakiegoś auta, trochę kasy zawsze wracało na konto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RABIN napisał:

KUMPEL WCZORAJ WYSTAWIŁ PASATA B3 kombi auto w pełni sprawne mieli się pozabijać o niego. Zrobił błąd b wystawił ogłoszenie ok 24 i juz były telefony hahah

pierwszy który przyjechał kupił

To pewnie dlatego ludzie śmieją się z passata, zwłaszcza ci jeżdżący renówkami:hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zlomowania - ja zlomowalem jakies 6 lat temu cc 700 rozbite z przodu. Jako ze rozbite intetesowali mnie tylko ci co przyjada z laweta. Obdzwonilem  5-6 auto zlomow to niektorzy jak uslyszeli ze cc to juz mowili ze nie chca. Inni chcieli za darmo, ktos dal stowe i wygral gosciu co dal 300-350. Wniosek z tego taki ze zalezy na kogo trafisz. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 23:15, Luke16 napisał:

Mając auto za około 70 tys zł raczej nie kupuje się auta za 1500. Coś tam smecil że do budowlanki, tylko zdziwił mnie pytaniem czy katalizator ma... Sprawdzałem w wujku google numer telefonu ale nic nie wyskoczyło. 

 

Może potrzebował bo się buduje i mu szkoda audicy. Albo do ciorania na co dzień. Albo tak jak znajomy, auto niedługo po gwarancji i dłuższa naprawa - kupił Punto I w cenie roweru, żeby mieć czym przez 2-3 tygodnie jeździć, a sprzedać za taką samą cenę (ewentualnie złom, jakby się coś poważnego rozkraczyło). Efekt jest taki, że chyba jeszcze ma to Punto 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
W dniu 10.10.2020 o 09:31, iwik napisał:

Ode mnie kiedyś typ kupował używane opony z lacetti za 300 zł. Przyjechał cayenne. 😄

Ja w tamtym tygodniu sprzedalem na Ebayu stara myjke parowa za 30 funtow.Pani przyjechala po niego  rocznym Outlanderem z sasiedniego hrabstwa;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wlad napisał:

Ja w tamtym tygodniu sprzedalem na Ebayu stara myjke parowa za 30 funtow.Pani przyjechala po niego  rocznym Outlanderem z sasiedniego hrabstwa;]

 

Ja sprzedalem nrdowska wiertarke z lat 80 bez udaru za 100 pln..Kolo dopiero po wplacie zaczal sie pytacz czy wogole dziala i czy ma udar.

Na koncu stwierdzil ze chyba bedzie zadowolony..

Po co komus ciezka slaba nrdowska wiertatka z wiertlem na klucz i  bez udaru za 100? Nowe z udarem za 200 sa..

Edytowane przez norbert123
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Laguna na szczęście została i zrobiła jeszcze całą przeprowadzke, przywiozła sporo materiałów budowlanych aż kończyło się OC i trzeba zutylizować. Dodatkowo z bratem polatalismy jeszcze bokiem w sniegi do tzw odcinki, frajda co nie miara, kilka razy do rowu i w pole się wleciało 😁 aż finalnie wycięliśmy katalizator za który dostałem 745zl (poszły w międzyczasie do góry),  zamieniłem się z kumplem na koła gdzie dopłacił mi do moich stówę, sprzedałem radio za 50zl, za klimę wziąłem 70zl, instalacje sprzedałem za 290zl, cewki zostały, koło pasowe wału było praktycznie nowe sprzedałem za 100zl, zapas zabrałem, lewarek i klucz też, a za wrak dostałem na złomie 600zl i po co się z kosmitami męczyć było? Dodatkowo jeszcze za pozwoleniem pana ze szrotu pozbyłem się w końcu starych zderzaków od innych aut i foteli

Edytowane przez Luke16
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Luke16 napisał:

U mnie Laguna na szczęście została i zrobiła jeszcze całą przeprowadzke, przywiozła sporo materiałów budowlanych aż kończyło się OC i trzeba zutylizować. Dodatkowo z bratem polatalismy jeszcze bokiem w sniegi do tzw odcinki, frajda co nie miara, kilka razy do rowu i w pole się wleciało 😁 aż finalnie wycięliśmy katalizator za który dostałem 745zl (poszły w międzyczasie do góry),  zamieniłem się z kumplem na koła gdzie dopłacił mi do moich stówę, sprzedałem radio za 50zl, za klimę wziąłem 70zl, instalacje sprzedałem za 290zl, cewki zostały, koło pasowe wału było praktycznie nowe sprzedałem za 100zl, zapas zabrałem, lewarek i klucz też, a za wrak dostałem na złomie 600zl i po co się z kosmitami męczyć było? Dodatkowo jeszcze za pozwoleniem pana ze szrotu pozbyłem się w końcu starych zderzaków od innych aut i foteli

Ojciec wziął ode mnie accorda 2001, kat za 5k tam jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.