Jump to content

Oddanie auta na złom?

Recommended Posts

Starszego Kangoo formalnie musi odjechać w najbliższym czasie na złom. Brak zawieszenia, silnik nieszczelny, obity z każdej strony, totalny gruz, ale odpala zawsze i wszędzie bo 1.9D 😁 mimo 23 lat. 

Nigdy nie oddawałem auta na złom, jak to wygląda czy dostaje się za to jakąś kasę? Czy nadal lepiej wystawic za 500zl i sprzedać dalej chociaż tego wolałbym uniknąć. 

Starszego Kangoo formalnie musi odjechać w najbliższym czasie na złom. Brak zawieszenia, silnik nieszczelny, obity z każdej strony, totalny gruz, ale odpala zawsze i wszędzie bo 1.9D mimo 23 lat. 
Nigdy nie oddawałem auta na złom, jak to wygląda czy dostaje się za to jakąś kasę? Czy nadal lepiej wystawic za 500zl i sprzedać dalej chociaż tego wolałbym uniknąć. 
Nie wiem jak teraz ale obdzwoń okoliczne złomu i skupy aut. Część płaci część odbiera za darmo część każe płacic
3 minuty temu, ghost2255 napisał:

Jak ma PT i OC to wystaw za 990 na OLX i po kłopocie. 

Tylko niech nie zapomni wyłączyć rękojmi i w umowie wymieni wszystkie znane wady, bo przez dwa lata zafunduje nabywcy nowe auto :hehe:

• Haha 1
30 minut temu, wladmar napisał:

Tylko niech nie zapomni wyłączyć rękojmi i w umowie wymieni wszystkie znane wady, bo przez dwa lata zafunduje nabywcy nowe auto :hehe:

Dlatego wolałbym oddać go na żyletki... Bo oprócz silnika i tylnej belki zalet nie stwierdzam 😁

• Like 1
11 godzin temu, Luke16 napisał:

Starszego Kangoo formalnie musi odjechać w najbliższym czasie na złom. Brak zawieszenia, silnik nieszczelny, obity z każdej strony, totalny gruz, ale odpala zawsze i wszędzie bo 1.9D 😁 mimo 23 lat. 

Tak jak napisal @franekrob musisz podzwonic i popytac. Przerabialismy temat pare dni temu z Astra I z 99r. Kilka złomów mowilo, ze moga odebrac ale za darmo, bo aut sprzed 2000r juz nie skupują. W koncu udalo sie znalezc jakiegos zlomiarza i zdaje sie 450 zł wypłacili i zabrali gruza. Sporo karoserii juz trzymalo sie na lakierze i od pewnego czasu nie odpalal. 

Edited by Filipfm

Ja ostatnio w marcu sprzedałem swoje Suzuki Baleno z 1999r, silnik 1.3 plus gaz. Nadwozia i spód nie było w ogóle, bo podnośnik wchodził w próg dosłownie. Dzwoniłem na auto złomy, to chcieli dać niecałe 500 zł, wrzuciłem na sprzedajemy i grupy facebookowe jakoś po 17 i jeszcze tego samego dnia sprzedałem go wieczorem za 750 zł, z pół zbiornika gazu i OC do maja, przegląd do lipca. Oczywiście powiedziałem, że spodu nie ma i tyle, że aby jedzie z punktu A do B, ale nie miałem żadnych pretensji do dziś na temat tego auta od nowego właściciela. Pozdrawiam.

• Like 2

Kangoo to pewnie ktoś weźmie do zarźnięcia na jakąś budowę. Obstawiam, że jak ma OC i przegląd i wystawi się za tysiaka na OLX to się o niego pobiją.

Edited by iwik
52 minuty temu, iwik napisał:

Kangoo to pewnie ktoś weźmie do zarźnięcia na jakąś budowę. Obstawiam, że jak ma OC i przegląd i wystawi się za tysiaka na OLX to się o niego pobiją.

Nie chciałbyś znać i widzieć jego stanu mechanicznego i wizualnego 😁

2 godziny temu, iwik napisał:

Dokładnie. 

Znajoma sprzedawała Kangoo w stanie agonalnym (rdza) i sprzedało się w jeden dzień. 

W umowie trzeba napisać że uprzedza się kupującego że każda część może być niesprawna

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, Luke16 napisał:

Nie chciałbyś znać i widzieć jego stanu mechanicznego i wizualnego 😁

Nie doceniasz budowlańców

Posted (edited)
14 minut temu, ghost2255 napisał:

Nie doceniasz budowlańców

Nie doceniasz mojego ojca xD my z bratem się śmiejemy że by czołg zniszczył. Kompletnie nie dba o auta. Ostatni jego wybryk xD z cyklu brama była za mała

IMG_20200605_193233483_HDR~2.jpg

Edited by Luke16
  • shocked 1
1 minutę temu, Luke16 napisał:

Nie doceniasz mojego ojca xD my z bratem się śmiejemy że by czołg zniszczył. Kompletnie nie dba o auta

Ja tu widzę duży potencjał na doskonały pojazd dla 2-osobowej ekipy remontowej. Ma 4 koła, jeździ, drzwi się zamykają i chyba nie ma kałuży w środku.

Spełnia kryteria sprawnego auta dla budowlańca.

• Like 2

Sorzedalem dzis w 1 h - 16 letnie SC bez amorkow za 400 zl i 27 letnie uno ktore stalo 3 lata za 300

Zlom placi grosze. Zaproponowali mi po 200 iles zlotych

Jak ma oc i bt to 899 zl i masz sprzedane

• 1 month later...
Posted (edited)

W poniedziałek auto jedzie na złom serio boję się je komuś sprzedać... Podzwonilem po szrotach i dostanę około 400zl i pasuje ;)

Edited by Luke16
Dnia ‎15‎.‎08‎.‎2020 o 19:35, Luke16 napisał:

boję się je komuś sprzedać

auta za mniej niż 1000 pln kupuja ludzie swiadomi, wiec nie ma co się bac. Masz badanie techniczne i OC …… ja bym wystawil do sprzedaży. nie masz ….. na złom. 400 pln to standardowa cena za kompletne auto

• Like 1
Dnia 13.07.2020 o 21:01, Luke16 napisał:

Nie doceniasz mojego ojca xD my z bratem się śmiejemy że by czołg zniszczył. Kompletnie nie dba o auta. Ostatni jego wybryk xD z cyklu brama była za mała

Bez przesady, jest ok. Za 1000 zl by ktos zabrał i podziekowal.

Dnia 17.08.2020 o 17:49, gregoryj napisał:

badanie techniczne

Badanie się skończyło... W styczniu 2018 roku xD dzisiaj czas nie pozwolił ale jutro jedzie na złom, tym bardziej że jeszcze akumulator padł na amen, drzwi się tylko jedne otwierają. Itd. Szkoda nerwów na tzw petentów za to kilka stówek a jeden gruz zniknie z dróg. 

• Like 2