Skocz do zawartości

Kompakt do 30-40k -> oszczędny i tanie w serwisie


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

JW.

 

Co brać ? Croma umiera niestety - godnie służyła 5 lat ale przebiego robi swoje.

 

Aktualnie nie potrzebuje dużego auta - także może być kompakt - może nawet klasa B (typu 208, Baleno).

Silnik wystarczy taki żeby wyprzedzić tira, na autostrade wjeżdzam raz w roku. Mimo to troche jeżdze więc spalanie by sie przydało w miarę małe -> więc silniki 1.4t opla i fiata odpadają (lpg nie chce).

 

To co słyszałem to 1.2 TSI problemy z rozrządem - niby poprawione jak przeszli na paski? Więćej wad chyba brak?

 

1.2 Puretech - jakies problemy z paskami rozrządu -> poprawili to? Dotyczy to też wersji wolnossąsych?

 

1.2 TCE i odpowiedniek w nissanie ( boto cyba ten sam silnik) biorą olej podobno?

 

Diesla też już nie chce - tylko PB.

 

 

 

 

Edytowane przez cesarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Albo jakas Ibiza/Polo 1.0 lub 1.2 TSI...

Albo fabia można fajne egzemplarze czasami trafić 1.2 TSI 4 gary na pasku rozrządu czyli EA 211 - polecam. Świetnie się odpycha, pali tyle co nic, większych bolączek nie ma. Na granicy budżetu można szukać Golf VII, Leon III, Octavia III 1.2/1.4 TSI wszystkie mają już poprawione silniki i imho to najlepsza propozycja stosunek spalanie/osiągi/gabaryty.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic, ale będzie starszy niż konkurencja. 1.8 wcale nie pali dużo i daje radę. Jak na kompakt ma duży bagażnik. Jak nie złożony z przystanku i kurnika, to się nie zepsuje.

Ew. ten Swift. mały, ciasny, ale przyjemnie się nim jeździ i pali tyle, co nic. Tylko bagażnika nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5EB w mieście pali sporo, w trasie oszczędny.
Ja bym szedł w Suzuki jeszcze, 1.0T w Vitarze pali całkiem mało.
Ten litrowy w Vitara faktycznie całkiem sprawny. W trasie 6b by się przydał bo wysokie obroty .

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUS napisał:

Ten litrowy w Vitara faktycznie całkiem sprawny. W trasie 6b by się przydał bo wysokie obroty .

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Ale go nie słychać, do 140 praktycznie wcale. Bardziej szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cesarz napisał:

Ecoboost? Czy stary 1.6

 

Ecoboosty są całkiem spoko. Da się z tego sensowną moc wyciągnac nawet samym programem.

1.6 TDCi o mocy 115 KM również polecam, mało pali - bardzo mało, prawie produkuje.

Do tego u mnie przynajmniej nie wymaga obsługi poza olejem a dobija granica degradacji auta wg Polaków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.