Skocz do zawartości

Dom drewniany z 1960r


PavvelM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłem ładny dom z zewnątrz jak i w środku. Nie byłem go oglądać bo na jednym z ogłoszeń znalazłem informację ze dom jest z drewna. Dom teraz wygląda z zewnątrz tak jak na pierwszym zdjęciu. W okolicy jest kilka domów nie wyremontowanych po których wnioskuje że ten z pierwszego zdjęcia wyglądał tak samo lub bardzo podobnie jak na zdjęciu drugim. Dom ma około 100 mkw jest w całości podpiwniczony, po generalnym remoncie w 2015 r, ocieplony i otynkowany, nowy dach z blachodachówki.  Cena domu około 450 tyś 

 Czy idzie w tak odremontowanym domu sprawdzić kondycje drewna? Rozważylibyście zakup takiego domu?  

Dom łazienna.png

dom drewniany.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy nie widać konstrukcji choćby przy stropie? Wątpię, żeby to zakrywali.

 

A tak z ciekawości ta ściana po lewej przy słupie idzie jakoś pod skosem? Dziwnie to trochę wygląda.

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "Fińskie" domki miały opinię dość ciepłych (w czasach gdy nie było zbytnio ociepleń) i tego, że paliły się szybciej, niż zapałka.Połącz to z instalacją elektryczną robioną na kablach strzałowych "załatwianych" na kopalniach i masz pełen obraz ;)

 

Edytowane przez Vadero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W

Wg mnie nie warto sobie tym budynkiem głowy zawracać. Ze starego, nowego jeszcze nikt nie zrobił.

Generalny remont może i był ale co z tego. Jeśli ściana idzie po skosie to pewnie i tak samo wątpliwej jakości był i remont całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Vadero napisał:

Te "Fińskie" domki miały opinię dość ciepłych (w czasach gdy nie było zbytnio ociepleń) i tego, że paliły się szybciej, niż zapałka.Połącz to z instalacją elektryczną robioną na kablach strzałowych "załatwianych" na kopalniach i masz pełen obraz ;)

 

Co to jest kabel strzałowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady trzeba obejrzeć, ogrodzenie fajne, kostka jest, widać że był hajs żeby i w dom włożyć. Ten skos może być specjalnie żeby zasłonić ganek gdzie się po schodach wchodzi.

 

Cena nie mała. Po ile same działki chodzą w okolicy?

 

Nie wiem jak ale najważniejsze to sprawdzić czy nie ma grzyba, czy dobra wentylacja i stan elementów konstrukcyjnych

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bielaPL działki to jest jakaś masakra do 200 tys to ciężko znaleźć coś konkretnego i nie mówię o wielkiej działce. 

Skos został dorobiony, wcześniej nie było też tego słupka od dachu. Dokładnie dorobiono żeby ochronić ganek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PavvelM napisał:

@bielaPL działki to jest jakaś masakra do 200 tys to ciężko znaleźć coś konkretnego i nie mówię o wielkiej działce. 

Skos został dorobiony, wcześniej nie było też tego słupka od dachu. Dokładnie dorobiono żeby ochronić ganek. 

 

bo wiesz, za 250 - 300 tys to sobie modułowy nowy postawisz i cena wyjdzie podobnie, jak środek fajnie zrobiony to może bym wszedł w ten biznes ;] albo zbijał w okolice 350 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Juliusz w Sosnowcu...

IMO mocno za drogo, ani super lokalizacja, ani super budynek.

 

W tej kwocie będziesz miał nowe domy w zabudowie szeregowej w okolicy, więc ja bym się nie pchał w sześćdziesiątletni budynek w niewiadomo jakim stanie z niewiadomo jak wykonanym remontem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K3 zgadleś Sosnowiec Juliusz.

Do momentu gdy nie wiedziałem że to dom drewniany byłem mocno zainteresowany. Dom w środku jest naprawdę ładnie zrobiony z zewnątrz też mi się podoba. Podejrzewam że sprzedający chce odzyskać kasę włożona w remont stąd taka cena. Gdyby dom był murowany to już dawno bym go oglądał. W przypadku tego domu tak jak piszecie istnieje dużo większe prawdopodobieństwo problemów.

Z czystej ciekawości pojechałbym go zobaczyć ale z drugiej strony po co marnować czyjś czas.

@K3 faktycznie w podobnej cenie kupie szeregowiec tylko będzie to stan surowy zamknięty a miejscówki też nie są powalające.

@bielaPL myślę że 100tys nikt nie zejdzie z ceny a negocjator ze mnie marny ;)

Edytowane przez PavvelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PavvelM napisał:

Cena domu około 450 tyś 

Czy idzie w tak odremontowanym domu sprawdzić kondycje drewna? Rozważylibyście zakup takiego domu? 

 

Ja wychodzę z założenia, że kupuje się działkę ze starym domem żeby go wyburzyć.

Kilku znajomych szukało starych domów do lekkiego bądź dużego remontu, teraz budują nowe domy.

 

Moi przyjaciele wyremontowali stary ponad 70-letni dom, dorobili dach, powiększyli, kasę straci i dalej od 5 lat prowadzą remont który nie wiadomo czy kiedyś się skończy.

Ponad to ten dom jest z drewna, jak wspomniał @Vadero drewno jest łatwo palne, to nie sam strop a cały dom z drewna, nie znasz izolacji, nie znasz technologii budowy i remontów. Dla własnego bezpieczeństwa prędzej szukałbym murowanego starego domu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komor napisał:

 

Ponad to ten dom jest z drewna, jak wspomniał @Vadero drewno jest łatwo palne, to nie sam strop a cały dom z drewna, nie znasz izolacji, nie znasz technologii budowy i remontów. Dla własnego bezpieczeństwa prędzej szukałbym murowanego starego domu ;]

 

ja aż tak bym się nie bał, tylko trzeba liczyć się z minusami starego domu i oczywiście obniżyć cenę, odejmijmy ogrodzenie kostkę i ogród powiedzmy 30 - 50 tys to i tak wychodzi 200 tys za chałupę, musiałaby naprawdę w środku fajnie być zrobiona żeby to wziąć, ale już za 130-140tys jeśli remont nie ukrywa że wszystko pod spodem zgnite to warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PavvelM napisał:

Dom ma około 100 mkw jest w całości podpiwniczony, po generalnym remoncie w 2015 r, ocieplony i otynkowany, nowy dach z blachodachówki.  Cena domu około 450 tyś 

 

 

W takiej kwocie spokojnie kupisz nowy dom. Oczywiście jest to zależne od lokalizacji i wielkosci domu ale spokojnie to ogarniesz. Lepiej w takie starocie sie nie ladować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi też jest osiedle domków fińskich, trzecie pokolenie mieszka i u niektórych nawet nie idzie już poznać że to był 100metrowy domek drewniany. Pamiętam jedno ogłoszenie takiego domu. Był cały  do remontu i wystawiony za 150k na działce 900mkw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tezetek napisał:

 

W takiej kwocie spokojnie kupisz nowy dom. Oczywiście jest to zależne od lokalizacji i wielkosci domu ale spokojnie to ogarniesz. Lepiej w takie starocie sie nie ladować.

 

Tylko jeśli się ktoś nie zna na budowlane lepiej wziąść ze sobą specjalistę, nawet nie wiesz ile bubli jest teraz w ładnie wyglądających nowych domach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, komor napisał:

 

Tylko jeśli się ktoś nie zna na budowlane lepiej wziąść ze sobą specjalistę, nawet nie wiesz ile bubli jest teraz w ładnie wyglądających nowych domach ;]

Kilka lat temu też były...to sie chyba nie zmienia ;) jak sie nie ma dużej wiedzy to trzeba zainwestować w dobrego kierownika ktory dopilnuje ekipę. Zresztą jak sie ma pojecie to też warto mieć taką zaufaną osobę 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie i porady. Dom sobie odpuszczamy - nie mam takiej wiedzy żeby określić jaki jest jego stan. Nie mam osoby która byłaby w stanie określić jak to w środku wygląda, pewnie nawet gdybym miał to i tak nikt bym pewnie usłyszał wygląda ok ale gwarancji nie daje. Szkoda bo domek mi się bardzo podoba - ale trzeba emocję odłożyć na bok i podejść do tematu na spokojnie zebrać wszystkie za i przeciw. Niestety w tym przypadku przeciw może jest mało ale są bardzo istotne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PavvelM napisał:

Dziękuje za opinie i porady. Dom sobie odpuszczamy - nie mam takiej wiedzy żeby określić jaki jest jego stan. Nie mam osoby która byłaby w stanie określić jak to w środku wygląda, pewnie nawet gdybym miał to i tak nikt bym pewnie usłyszał wygląda ok ale gwarancji nie daje. Szkoda bo domek mi się bardzo podoba - ale trzeba emocję odłożyć na bok i podejść do tematu na spokojnie zebrać wszystkie za i przeciw. Niestety w tym przypadku przeciw może jest mało ale są bardzo istotne ;)

 

Z posta wywnioskowałem, że nawet nie byłeś go oglądać, nie rozmawiałeś z właścicielem. W zasadzie nie wiesz nic pozą tą dyskusją na HP? Może lepiej pójść, zobaczyć na żywo? Może właściciel robił jakieś duże remonty, albo impregnował drewno, cholera wie. Z zewnątrz widać, że raczej nie oszczędzał na domu, może remont w środku również był wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spad ma rację, nie poddawałbym się tak szybko, przede wszystkim nabierzesz doświadczenia w rozmowie z właścicielem, obejrzysz, zobaczysz jak twój mózg reaguje i z jakim opóźnieniem widzi minusy, warto iść i pogadać nawet jak nic z tego nie wyjdzie

 

Jak 15 lat temu jakąś chałupę oglądałem to na 1 rzut oka ok, po całodziennej analizie wyszło co dobudowywali itd ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu znajomi kupili drewniany dom powojenny "trzcinowy" -bo wypełnienie ścian i ocieplenie było z mat trzcinowych
Remont zrobili bez szaleństw ale podstawy solidne (fundamenty i dach).
I teraz wszyscy zazdroszczą chałupy. Sucha, ciepła, klimatyczna.
Stary dom można kupić ale przed remontem -wiesz co jest i wiesz co sam zrobisz

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oglądałem ten domek wygląda przyjemnie. Domek ma 90m kw układ pomieszczeń sprawiał wrażenie bardzo ciasnego. Najgorsza była łazienka mieścił się w niej prysznic mała umywalka i kibelek całość miała może z 2mkw. Jedna osoba w łazience obijała się o jej wyposażenie. W piwnicy  było miejsce gdzie mogłem zerknąć na jedną belkę stropową i jak na 60 lat wyglądała rewelacyjnie zdrowa i sucha - oczywiście jedna belka nie mówi o kondycji całego domu ale byłem naprawdę pod wrażeniem. Widać faktycznie że ktoś wpakował w ten dom kiedyś dużo kasy. Największymi plusami domku była działka na jakiej jest położony domek, piwnica oraz ze domek przeszedł remont. Odczucia moje i żony że w mieszkaniu 63mkw mamy więcej przestrzeni.

Dziękuję że namówiliście mnie do obejrzenia domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@PavvelM jeszcze dorzucę ogłoszenia niemal identycznego jak ten z pierwszego postu, rodzaj konstrukcji też drewniana

https://www.olx.pl/oferta/zadbany-dom-ledziny-holdunow-w-atrakcyjnej-cenie-CID3-IDFUKHl.html

Rozmawiając że znajomymi co mieszkają w podobnych to cena ta jest zaporowa nawet jak na taki stan. 

Takie domy u mnie wsi w stanie do kapitalnego remontu, ale konstrukcja zdrowa kosztowały jeszcze z 2 lata wstecz 150-200tys. 

Ten z ogłoszenia po pół roku zejdzie pewnie o stówe, do realnej kwoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szpyrek napisał:

@PavvelM jeszcze dorzucę ogłoszenia niemal identycznego jak ten z pierwszego postu, rodzaj konstrukcji też drewniana

https://www.olx.pl/oferta/zadbany-dom-ledziny-holdunow-w-atrakcyjnej-cenie-CID3-IDFUKHl.html

Rozmawiając że znajomymi co mieszkają w podobnych to cena ta jest zaporowa nawet jak na taki stan. 

Takie domy u mnie wsi w stanie do kapitalnego remontu, ale konstrukcja zdrowa kosztowały jeszcze z 2 lata wstecz 150-200tys. 

Ten z ogłoszenia po pół roku zejdzie pewnie o stówe, do realnej kwoty. 

podoba mi się skromny ale zadbany styl, działeczka też przyjemna, nie wiem czy aż tak dużo w dół zjedzie ;] szczególnie że to jeden z najtańszych w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.