Skocz do zawartości

Remont mieszkania


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, blue_ napisał:

 

Kurde no, to co Ty tam masz w tej łazience? Ze złota wszystko?

Dokładnie miesiąc temu skończyłem łazienke u teściowej... 

600zł sracz podwieszany z cersanitu

1100 kabina (zapomnialem nazwe, ale polecana tutaj)

Płytki cersanit z fugą i klejami 2200

2 krany i lustro 400

No do 17 tys to jeszcze długa droga...

Chyba że masz łazienke 5x5m2

 

za łazienkę w sumie znalazłem FV ;]

 

 obraz.png.dca62768df3dbd9cf596a5d5958cc2c0.png

 

jakichś płytek zabrakło i dokupowane były, do tego jeszcze coś tam majster dokupował, pewnie jakieś kleje i inne

 

No i nie ma tu mebli, ani pralki.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kovic napisał:

Coś te ceny nie teges... 
Stelaż pod kibel 750 zł... 
Miska sedes plus deska 690 zł...
Brodzik konglomerat 1147..
Kabina 2000...
Gres 2500 szary....
Gres 1300 brąz....
Prysznic 550 allegro
Kran 150 zł allegro
Umywalka 400 zł
Meble 2000 zł

Ale tak jak pisałem można iść taniej  - ale będzie widać wyraźny spadek na jakości . Za to w drugą stronę "Sky is the limit".
 

 

Ceny bardzo podobne jak u mnie :ok:

Przy czym doszedl grzejnik, pralka, sufit + przerobka praktycznie calej instalacji, wiec masa rurek, przylacz, zaworow, oswietlenie i sie uzbieralo :ok:

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ceny bardzo podobne jak u mnie :ok:

Przy czym doszedl grzejnik, pralka, sufit + przerobka praktycznie calej instalacji, wiec masa rurek, przylacz, zaworow, oswietlenie i sie uzbieralo :ok:

 


Ja 8 lat temu remontowałem mieszkanie i też było wiele więcej kosztownego bajzlu, obecnie w fazie budowy przenosiłem i modyfikowałem. ( a i tak deweloper przeniósł pralkę do garderoby na zasadzie hydrauliki - a elektryk zapomniał przenieść gniazdko i był cyrk :) )

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blue_ napisał:

@bielaPL przecież ikea, to drożyzna jakich mało. Że też ludzie tam kupują?

 

Jesli IKEA to jest drozyzna to chyba nie ma co dalej brnac w dyskusje ;]

To jak z samochodem, jednemu starczy Panda z LPG a drugi kupi nowe AUDI i w sumie obaj dojada do celu :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kovic napisał:

Coś te ceny nie teges... 
Stelaż pod kibel 750 zł... 
Miska sedes plus deska 690 zł...

A czemu kupiłeś oddzielnie?

Ja kupiłem cały zestaw w jednym pudle za 600 zł. Cersanit. 10 lat gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blue_ napisał:

A czemu kupiłeś oddzielnie?

Ja kupiłem cały zestaw w jednym pudle za 600 zł. Cersanit. 10 lat gwarancji

 

Bo moze w komplecie nie bylo takiej miski jak mu pasowala?

Ja tez bralem osobno, stelaz Geberit + miska Roca i wyszlo pod 2kPLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli IKEA to jest drozyzna to chyba nie ma co dalej brnac w dyskusje ;]

 

Masz racje. Skoro naród płaci, to oni kroją.... 

A wystarczy sie troche rozejrzeć po okolicy i kupić to samo taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Jesli IKEA to jest drozyzna to chyba nie ma co dalej brnac w dyskusje

 

dla mnie kiedyś Ikeała to było najgorsze gawno ;] Do czasu pierwszych większych zakupów. Trwałe i stosunkowo tanie, do tego dobre podejście do klienta :oki:

 

W sumie w środę mam wizytę serwisu, do zmywarki z wątku obok. Przyjechali na oględziny i się okazało, że kuchnia się 'zstąpiła' i trza blendę przy ścianie przyciąć, żeby więcej miejsca było ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blue_ napisał:

A czemu kupiłeś oddzielnie?

Ja kupiłem cały zestaw w jednym pudle za 600 zł. Cersanit. 10 lat gwarancji

 

Przyczyna taka że chciałem koniecznie stelaż Groe ( czy jakoś tak) - nie mam nic do polskiej produkcji, zwyczajnie obecny mamy 8 lat i sprawuje się super. Dodatkowo wymogiem był stelaż oparty na pneumatyce ( warunek konieczny). 
A muszla taka jak się podobała - plus deska na przycisk demontowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Bo moze w komplecie nie bylo takiej miski jak mu pasowala?

Ja tez bralem osobno, stelaz Geberit + miska Roca i wyszlo pod 2kPLN...

 

z tym to w ogóle.... brałem z promki zestaw za 1,6k... i nawet nie zainteresowałem się 'co to jest'. Wszyscy wiemy co się do tego robi.... nie będę się doktoryzował z tego ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomecki napisał:

 

z tym to w ogóle.... brałem z promki zestaw za 1,6k... i nawet nie zainteresowałem się 'co to jest'. Wszyscy wiemy co się do tego robi.... nie będę się doktoryzował z tego ;]

 

 

No tak, ale mi zalezalo na tym zeby byl Geberit bo jak cos sie pozniej wysra to nie bede rwal plytek :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

30 tys potrafi kosztowac sama kuchnia ;] 

Mnie np 17kPLN wyszla sama lazienka bez robocizny za materialy i sprzety....

 

Remont pokoiku dzieciaka 13,5m2 wyniósł mnie ok 18kzł (bez szaleństw: nowe panele po 65zł, malowanie ścian, meble na zamówienie 12,5kzł (duża szafa, duże biurko ponad 2m szerokości, komoda, szafka nocna, półeczki, łóżko, krzesło).

Drzwi zostały stare, ściany były równe, instalacja elektryczna nie ruszana, tylko nowy żyrandol (po taniości z allegro) i osprzęt w postaci gniazdek.

 

Aż się boję brać za kuchnię.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

No tak, ale mi zalezalo na tym zeby byl Geberit bo jak cos sie pozniej wysra to nie bede rwal plytek :hehe:

 

też mam Geberita, a czemu w razie czego nie będzie rwania płytek? Bo się nie znam, a wygląda na to, że zrobiłem sobie dobrze ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomecki napisał:

też mam Geberita, a czemu w razie czego nie będzie rwania płytek? Bo się nie znam, a wygląda na to, że zrobiłem sobie dobrze ;l

 

Ogolnie to Geberit zapewnia podobniez dostep do czescie zamiennnych przez bardzo dlugi czas i da sie go naprawiac bez problemu przez otwor rewizyjny.

Tak mi mowil majster i potwierdzala lektura w internecie ;]

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, blue_ napisał:

@Kovic okucia bluma, fronty lakier, płyta krono...cośtam

Porównywanie ogólnych kosztów "za ile ktoś urządził mieszkanie" jest bez sensu. Można się zapytać "za ile najtaniej udało się Wam urządzić powierzchnię ... " i to daje tylko ogólny punkt odniesienia. Praktyka jest pokłosiem naszych wyborów.

 

Koszty kuchni mają mnóstwo zmiennych. Zależy jak duża kuchnia, ile mebli, jakie okucia. Np. szuflady bluma zwykłe rolkowe czy tandemboxy? Z orgaline, czy bez? Zawiasy z domykiem czy bez? itp. itd. Wszystko będzie bluma, ale dwie wersje wyposażenia będą się diametralnie różniły ceną.

 

Np. sam servodrive bluma do otwierania dotykowego zmywarki kosztuje 600zł.

 

Każdy mechanizm bluma PushToOpen to kolejne kilkadziesiąt zł. I tak można wymieniać i wymieniać. Nie da się tak wprost porównać kosztów, bo nawet jeżeli ktoś nie brał materiałów z niskiej półki, to mógł mieć zupełnie inny zakres wyposażenia. A nadal "urządził kuchnię".

 

A - zapomniałem - a co z blatem? Sam blat "kamienny/konglomeratowy" będzie kosztował więcej niż cała Twoja kuchnia. I dla niektórych jest "niezbędny" a inny kupi "bo może".

 

A kran? Dla jednego SilverCrest z Lidla za 100 jest "super" a inni nawet na niego nie popatrzy.

 

To samo z podłogą. Jeden położy panel za 30zł i jest szczęśliwy, a drugi podłogę drewnianą za 250/m2. I też jest szczęśliwy. I często ten panel się mniej rysuje :) Jeden i drugi "zrobił podłogi". Jeden i drugi zrobił je wg swojej opinii "najtaniej jak się dało" tyle że mają po prostu inny próg akceptacji na materiały, ich wygląd i jakość.

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ogolnie to Geberit zapewnia podobniez dostep do czescie zamiennnych przez bardzo dlugi czas i da sie go naprawiac bez problemu przez otwor rewizyjny.

 

Zanim Ci sie zepsuje, bedziesz robił następny remont.

U mojego ojca w bloku właśnie wymieniają piony i tak wszystko poniszczyli, że trzeba robić kapitalkę. A wc podwieszany ma jeden z pierwszych jakie się pojawiły i nic się z nim nie działo przez tyle lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, blue_ napisał:

 

Zanim Ci sie zepsuje, bedziesz robił następny remont.

U mojego ojca w bloku właśnie wymieniają piony i tak wszystko poniszczyli, że trzeba robić kapitalkę. A wc podwieszany ma jeden z pierwszych jakie się pojawiły i nic się z nim nie działo przez tyle lat

 

Ale ja nie mialem zalozenia, ze musze ten remont lazienki zrobic najtaniej jak tylko sie da...

Mialo byc tak jak chcemy i sie podoba, wiec to czy kibel kosztowal 600PLN czy 2kPLN nie bylo kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blue_ napisał:

@tomecki 6 tys. Same meble. Robił stolarz na wymiar

W 2011r za meble na zamówienie do kuchni 4m2 w bloku stolarz wycenił na 7kzł (płyta laminowana).

Chata szła na handel więc 3,8kzł dałem za gotowce z Bogfran.

 

Teraz mam kuchnię 18m2 i zastanawiam się czy 50kzł starczy na całą.

 

Kolega niedawno zrobił niedużą kuchnię (aneks - narożny), to za meble bez sprzętów wyszło 14kzł i to cena raczej z tych tańszych na okolicznym rynku.

Edytowane przez ZUBERTO
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZUBERTO napisał:

W 2011r za meble na zamówienie do kuchni 4m2 w bloku stolarz wycenił na 7kzł (płyta laminowana).

Chata szła na handel więc 3,8kzł dałem za gotowce z Bogfran.

 

Teraz mam kuchnię 18m2 i zastanawiam się czy 50kzł starczy na całą.

 

Kolega niedawno zrobił niedużą kuchnię (aneks - narożny), to za meble bez sprzętów wyszło 14kzł i to cena raczej z tych tańszych na okolicznym rynku.


Dla mnie to co piszesz są realne ceny. 

Z tego co się orientuję płyta akryl przyzwoitej jakości kosztuje coś ala 200 z/m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzupełnienia dyskusji i tezy 😜 że nie ma co porównywać kompletnych cen urządzania pomieszczeń, bez porównania zakresu i jakości wyposażenia/mebli

 

1 godzinę temu, blue_ napisał:

Kurde no, to co Ty tam masz w tej łazience? Ze złota wszystko?

Dokładnie miesiąc temu skończyłem łazienke u teściowej... 

600zł sracz podwieszany z cersanitu

 

Można kupić i za 350 i za 1350

 

Aha - a gdzie stelaż?, umywalka, szafka pod umywalkę/postument? Jakieś meble?

 

1 godzinę temu, blue_ napisał:

1100 kabina (zapomnialem nazwe, ale polecana tutaj)

 

Mnie np. kosztowała 2800. I nie jest ze złota. Spełniała za to inne moje wymaganie - praktycznie nie zajmuje miejsca w łazience.

 

1 godzinę temu, blue_ napisał:

Płytki cersanit z fugą i klejami 2200

Tu sky is the limit

 

1 godzinę temu, blue_ napisał:

2 krany i lustro 400

 

Baterie podtynkowe do prysznica ZACZYNAJĄ się w okolicach 1000. A np. deszczownice (z chromowanej stali - nie ze złota)? Rzuć okiem na ceny

 

1 godzinę temu, blue_ napisał:

No do 17 tys to jeszcze długa droga...

Chyba że masz łazienke 5x5m2

Drogę można skrócić w kilka sekund. Kwestia wyboru wersji powyższych elementów. A łazienka może mieć i 3m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kovic napisał:

 

Przyczyna taka że chciałem koniecznie stelaż Groe (Dodatkowo wymogiem był stelaż oparty na pneumatyce ( warunek konieczny). 
A muszla taka jak się podobała - plus deska na przycisk demontowana. 

 

 Czyli sam widzisz.. zapłaciłeś sporo więcej za zachcianki, które w normalnym użytkowaniu nie są konieczne. Większość ludzi z tego nie skorzysta, bo szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blue_ napisał:

 

 Czyli sam widzisz.. zapłaciłeś sporo więcej za zachcianki, które w normalnym użytkowaniu nie są konieczne. Większość ludzi z tego nie skorzysta, bo szkoda kasy

 

Z tego watku plyna raczej zupelnie przeciwne wnioski ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blue_ napisał:

@bielaPL przecież ikea, to drożyzna jakich mało. Że też ludzie tam kupują?

 

powiem Ci robiłem z 11 lat temu kuchnię u "majstra" wcale taniej nie było niż z ikea a potem miałem problemy z gwarancją (gwarancja do bramy i się nie znamy)

także teraz kuchnię zrobiłem u niech bo posprzedażowa obsługa jest super w porównaniu do majstrów

ale jak ktoś zna ludzi z honorem i uczciwych to jak najbardziej warto w nich inwestować

 

a szafkę żonka chciała bo jej się design podoba ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blue_ napisał:

 

 Czyli sam widzisz.. zapłaciłeś sporo więcej za zachcianki, które w normalnym użytkowaniu nie są konieczne. Większość ludzi z tego nie skorzysta, bo szkoda kasy


Mam nieodparte wrażenie że jednak większość osób nie kieruje się tylko ceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kovic napisał:


Dla mnie to co piszesz są realne ceny. 

Z tego co się orientuję płyta akryl przyzwoitej jakości kosztuje coś ala 200 z/m2. 

Ostatnio za jakiś połyskujący w gwiazdki akryl płaciłem 315zl/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kovic napisał:

Dodatkowo wymogiem był stelaż oparty na pneumatyce ( warunek konieczny). 

O co w tym chodzi?

Amortyzacja jakaś, można coś w nim opuścić dla niskopodwoziowców czy jak?

Serio pytam, bo nie wiem.

 

Dobra, doczytałem, że to o przyciski i spłukiwanie chodzi, nie o zawieszenie :)

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kovic napisał:


Mam nieodparte wrażenie że jednak większość osób nie kieruje się tylko ceną. 

Może. Ja dorabiam sobie na remontach i wierz mi, że 90% ludzi patrzy żeby było tanio. Zobacz ile ludzi jest w castoramie czy innym leroyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blue_ napisał:

Może. Ja dorabiam sobie na remontach i wierz mi, że 90% ludzi patrzy żeby było tanio. Zobacz ile ludzi jest w castoramie czy innym leroyu


Zabawne że wspominasz... kupiłem tam jedynie dwie paczki gresu 60x60 ( łącznie 8 kafli) między szafki w kuchni... zapakowane oryginalnie. 

Po rozpakowaniu w domu okazało się że 5 kafli jest uszkodzone, od 3 mm do 2 cm wyszczerbień. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, s_krzychu napisał:

a gdzie stelaż?, umywalka, szafka pod umywalkę/postument? Jakieś meble?

 

stelaż w zestawie, umywalka z półpostumentem KOŁO w casto za ok 300zł. meble? jakie meble w łazience 3m2?

Godzinę temu, s_krzychu napisał:

Mnie np. kosztowała 2800. I nie jest ze złota. Spełniała za to inne moje wymaganie - praktycznie nie zajmuje miejsca w łazience.

 

cóż to za kabina, która miejsca nie zajmuje?

Godzinę temu, s_krzychu napisał:

Tu sky is the limit

dlaczego? końcówka serii, która kosztowała niegdyś 150/m2. a że akurat było tyle ile trzeba, to żal było nie wziąść

Godzinę temu, s_krzychu napisał:

Baterie podtynkowe do prysznica ZACZYNAJĄ się w okolicach 1000

w bloku nie ma miejsca na takie baterie. pozatym jak się z nią coś stanie, to trzeba pruć ściane, więc rozwiązanie dla odważnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, blue_ napisał:

Większość ludzi z tego nie skorzysta, bo szkoda kasy

Nie istnieje coś takiego, jak "nie korzysta bo szkoda kasy". Większość ludzi z tego nie korzysta bo:

a. nie mają takiej potrzeby (albo mają nieuświadomioną, bo nigdy nie próbowali :])

b. nie mają na to kasy.

 

Jeżeli ktoś ma potrzebę/zachciankę i kasę, to: "nie szkoda mu na to kasy". Jeżeli ktoś używa sformułowania "szkoda kasy" tzn. że pkt. b. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, blue_ napisał:

Może. Ja dorabiam sobie na remontach i wierz mi, że 90% ludzi patrzy żeby było tanio. Zobacz ile ludzi jest w castoramie czy innym leroyu

 

Ale Castorama czy Leroe wcale nie sa takie tanie, jak porownasz z hurtowniami budowlanymi czy sklepami online :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blue_ napisał:

 

stelaż w zestawie, umywalka z półpostumentem KOŁO w casto za ok 300zł. meble? jakie meble w łazience 3m2?

 

Stelaż w zestawie z miską za 600? Jak napisałem - kwestia progu akceptacji. Ja bym się bał zabudowywać kafelkami na lata coś, co nie ma uznanej renomy jakości.

 

A meble - jakie chcesz, ale w tak małej łazience niestety raczej dedykowane na wymiar (a więc i cena). Natomiast dla mnie łazienka bez byle szafki na proszki, płyny, etc brudy, etc byłaby mało użyteczna. Więc w miarę możliwości każda szafka będzie na wagę złota.

 

Teraz, blue_ napisał:

cóż to za kabina, która miejsca nie zajmuje?

https://www.radaway.pl/kategoria/essenza-new-kdd-b/

 

Teraz, blue_ napisał:

dlaczego? końcówka serii, która kosztowała niegdyś 150/m2. a że akurat było tyle ile trzeba, to żal było nie wziąść

Ja miałem na myśli, że tu można wydać każde pieniądze. Duże i małe. Nie sposób tego porównać, bo porównuje się gusta i odczucia estetyczne - a to niemożliwe do porównania.

 

Teraz, blue_ napisał:

w bloku nie ma miejsca na takie baterie. pozatym jak się z nią coś stanie, to trzeba pruć ściane, więc rozwiązanie dla odważnych

Dobrze, że mój blok nie wie, że nie ma w nim miejsca.

A co do drugiej części: tak, trzeba to ryzyko podjąć. Dlatego też warto rozważyć tu coś co kosztuje więcej, ale zmniejsza ryzyko wtopy.

 

Ale to co piszesz tylko potwierdza, że potrzeby są bardzo różne, więc Twoje zdziwienie, że ktoś wydał na łazienkę 17tys, budzi zdziwienie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, s_krzychu napisał:

Nie istnieje coś takiego, jak "nie korzysta bo szkoda kasy". Większość ludzi z tego nie korzysta bo:

a. nie mają takiej potrzeby (albo mają nieuświadomioną, bo nigdy nie próbowali :])

b. nie mają na to kasy.

 

Jeżeli ktoś ma potrzebę/zachciankę i kasę, to: "nie szkoda mu na to kasy". Jeżeli ktoś używa sformułowania "szkoda kasy" tzn. że pkt. b. :]


Heh, mam znajomych w "wyższych sferach" gdzie wyznacznikiem jest cena ale w drugą stronę ;) Im droższe tym lepsze.  Np. kabina prysznicowa za 35kzł.... dla mnie nie od odróżnienia od takiej za 3000 zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kovic napisał:


Heh, mam znajomych w "wyższych sferach" gdzie wyznacznikiem jest cena ale w drugą stronę ;) Im droższe tym lepsze.  Np. kabina prysznicowa za 35kzł.... dla mnie nie od odróżnienia od takiej za 3000 zł... 

W każdym obszarze życia można doprowadzić do absurdów ;] Z drugiej strony, jeżeli ktoś ma kasę i z takiej kabiny wychodzi bardziej uśmiechnięty niż z kabiny za 3kpln, to NA ZDROWIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, s_krzychu napisał:

W każdym obszarze życia można doprowadzić do absurdów ;] Z drugiej strony, jeżeli ktoś ma kasę i z takiej kabiny wychodzi bardziej uśmiechnięty niż z kabiny za 3kpln, to NA ZDROWIE :)


Jestem tego samego zdania, zastanawia mnie sam aspekt techniczny - gdyż przecież taka kabina MUSI czymś się różnić... ale czym :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blue_ napisał:

Ja nie pisze o robociznie, tylko o materiałach

Super. :oki: Fajnie, że zajmujesz się remontami, ale większość tu obecnych bierze do tego fachowców i to wlicza do ogólnego kosztu remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kovic napisał:


Jestem tego samego zdania, zastanawia mnie sam aspekt techniczny - gdyż przecież taka kabina MUSI czymś się różnić... ale czym :hmm:

 

Ale to jak z każdym dobrem luksusowym. Część różnicy w cenie wynika faktycznie z różnic materiałowych, dbałości o detale, pięciokrotnej kontroli jakości robionej rzez wyselekcjonowane dziewice przy pełni księżyca etc. a część z budowania prestiżu i kreowania wartości dobra wysoko cennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kovic napisał:


Obaj koledzy mają rację. 

Można np. kupić panel za 19 zł/m2 ( sprawdziłem w leroju) ale można także kupić markowy za 150 zł. 


Jakieś 10 lat temu kolega budując dom poszedł po taniości - absolutnie skończyła się kasa. Szybko wymienił praktycznie wszystko... 
 

 

Ósmy rok mieszkam, całą górę (około 100 metrów) zrobiłem panelami za 19,90 m.kw. Nie widać po nich zużycia, o wymianę nie wołają, nic się nie dzieje.

Co się musiało dziać z panelami że postanowił wymienić?

Dwójka dzieci je katuje i nic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blue_ napisał:

Może. Ja dorabiam sobie na remontach i wierz mi, że 90% ludzi patrzy żeby było tanio. Zobacz ile ludzi jest w castoramie czy innym leroyu

 

Sam sobie odpowiedziałeś. Skoro dorabiasz, nie jesteś firmą, nie wystawiasz faktury, nigdy nie trafi do Ciebie klient który chce być traktowany na pewnym poziomie do którego zdążył przywyknąć. Jeśli samochód kupuję w salonie, serwisuję w ASO, po rower idę do sklepu a nie na OLX, to też do remontu poszukam zarejestrowanej firmy gdzie usiądą w biurze, kawę wypiję, a na koniec dostanę fakturę za usługę.

Dorabiasz, działasz na poleceniach, robisz tanio i potrafisz doradzić niedrogie sprawdzone rzeczy i tacy klienci do Ciebie trafiają.

 

Większość mojego życia zawodowego to udzielanie kredytów hipotecznych - wierz mi, Twoja teza "że 90% ludzi patrzy żeby było tanio" leży i kwiczy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, blue_ napisał:

 

szczerze, jeszcze mi się nie zdarzyło

 

mi z Leroy w każdym transporcie, włącznie z płytkami betonowymi na taras - wszystko oczywiście bez szemrania wymienili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kovic napisał:


Heh, mam znajomych w "wyższych sferach" gdzie wyznacznikiem jest cena ale w drugą stronę ;) Im droższe tym lepsze.  Np. kabina prysznicowa za 35kzł.... dla mnie nie od odróżnienia od takiej za 3000 zł... 

 

robiłem hipotekę na 3 MLN zł, wykończenie domku od stanu surowego zamkniętego, powierzchnia 180 m.kw. użytkowej - sama miedziana wanna wyczerpała budżet który ja miałem na wykończenie góry swojego domu o podobnej powierzchni

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kovic napisał:


Jestem tego samego zdania, zastanawia mnie sam aspekt techniczny - gdyż przecież taka kabina MUSI czymś się różnić... ale czym :hmm:

 

 

w dużej mierze nie jakością, bo ona kończy się na dość niewygórowanym pułapie cenowym i już po prostu nie może być lepsza, reszta rozbija się o nazwisko projektanta, koszt opłacenia kolejnego nazwiska do sygnowania marki, kreowanej niedostępności i elitarności...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ósmy rok mieszkam, całą górę (około 100 metrów) zrobiłem panelami za 19,90 m.kw. Nie widać po nich zużycia, o wymianę nie wołają, nic się nie dzieje.
Co się musiało dziać z panelami że postanowił wymienić?
Dwójka dzieci je katuje i nic.
Kurde a ja głupi kupiłem AC6 :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bielaPL napisał:
1 godzinę temu, bizz napisał:
 
Ósmy rok mieszkam, całą górę (około 100 metrów) zrobiłem panelami za 19,90 m.kw. Nie widać po nich zużycia, o wymianę nie wołają, nic się nie dzieje.
Co się musiało dziać z panelami że postanowił wymienić?
Dwójka dzieci je katuje i nic.

Kurde a ja głupi kupiłem AC6 😕

 

Ja kupiłem do salonu na dół jakąś super ścieralność i niestety ścierać się nie ścierają, ale odprysków od upadających przedmiotów już jest pełno.

Tak jak się bałem tych za 19,90 tak pierwsze do wymiany pójdą "pewne" za 60 zeta... Życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W
11 godzin temu, bielaPL napisał:
11 godzin temu, bizz napisał:
 
Ósmy rok mieszkam, całą górę (około 100 metrów) zrobiłem panelami za 19,90 m.kw. Nie widać po nich zużycia, o wymianę nie wołają, nic się nie dzieje.
Co się musiało dziać z panelami że postanowił wymienić?
Dwójka dzieci je katuje i nic.

Pokaż więcej  

Kurde a ja głupi kupiłem AC6 😕

Też bym takie kupił gdybym miał wymieniać.

 

Te tanie to ruletka. Akurat kolega wyżej trafił dobrze.

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.