Skocz do zawartości

Remont mieszkania


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, bizz napisał:

 

robiłem hipotekę na 3 MLN zł, wykończenie domku od stanu surowego zamkniętego, powierzchnia 180 m.kw. użytkowej - sama miedziana wanna wyczerpała budżet który ja miałem na wykończenie góry swojego domu o podobnej powierzchni

 

O ile takie fanaberie za gotowke, jak ktos "sra kasa" jestem w stanie zrozumiec, to juz na kreske chyba nie do konca ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
O ile takie fanaberie za gotowke, jak ktos "sra kasa" jestem w stanie zrozumiec, to juz na kreske chyba nie do konca ;]
 
Jak masz płacić 1600 zamiast 1500 hipoteki to jeden pies i dlatego ludzie biorą pod wykończenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

O ile takie fanaberie za gotowke, jak ktos "sra kasa" jestem w stanie zrozumiec, to juz na kreske chyba nie do konca ;]

 

 

Sra kasą, co nie znaczy że nie warto za luźne 3 bańki kupić towaru kiedy można posiłkować się kreską na dom - sporo tańszą niż obrotówka na firmę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:
4 godziny temu, Maciej__ napisał:
 
O ile takie fanaberie za gotowke, jak ktos "sra kasa" jestem w stanie zrozumiec, to juz na kreske chyba nie do konca ;]
 

Jak masz płacić 1600 zamiast 1500 hipoteki to jeden pies i dlatego ludzie biorą pod wykończenie

 

To nie był wybór 1500 czy 1600:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bizz napisał:

Ósmy rok mieszkam, całą górę (około 100 metrów) zrobiłem panelami za 19,90 m.kw. Nie widać po nich zużycia, o wymianę nie wołają, nic się nie dzieje.

Co się musiało dziać z panelami że postanowił wymienić?

Dwójka dzieci je katuje i nic.

Ja właśnie wymieniłem jakieś 15-letnie panele, których wygląd sugerował że musiały być bardzo tanie. Nie wiem, może też były źle położone, choć tu filozofii wielkiej nie ma, podkład był na posadzce i panel. Chyba klasa ścieralności była niska, bo zdrowo były przytarte, choć były w mało uczęszczanych pomieszczeniach.

 

Dla odmiany 6 lat temu "położyłem" na strychu jakieś za 19,99 przecenione niby z 60 (w co wtedy nie wierzyłem).

Majster przy ich układaniu nie mógł się ich nachwalić.

Stan jak nowe, ale na strychu za często po nich się nie drepcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bielaPL napisał:
10 godzin temu, Maciej__ napisał:
 
O ile takie fanaberie za gotowke, jak ktos "sra kasa" jestem w stanie zrozumiec, to juz na kreske chyba nie do konca ;]
 

Pokaż więcej  

Jak masz płacić 1600 zamiast 1500 hipoteki to jeden pies i dlatego ludzie biorą pod wykończenie

No, z 3 melonów to przez ile lat tą ratę po 1500 czy 1600 będziesz spłacał?

Jak dom był że złotych pustaków to kumam ten kredyt na wykończenie za 3 melony, ale wg AK to pewnie inwestor był co na giełdzie 100x tyle zainwestowane miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ZUBERTO napisał:

No, z 3 melonów to przez ile lat tą ratę po 1500 czy 1600 będziesz spłacał?

Jak dom był że złotych pustaków to kumam ten kredyt na wykończenie za 3 melony, ale wg AK to pewnie inwestor był co na giełdzie 100x tyle zainwestowane miał.

 

Koleś mógłby to na luzie sfinansować gotówką, ale równocześnie otwierał żonie restaurację i musiałby zrobić przestój na kamieniu którym handluje a to znowu spadek dochodów. Najbardziej opłacalna była hipoteka, pomimo że musiał pod to zamrozić inny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Raport pośredni z prac ;]

Ekipa remontowa zakończyła, teraz składają się meble w kuchni. Potem szafki do łazienki i garderoba.

Dotychczasowe koszty    37 839,00 zł 
21.10.2020    Wymiana okien     3 300,00 zł 
10.10.2020    Lodówka, zmywarka, piekarnik, płyta gazowa, okap, ubezpieczenie na 5 lat, transport, wniesienie     8 140,00 zł 
11.10.2020    Kabina prysznicowa, brodzik, kolumna prysznicowa, umywalka, transport     2 896,00 zł 
12.10.2020    Zlew do kuchni, bateria kuchenna, bateria umywalkowa, grzejnik do łazienki, klamka do drzwi łaz.     1 460,00 zł 
13.10.2020    Drzwi, ościeżnica     613,00 zł 
18.10.2020    Gres do salonu i kuchni oraz glazura do kuchni, transport     1 750,00 zł 
19.10.2020    Płytki do łazienki, dostawa     1 921,00 zł 
05.11.2020    Fugi, farby, folia     595,00 zł 
09.11.2020    Zestaw WC, kratka went., rewizja     537,00 zł 
09.11.2020    Materiały (zaprawy, kleje, tynki, kable, puszki, rurki itp.)     1 500,00 zł 
10.11.2020    Kontener na gruz i śmieci     699,00 zł 
13.11.2020    Wymiana płytek do kuchni (dopłata)     98,00 zł 
18.11.2020    Materiały     1 500,00 zł 
19.11.2020    Parapet     130,00 zł 
27.11.2020    Ekipa remontowa     4 000,00 zł 
30.11.2020    Kratka wentylacyjna     16,00 zł 
30.11.2020    Gniazdka i włączniki     520,00 zł 
02.12.2020    Grzejnik z osprzętem     775,00 zł 
07.12.2020    Fugi, silikony, listwy, łączniki     469,00 zł 
16.12.2020    Materiały     320,00 zł 
16.12.2020    Ekipa remontowa     6 600,00 zł 
 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rwIcIk napisał:

Raport pośredni z prac ;]

Ekipa remontowa zakończyła, teraz składają się meble w kuchni. Potem szafki do łazienki i garderoba.

Dotychczasowe koszty    37 839,00 zł 
21.10.2020    Wymiana okien     3 300,00 zł 
10.10.2020    Lodówka, zmywarka, piekarnik, płyta gazowa, okap, ubezpieczenie na 5 lat, transport, wniesienie     8 140,00 zł 
11.10.2020    Kabina prysznicowa, brodzik, kolumna prysznicowa, umywalka, transport     2 896,00 zł 
12.10.2020    Zlew do kuchni, bateria kuchenna, bateria umywalkowa, grzejnik do łazienki, klamka do drzwi łaz.     1 460,00 zł 
13.10.2020    Drzwi, ościeżnica     613,00 zł 
18.10.2020    Gres do salonu i kuchni oraz glazura do kuchni, transport     1 750,00 zł 
19.10.2020    Płytki do łazienki, dostawa     1 921,00 zł 
05.11.2020    Fugi, farby, folia     595,00 zł 
09.11.2020    Zestaw WC, kratka went., rewizja     537,00 zł 
09.11.2020    Materiały (zaprawy, kleje, tynki, kable, puszki, rurki itp.)     1 500,00 zł 
10.11.2020    Kontener na gruz i śmieci     699,00 zł 
13.11.2020    Wymiana płytek do kuchni (dopłata)     98,00 zł 
18.11.2020    Materiały     1 500,00 zł 
19.11.2020    Parapet     130,00 zł 
27.11.2020    Ekipa remontowa     4 000,00 zł 
30.11.2020    Kratka wentylacyjna     16,00 zł 
30.11.2020    Gniazdka i włączniki     520,00 zł 
02.12.2020    Grzejnik z osprzętem     775,00 zł 
07.12.2020    Fugi, silikony, listwy, łączniki     469,00 zł 
16.12.2020    Materiały     320,00 zł 
16.12.2020    Ekipa remontowa     6 600,00 zł 
 


Liczyłeś koszt mebli kuchennych ? 

Kilka cen mnie zastanawia - np. drzwi z ościeżnicą czy toaleta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kovic napisał:


Liczyłeś koszt mebli kuchennych ? 

Kilka cen mnie zastanawia - np. drzwi z ościeżnicą czy toaleta :) 

To co się córce podobało, było kupowane - czasem wyszło tanio ;]

Co do mebli kuchennych, to mają kosztować 16,5 kzł. Zabudowa dwóch ścian + wyspa, fronty lakierowane.

Do tego po około 5 kzł na szafki w łazience z blatem pod umywalkę oraz garderobę.

W sumie wyjdzie około 70 kzł.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał:

To co się córce podobało, było kupowane - czasem wyszło tanio ;]

Co do mebli kuchennych, to mają kosztować 16,5 kzł. Zabudowa dwóch ścian + wyspa, fronty lakierowane.

Do tego po około 5 kzł na szafki w łazience z blatem pod umywalkę oraz garderobę.

W sumie wyjdzie około 70 kzł.


Podłogi robiłeś ? 
Ile łącznie m2 ?***

Nie ważne :) Znalazłem na 1 stronie. 

 

 

Edytowane przez Kovic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kovic napisał:

Podłogi robiłeś ? 
Ile łącznie m2 ?

Zbijane wszystkie płytki, panele. Burzona jedna ściana.

Przeróbki instalacji. 

Nowe płytki na ścianach, podłogach - powierzchnia ~30 m2.

Malowanie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, alster napisał:

W maju skończyłem remontować mieszkanie dla syna, powierzchnia 28m2, wyszło około 80kzł na gotowo z rtv i agd.

 

28m za 80k? 8]

 

ja w stanie deweloperskim na 67m wydałem 92-93kzł.... (też z AGD i RTV). Rozumiem, że więcej trzeba wyrzucić jak jest remont kapitalny, ale żeby aż tyle? 8]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fili_P napisał:

No dobra to ile dacie za to. Dodam że ze starej kuchni zostały korpusy szafek tylko ( a i te były nadbudowywane do sufitu). Nie liczymy AGD...c31dfd194e7e0b83c4af1d687755af10.jpg

 

takie foto żeś wrzucił, że wygląda jak projekt w jakimś sofcie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Fili_P said:

No dobra to ile dacie za to. Dodam że ze starej kuchni zostały korpusy szafek tylko ( a i te były nadbudowywane do sufitu). Nie liczymy AGD...

 

Ja bym nic nie dal bo nie wiem czy to przed remontem czy po ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, tomecki said:

 

28m za 80k? 8]

 

ja w stanie deweloperskim na 67m wydałem 92-93kzł.... (też z AGD i RTV). Rozumiem, że więcej trzeba wyrzucić jak jest remont kapitalny, ale żeby aż tyle? 8]

 

 

Nie trzeba, tylko mozna ;)

Szwagier w deweloperskie 70m, wrzucil ponad 200klockow...

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomecki napisał:

 

28m za 80k? 8]

 

ja w stanie deweloperskim na 67m wydałem 92-93kzł.... (też z AGD i RTV). Rozumiem, że więcej trzeba wyrzucić jak jest remont kapitalny, ale żeby aż tyle? 8]

 

Remont wyjdzie drożej.

Sporo skuwania, wyburzania, przerabiania instalacji.

Co do zabudowy w kuchni, łazience, na przedpokoju to ceny są bardzo różne w zależności od wybranych frontów, blatów, wyposażenia szaf, szafek.

Sprzęt AGD też bardzo różnie można kupić.

Na wsi mam zabudowę kuchni za 2500 zł, do tego sprzęty za 4000 zł - ceny z 2012 r. ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomecki napisał:

28m za 80k?

Tak wyszło, skuwanie wszystkiego z sufitami włącznie, wyburzanie ściany, wymiana instalacji elektrycznej, bo było aluminium, drzwi wejściowe antywłamaniowe (prawie 5 kpln) itp. Syn wrzucał w exela wszystko, każdą żarówkę, przysłowiowy kij do szczotki...

20190526_164732.jpg.93ebf5e01933975454d3ee2b39bc2fc2.jpg20190526_164749.jpg.8fceefaed2388fef022512959fef5b5e.jpg1.jpg.b04a308530d94509982c3370cc9d6506.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alster napisał:

Tak wyszło, skuwanie wszystkiego z sufitami włącznie, wyburzanie ściany, wymiana instalacji elektrycznej, bo było aluminium, drzwi wejściowe antywłamaniowe (prawie 5 kpln) itp. Syn wrzucał w exela wszystko, każdą żarówkę, przysłowiowy kij do szczotki...

20190526_164732.jpg.93ebf5e01933975454d3ee2b39bc2fc2.jpg20190526_164749.jpg.8fceefaed2388fef022512959fef5b5e.jpg1.jpg.b04a308530d94509982c3370cc9d6506.jpg

 

ładnie, ale kolory odważne, może za chwilę żałować wyboru :] ;] Ja w starym mieszkaniu zrobiłem zielono-pomarańczowe ściany, nieźle się tego później wstydziłem :] ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Nie trzeba, tylko mozna ;)

Szwagier w deweloperskie 70m, wrzucil ponad 200klockow...

 

to jest mniej więcej realny koszt na dzisiaj zakładając, że działasz na materiałach ze średniej półki. Jak zaczynasz wpadać w ekstrawagancję to trzeba dołożyć. Myślę, że 1000  - 1500 zł z metra jest już realne tylko w przypadku bardzo tanich materiałów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

to jest mniej więcej realny koszt na dzisiaj zakładając, że działasz na materiałach ze średniej półki. Jak zaczynasz wpadać w ekstrawagancję to trzeba dołożyć. Myślę, że 1000  - 1500 zł z metra jest już realne tylko w przypadku bardzo tanich materiałów.


Mi 74 metry wyszły 140 kzł. 

Mogłem duuużo więcej wydać. Mniej już nie bardzo, jeśli chciałem mieć graty przyzwoitej jakości. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kovic napisał:


Mi 74 metry wyszły 140 kzł. 

Mogłem duuużo więcej wydać. Mniej już nie bardzo, jeśli chciałem mieć graty przyzwoitej jakości. 

Ja w swoim mieszkaniu 70 m będę zaczynał remont na wiosnę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kovic napisał:

nie lubię pilnowania prac i zakupów. 
Ja miałem to szczęście że majster po rodzinie, nie był tani, ale był bardzo solidny. 

Majstrzy prawie bezobsługowi - sami robili potrzebne zakupy :ok:

Płytki, armaturę, sprzęt agd trzeba było zamówić. Wszystko z dowozem, co się dało z wniesieniem.

teraz montują się meble

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomecki napisał:

 

28m za 80k? 8]

 

ja w stanie deweloperskim na 67m wydałem 92-93kzł.... (też z AGD i RTV). Rozumiem, że więcej trzeba wyrzucić jak jest remont kapitalny, ale żeby aż tyle? 8]

 

Tomek, toć górna granica nie istnieje :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 08:12, tomecki napisał:

 

ładnie, ale kolory odważne, może za chwilę żałować wyboru :] ;] Ja w starym mieszkaniu zrobiłem zielono-pomarańczowe ściany, nieźle się tego później wstydziłem :] ;]

Ale przestały Ci się podobać, czy znajomi krytykowali, że "niemodne"? My robimy tak, żeby nam się podobało i dobrze mieszkało. My mieszkamy cały czas, krytycy wpadają na chwilę, więc ich zdanie się nie liczy.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 19:21, hyperreal napisał:

Ale przestały Ci się podobać, czy znajomi krytykowali, że "niemodne"? My robimy tak, żeby nam się podobało i dobrze mieszkało. My mieszkamy cały czas, krytycy wpadają na chwilę, więc ich zdanie się nie liczy.

Taki oczowalacy ostry kolor nie sprzyja wypoczywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz, alster napisał:

U syna założyłem identyczną płytę gazową tylko firmowaną przez Boscha, akurat wtedy była prawie 200,- tańsza od Siemensa :)

Współczuję utrzymania jej w czystości.

Mamy u siebie szklaną ciemną płytę gazową - nie ma tragedii ;]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, alster napisał:

Ja u siebie również mam czarne szkło i jest tragedia.

Mam dokładnie to i utrzymanie tego w czystości graniczy z cudem.

 

Nie ma co się przejmować.

Ta kuchnia ma 18 lat 

IMG_20201230_200140.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kiedyś było inne szkło :) na mojej widać wszystko z plamkami z wody włącznie. Ona się brudzi od samego patrzenia :)

Synowa teraz siedzi w domu, na pytanie czy się nie nudzi odpowiedziała "pół dnia czyszczę płytę gazową, a drugie pół już jakoś leci" :)

Edytowane przez alster
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Nie lepiej bylo isc w indukcje, skoro i tak wszystko bylo skuwane do golych murow?

Gaz jest.

A prądu nie ma za dużo. Jedna, mikra faza.

Zresztą, młoda chyba chciała właśnie gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 11:41, tomecki napisał:

 

no to dobre ceny tam macie ;]

 

Moja mama robiła 'u stolarza' kuchnie, co prawda z 4 lata temu, ale w pytkę kosztowało. Nie pamiętam, ale z 4x tyle najmniej.

Sierpień 2019 roku, nowa kuchnia w mieszkaniu w bloku kosztowała mnie 7 tys, robiona na wymiar przez stolarza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mijasso93 napisał:

Sierpień 2019 roku, nowa kuchnia w mieszkaniu w bloku kosztowała mnie 7 tys, robiona na wymiar przez stolarza

8 lat temu stolarz zrobił na wsi zabudowę kuchenną za 2500 zł.

Teraz to chyba niemożliwe ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat temu stolarz zrobił na wsi zabudowę kuchenną za 2500 zł.
Teraz to chyba niemożliwe ;]
 
 
Robiłem w 2016 w bloku i wyszło 6500, wystarczy lekko zmienić materiał (na teoretycznie ładniejszy lepszy) i już było prawie 9kzł,do tego jakieś systemy szuflad i już kilka tysi doleci.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

8 lat temu stolarz zrobił na wsi zabudowę kuchenną za 2500 zł.

Teraz to chyba niemożliwe ;]

 

 

Ależ proszę :]

https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/meble-kuchenne/meble-kuchenne-w-zestawach-zestaw-mebli,a638,u11.html

 

Przecież to zawsze wypadkowa potrzeb/możliwości/oczekiwań/chciejstwa/życzeń, etc. Przerzucanie się kwotami "kto mniej zapłacił za kuchnię" bez szczegółów jest kompletnie odrealnione.

 

Można bez problemu kupić całkiem przyzwoitą kuchnię w IKEA za 5,5 tys a można wydać 8tys. na sam blat konglomeratowy/granitowy. To tylko wypadkowa powyższego. Pisanie "kupiłem porządną kuchnię za 7tys. a kto kto kupuje drożej to frajer pompka" pokazuje tylko tyle, że autor nie ma pojęcia ile kosztują elementy kuchni wykraczające poza standard podstawowy.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, s_krzychu napisał:

Ależ proszę :]

https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/meble-kuchenne/meble-kuchenne-w-zestawach-zestaw-mebli,a638,u11.html

 

Przecież to zawsze wypadkowa potrzeb/możliwości/oczekiwań/chciejstwa/życzeń, etc. Przerzucanie się kwotami "kto mniej zapłacił za kuchnię" bez szczegółów jest kompletnie odrealnione.

 

Można bez problemu kupić całkiem przyzwoitą kuchnię w IKEA za 5,5 tys a można wydać 8tys. na sam blat konglomeratowy/granitowy. To tylko wypadkowa powyższego. Pisanie "kupiłem porządną kuchnię za 7tys. a kto kto kupuje drożej to frajer pompka" pokazuje tylko tyle, że autor nie ma pojęcia ile kosztują elementy kuchni wykraczające poza standard podstawowy.

Akurat mój wpis nie miał na celu przechwalać się ile to zaoszczędziłem na kuchni tylko był obrazem ze cena za meble kuchenne może być różna w zależności od masy różnych czynników, jak ta kuchnie kupowałem to wcześniej miałem oferty na kuchnie za ponad 10 tys a że wtedy miałem budżet jaki miałem to wybrałem taka za te 7k

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.