Skocz do zawartości

Czujnik termostatu


Rekomendowane odpowiedzi

 

Historia taka -> auto cieżko odpalało, puszczało duży dymek po odpaleniu + chodziło ciężko do rozgrzania. Jakby na 3 cylindry. 

 

Mechanik powiedział że trzeba robić wtryski, bo niby korekty na to wskazują (+1 do +2 przy rogrzanym silniku, na nie rozgrzanym tylko pierwszy wtrysk miał ~ +1)

 

Zacząłem czytać w wolnym czasie fora no i odłączyłem ten czujnik. Efekt taki że dłużej sie pokazuje dioda grzania świec i auto normalnie odpala, nie szarpie na jałowym.

 

Teraz dwa pytania:

 

1. Czy to napewno ten czujnik a nie wtryski, w sensie czy to odłączenie czujnika nie powoduje że podają więcej paliwa od razu i dlatego lepiej auto pracuje? Dodam że po rozgrzaniu auto normalnie jeździ, moc ma, nie dymi.

 

2. Czy ten czujnik mozan gdziś dostać sam - czy trzeba wymienić cały termostat? Termostat już troche najechane ma bo był wymieniony z rozrządem jakies 80 tysięcy temu.

Edytowane przez cesarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ja i "mechanik" ;)

Nic nie widać.

 

Wymieniłem ten czujnik, filtre paliwa, przeczyściłem EGR i dałem nowe śluby bo dwie były luźne. Do tego jedna z rurek podciśnienia była nadpeknięta.

 

Auto lepiej pali - nie puszcza dymka ale jeszcze tak kilka sekund chodzi nierówno. Potem wszystko jest ok. 

Może jeszcze świece coś nawalają? Ale błędu nie ma żadnego. Napewno już najechane mają sporo bo ja tylko jedna wymieniałem przez 150 tysięcy któe najechałem tym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2020 o 12:08, cesarz napisał:

 

Historia taka -> auto cieżko odpalało, puszczało duży dymek po odpaleniu + chodziło ciężko do rozgrzania. Jakby na 3 cylindry. 

 

Mechanik powiedział że trzeba robić wtryski, bo niby korekty na to wskazują (+1 do +2 przy rogrzanym silniku, na nie rozgrzanym tylko pierwszy wtrysk miał ~ +1)

 

Trzeba zrobić test wtrysków na przelewy , bo może któryś puszcza i stąd trzeba dłużej kręcić żeby odpalić , nierówna praca to już raczej efekt zabrudzenia /wyeksploatowania końcówek :hmm:

 

Co do czujnika temperatury w termostacie , to jest jest podwójny - jeden idzie na wskaźnik na tablicy a drugi do ECU , trzeba podpiąć się do kompa MES-em i porównać wskazania :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie w weekend próbe. Z odpalaniem teraz nie ma problemów - pali od strzała. Po prostu nierówno chodiz jeszcze chwile.

 

A próbował ktoś tym Tec2000 czyścić wtryski? Nie chodzi mi o ten dolewane do paliwa - tylko o ten co sie bezpośrednio podłącza do wtrysków:

 

 

Edytowane przez cesarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cesarz raczej marne szanse że wtryskiwacz wróci do fabrycznych parametrów. Nie ma szansy nawet na znaczną poprawę. Ja w to nie wierzę. 

Bez rozebrania na stole probierczym nie będziesz wiedział co naprawiać. 

Nigdy się nie zdazy tak ( przynajmniej nie słyszałem) żeby w aucie walnely 4 wtryskiwacze na raz. Zazwyczaj jeden dwa .... Czasem 3 ale 4? To dla mnie mit. Każdy wtryskiwacz ma określone parametry które możesz zdiagnozować kompem..lub podczas testu na stole. I może być tak że z 4 wtrysków 3 będą w normie od do a 1 tylko wymagać będzie czyszczenia. Firmy do których wyślesz wtryski będą cię kasować za robotę czy wtrysk dobry czy nie...

 

Ma w stilo mam 270k km i nic nie robię. Turbo się poci dolewam od 4 lat 200ml/15kkm selenia wr 5w40. 

Więc jeździł póki auto ci nie stanęło na dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.