Skocz do zawartości

Czym przykleić płytki?


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do przyklejenia 120 x 50 cm płytek (~10x10 cm) na bocznej ściance w kuchni. Kuchnia normalnie używana, więc może jest sens kleić to czymś innym niż klej do płytek? Nie ukrywam, że wolałbym zrobić to czysto i szybko, ale może nie ma sensu kombinować? Ściana do której byłoby to klejone zrobiona jest z pustaczków ze spienionego betonu i jest równa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kotwę chemiczną z tuby - wyjdzie drożej niż na klej do płytek, ale po skończonej robocie można od razu używać. Trzeba się tylko spieszyć i wyciskać na 1 sztukę i od razu na ścianę, potem kolejna i kolejna. Po wyciśnięciu masz jakieś 2-3 minuty na pracę.

 

Przykleiłem tak kiedyś cokół na balkonie - był październik, szybko robiło się ciemno i po pracy miałem mało czasu na ogarnięcie tematu. 9mb cokołu opitoliłem w 30-40 minut, zużyte tuby wyrzuciłem do kosza i po temacie. 5 lat wszystko się trzyma, mróz, upał, deszcz, śnieg.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W

Daj to na normalny klej do płytek.

Rozrób go sobie nie wiem, na balkonie, w ogródku, garażu czy gdzie tam masz możliwość. Przygotuj płytki, klej, krzyżyki i kładź. Mała powierzchnia to i bałaganu nie narobisz zbytnio.

Chyba że przycinania sporo będzie ale to ciąć możesz też gdzie rozrabiałeś klej.

Ścianę gruntem daj przed układaniem płytek.

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ArcybiskupCanterbury napisał:

Mam do przyklejenia 120 x 50 cm płytek (~10x10 cm) na bocznej ściance w kuchni. Kuchnia normalnie używana, więc może jest sens kleić to czymś innym niż klej do płytek? Nie ukrywam, że wolałbym zrobić to czysto i szybko, ale może nie ma sensu kombinować? Ściana do której byłoby to klejone zrobiona jest z pustaczków ze spienionego betonu i jest równa.

 

Klej montażowy w kartuszu do wyciskacza. Bez bałaganu będzie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W
22 minuty temu, krecha napisał:

 

Klej montażowy w kartuszu do wyciskacza. Bez bałaganu będzie 

 

Też utrzyma ale te kleje mają jedną wadę.

Po pewnym czasie twardnieją i wysychają na tyle, że przyklejony element zwyczajnie potrafi odpaść.

Taki kawałek płytek to albo na zwykły klej do rozrobienia albo gotowy bym kleił wcześniej gruntując.

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adam_W napisał:

 

Też utrzyma ale te kleje mają jedną wadę.

Po pewnym czasie twardnieją i wysychają na tyle, że przyklejony element zwyczajnie potrafi odpaść.

Taki kawałek płytek to albo na zwykły klej do rozrobienia albo gotowy bym kleił wcześniej gruntując.

 

Można wybrać jakiś klejouszczelniacza np sikaflex który nie stwardnieje ale cenowo już będzie gorzej, ok 30 za tubę 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu widziałem film z tzw. czystym murowaniem ścian. Gość budował dom z porothermu a "zaprawę" nakładal z takiej tuby jak sprzedawane są pianki poliuretanowe. Też długi wężyk, gość naciskał, dozowal na porotherm i ściana szła do góry. Może czymś takim.

 

Edit: nazywa się to zaprawa murarska pouliretanowa.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, spad napisał:

Jakiś czas temu widziałem film z tzw. czystym murowaniem ścian. Gość budował dom z porothermu a "zaprawę" nakładal z takiej tuby jak sprzedawane są pianki poliuretanowe. Też długi wężyk, gość naciskał, dozowal na porotherm i ściana szła do góry. Może czymś takim.

 

Edit: nazywa się to zaprawa murarska pouliretanowa.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

warunkiem tego muszą być równe pustaki (są w handlu tzw szlifowane) ale cena poraża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.