Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu nieużytkowego - czym najlepiej ?


Fryzuryn

Rekomendowane odpowiedzi

Jest do ocieplenie strop nieużytkowy wykonany z płyt żerańskich ok.150 m2 w nowo wybudowanym domu. Częściowo ma służyć za graciarnię - czyli przydałaby się jakaś podłoga. W projekcie jest wełna mineralna twarda 30 cm. Jak najlepiej rozegrać temat żeby było szybko, tanio oraz bezpiecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fryzuryn napisał:

Jest do ocieplenie strop nieużytkowy wykonany z płyt żerańskich ok.150 m2 w nowo wybudowanym domu. Częściowo ma służyć za graciarnię - czyli przydałaby się jakaś podłoga. W projekcie jest wełna mineralna twarda 30 cm. Jak najlepiej rozegrać temat żeby było szybko, tanio oraz bezpiecznie ?

 

Ja bym położył na całość 15 cm dość twardy styropian (ale bez przesady, bo ciężar będzie się rozkładał) i na to 15 lub 18 mm płytę OSB

Żeby ładnie się schodziło możesz kupić płyty z piórem i wpustem.

Łączenie blaszkami między płytami i powiedzmy w 4 miejscach mocowanie, jako zabezpieczenie przed przesuwaniem (aczkolwiek ta podłoga z OSB będzie ważyć ok. 120-140 kg).

Będzie wtedy brak jakichkolwiek mostków termicznych.

Przy włazie rama z kantówki 5 x 15 cm do wykończenia.

 

Praca lekka, czysta i dość tania.

 

Koszt:

- styropian: 150m2 x 0,15m = 22,5 m3

- płyta OSB 150m2

- 4mb kantówki 5 x 15

- łączniki metalowe do płyt OSB (ok. 200 szt.)

- paczka wkrętów

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na stropie 20cm styro (2x10cm na zakladki), na to położone cienkie plyty meblowe (ok 3mm,te tylne "plecki" ) kupione za grosze w jakims zakładzie produkującym meble. Można po tym bez problemu chodzic. Dodatkowo pierwsza warstwa styro dała mi możliwość ukrycia w niej rur od reku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fryzuryn napisał:

Panowie - dzięki za inspiracje. Rozważam styro eps 100.  Mam tylko dylemat czy dawać bezpośrednio na strop folię paroizolacyjną wywiniętą na murłatę i na to układać styropian?

Co z gryzoniami - podobno lubią styropian ?

 

Strop jest betonowy ? :hmm:

To bez żadnej paroizolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fryzuryn napisał:

Panowie - dzięki za inspiracje. Rozważam styro eps 100.  Mam tylko dylemat czy dawać bezpośrednio na strop folię paroizolacyjną wywiniętą na murłatę i na to układać styropian?

Co z gryzoniami - podobno lubią styropian ?

 

Gryzonie...cóż, odkąd mam koty to w życiu nie miałem myszy w domu 😄 ani koło domu

Ja na części dawałem folię i na to styropian, ale na przeważającej nie mam- nie chciało mi się. Odkąd mam tez reku to w domu zero problemów z wilgocią/wilgotnością i wiem, że nic w nadmiarze nie przechodzi przez strop...ALE przed reku , kiedy układałem tylko jedną warstwę rzeczywiście przez szpary w styropianie (bo była jedna warstwa bez zakładek) leciała "para"- coś kiedyś położyłem i jak podniosłem, to się skropliło. Odkąd w domu reku to sucho jak pieprz na strychu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.