Skocz do zawartości

Czy tak wygląda olej do benzyny po 150 km od wymiany ?


bolekis

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj odbieraliśmy żonine auto z przeglądu w ASO (2 lata, 60 tkm, drugi przegląd). Z racji że żona sporo jeździ to chciałem sprawdzić ile dokładnie nalali oleju, ew. uzupełnić pod górny stan. Sprawdzam i widzę że  jest za dużo, powtarzam sprawdzenie kilka razy, oczywiście za każdym razem wycierając bagnet, no i jednak za dużo. Trudno, myślę, zdarza się, sposób na to jest znany - idę szukać wężyka, strzykawki i butelki na nadmiar oleju.  Odciągnąłem pierwszy raz i widzę coś takiego jak na zdjęciu. Zdaję sobie sprawę, że zawsze trochę starego oleju zostaje w misce ale to jest silnik benzynowy Euro 6 a świeży olej (Selenia K PE 5W40, 3 litry na fakturze)  wygląda jak jasne piwo a później zmienia kolor na bursztynowy. Wyślę to w poniedziałek pracownikowi, który mi przygotowywał ofertę i wystawiał fakturę za serwis (do zrobienia było sporo innych rzeczy oprócz oleju i filtrów). Tymczasem ciekaw jestem opinii AK.

 

20200718_141406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bolekis napisał:

Przedwczoraj odbieraliśmy żonine auto z przeglądu w ASO (2 lata, 60 tkm, drugi przegląd). Z racji że żona sporo jeździ to chciałem sprawdzić ile dokładnie nalali oleju, ew. uzupełnić pod górny stan. Sprawdzam i widzę że  jest za dużo, powtarzam sprawdzenie kilka razy, oczywiście za każdym razem wycierając bagnet, no i jednak za dużo. Trudno, myślę, zdarza się, sposób na to jest znany - idę szukać wężyka, strzykawki i butelki na nadmiar oleju.  Odciągnąłem pierwszy raz i widzę coś takiego jak na zdjęciu. Zdaję sobie sprawę, że zawsze trochę starego oleju zostaje w misce ale to jest silnik benzynowy Euro 6 a świeży olej (Selenia K PE 5W40, 3 litry na fakturze)  wygląda jak jasne piwo a później zmienia kolor na bursztynowy. Wyślę to w poniedziałek pracownikowi, który mi przygotowywał ofertę i wystawiał fakturę za serwis (do zrobienia było sporo innych rzeczy oprócz oleju i filtrów). Tymczasem ciekaw jestem opinii AK.

 

20200718_141406.jpg

 

Lepiej byłoby mieć ostrość na strzykawce, a nie na kostce betonowej ;) 

 

 

W Suzuki Swift miałem żółty przez dłuuugi czas po wymianie, w silnikach z turbo szybciutko tracił kolor.

Ciężko orzec, ale wygląda tak, że wzbudza podejrzenie. 

Wymienić kolejny raz komisyjnie i będzie wiadomo.

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe żeby w ASO nie wymienili oleju. Pije do innego wątku.

W mojej turbobenzynie olej po wymianie i przejechaniu na ten moment 500km na bagnecie ma kolor jak w butelce...
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Lepiej byłoby mieć ostrość na strzykawce, a nie na kostce betonowej ;) 

 

 

W Suzuki Swift miałem żółty przez dłuuugi czas po wymianie, w silnikach z turbo szybciutko tracił kolor.

Ciężko orzec, ale wygląda tak, że wzbudza podejrzenie. 

Wymienić kolejny raz komisyjnie i będzie wiadomo.

 

Pewnie nie zlali dokladnie starego oleju i tyle...

U mnie w Astrze tez olej po wymianie szybko sie syfi, a w 500-ce po 5kkm nadal jest bardzo jasny.

Przy czym ja sobie tym glowy nie zawracam ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

Przy czym ja sobie tym glowy nie zawracam ;]

Jakie oleje w ogóle? O czym mowa?

Po co to komu potrzebne, a dlaczego 😜

Ostatnie 2 lata jakoś też mniej zainteresowany jestem 😅

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho coś nie tak.

Tak nie wygląda olej w silniku benzynowym świeżo po wymianie. Zaryzykuje, że w moim xc60 3.0T po 10 kkm wygląda lepiej.

Próbuj coś ugrać w serwisie, a jak się wypną to bym wymienił sam razem z płukanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

No wiec ta czesc co zostaje w silniku po wymianie jest duzo jasniejsza i nie zabarwia tak mocno tego co wlewasz...

Po 15kkm nie wygląda tak u mnie nawet olej ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.4tjet zmieniam co 15kkm, długo po wymianie olej na bagnecie wygląda na "świeży" jak z butelki. Z drugiej strony to jest druga wymiana oleju po 60kkm, czyli interwał wymiany jest 30kkm? Jeśli tak to możliwe, że po takim przebiegu zostaje syf w silniku i nawet wymiana oleju po 30kkm wiele nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bolekis napisał:

Po poprzedniej wymianie olej tak nie wyglądał. Zlałem do pustej butelki  i po zabełtaniu ścianki pozostają przyciemnione jak przy przepracowanym.

 

No to jedz do ASO i skladaj reklamacje... Co tu wiecej gdybac?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można próbkę tego oleju wysłać do analizy pod adres poniżej i wtedy z kwitem, który potwierdzi zużyty olej jechać do ASO po "swoje".

 

https://sklep.archoil.pl/?product=analiza-oleju-smarowego

 

W innym wątku pisałem o ASO, w którym klienta skasowano za serwis olejowy oleju nie wymieniając, więc takie przypadki się zdarzają, aczkolwiek było to naście lat temu. Objawy były identyczne. Olej właściwie czarny po kilku dniach od wymiany. Silnik benzynowy na wtrysku pośrednim.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne auto (z 1,2 TSI) kupiłem  przebiegiem 100 kkm, jeździło w leasingu z interwałami 35 kkm. Po pierwszej wymianie po zakupie się grubo zdziwiłem widząc coś bardzo podobnego dwa dni po wymianie. Nie twierdzę, że u Ciebie nie było wałka, ale przy bezpośrednim wtrysku i rzadkich wymianach to może tak wyglądać.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

No tak, ale tutaj masz wymiany co 30kkm, wiec to co zostaje w misce jest duzo ciemniejsze...

To chyba smoła by musiała być żeby zabarwić powiedzmy 2.7 l świeżego oleju 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam nie do końca zlany olej, może nawet nie wymieniane na dobrze rozgrzanym silniku.

Rozgrzać, nalać płukanki, niech popracuje i zlać, nalać coś lepszego niż ta Selenia. Z 5W40 wybór jest, choć ja bym nalał 0W40, tu mogę polecić Ravenola SSL, z tańszych masz M1 FS, Shell Ultra, Neste City Pro

Aktualnie mam Shella z AR9100, ale z 0W40 miałem wszystkie z tych, które wymieniłem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bolekis napisał:

Przedwczoraj odbieraliśmy żonine auto z przeglądu w ASO (2 lata, 60 tkm, drugi przegląd). Z racji że żona sporo jeździ to chciałem sprawdzić ile dokładnie nalali oleju, ew. uzupełnić pod górny stan. Sprawdzam i widzę że  jest za dużo, powtarzam sprawdzenie kilka razy, oczywiście za każdym razem wycierając bagnet, no i jednak za dużo. Trudno, myślę, zdarza się, sposób na to jest znany - idę szukać wężyka, strzykawki i butelki na nadmiar oleju.  Odciągnąłem pierwszy raz i widzę coś takiego jak na zdjęciu. Zdaję sobie sprawę, że zawsze trochę starego oleju zostaje w misce ale to jest silnik benzynowy Euro 6 a świeży olej (Selenia K PE 5W40, 3 litry na fakturze)  wygląda jak jasne piwo a później zmienia kolor na bursztynowy. Wyślę to w poniedziałek pracownikowi, który mi przygotowywał ofertę i wystawiał fakturę za serwis (do zrobienia było sporo innych rzeczy oprócz oleju i filtrów). Tymczasem ciekaw jestem opinii AK.

 

wg mnie w silniku jest 2/3 starego i 1/3 nowego oleju

jeżeli nawet coś zostałoby na dnie miski bo mechanikowi spieszyło się i nie chciało to olej byłby jasny...

są specjalne przyrządy które mierzą kwasowość oleju i po takim szybkim teście wszystko wyjdzie w jakim stopniu olej jest zużyty

ja bym zrobił tak - niech przy Tobie spuszczą olej, zaleją nowy, zrób te 150km i wróc do ASO na komisyjne sprawdzenie...

Edytowane przez binges
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na testy zużytego oleju wyda 100zł i będzie czekał 2 tygodnie, żeby dobrze to zweryfikować to analizę VOA tej Seleni musiałby też mieć, chociaż tu doszedłby po ilościach metali w zużytym oleju w sumie.

Za 150zł kupi sobie tego Shella 5W40 czy 0W40 już z filtrem, wymieni sam i będzie miał pewność, że jest zrobione dobrze i święty spokój. Poszedłbym tą drogą a do tego ASO już nie jeździł, albo patrzył im na ręce.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzeszłym miesiącu kupiłem ojcu Lanosa 1,5 benzyna z przebiegiem prawie 300 tys km.

Przy oglądaniu sprzedający pokazywał różne kwity i powiedział żeby za 2 tys km wymienić olej bo dochodzi do 10 tys od wymiany.

Jak zerknąłem na bagnet to nie wierzyłem że olej w silniku z przebiegiem 300 tys i od wymiany 8 tys może być dość jasny a nie smoła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TADA napisał:

Jak zerknąłem na bagnet to nie wierzyłem że olej w silniku z przebiegiem 300 tys i od wymiany 8 tys może być dość jasny a nie smoła.

 

Dość jasny czyli jak mocna herbata czy kawa, czy bardziej złoty? Jeśli to ostatnie to niestety nie świadczy dobrze o oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bolekis napisał:

Przedwczoraj odbieraliśmy żonine auto z przeglądu w ASO (2 lata, 60 tkm, drugi przegląd). Z racji że żona sporo jeździ to chciałem sprawdzić ile dokładnie nalali oleju, ew. uzupełnić pod górny stan. Sprawdzam i widzę że  jest za dużo, powtarzam sprawdzenie kilka razy, oczywiście za każdym razem wycierając bagnet, no i jednak za dużo. Trudno, myślę, zdarza się, sposób na to jest znany - idę szukać wężyka, strzykawki i butelki na nadmiar oleju.  Odciągnąłem pierwszy raz i widzę coś takiego jak na zdjęciu. Zdaję sobie sprawę, że zawsze trochę starego oleju zostaje w misce ale to jest silnik benzynowy Euro 6 a świeży olej (Selenia K PE 5W40, 3 litry na fakturze)  wygląda jak jasne piwo a później zmienia kolor na bursztynowy. Wyślę to w poniedziałek pracownikowi, który mi przygotowywał ofertę i wystawiał fakturę za serwis (do zrobienia było sporo innych rzeczy oprócz oleju i filtrów). Tymczasem ciekaw jestem opinii AK.

 

20200718_141406.jpg

No czysty olej to nie jest... 8]

Może "zapomnieli", a filtr oleju, czy powietrza, czy kabinowy masz nowy? :totalszok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czysty olej to nie jest... 8]
Może "zapomnieli", a filtr oleju, czy powietrza, czy kabinowy masz nowy? :totalszok:
Pewnie ma tak samo nowe jak i olej.
Widac aso podchodzi do tematu systemowo. Skoro do nich przyjechal, to pewnie sie nie zna, nie sprawdzi. Ten przypadek niestety potwierdza regułę.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WaWeR napisał:

Pewnie ma tak samo nowe jak i olej.
Widac aso podchodzi do tematu systemowo. Skoro do nich przyjechal, to pewnie sie nie zna, nie sprawdzi. Ten przypadek niestety potwierdza regułę.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Niech zweryfikuje, nie wystawiam oceny ASO, ale...

To nie jest nowy olej, w Żadnym z moich pojazdów nigdy nie było takiego koloru oleju 150km po zmianie... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzer64 napisał:

 

Dość jasny czyli jak mocna herbata czy kawa, czy bardziej złoty? Jeśli to ostatnie to niestety nie świadczy dobrze o oleju.

Dość mocna herbata kawa jak już to kolor rozpuszczalnej ale na pewno jaśniejszy niż autora wątku, a olej Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaWeR napisał:

Pewnie ma tak samo nowe jak i olej.
Widac aso podchodzi do tematu systemowo. Skoro do nich przyjechal, to pewnie sie nie zna, nie sprawdzi. Ten przypadek niestety potwierdza regułę.

 

No właśnie nie, filtr powietrza nowy, kabinowy - nowy. Filtr oleju - to teraz ciężko stwierdzić czy wymieniony na nowy czy tylko wytarty z kurzu. Świece zapłonowe również wymienione na nowe - zgodnie z harmonogramem i fakturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2020 o 18:34, bochumil napisał:

W innym wątku pisałem o ASO, w którym klienta skasowano za serwis olejowy oleju nie wymieniając, więc takie przypadki się zdarzają, aczkolwiek było to naście lat temu. Objawy były identyczne. Olej właściwie czarny po kilku dniach od wymiany. Silnik benzynowy na wtrysku pośrednim.

Mnie aso renuara skasowało za wymiane filtra którego nie miałem ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie normalny kolor oleju przy interwałach wymiany co 30 kkm. Poprzednie oleje zostawiły już na tyle dużo szlamu, lakierów i depozytów, że nowy olej po chwili przyjmuje ten cały syf i zmienia kolor. Po przebiegu 10-12 kkm poziom kwasowości oleju zaczyna być wyższy od jego zasadowości, wtedy już można powiedzieć o końcu przydatności oleju (oczywiście są to uśrednione przebiegi, bo wszystko zależy od klasy/jakości samego oleju, jak i sposobu użytkowania auta). Dalej powyżej 20 kkm olej zaczyna "żelować", polimery się przysmażają od wysokich temperatur, olej zostawia coraz więcej szlamu. Wrzucam zdjęcie kropli oleju na białej kartce, zrobione przy przebiegu 4700 km od wymiany. Silnik TSI, czyli z tych, w których szybko degraduje olej, przebieg całkowity ponad 90 kkm, ale wszystkie wymiany oleju były robione co ok 10 kkm.

 

20200613_190133.jpg.57cf3eec81d8370ed4d8122a1031c0e2.jpg

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaraz pójdę do auta i zobaczę jak to u mnie wygląda po ok 8k od wymiany.

 

 

edit:

 

tak to u mnie wygląda ,wymiany co 10k silnik multiair turbo ,na bagnecie kolor miodowy przezroczysty z domieszką sadz.

więc to co w strzykawce i na kartce to jak dla mnie zrobili cię w wała z ta wymianą ,lub zrobili tylko dolewkę ,bo coś tam uciekło po wymianie filtra (jezeli zmienili)

olej.jpg

Edytowane przez damianX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 Tce, wymiana pierwsza przy 30 tyś. km (zgodnie z instrukcją) druga przy przebiegu niecałych 15 tyś. ( rok od poprzedniej wymiany)- Shell Helix Ultra 5W-40. Olej trzyma barwę od słomkowej do bursztynowej do ok. 4 tyś. km. Potem już ciemnieje dość mocno.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.