Skocz do zawartości

Normalna telewizja z dala od cywilizacji


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji covid od 3 miesięcy pracuję zdalnie z okolic Rawy Mazowickiej - dom z dala od większych wsi czy miasteczek (najbliższe 7km a Rawa Mazowiecka 18km)

 

Mam telewizję DVBT ale jak wiadomo lista kanałów jest ograniczona.

W trakcie pracy chciałbym zerkać na jakiś kanał informacyjny a dostępne jest tylko TVP info a tego szamba oglądać się nie da.

Na innych kanałach w ciągu dnia jak nie Trudne sprawy to inne Szpitale czy Zdrady - jprdl, nie wiedziałem że jest tego aż tyle.

 

Do brzegu:

Jak zorganizować dostęp do telewizji, która będzie miała TVN24, może TVN Tubro, jakieś kanały domowo ogrodowe, trochę więcej bajek niż TVP ABC

 

Wymagania:

Musi być opcja korzystania czasowego ( będę tu na pewno do końca sierpnia a potem tylko weekendowo do powiedzmy października i na wiosnę powiedzmy od kwietnia)

Chciałbym podłączyć dwa lub nawet trzy telewizory

Jakby z tym jakiś internet można było jeszcze ogarnąć to byłoby super ale to jako opcja

 

Co byście doradzili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak u ciebie z netem? Jak masz wydajne połączenie LTE bez limitu np. w T-Mobile parę lat temu była taka oferta, to jak pisze @bielaPL wybieraj coś z serwisów VOD/GO od dostawców treści. Do TV smart pewnie da radę zainstalować apkę, a do starszych trzeba dokupić TV Box na androidzie np. Xiaomi.

 

C+ ma ofertę na kartę, wtedy trzeba mieć/założyć instalacje DVB-S czyli miskę i okablowanie. Szczegóły oferty masz tutaj:

https://pl.canalplus.com/telewizja-na-karte/ncplus-telewizja-na-karte

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zejk napisał:

Pytanie jak u ciebie z netem? Jak masz wydajne połączenie LTE bez limitu np. w T-Mobile parę lat temu była taka oferta, to jak pisze @bielaPL wybieraj coś z serwisów VOD/GO od dostawców treści. Do TV smart pewnie da radę zainstalować apkę, a do starszych trzeba dokupić TV Box na androidzie np. Xiaomi.

 

C+ ma ofertę na kartę, wtedy trzeba mieć/założyć instalacje DVB-S czyli miskę i okablowanie. Szczegóły oferty masz tutaj:

https://pl.canalplus.com/telewizja-na-karte/ncplus-telewizja-na-karte

 

 

 

A da sie takie C+ zamówić z montażem ?

Nie chcę babrać się w kręcenie anteną i jak z działaniem na trzech tv jednocześnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marko33 napisał:

 

A da sie takie C+ zamówić z montażem ?

Nie chcę babrać się w kręcenie anteną i jak z działaniem na trzech tv jednocześnie ?

Pewnie da się zamówić z montażem.

Patrzyłeś cyfrowy Polsat?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rwIcIk napisał:

Pewnie da się zamówić z montażem.

Patrzyłeś cyfrowy Polsat?

 

 

 

Dzwoniłem do C+ - telewizji na kartę nie zamontują - muszę montować sam lubszukać montera na własną rękę.

Antenę teoretycznie mogę kupić od nich ale najlepiej to jakbym kupił sobie gdzieś sam.

Jak trzy TV to trzy dekodery i trzy umowy na kartę.

 

Tego wszystkiego dowiedziałem się na infolinii od Pana bardzo słabo mówiącego po polsku. Nie jestem ksenofobem ale osoby ze słabą znajomością języka nie koniecznie muszą pracować na infolinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marko33 napisał:

 

Dzwoniłem do C+ - telewizji na kartę nie zamontują - muszę montować sam lubszukać montera na własną rękę.

Antenę teoretycznie mogę kupić od nich ale najlepiej to jakbym kupił sobie gdzieś sam.

Jak trzy TV to trzy dekodery i trzy umowy na kartę.

 

Tego wszystkiego dowiedziałem się na infolinii od Pana bardzo słabo mówiącego po polsku. Nie jestem ksenofobem ale osoby ze słabą znajomością języka nie koniecznie muszą pracować na infolinii

Jeżeli nie masz ochoty nic sam montować i nie chcesz wykorzystywać Internetu to wpisujesz w google " montaż anten  rawa mazowiecka" i dzwonisz pod pierwszy lepszy kontakt i mówisz co chcesz.

Jak cena okażę się zbyt wygórowana to kupujesz talerz + konwerter z 3 wyjściami, mierzysz ile potrzebujesz kabla antenowego (koncentryczny) +  6 wtyczek. Zamawiasz karty z dekoderami, wieszasz na kominie talerz i działa. 

Edytowane przez sadlos
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W

Dokładnie. Jeśli byłaby to moja działka i budynek to dałbym talerz i nie pierniczył się z wynalazkami. Wybierz co chcesz, przyjadą, założą, ustawią.

To już nie czasy że kupujesz zestaw i babrzesz się z montażem.

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz smarka z kompasem to instalujesz apkę, podaje ci kąty elewacji itp, pokazuje kierunek na jaki ustawić antenę i działa mi bardzo pomogło, potrzebowałem potem tylko drobnej korekty na max sygnału
Nie ma raczej apki, która wejdzie na dach i przykręci antenę do komina a tego nie lubię i nie zamierzam spaść na ueb

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marko33 napisał:

Nie ma raczej apki, która wejdzie na dach i przykręci antenę do komina a tego nie lubię i nie zamierzam spaść na ueb emoji23.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Jak nie masz na drodze między konwerterem a satelitą żadnych przeszkód typu drzewo, dom sąsiada itp, to możesz i na elewacji zamontować miskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz na drodze między konwerterem a satelitą żadnych przeszkód typu drzewo, dom sąsiada itp, to możesz i na elewacji zamontować miskę. 
Mam dom blisko lasu
Kiedyś miałem antenę satelitarną to monter umieścił ją na słupku ogrodzeniowym kawał od domu żeby złapać kąt nad lasem

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marko33 napisał:

Nie ma raczej apki, która wejdzie na dach i przykręci antenę do komina a tego nie lubię i nie zamierzam spaść na ueb emoji23.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety z tymi wymaganiami to śmiało mogę stwierdzić, że nie masz możliwości podłączenia innej telewizji. Musisz się męczyć z DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2020 o 18:22, Marko33 napisał:

Nie ma raczej apki, która wejdzie na dach i przykręci antenę do komina a tego nie lubię i nie zamierzam spaść na ueb emoji23.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

znajdź instalatora, który jest jednocześnie sprzedawcą Cyfrowego Polsatu albo C+. Przyjedzie zamontuje, ogarnie umowę i skonfiguruje. Przy okazji zamontuje odpowiedni konwerter, żeby działało na 3 TV. Multiroomy działają teraz bez problemu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.