Skocz do zawartości

Czy odma może dawać błędy silnika?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Wujek Gugiel nie pomógł, więc może tu ktoś pomoże. Żona dziś jeździła swoim 206cc. Gdy dojeżdżała do domu silnik przy dodawaniu gazu zaczął jakby gorzej pracować, zaświecił się check. Zacząłem sprawdzać kabelki i takie tam. Zauważyłem, że plastikowa rurka odmy jest luźna. Od ciepła odkształciła się końcówka i spadła z mocowania pod osłoną. Zdjąlem osłonę, założyłem rurkę, złapałem trytytką. Odpaliłem silnik, zaczął pracować normalnie. Check dalej był. Podłączyłem czytnik ODB2, pokazał P0202 - błąd drugiego wtryskiwacza. Skasowałem błąd. Silnik po założeniu odmy cały czas pracuje normalnie. Błąd się nie pojawia. Czy błąd mogło spowodować odpięcie odmy? W połowie rurki jest jakieś zgrubienie i prowadzą tam jakieś przewody, czyli pewnie jest jakiś czujnik. Tylko, czy taki czujnik może wygenerować błąd wtryskiwaczy?

IMG20200722164941-01_resize_65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herbatnik możliwe że jest to czujnik podgrzania odmy aby w zimie nie zamarzła. 

Odpięcie nie koniecznie może mieć wpływ na pracę silnika(czujnik) no chyba że jest z czymś zmostkowany. 

Rozwiklasz zagadkę jak odepniesz wtyczkę.

 

Niechce strzelać itp. ale francuzi zawsze.mieli.swoje patenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bochumil napisał:

Mnie przedwczoraj wyskoczyła rura z dolotu i żaden CHECK po pokonaniu 8 km nie wyskoczył. Być może we francuzach jest inaczej. 

 

A jaki jest zwiazek pomiedzy rura dolotu a odma? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Herbatnik napisał:

 Tylko, czy taki czujnik może wygenerować błąd wtryskiwaczy?

 

 

Ja bym sie az tak bardzo do tych bledow z OBD nie przywiazywal w tym przypadku ;]

Jak mialem C4 to sensowna diagnostyke dalo sie zrobic dopiero Lexia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ja bym sie az tak bardzo do tych bledow z OBD nie przywiazywal w tym przypadku ;]

Jak mialem C4 to sensowna diagnostyke dalo sie zrobic dopiero Lexia.

 

Na ODB2 wyszedł P0202, ale na ekranie kompa jakiś Antipollution Fault się wyświetlił. A odma to przecież zanieczyszczone olejem opary... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

Jak mialem C4 to sensowna diagnostyke dalo sie zrobic dopiero Lexia.

 

No niestety, przerabiałem kiedyś temat w Peugeocie 207. Lipa jeśli chodzi o soft. Tymczasem we Fiacie to bajka. Rosyjski Multiecuscan na PC to jest sama przyjemność w diagnozowaniu, zmianach w opcjach, kasowaniu inspekcji olejowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Herbatnik napisał:

 

Na ODB2 wyszedł P0202, ale na ekranie kompa jakiś Antipollution Fault się wyświetlił. A odma to przecież zanieczyszczone olejem opary... :hmm:

 

Antipollution Fault w PSA moze znaczyc cokolwiek, bo to bardzo ogolny komunikat dla calej masy bledow zwiazanych z silnikiem ;]

Wiec tym sie w ogole nie sugeruj :ok:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bochumil napisał:

 

No niestety, przerabiałem kiedyś temat w Peugeocie 207. Lipa jeśli chodzi o soft. Tymczasem we Fiacie to bajka. Rosyjski Multiecuscan na PC to jest sama przyjemność w diagnozowaniu, zmianach w opcjach, kasowaniu inspekcji olejowych.

 

Bajka to jest jak nie trzeba sobie glowy zawracac softem do diagnostyki ;]

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Od czasu jak zakonczylem przygode z LPG w autach to jedynie w C4 zapalil mi sie check chyba 2 razy ;]

 

 

 

 

A w moim maluchu i Skodzie 125L nigdy się check nie zaświecił, a mówią, że demoludy źle auta robiły ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.