Skocz do zawartości

System start-stop


Colover

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, gis123 napisał:

Używacie? 

Wyłączacie? 

Ma jakiś negatywny wpływ na auto? 

Albo pozytywny na spalanie? 

Mam pierwsze auto z tym systemem i dziwnie się czuję jak mi auto gaśnie na światłach... 

W benzynie przy DSG zupełnie nie odczuwam w dieslu przy DSG była katastrofa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rwIcIk napisał:

Ja wyłączam po odpaleniu, bo mnie wkurza. Ale dlatego, że mam silnik Diesla 

Jeździłem benzyną i tam mi pasowało.

 

 

Dokladnie. W benzynie spoko w dieslu jakoś czujesz ze silnik tego nie lubi. 

 

Diesel to silnik, który odpalalo się rano i gasiło wieczorem a nie włącz/wyłącz co światła. 

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna, wyłączam po odpaleniu, ale czasem włączę jak są warunki sprzyjające, np dojeżdżam do przejazdu kolejowego z zamkniętymi szlabanami, albo właśnie złapało mnie czerwone na znanym mi skrzyżowaniu i wiem, że długo się czeka. Takie wyjątki robię tylko przy nagrzanym w pełni silniku i podczas normalnej jazdy bez dużych obciążeń. Poprzedni właściciel  też wyłączał, bo do przebiegu 86 kkm komputer naliczył tylko 140 uruchomień z SS.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gis123 napisał:

Używacie? 

Wyłączacie? 

Ma jakiś negatywny wpływ na auto? 

Albo pozytywny na spalanie? 

Mam pierwsze auto z tym systemem i dziwnie się czuję jak mi auto gaśnie na światłach... 

Wnerwia i jest zawsze wyłączany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w nowym aucie od półtorej miesiąca i uzywam. Silnik benzynowy, SS działa szybko, w zasadzie szybciej od wybicia biegu. Fajne też jest to, że jak auto przede mna ruszy to SS sam odpala silnik zanim wcisne sprzęgło. Pacjent to Golf 7. Kilka lat temu w Kaszkaju wylaczalem system za każdym razem bo miał powolna reakcje i był głupio zaprogramowany. Tam wyłączal sie zawsze silnik jak auto stawalo, czy upal w aucie i klima jeszcze nie wychlodzila wnętrza, czy tez zima za oknem, ogrzewanie włączone a SS w Nissanie zatrzymywal również grzanie. Tam było to kiepsko pomyślane.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj deaktywuję ... chociaż mam czasami jakieś dłuższe postoje gdy np. coś jem lub korzystam z gniazdka zapalniczki do pracy na laptopie ... i wtedy SS jest aktywne żeby silnik sam się gasił kiedy nie jest potrzebny i sam odpalał kiedy trzeba schłodzić wnętrze. 

W mondeo 1.5EB start-stop działa bardzo łagodnie i nie jest irytujący. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest wyłączony, bo w moim aucie jest głupi jak but od lewej nogi, tj. temperatura wnętrza inna niż ustawiona w klimie, albo silnik jeszcze nie nagrzany, a ten go wyłącza.
Wyjątek to ekstremalny korek z długimi postojami, przejazd kolejowy, niski poziom paliwa w baku gdy daleko od stacji - czyli w sumie rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, norbert123 napisał:

Akumulator bedziesz mial starszy to sie sam eylaczy

3-letni aku - komp. nadal gasi sinik, by po chwili odpalić - jeszcze bardziej wkurzające.

Stojąc na przejeździe kolejowym gaszę ze stacyjki ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 208 noPb z automatem i wyłączam. System działa ogólnie ok, ale czasem ma odpały, ze gasi silnik na 1-2 sekundy. Najbardziej irytujący jest jednak w sytuacjach, gdzie trzeba ruszyć ze stopu w lewo bądź w prawo. Krótko po załączeniu nie działa wspomaganie układu kierowniczego i w związku z tym auto już nabiera prędkości, ja się siłuję z kierownicą, by po chwili zadziałało wspomaganie i kierownica obraca się bardziej niż potrzeba to obrania optymalnego toru jazdy. Podobna sytuacja u znajomego w Mondeo z dieslem i automatem.

 

Myślę, że w manualu jest to do przeżycia, bo silnik startuje w momencie wciskania sprzęgła i zanim kierownik wbije bieg i zacznie ruszać, to już ciśnienie w układzie wspomagania wzrośnie i można normalnie wykonywać manewry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zejk napisał:

Peugeot 208 noPb z automatem i wyłączam. System działa ogólnie ok, ale czasem ma odpały, ze gasi silnik na 1-2 sekundy. Najbardziej irytujący jest jednak w sytuacjach, gdzie trzeba ruszyć ze stopu w lewo bądź w prawo. Krótko po załączeniu nie działa wspomaganie układu kierowniczego i w związku z tym auto już nabiera prędkości, ja się siłuję z kierownicą, by po chwili zadziałało wspomaganie i kierownica obraca się bardziej niż potrzeba to obrania optymalnego toru jazdy. Podobna sytuacja u znajomego w Mondeo z dieslem i automatem.

 

Myślę, że w manualu jest to do przeżycia, bo silnik startuje w momencie wciskania sprzęgła i zanim kierownik wbije bieg i zacznie ruszać, to już ciśnienie w układzie wspomagania wzrośnie i można normalnie wykonywać manewry.

Mam diesla z automatem i nie ma takich cyrków.

Być może dlatego, że wspomaganie jest elektryczne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spad napisał:

 Fajne też jest to, że jak auto przede mna ruszy to SS sam odpala silnik zanim wcisne sprzęgło. Pacjent to Golf 7.

 

A jak nie masz sprzęgła a masz wrzucony 1 bieg to SS się odpali (i co wtedy będzie?) czy jednak będzie wiedział że jest niebezpieczna konfiguracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

 

A jak nie masz sprzęgła a masz wrzucony 1 bieg to SS się odpali (i co wtedy będzie?) czy jednak będzie wiedział że jest niebezpieczna konfiguracja?

W sofcie są zdefiniowane wszystkie warunki, jakie mają być spełnione do zatrzymania i uruchomienia silnika. ZTCP to w manualu jest to skrzynia w pozycji N, wciśnięty hamulec zasadniczy i puszczone sprzęgło oraz szereg warunków związanych ze stanem akumulatora, nastawami klimatyzacji vs różnica temp zadanej i rzeczywistej itp.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa sobie w tle, nie przeszkadza, to używam. Dodatkowo dzięki temu nie trzeba auta gasić po zakończeniu jazdy. SS i tak wyłącza silnik a gdy kierowca odepnie pasy bezpieczeństwa auto uznaje, że skończyliśmy jazdę i się wyłącza.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bielaPL napisał:

 

A jak nie masz sprzęgła a masz wrzucony 1 bieg to SS się odpali (i co wtedy będzie?) czy jednak będzie wiedział że jest niebezpieczna konfiguracja?

 

Nie sprawdzałem bo to trochę sztuczna sytuacja dla skrzyni manualnej. Nie ma szans zatrzymać auta do zera bez wciskania sprzęgła zakładając normalne użytkowanie. Bo hamując wciskasz sprzęgło, wypinasz bieg i stoisz. Więc ponowne wbicie biegu wymusza sprzęgło i system odpali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Działa sobie w tle, nie przeszkadza, to używam. Dodatkowo dzięki temu nie trzeba auta gasić po zakończeniu jazdy. SS i tak wyłącza silnik a gdy kierowca odepnie pasy bezpieczeństwa auto uznaje, że skończyliśmy jazdę i się wyłącza.

:ok:

 

A jak masz jeszcze do tego keyless to już w ogóle mega wygodne rozwiązanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

 

Nie sprawdzałem bo to trochę sztuczna sytuacja dla skrzyni manualnej. Nie ma szans zatrzymać auta do zera bez wciskania sprzęgła zakładając normalne użytkowanie. Bo hamując wciskasz sprzęgło, wypinasz bieg i stoisz. Więc ponowne wbicie biegu wymusza sprzęgło i system odpali. 

a kapuje, czyli silnik zgaszony, wrzucasz sprzegło i 1 i już odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bielaPL napisał:

a kapuje, czyli silnik zgaszony, wrzucasz sprzegło i 1 i już odpali

 

Dokładnie. W zasadzie SS w Golfie jest tak szybkie, że nie zdążysz wbić 1-ki do końca a silnik już kręci. Ale jak miałem ten system w KyszKysz to zdawał się być wolniejszy, bardziej irytował i go wyłączałem w czasie jazdy. 

Edytowane przez spad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gis123 napisał:

Używacie? 

Wyłączacie? 

Ma jakiś negatywny wpływ na auto? 

 

Tak, aku siada ;] 

Kiedyś wyłączałem, potem się przyzwyczaiłem i w zasadzie olałem temat.

Raz stałem w korku w Krakowie. Po 10 wyłączeniu silnika już nie dał rady zapalić. Od tej pory mam traumę i wyłączam :phi: 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Seacie używam. Działa fajnie. Zanim wbiję 1 już silnik chodzi. W zasadzie ruszam tak jak bez aktywnego ss., Zawsze system zdąży. Natomiast jeździłem crosslandem z tym systemem i tam było gorzej na tyle że wyłączyłem bo mnie drażnił.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu DSG wyłączam.

Przez rok miałem benzynę (1.2 PSA) z manualem i nie wyłączałem, bo działało nieirytująco i to nie był mój samochód (wynajem), więc było mi wszystko jedno czy coś się od tego bardziej zużywa. No i ten silnik na wolnych obrotach strasznie nieprzyjemnie wibrował, więc doceniałem na światłach istnienie S/S tak naprawdę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 4cyl. Generalnie nie przeszkadza, odpala bez szarpnięć. Wyłączam tylko jak mam jeszcze za gorąco (lato) albo za zimno (jesień/zima) w aucie. 

 

Ale np w nowej astrze z 1.2 turbo wyłącza silnik jeszcze w trakcie jazdy, co mi trochę przeszkadzało. 

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gis123 napisał:

Używacie? 

Wyłączacie? 

Ma jakiś negatywny wpływ na auto? 

Albo pozytywny na spalanie? 

Mam pierwsze auto z tym systemem i dziwnie się czuję jak mi auto gaśnie na światłach... 

Olewam. Przez pierwsze dwa tygodnie drażniło, potem się przyzwyczaiłem.

Czasem w powolnym korku z ciągłym podjeżdżaniem potrafię jedynie wyłączyć, taki jedynie negatyw zauważyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, iwik napisał:

Ale np w nowej astrze z 1.2 turbo wyłącza silnik jeszcze w trakcie jazdy, co mi trochę przeszkadzało. 

 

W czym ci przeszkadzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chojny napisał:

 

 

Dokladnie. W benzynie spoko w dieslu jakoś czujesz ze silnik tego nie lubi. 

 

Diesel to silnik, który odpalalo się rano i gasiło wieczorem a nie włącz/wyłącz co światła. 

Ja mam inne spostrzeżenia, to zależy od marki/modelu. Np w Volvo 2.4D odpalał momentalnie, bez szarpnięć, praktycznie nie zauważalnie. Natomiast w Passacie TDI z DSG działało to kiepsko, znacznie wolniej odpalał, czasami szarpnął. Możliwe, że są jakieś różnice tech w odpalaniu ..albo to tylko moje odczucia :). W starszych BMW noPb też niezbyt płynnie odpalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

Mam schizę, że się coś zepsuło, zgasł i np siądzie mi za chwilę wspomaganie :hehe:

Pewnie kwestia przyzwyczajenia. 

 

S&S zdaje się instalowany jest wszędzie tam gdzie wspomaganie jest elektryczne, lub co najwyżej elektro-hydrauliczne. Innymi słowy wspomaganie z wyłączonym silnikiem działa, acz nie zawsze z pełną werwą. Do tego gdy spadnie podciśnienie w serwie (czyli napompujesz sobie hamulec kilka razy) to silnik też od razu wstanie, więc wspomagania hamulców też nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, format napisał:

 

S&S zdaje się instalowany jest wszędzie tam gdzie wspomaganie jest elektryczne....

Ja to wiem, dlatego mówię, że to kwestia przyzwyczajenia i pozycia się "lęku pierwotnego". 

W każdym razie w VW tego nie ma, silnik gasnie dopiero przy prędkości "spacerowej", a nie np przy 30 km/h jak dojeżdżam do świateł. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, iwik napisał:

Ja to wiem, dlatego mówię, że to kwestia przyzwyczajenia i pozycia się "lęku pierwotnego". 

W każdym razie w VW tego nie ma, silnik gasnie dopiero przy prędkości "spacerowej", a nie np przy 30 km/h jak dojeżdżam do świateł. 

 

W Astrze V 1.6t silnik gaśnie mi poniżej 5km/h, wstaje powyżej 8km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, format napisał:

 

S&S zdaje się instalowany jest wszędzie tam gdzie wspomaganie jest elektryczne, lub co najwyżej elektro-hydrauliczne. Innymi słowy wspomaganie z wyłączonym silnikiem działa, acz nie zawsze z pełną werwą. Do tego gdy spadnie podciśnienie w serwie (czyli napompujesz sobie hamulec kilka razy) to silnik też od razu wstanie, więc wspomagania hamulców też nie stracisz.

Miałem auto z elektro-hydraulicznym i był dziwny efekt "padu" wspomagania, ale za moment odpalał się silnik i już skręcał (brał dane z czujnika skrętu, więc wystarczyło deko ruszyć kierownicą). To dość sporadyczna sytuacja, ale czasem się zdarzało jak np stało się na światłach i chciało motor przepuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rwIcIk napisał:

3-letni aku - komp. nadal gasi sinik, by po chwili odpalić - jeszcze bardziej wkurzające.

Stojąc na przejeździe kolejowym gaszę ze stacyjki ;]

 

No ja mam 8 letni aku...;) od nowos i w aucie.

I przestal dzalac rok temu s&s. Czas na wymiane aku ale....odpala nez zarzutu

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zejk napisał:

Peugeot 208 noPb z automatem i wyłączam. System działa ogólnie ok, ale czasem ma odpały, ze gasi silnik na 1-2 sekundy. Najbardziej irytujący jest jednak w sytuacjach, gdzie trzeba ruszyć ze stopu w lewo bądź w prawo. Krótko po załączeniu nie działa wspomaganie układu kierowniczego i w związku z tym auto już nabiera prędkości, ja się siłuję z kierownicą, by po chwili zadziałało wspomaganie i kierownica obraca się bardziej niż potrzeba to obrania optymalnego toru jazdy. Podobna sytuacja u znajomego w Mondeo z dieslem i automatem.

 

Myślę, że w manualu jest to do przeżycia, bo silnik startuje w momencie wciskania sprzęgła i zanim kierownik wbije bieg i zacznie ruszać, to już ciśnienie w układzie wspomagania wzrośnie i można normalnie wykonywać manewry.

 

Jakies wady te auta maja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.