Skocz do zawartości

Cupra Leon


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pakuu1 napisał:

Kiedy program?? :) manual czy dsg? Duzy dali upust na stary model? 

Program pojdzie na DSG i zdjecie blokady Vmax co do mocy to sie zastanawiam bo :zona: tym na codzien do pracy jezdzi i nie wiem czy ogarnie :hehe:  Wiekszy IC juz jedzie :jem: Upust smieszny. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Vadero napisał:

Dawaj linka co trzeba

Kupilem 2x takie. https://pl.aliexpress.com/item/32985529077.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.52125c0f6A08sB 

 

Wpina sie w wejscie lampki z przodu (to ma rozgaleznik) i poprowadzilem przewod pod progiem do fotela. Zanim zamowisz zanurkuj pod fotel i zobacz czy po srodku z tylu masz otwory. Jak nie masz kublow to powinny byc bo stelaże takie jak w Golfie.

 

To ma minimalnie inny odcien niz te z przodu jak to Ci przeszkadza to kup sam przewod a lampki w ASO (sa takie same jak te z przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Kupilem 2x takie. https://pl.aliexpress.com/item/32985529077.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.52125c0f6A08sB 

 

Wpina sie w wejscie lampki z przodu (to ma rozgaleznik) i poprowadzilem przewod pod progiem do fotela. Zanim zamowisz zanurkuj pod fotel i zobacz czy po srodku z tylu masz otwory. Jak nie masz kublow to powinny byc bo stelaże takie jak w Golfie.

 

To ma minimalnie inny odcien niz te z przodu jak to Ci przeszkadza to kup sam przewod a lampki w ASO (sa takie same jak te z przodu).

:ok: Zanabyte, będę dłubać ;]

 

Lampkę już wydłubałem. W tej chińskiej działa regulacja jasności? 

 

IMG_20200726_172533.jpg

Edytowane przez Vadero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

:ok: Zanabyte, będę dłubać ;]

 

Lampkę już wydłubałem. W tej chińskiej działa regulacja jasności? 

Jak regulujesz jasnosc w radiu tych z przodu to jednoczesnie regulujesz z tylu.

 

40 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Wozisz kogos z tylu? ;]

 

Wypadly mi klucze z kieszeni i w garazu ciezko znalezc a teraz bedzie latwiej. :phi: Pusto z tylu jak nic opony beda zabkowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Wozisz kogos z tylu? ;]

 

Na razie nie, ale kupił cupre, to woli być gotowy.

A nuż jakąś małolata stringi zostawi, potem :zona:znajdzie i już się z tego nie wytłumaczy... a tak wszystko na podłodze widać, nawet w nocy pod remizą. :hehe:

Edytowane przez iwik
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też się pochwalę :phi:

Miałem 4 lata 1.8 ST FR, leasing się skończył i szukałem po rynku czegoś lepszego ... i stanęło na Cuprze 4drive ;]

 

IMG_6725m.jpg.011fef7ed4c8c9ea3b9c93543496b9a8.jpg

 

Dnia 24.07.2020 o 22:31, wujek napisał:

Zrobilem pierwszego moda :phi: teraz mam podswietlenie nog z tylu. Wszystko plug and play.

Polecam drugiego, równie prostego moda - chłodzony schowek. Również plug&play i jest naprawdę użyteczny przy tej pogodzie ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

To też się pochwalę :phi:

Miałem 4 lata 1.8 ST FR, leasing się skończył i szukałem po rynku czegoś lepszego ... i stanęło na Cuprze 4drive ;]

 

 

 

Polecam drugiego, równie prostego moda - chłodzony schowek. Również plug&play i jest naprawdę użyteczny przy tej pogodzie ;)

Poka co trzeba kupic :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, iwik napisał:

Na razie nie, ale kupił cupre, to woli być gotowy.

A nuż jakąś małolata stringi zostawi, potem :zona:znajdzie i już się z tego nie wytłumaczy... a tak wszystko na podłodze widać, nawet w nocy pod remizą. :hehe:

W tajemnicy powiem ze nagie kobiety w oświetleniu ambiente wyglądają bardzo OK ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Manx napisał:

Tylko dwie rzeczy.

Wężyk 5G1816311A

Pokrętło zwane zaworem 5E0816355 9B9

Razem 90 zł, 30 min roboty i jest chłodzony "barek" (prawie jak Bentley :hehe:)

To tam nie ma chłodzonego schowka!? Pfff. 

W drugiej strony miałem w wielu autach i w życiu nie użyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Vadero napisał:

To tam nie ma chłodzonego schowka!? Pfff. 

W drugiej strony miałem w wielu autach i w życiu nie użyłem ;)

 

W gofie sv jest chłodzony, ale co z tego skoro "niemiecka myśl inżynierska" umieściła w schowku odtwarzacz mediów z CD i w sumie jedyne co mogę tam zmieścić to mała puszka z energetykiem, bo z normalną 0.33 już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vadero napisał:

To tam nie ma chłodzonego schowka!? Pfff. 

W drugiej strony miałem w wielu autach i w życiu nie użyłem ;)

A o dziwo nie ma i na pewno w Twoim egzemplarzu też nie ma ;)  To ciekawe zjawisko, bo w każdym VW jaki był w rodzinie, to było fabrycznie, a w pochodzących z Hiszpanii seatach fabrycznie nie ma :phi: Całe szczęście łatwo to dołożyć, bo rura rozprowadzająca powietrze z klimy ma odpowiednie podłączenie, które fabrycznie ma nałożoną zaślepkę, a  schowek ma na górze perforowane miejsce gdzie trzeba wyłamać kawałek plastiku, żeby założyć pokrętło :bzik: 

Serio nigdy z tego nie skorzystałeś? Ja miałem dołożone w poprzednim i w tym też musiałem mieć, bo fajnie jest mieć w schowku opcję schłodzenia małej butelki wody - przydało się nawet wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

 

W gofie sv jest chłodzony, ale co z tego skoro "niemiecka myśl inżynierska" umieściła w schowku odtwarzacz mediów z CD i w sumie jedyne co mogę tam zmieścić to mała puszka z energetykiem, bo z normalną 0.33 już jest problem.

chyba wszędzie w MQB tak jest z tym odtwarzaczem :hehe:. Tak jakby zapomnieli i w ostatnim chwili im ktoś powiedział "Klaus - jeszcze odtwarzacz CD!" .. no to dali w schowku. Ciekawe czy bieda wersje też mają ten odtwarzacz. Potrzebny jak świni siodło - kto słucha w samochodzie CD :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2020 o 22:31, wujek napisał:

Zrobilem pierwszego moda :phi: teraz mam podswietlenie nog z tylu. Wszystko plug and play.

 

 

IMG_20200724_221808.jpg

 

To teraz jeszcze kierunkowskazy dynamiczne w lusterkach 😎. Wszystko plug&Play i 5 minut roboty. Koszt ok 100pln od chińczyka. Ja mam i polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin5 napisał:

 

To teraz jeszcze kierunkowskazy dynamiczne w lusterkach 😎. Wszystko plug&Play i 5 minut roboty. Koszt ok 100pln od chińczyka. Ja mam i polecam. 

 Kupiłem tu, https://a.aliexpress.com/_d7t5IIj

wszystko ładnie pasuje i fajnie wygląda.

Ja u siebie dołożyłem jeszcze lampkę do bagażnika z drugiej strony bo z tą jedną to jakoś ciemno było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin5 napisał:

 Kupiłem tu, https://a.aliexpress.com/_d7t5IIj

wszystko ładnie pasuje i fajnie wygląda.

Ja u siebie dołożyłem jeszcze lampkę do bagażnika z drugiej strony bo z tą jedną to jakoś ciemno było.

W Ibizie jak sciagalem obudowe lusterka to polamalem zaczep.  :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inny temat, ale w swoim starym seacie muszę wymienić przewód paliwowy na odcinku gdzieś koło 30 cm. Przewód z pvc zda tutaj egzamin czy potrzebny jest gumowy? Pytam bo znalazłęm takie coś https://kokaj.pl/product-pol-307-Przewod-paliwowy-cisnieniowy-19-mm.html, a te przewody gumowe na allegro podobno są o dupe rozbic..

Edytowane przez Talar89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 22:38, Manx napisał:

A o dziwo nie ma i na pewno w Twoim egzemplarzu też nie ma ;)  To ciekawe zjawisko, bo w każdym VW jaki był w rodzinie, to było fabrycznie, a w pochodzących z Hiszpanii seatach fabrycznie nie ma :phi: Całe szczęście łatwo to dołożyć, bo rura rozprowadzająca powietrze z klimy ma odpowiednie podłączenie, które fabrycznie ma nałożoną zaślepkę, a  schowek ma na górze perforowane miejsce gdzie trzeba wyłamać kawałek plastiku, żeby założyć pokrętło :bzik: 

Serio nigdy z tego nie skorzystałeś? Ja miałem dołożone w poprzednim i w tym też musiałem mieć, bo fajnie jest mieć w schowku opcję schłodzenia małej butelki wody - przydało się nawet wczoraj.

 Nie jem i nie piję w samochodzie, więc po co mi chłodna woda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2020 o 16:58, Marcin5 napisał:

 Kupiłem tu, https://a.aliexpress.com/_d7t5IIj

wszystko ładnie pasuje i fajnie wygląda.

Ja u siebie dołożyłem jeszcze lampkę do bagażnika z drugiej strony bo z tą jedną to jakoś ciemno było.

 

O fajne.

 

Ja na razie mam inne zmartwienia, bo mi jakaś %#$ pokiereszowała auto na parkingu...

IMG_20200730_133617.jpg

IMG_20200730_134325.jpg

IMG_20200730_164938.jpg

  • Smutny 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 22:42, Manx napisał:

chyba wszędzie w MQB tak jest z tym odtwarzaczem :hehe:. Tak jakby zapomnieli i w ostatnim chwili im ktoś powiedział "Klaus - jeszcze odtwarzacz CD!" .. no to dali w schowku. Ciekawe czy bieda wersje też mają ten odtwarzacz. Potrzebny jak świni siodło - kto słucha w samochodzie CD :bzik:

W Ibizie nie bylo ale byla zaslepka i schowek taki sam :facepalm: W Fiescie mialem wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2020 o 21:43, Vadero napisał:

O fajne.

Ja na razie mam inne zmartwienia, bo mi jakaś %#$ pokiereszowała auto na parkingu...

Przykro patrzeć :( .

Szukaj monitoringu, żeby ktoś za to beknął. Głowa do góry - nie będzie źle. Po zdjęciach to zderzak wyglada tylko że Ci wyskoczył z mocowania, błotnik wygląda na tylko obtarty. A ten plastik z przeciwmgielnym okleisz albo pryśniesz sobie w sobie piano black i będzie lepiej niż OEM ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2020 o 21:33, Vadero napisał:

 Nie jem i nie piję w samochodzie, więc po co mi chłodna woda ;)

Również  nigdy nie jem podczas jazdy i pasażerom  zabraniam, przez co niektórzy mają mnie za na gestapowca :pifpaf:. Właśnie robię dyskretne naklejki-piktogramy na tylne drzwi, żeby nie musieć o tym mówić, kiedy gdzieś jedziemy większym składem:kara:.

Woda to jednak co innego, bo dzięki temu w dłuższej podróży rzadziej trzeba stop robić- ja w trasie nie zwykłem robić przerw z innego powodu niż tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manx napisał:

Również  nigdy nie jem podczas jazdy i pasażerom  zabraniam, przez co niektórzy mają mnie za na gestapowca :pifpaf:. Właśnie robię dyskretne naklejki-piktogramy na tylne drzwi, żeby nie musieć o tym mówić, kiedy gdzieś jedziemy większym składem:kara:.

Woda to jednak co innego, bo dzięki temu w dłuższej podróży rzadziej trzeba stop robić- ja w trasie nie zwykłem robić przerw z innego powodu niż tankowanie.

Z tym chłodzeniem to jest jak w BMW z chłodzonymi grzanymi uchwytami na kubki. Słabo to się sprawdza i raczej do podtrzymania temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na własne oczy widziałem jak mi baba przytarła auto i odjechała zgłosiłem na policję kobieta się nie przyznała a policja temat olała i sprawę umorzyła :ogien: 

nie pozostaje nic jak naprawić ci samemu niestety ten kraj i prawo w nim panujące to jakieś nieporozumienie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2020 o 14:58, sdss napisał:

Z tym chłodzeniem to jest jak w BMW z chłodzonymi grzanymi uchwytami na kubki. Słabo to się sprawdza i raczej do podtrzymania temperatury.

No lodówką to nie jest zdecydowanie, ale nawet daje radę - nie raz już tak miałem że auto stało cały dzień na słońcu, butelka w schowku gorąca jak zupa, że nawet nie pomyślisz to wypić. Po godzinie jazdy i działającym schowku, butelka wody robi nie zimna, ale przyjemnie chłodna i da się to pić. Oczywiście lepszy byłby schowek lodówka, ale schowka na rękawiczki w formie lodówki to jeszcze nikt nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechalem 3,5kkm spalnie z tego okresu wg kompa 10,5l. Zbiornik paliwa za maly, kola za duze :phi: Co ciekawe przez GPF mniej warczy i ryczy. Choc musze przyznac, ze najczesciej jezdze w trybie komfort. Minus, ze nie ma osobnego przycisku do trybu sportowego tylko trzeba klikac. Fotele slabo trzymaja plecy na zakretach Fiesta miala lepsze trzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wujek napisał:

Przejechalem 3,5kkm spalnie z tego okresu wg kompa 10,5l. Zbiornik paliwa za maly, kola za duze :phi: Co ciekawe przez GPF mniej warczy i ryczy. Choc musze przyznac, ze najczesciej jezdze w trybie komfort. Minus, ze nie ma osobnego przycisku do trybu sportowego tylko trzeba klikac. Fotele slabo trzymaja plecy na zakretach Fiesta miala lepsze trzymanie.

Pamięta tryb jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

Jak przestawisz w OBD eleven to tak ale w trybie Cupra chociaz jest wlaczone to nie leje paliwem i nie szczela. Wlaczylem, ze po uruchomieniu wlacza sie wybor trybu jazdy.

Lipa w nowych VAG nie pamięta, ja też pomykam większość czasu w komfort.

 

Jak to  nie ma popcornu ?

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2020 o 17:11, wujek napisał:

I tak po wlaczeniu zostaje w cupra ale mapa sie przelacza tak zeby nie opozniac zaplonu i nie lac paliwem, chyba ze jest jakas inna opcja o ktorej nie wiem.

No nic innego nie pozostaje jakmkupic OBD 11 i się pobawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sdss napisał:

No nic innego nie pozostaje jakmkupic OBD 11 i się pobawić. 

Ja to mam ale tak jak w zwyklym leonie bez trybu Cupra da sie ustawic zeby zostal na tym samym programie tak tu zostaje ale mapa nie do konca jest taka sama. Nie ma pops and bangs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.