Skocz do zawartości

Cupra Leon


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Pado napisał:

 

VW nie pijący oleju...no way :)

u mnie wokół komina nic, ale jak wyjechałem kilkaset km na Skę i prędkości pod 170 (tak wiem, a niedawno straciłem PJ 🤣) to z 1mm ubyło 

Aż poszedłem sprawdzic. Jest na 1/3 poziomu pomiędzy znscznikiem. Ile to litrów ubyło :hmm: przejadę jeszcze 2 kkm i sprawdzę. Nie wiem ile było po wymianie oleju bo nie sprawdzałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wujek napisał:

Aż poszedłem sprawdzic. Jest na 1/3 poziomu pomiędzy znscznikiem. Ile to litrów ubyło :hmm: przejadę jeszcze 2 kkm i sprawdzę. Nie wiem ile było po wymianie oleju bo nie sprawdzałem. 

 

Litrów to nie, nie wiem ile jest między min a max, jedni piszą 0.75l a inni, że 1l...

Jaki ty masz silnik?

 

w 1.5 TSI z tego co czytam na forach zagranicznych to ok 0,5L na 10-15tkm jest powszechne

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał:

Litrów to nie, nie wiem ile jest między min a max, jedni piszą 0.75l a inni, że 1l...

Jaki ty masz silnik?

 

w 1.5 TSI z tego co czytam na forach zagranicznych to ok 0,5L na 10-15tkm jest powszechne

2.0 290KM to litr moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Pado said:

 

VW nie pijący oleju...no way :)

u mnie wokół komina nic, ale jak wyjechałem kilkaset km na Skę i prędkości pod 170 (tak wiem, a niedawno straciłem PJ 🤣) to z 1mm ubyło 

To ja chyba mam farta i trafiam na silniki składane we wtorki (już wytreźwieli po weekendzie, ale jeszcze nie zmęczeni tygodniem :phi: ) ... moje nic nie piją - ani 1.8 TSI nic nie dolewałem przez 4 lata, ani w 2.0 TSI od czerwca. Przy poprzednim TSI nawet doradca w ASO powiedział mi, żebym sobie kupił butelkę litrową oleju i wsadził do bagażnika jeśli uto ma dużo jeździć po A i S.  . no to wsadziłem i woziłem, po trasach olej sprawdzałem i do dziś mam jeszcze nie odkręcaną butelkę oleju :bzik:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, wujek said:

Aż poszedłem sprawdzic. Jest na 1/3 poziomu pomiędzy znscznikiem. Ile to litrów ubyło :hmm: przejadę jeszcze 2 kkm i sprawdzę. Nie wiem ile było po wymianie oleju bo nie sprawdzałem. 

 

dolewają tak, żeby po wymianie było pośrodku pomiędzy MIN a MAX, czyli niewiele Ci ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 05:48, Pado napisał:

Litrów to nie, nie wiem ile jest między min a max, jedni piszą 0.75l a inni, że 1l...

Jaki ty masz silnik?

 

w 1.5 TSI z tego co czytam na forach zagranicznych to ok 0,5L na 10-15tkm jest powszechne

1.5 TSI na pierwsze 28 tys km lącznie dolałem niecały litr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johny napisał:

1.5 TSI na pierwsze 28 tys km lącznie dolałem niecały litr. 

i to by się zgadzało z tym co pisałem i czytałem...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 14:52, Pado napisał:

 

VW nie pijący oleju...no way :)

u mnie wokół komina nic, ale jak wyjechałem kilkaset km na Skę i prędkości pod 170 (tak wiem, a niedawno straciłem PJ 🤣) to z 1mm ubyło 

 

Dementuję, mój VAG nie pali oleju!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 13:16, Manx napisał:

dolewają tak, żeby po wymianie było pośrodku pomiędzy MIN a MAX, czyli niewiele Ci ubyło.

No dobra a zeby sie nie doktoryzowac z norm VAGA to jaki mam olej kupic na dolewke? Wymienili mi w lipcu ale nie wiem co wlali wymiana oleju widze ustawiona na za dwa lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, wujek said:

No dobra a zeby sie nie doktoryzowac z norm VAGA to jaki mam olej kupic na dolewke? Wymienili mi w lipcu ale nie wiem co wlali wymiana oleju widze ustawiona na za dwa lata. 

standardowo jest zalecane i wlewane przez ASO 0W-30 504.00/507.00. Obecnie ASO leją olej z etykietą VW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troche go poupalalem i zdycha bardzo szybko. Pare launch control i tafil sie pasnik, ktory mnie zloil podejrzewam, ze to bylo zwykle 190KM. :hehe: To by bylo na tyle jesli chodzi o szybka jazde Cupra. Wsadze wiekszy IC tylko pytanie czy bez programu to wrecz nie pogorszy osiagow :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Troche go poupalalem i zdycha bardzo szybko. Pare launch control i tafil sie pasnik, ktory mnie zloil podejrzewam, ze to bylo zwykle 190KM. :hehe: To by bylo na tyle jesli chodzi o szybka jazde Cupra. Wsadze wiekszy IC tylko pytanie czy bez programu to wrecz nie pogorszy osiagow :hmm: 

Bez przesady, pewnie 272 albo BiTDI jak ma Twins. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/9/2020 at 10:34 AM, wujek said:

Troche go poupalalem i zdycha bardzo szybko. Pare launch control i tafil sie pasnik, ktory mnie zloil podejrzewam, ze to bylo zwykle 190KM. :hehe: To by bylo na tyle jesli chodzi o szybka jazde Cupra. Wsadze wiekszy IC tylko pytanie czy bez programu to wrecz nie pogorszy osiagow :hmm: 

To mogł być Passat 2.0 TSI 272 KM - szybkie to, a wygląda zupełnie jak każdy inny Passat. Może być szybszy od twojej Cupry, bo w Passacie z tym silnikiem był 4motion. Trakcji Ci brakuje, nie mocy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manx napisał:

To mogł być Passat 2.0 TSI 272 KM - szybkie to, a wygląda zupełnie jak każdy inny Passat. Może być szybszy od twojej Cupry, bo w Passacie z tym silnikiem był 4motion. Trakcji Ci brakuje, nie mocy ;)

 

Teraz na zimowkach to Panie mieli az milo :hehe: Ale wracajac do tematu nie z rolki wtedy nie ma klopotu z trakcja wiec ewidentnie spuchl. Lecielismy 70-140 i na poczatku bylo rowno ale pozniej zaczal mnie doganiac :panic: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.12.2020 o 17:11, wujek napisał:

Jak zrobic zeby tak sie zegar wyswietlal? Ja mam zawsze po bokach jakies informacje nie moge sie tego pozbyc :facepalm:

 

 

Przechwytywanie.JPG

W ustawieniach VC ustawić nic ? W radiu masz konfiguracje VC co ma się wyświetlać po lewej J prawej stronie na VC.

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.12.2020 o 09:30, wujek napisał:

Po 13kkm poziom oleju jest na minimum kupilem litra przyjdzie we wtorek to doleje. To jest drugi samochod po lanosie gdzie musze dolewac olej pomiedzy wymiana.

Sprawdziłem u siebie - po 10kkm, może 1/4 stanu ubyło - myślę że do wymiany dojdzie na 1/2 z pełnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Vadero napisał:

Sprawdziłem u siebie - po 10kkm, może 1/4 stanu ubyło - myślę że do wymiany dojdzie na 1/2 z pełnego.

Może mniej po trasie latasz. Pojechalem na wymianę więcej w ASO oleju nie zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Stuknelo 20kkm od lipca. Srednie spalanie to tak w granicach 10,5. Da sie malo spalic jak mi powietrze uciekalo a nie moglem nakredki wentylka odkrecic to mialem srednie 7l w miescie w weekend :phi:  

 

W ramach malego podsumowania...

 

Po wymianie lapy silnika na sportowa deska nie nawala przy ruszaniu :phi: Po zakretach smiga az milo.

 

Brakuje jakiegos posredniego nastawu pomiedzy Cupra a Comfort. Niby jest sport ale to o kant dupy potluc. Chcialem dodac wiecej profili to mi poblokowaly. Przydalby sie jeszcze conajmniej jeden - eco przy spokojnej jezdzie.

 

Powylaczalem start stopy przedluzylem czas postoju na tempomacie zeby sam ruszal, powylaczalem ostrzezenia  i da sie tym w koncu jezdzic.

 

Dokupilem zestaw z Turcji i mam w koncu jak w premium Golfie material w drzwiach i schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wujek said:

Stuknelo 20kkm od lipca. Srednie spalanie to tak w granicach 10,5. Da sie malo spalic jak mi powietrze uciekalo a nie moglem nakredki wentylka odkrecic to mialem srednie 7l w miescie w weekend :phi:  

 

W ramach malego podsumowania...

 

Po wymianie lapy silnika na sportowa deska nie nawala przy ruszaniu :phi: Po zakretach smiga az milo.

 

Brakuje jakiegos posredniego nastawu pomiedzy Cupra a Comfort. Niby jest sport ale to o kant dupy potluc. Chcialem dodac wiecej profili to mi poblokowaly. Przydalby sie jeszcze conajmniej jeden - eco przy spokojnej jezdzie.

 

Powylaczalem start stopy przedluzylem czas postoju na tempomacie zeby sam ruszal, powylaczalem ostrzezenia  i da sie tym w koncu jezdzic.

 

Dokupilem zestaw z Turcji i mam w koncu jak w premium Golfie material w drzwiach i schowku.

Jak już łapę wymieniłeś, to przy ośce podobno pomaga przy szybkiej jeździe jeszcze rozpórka kielichów (sam o tym myślałem kiedy miałem FWD 1.8 TSI). Koszt mały (orientowałem się to od Górny Sport ok. 200 zł) a piszą, że robi różnicę.

 

Co do nastaw - możesz sobie ustawić ECO. W profilu indywidualnym możesz sobie wybrać silnik i klimę w ECO. Zastanawiam się tylko po co - auto robi się mułowate i jeździ na tak niskich obrotach, że zęby bolą ;) Ja mam u siebie indywidualny: DCC comfort, Silnik Sport, skrzynię w Comfort, klima Eco, układ kierowniczy Cupra i to jest IMO optymalne w tym aucie. 

 

Podziel się linkiem do tego zestawu wykładzin schowków ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Manx napisał:

Jak już łapę wymieniłeś, to przy ośce podobno pomaga przy szybkiej jeździe jeszcze rozpórka kielichów (sam o tym myślałem kiedy miałem FWD 1.8 TSI). Koszt mały (orientowałem się to od Górny Sport ok. 200 zł) a piszą, że robi różnicę.

 

Co do nastaw - możesz sobie ustawić ECO. W profilu indywidualnym możesz sobie wybrać silnik i klimę w ECO. Zastanawiam się tylko po co - auto robi się mułowate i jeździ na tak niskich obrotach, że zęby bolą ;) Ja mam u siebie indywidualny: DCC comfort, Silnik Sport, skrzynię w Comfort, klima Eco, układ kierowniczy Cupra i to jest IMO optymalne w tym aucie. 

 

Podziel się linkiem do tego zestawu wykładzin schowków ;]

 

Ja mam w indywidualnym wszystko w Cupra a zawias w Comfort. Tu masz zestaw z Turcji. Przyszedl mi w 2 tygodnie. https://www.graficar.com.tr/product/seat-leon-5f-mk3-konfor-seti?fbclid=IwAR21ZGJbS_ksLmpS3pgJSFm4dkekFVBu7AqhFtbtRa74eIpgi4fKaO5OCAU Wsadzilem tylko w drzwi i schowek reszty nie ruszalem.

 

Edytowane przez wujek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzicie roznice w przyspieszeniu pomiedzy trybem Cupra i Comfort? Dzis lecialo za mna S90 T6. W teorii Cupra ma kole 13s 100-200 vs 19s w Volvo. Musialem sie napocic zeby mnie nie wyprzedzil w trybie Comfort. To juz nie pierwszy raz :phi: Moze chociaz skrzynie w S przestawiac :hmm: Moze byc tez, ze jednak IC nie wyrabia to juz nie pierwszy raz mi sie tak zdarzylo. 

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wujek napisał:

Widzicie roznice w przyspieszeniu pomiedzy trybem Cupra i Comfort? Dzis lecialo za mna S90 T6. W teorii Cupra ma kole 13s 100-200 vs 19s w Volvo. Musialem sie napocic zeby mnie nie wyprzedzil w trybie Comfort. To juz nie pierwszy raz :phi: Moze chociaz skrzynie w S przestawiac :hmm: Moze byc tez, ze jednak IC nie wyrabia to juz nie pierwszy raz mi sie tak zdarzylo. 

Może Volvo podłubane🧐

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/17/2021 at 10:38 PM, wujek said:

Widzicie roznice w przyspieszeniu pomiedzy trybem Cupra i Comfort?

Subiektywnie tak - ciekawe co by było jakby zmierzyć to z użyciem dragy lub racelogic :hmm:. Ta różnica moim zdaniem może wynikać z innej reakcji komputera na pedał gazu i tego że skrzynia brutalniej zmienia biegi.

Się uczepiłeś tego ICka ;) Na serii lepszy IC nie da Ci wiele.

Zrób program tak na 400 KM, to wtedy będziesz łoił 99% tego co jeździ po drogach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Manx napisał:

Subiektywnie tak - ciekawe co by było jakby zmierzyć to z użyciem dragy lub racelogic :hmm:. Ta różnica moim zdaniem może wynikać z innej reakcji komputera na pedał gazu i tego że skrzynia brutalniej zmienia biegi.

Się uczepiłeś tego ICka ;) Na serii lepszy IC nie da Ci wiele.

Zrób program tak na 400 KM, to wtedy będziesz łoił 99% tego co jeździ po drogach ;) 

380 można bez problemu ale i tak zdechnie i wytnie górę. W Fiescie była ogromna roznica po zmianie IC. Co ciekawe zauważyłem że jak trybie cupra zmienię skrzynie na D to sie uspokaja i wystarczy zmienić na S żeby wrocic do Cupry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Minal rok i 23kkm. Przeglad 250zl :phi: Za filtr kabinowy chcieli 200 zl :facepalm: Kupilem i wymienilem za niecale 100zl kupilem kabinowy i silnika. Nie przewidywali wymiany :phi: 

Jestem zadowolony z zakupu, minus to wyciszenie kol czasem oszalec mozna :hehe: Srednie spalanie oscyluje w granicach 10,5l/100km Czasem DSG lubi opoznic zmiane biegow jak ruszam ze swiatel na pelnej :swinka: Przy wyzszych predkosciach tez sie lubi zawahac. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
22 godziny temu, wujek napisał:

W Austrii dostaje ostrzeżenia na zegarach i na radiu ze np za 20km auto leci pod prąd i uważać. Co to? Na telefonie nic nie mam jak oni to wysyłają?

Pewnie przez radio - starym sposobem który w Polsce nigdy nie działał. Już nie pamiętam jak się to nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2022 o 21:58, wujek napisał:

W Austrii dostaje ostrzeżenia na zegarach i na radiu ze np za 20km auto leci pod prąd i uważać. Co to? Na telefonie nic nie mam jak oni to wysyłają?

TP radio. W PL nie działa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.