Skocz do zawartości

Cupra Leon


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.08.2020 o 22:09, sdss napisał:

Lipa w nowych VAG nie pamięta, ja też pomykam większość czasu w komfort.

 

Jak to  nie ma popcornu ?

 

?

ale o co chodzi?

Ja mam tryby jazdy (przycisk MODE) i pamięta cały czas co ostatnie ustawione...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pado napisał:

 

?

ale o co chodzi?

Ja mam tryby jazdy (przycisk MODE) i pamięta cały czas co ostatnie ustawione...

 

W Cuprze nie pamieta trybow skrzyni biegow i pewnie innych rzeczy. Pomaga OBD11. Jednak na tryb Cupra nie dziala skrzynia startuje w D zamiast S i IMO jest inna mapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

W Cuprze nie pamieta trybow skrzyni biegow i pewnie innych rzeczy. Pomaga OBD11. Jednak na tryb Cupra nie dziala skrzynia startuje w D zamiast S i IMO jest inna mapa.

 

no dobra, ja nie mam DSG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie opiera na liczniku, start bez launch control wiec pewnie prawdziwa setka jest pozniej. Musze znalezc jakas pusta droge z zakretami. Szpera robi robote ja sie poce a on nawet nie zapiszczy ale strach :hehe: 

 

 

1YuejIjUFQV8gVBAvipG6mUFUVbU7OF_gI0cVN8kXHYRAhIbZUtOs2T9F66iKYKSQHHWLWKv-YWx9506oNWrqFuH17Rf1BEUao0uI0z9h4v39i7rcB1ArDmQZLVF1j1YfeLSUfbHopkIc3KF1K1xUEQTzfFzuCksChAgyA1uX9rLYTYVRXDs-WDNkqZj0PBeAGHZ_kCWVcfNk9QoWPTHykmYzGBmscDE4nA5QFUvKiV.jpg

Edytowane przez wujek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2020 o 19:23, wujek napisał:

To sie opiera na liczniku, start bez launch control wiec pewnie prawdziwa setka jest pozniej. Musze znalezc jakas pusta droge z zakretami. Szpera robi robote ja sie poce a on nawet nie zapiszczy ale strach :hehe: 

 

 

1YuejIjUFQV8gVBAvipG6mUFUVbU7OF_gI0cVN8kXHYRAhIbZUtOs2T9F66iKYKSQHHWLWKv-YWx9506oNWrqFuH17Rf1BEUao0uI0z9h4v39i7rcB1ArDmQZLVF1j1YfeLSUfbHopkIc3KF1K1xUEQTzfFzuCksChAgyA1uX9rLYTYVRXDs-WDNkqZj0PBeAGHZ_kCWVcfNk9QoWPTHykmYzGBmscDE4nA5QFUvKiV.jpg

To jeszcze Chip na jakieś 350-370 KM😁😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2020 o 10:05, wujek napisał:

W Cuprze nie pamieta trybow skrzyni biegow i pewnie innych rzeczy. Pomaga OBD11. Jednak na tryb Cupra nie dziala skrzynia startuje w D zamiast S i IMO jest inna mapa.

 

no to teraz sam już nie wiem- nie mam DSG, ale mam ustawiony tryb Indywidualny, gdzie m.in mam ustawiony silnik na Sport.

Właśnie widziałem recenzję T roca, gdzie gościu też miał tryb indywidualny z silnikiem na sport , ale miał DSG i zwrócił uwagę, że po każdym włączeniu silnika- owszem, wyświetla się tryb indywidualny, ale wskazania skrzyni DSG nie pokazują trybu sport, a normalny i dopiero ponowne naciśniecie na tryb indywidualny  zmienia skrzynie na sport...

no ale jako, że ja nie mam DSg to teraz nie kumam- skrzynia na sport to to samo co silnik na sport, czy mając DSG skrzynia ma swoje ustawienia sport a silnik  swoje osobno na sport? Bo teraz zgłupiałem, czy nieświadomie jeżdżę mimo indywiduala na trybie silnika normalnym, bo nie klikam za każdym uruchomieniem tryby indywidualnego, czy jednak ustawienia silnika są zapamiętywane , a skrzyni (jak ktoś ma DSG) nie...

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pado napisał:

 

no to teraz sam już nie wiem- nie mam DSG, ale mam ustawiony tryb Indywidualny, gdzie m.in mam ustawiony silnik na Sport.

Właśnie widziałem recenzję T roca, gdzie gościu też miał tryb indywidualny z silnikiem na sport , ale miał DSG i zwrócił uwagę, że po każdym włączeniu silnika- owszem, wyświetla się tryb indywidualny, ale wskazania skrzyni DSG nie pokazują trybu sport, a normalny i dopiero ponowne naciśniecie na tryb indywidualny  zmienia skrzynie na sport...

no ale jako, że ja nie mam DSg to teraz nie kumam- skrzynia na sport to to samo co silnik na sport, czy mając DSG skrzynia ma swoje ustawienia sport a silnik  swoje osobno na sport? Bo teraz zgłupiałem, czy nieświadomie jeżdżę mimo indywiduala na trybie silnika normalnym, bo nie klikam za każdym uruchomieniem tryby indywidualnego, czy jednak ustawienia silnika są zapamiętywane , a skrzyni (jak ktoś ma DSG) nie...

 

U mnie to dziala tak:

1. Mam 4 tryby Comfort, Sport (mapa silnika ustawiona min na strzaly z wydechu plus skrzynia w pozycji S), Cupra (leje paliwem jak wsciekly plus skrzynia na S) oraz indyvidual tu mozna ustawic np skrzynie w Eco.

2. Wylaczasz silnik i nie zapamietuje ostatniego ustawienia oprocz komfort

3. Jak zostanie w innym trybie to po uruchomieniu niby wyswietla sie tryb Cupra, Sport, Individual ale skrzynia jest w D i jest inna mapa) tylko dzwiek zostaje ze sport.

 

W nie Cuprach mozna zakodowac ponizsze: 

Gateway 19
Adaptation
Driving_Profile_Selection_Parameter
last one Counter_Master_Reset change active to not active

 

I wtedy po uruchomieniu pamieta ostatni tryb. U mnie to jest odznaczone ale musi byc gdzies zaszyta logika zeby nie wracac do poprzedniego trybu. IMO to sa jakies ekologiczne wymagania.

 

Co ciekawe zanim sie ten system uruchomi to szlag mnie trafia bo zeby wrocic z Cupry na Cupre to trzeba przejsc na komfort i znow wcisnac Cupra. Prosty przycisk bylby lepszy a tu :facepalm: Moze ktos to w koncu rozkmini.

 

Przy skrzyni manualnej jest IMO to samo tez nie pamieta chociaz jak masz starsze auto to moze tam nie byc takiej logiki ze zgledu na normy.

 

U mnie skrzynia ma swoje ustawienia i silnik swoje.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wujek napisał:

To jest duza szansa, ze tak wlasnie jest od MY 2019 wsadzili GPF.

tak, mam GPFa na pewno

 

edit:

 

zmieniłem

 

Cytuj

Gateway 19
Adaptation
Driving_Profile_Selection_Parameter
last one Counter_Master_Reset change active to not active

 

 

ale jako, że nie mam DSg to raczej nie zobaczę, czy zapamiętuje ustawienia...

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 5kkm i po ponad miesiacu wyzerowalo mi spalanie dlugookresowe :facepalm: Srednie spalanie z tego okresu to 10,5l. Wydech sie troche wypalil i zrobil sie glosniejszy ale nadal bez szalu. Na wiosne pewnie wywale GPF i dostanie nowe rury. Zeby nie bylo tak kolorowo to opony to najwiekszy minus glosne i trakcja slaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie opiera na liczniku, start bez launch control wiec pewnie prawdziwa setka jest pozniej. Musze znalezc jakas pusta droge z zakretami. Szpera robi robote ja sie poce a on nawet nie zapiszczy ale strach :hehe: 
 
 
1YuejIjUFQV8gVBAvipG6mUFUVbU7OF_gI0cVN8kXHYRAhIbZUtOs2T9F66iKYKSQHHWLWKv-YWx9506oNWrqFuH17Rf1BEUao0u-RXDs-WDNkqZj0PBeAGHZ_kCWVcfNk9QoWPTHykmYzGBmscDE4nA5QFUvKiV.jpg.225125c574c623bcbe044916d74df4b9.jpg
Weź to może zmierz na poważnie jakimś racelogiciem czy innym dragy'iem.

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczorek79 napisał:

W platformie mqb długookresowe zeruje się po 100 godzinach. Jeśli wypadło na 5 kkm, to akurat miałeś średnią prędkość 50. W sumie spalanie całkiem duże. Może jeszcze trochę spaść, jak silnik zrobi większy przebieg. 

170KM 1.0 Ecoboost palił mi w takich warunkach 8-9. Jak :zona: pojezdi to pokazuje 8.5. Mniej to już trzeba bardzo wolno i poza miatem. Lipa z tym zerowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wujek napisał:

Po przejechaniu 5kkm i po ponad miesiacu wyzerowalo mi spalanie dlugookresowe :facepalm: Srednie spalanie z tego okresu to 10,5l. Wydech sie troche wypalil i zrobil sie glosniejszy ale nadal bez szalu. Na wiosne pewnie wywale GPF i dostanie nowe rury. Zeby nie bylo tak kolorowo to opony to najwiekszy minus glosne i trakcja slaba.

CO masz a laćki? Ja mam conti i są genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Vadero napisał:

CO masz a laćki? Ja mam conti i są genialne.

Conti ale szybko tracą przyczepnosc nawet na suchym no i przy hamowaniu to samo hamuje lekko i ABS się włącza. W Fiescie miałem Conti ale inny model i było lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wujek napisał:

Conti ale szybko tracą przyczepnosc nawet na suchym no i przy hamowaniu to samo hamuje lekko i ABS się włącza. W Fiescie miałem Conti ale inny model i było lepiej. 

 

Masz 5P?

Ja jestem bardzo zadowolony z tych opon. Testowa Cupra jaką jeździłem miala Pirelli i tam to był dramat na wilgotnej drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2020 o 07:13, Vadero napisał:

 

Masz 5P?

Ja jestem bardzo zadowolony z tych opon. Testowa Cupra jaką jeździłem miala Pirelli i tam to był dramat na wilgotnej drodze. 

Tak 5P na zime wsadze 18ki ale lepiej nie bedzie za to wyzej :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Tak 5P na zime wsadze 18ki ale lepiej nie bedzie za to wyzej :phi: 

Gdzie tam nisko - zaczepiasz gdzieś, czy Ci za twardo? ;) 

Co do opon - ja na ich przyczepność nie narzekam, nie narzekałem też w poprzednim FR 1.8... ale z tą głośnością nie da się nie zgodzić- jakieś takie niewspółczesne. U mnie przy poprzednim Leonie zimówki (Nokian WR A4) wychodziły na cichsze od letnich Conti ..  i nie była to tylko moja obserwacja.

Dnia 2.09.2020 o 17:26, kaczorek79 napisał:

W sumie spalanie całkiem duże. Może jeszcze trochę spaść, jak silnik zrobi większy przebieg. 

Nie powiedziałbym żeby to było dużo - zupełnie normalne spalanie w tym modelu.  Mi po 10 000 km wychodzi 10,1l/100 km.

 

Dnia 1.09.2020 o 22:44, wujek napisał:

Wydech sie troche wypalil i zrobil sie glosniejszy ale nadal bez szalu. Na wiosne pewnie wywale GPF i dostanie nowe rury.

A czy w HB po tym jak dołożyli GPF też już nic nie strzela? U mnie w ST kompletna cisza... czegoś brakuje.

Zawsze możesz sobie włączyć Soundactor udający subaru imprezę pod wodą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Manx napisał:

A czy w HB po tym jak dołożyli GPF też już nic nie strzela? U mnie w ST kompletna cisza... czegoś brakuje.

Zawsze możesz sobie włączyć Soundactor udający subaru imprezę pod wodą ;)

Szczela ale nie tak jak przed GPF dodatkowo jest slabszy bo przeplyw mniejszy. Slychac przy zmianie biegow w gore i przy redukcji. Jak go na manualu przytrzymam 3k i obnize to ladnie strzela. Jednak to wszystko jakies takie wykastrowane. Nie wiem jak na zewnatrz slychac musze go nagrac. Czasem ludzie odwracaja wzrok jak rusze ostrzej. W ST jest inny wydech bo zalozyli, ze jak kombi to ma byc cicho.

39 minut temu, Manx napisał:

Gdzie tam nisko - zaczepiasz gdzieś, czy Ci za twardo? ;) 

Co do opon - ja na ich przyczepność nie narzekam, nie narzekałem też w poprzednim FR 1.8... ale z tą głośnością nie da się nie zgodzić- jakieś takie niewspółczesne. U mnie przy poprzednim Leonie zimówki (Nokian WR A4) wychodziły na cichsze od letnich Conti ..  i nie była to tylko moja obserwacja.

Za twardo jak w dziure wpada to az deska podskakuje. Szybko mi zrywa przyczepnosc no i glosne jak cholera. Kupilem 18 calowe felgi i kupie jakies ciche zimowki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wujek napisał:

Jak to jest mozliwe? Profil wiekszy :hmm: 

Ale felga mniejsza ;) Matematyka ;)

18"

felga 18*2,54=45,72 cm/2=22,86 cm (promień felgi od środka piasty do rantu)

opona 225x0,40=90 mm=9 cm

razem promień koła od środka piasty do ziemi=31,86 cm

19" 

felga 19*2,54= 48,26 cm/2=24,13 cm(promień felgi od środka piasty do rantu)

opona 235x0,35=82,25 mm=8,23 cm.

razem promień koła od środka piasty do ziemi=32,36 cm

 

No 5 mm niżej wychodzi - ogromna różnica :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Manx napisał:

Ale felga mniejsza ;) Matematyka ;)

18"

felga 18*2,54=45,72 cm/2=22,86 cm (promień felgi od środka piasty do rantu)

opona 225x0,40=90 mm=9 cm

razem promień koła od środka piasty do ziemi=31,86 cm

19" 

felga 19*2,54= 48,26 cm/2=24,13 cm(promień felgi od środka piasty do rantu)

opona 235x0,35=82,25 mm=8,23 cm.

razem promień koła od środka piasty do ziemi=32,36 cm

 

No 5 mm niżej wychodzi - ogromna różnica :phi:

 

 

Czyli bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2020 o 21:45, wujek napisał:

Conti ale szybko tracą przyczepnosc nawet na suchym no i przy hamowaniu to samo hamuje lekko i ABS się włącza. W Fiescie miałem Conti ale inny model i było lepiej. 

właśnie mnie uświadomiłeś że nie pamiętam kiedy ostatnio włączył mi się ABS, chyba w zimie

które conti masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 14:57, Manx napisał:

Gdzie tam nisko - zaczepiasz gdzieś, czy Ci za twardo? ;) 

Co do opon - ja na ich przyczepność nie narzekam, nie narzekałem też w poprzednim FR 1.8... ale z tą głośnością nie da się nie zgodzić- jakieś takie niewspółczesne. U mnie przy poprzednim Leonie zimówki (Nokian WR A4) wychodziły na cichsze od letnich Conti ..  i nie była to tylko moja obserwacja.

Nie powiedziałbym żeby to było dużo - zupełnie normalne spalanie w tym modelu.  Mi po 10 000 km wychodzi 10,1l/100 km.

 

A czy w HB po tym jak dołożyli GPF też już nic nie strzela? U mnie w ST kompletna cisza... czegoś brakuje.

Zawsze możesz sobie włączyć Soundactor udający subaru imprezę pod wodą ;)

Potwierdzam Conti są głośne. Mam zimowe Nokiany i jest ciszej.

 

Na wiosnę wpadnie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.08.2020 o 10:01, wujek napisał:

U mnie to dziala tak:

1. Mam 4 tryby Comfort, Sport (mapa silnika ustawiona min na strzaly z wydechu plus skrzynia w pozycji S), Cupra (leje paliwem jak wsciekly plus skrzynia na S) oraz indyvidual tu mozna ustawic np skrzynie w Eco.

2. Wylaczasz silnik i nie zapamietuje ostatniego ustawienia oprocz komfort

3. Jak zostanie w innym trybie to po uruchomieniu niby wyswietla sie tryb Cupra, Sport, Individual ale skrzynia jest w D i jest inna mapa) tylko dzwiek zostaje ze sport.

 

W nie Cuprach mozna zakodowac ponizsze: 

Gateway 19
Adaptation
Driving_Profile_Selection_Parameter
last one Counter_Master_Reset change active to not active

 

I wtedy po uruchomieniu pamieta ostatni tryb. U mnie to jest odznaczone ale musi byc gdzies zaszyta logika zeby nie wracac do poprzedniego trybu. IMO to sa jakies ekologiczne wymagania.

 

Co ciekawe zanim sie ten system uruchomi to szlag mnie trafia bo zeby wrocic z Cupry na Cupre to trzeba przejsc na komfort i znow wcisnac Cupra. Prosty przycisk bylby lepszy a tu :facepalm: Moze ktos to w koncu rozkmini.

 

Przy skrzyni manualnej jest IMO to samo tez nie pamieta chociaz jak masz starsze auto to moze tam nie byc takiej logiki ze zgledu na normy.

 

U mnie skrzynia ma swoje ustawienia i silnik swoje.

U mnie  nie działa 🤔nic innego w sieci nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, johny napisał:

Jak spalanie? Myśle aby Abartha zmienić na coś w tym stylu. Po głowie chodzą mi 3 modele: Polo WRC (oska manual) Golf 6R (jakiś sentyment mam do tego modelu) lub właśnie Lełon Cupra

Ile wlejesz :hehe: Warszawa Wroclaw z grubymi predkosciami 12l. Jak chcesz poszalec to 14 lyknie ale tak srednio bez udziwnien trzeba te 10,5 liczyc w trybie mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/26/2020 at 11:12 PM, johny said:

Jak spalanie? Myśle aby Abartha zmienić na coś w tym stylu. Po głowie chodzą mi 3 modele: Polo WRC (oska manual) Golf 6R (jakiś sentyment mam do tego modelu) lub właśnie Lełon Cupra

Miasto 11-12, poza miastem koło 8l, autostrada- zależy jak głęboko gaz wciśniesz :phi: (przy przepisowych w Polsce prędkościach wychodzi ok. 9l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, johny said:

Świetne wyniki! Mowa o 4drive? 

4 drive. Jak na tą moc jestem bardzo zadowolony.

 

13 hours ago, wujek said:

Mało Ci pali...

Albo masz cięższą nogę, albo rozkminiłem system :phi: 

Teraz jak się chłodniej rano zrobiło, to już mi w mieście poniżej 12 nie schodzi. Fakt jest też taki, że kiedy jeżdżę po Warszawie, to ruch jest raczej płynny (jadę z centrum na obrzeża miasta i wracam też "pod prąd" mainstreamowi), a w ciągu dnia się kręcę, kiedy jest luźniej. Jak czasem utknę w Dolince Służewieckiej, to na koniec jazdy mam ok 14l/100... wiec przy dużym udziale jazdy w korkach pewno by mi coś koło tego wychodziło.

Poza miastem mam taką powtarzalną długą trasę 350 km w jedną stronę (190 km drogą szybkiego ruchu 140 km/h, a potem 160 km drogami wojewódzkimi jednojezdniowymi, gdzie jest trochę wyprzedzania i sporo terenów zabudowanych) - latem wyszło mi na tej trasie w jedną stronę 8,7 a z powrotem 8,4 (dla porównania FWD 1.8 TSI brał mi ok 7,5). Na powtarzalnej pozamiejskiej trasie 30 km wychodzi mi 8 (w 1.8 FWD wychodziło 7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manx Z centrum Wawy do Tarczyna i z powrotem :zona: nigdy ponizej 9 nie schodzi :phi: A noge ma lekka. U mnie poza miastem na dolnym slasku przy na prawde spokojnej jezdzie jest 8 ale wystarczy ze dwa razy przyspieszyc mocniej i juz 10 :hehe: Z tym, ze jak przyspieszam to gaz najczesciej w podlodze. 

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wujek said:

@Manx Z centrum Wawy do Tarczyna i z powrotem :zona: nigdy ponizej 9 nie schodzi :phi: A noge ma lekka. U mnie poza miastem na dolnym slasku przy na prawde spokojnej jezdzie jest 8 ale wystarczy ze dwa razy przyspieszyc mocniej i juz 10 :hehe: Z tym, ze jak przyspieszam to gaz najczesciej w podlodze. 

No to lecisz 7 i S7, a tam gaz pewno sam się dociska:phi:. Na S7 to musi wychodzić 9, a jak jeszcze w Magdalence i Mrokowie postoisz to też wzrasta. 

Ja podobny kierunek, ale kończę przy lotnisku, więc na najczęstszej trasie nie ma gdzie nacisnąć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
37 minut temu, wujek napisał:

Nie sprawdzalem od 8kkm :hehe: Obstawiam, ze nic :phi: Skoro katowane 1.0 z Forda nie pilo.

 

VW nie pijący oleju...no way :) 

u mnie wokół komina nic, ale jak wyjechałem kilkaset km na Skę i prędkości pod 170 (tak wiem, a niedawno straciłem PJ 🤣) to z 1mm ubyło 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.