Jump to content

Cupra Leon

Recommended Posts

12 godzin temu, pakuu1 napisał:

Dziwne te wskaźniki... Średnia ponad 150km/h czyli czasami pod 200 pewnie było trzymane...

Nie leciałem 160-180 raz może dwa przez chwilę powyzej 200 po prostu mały ruch był. 

• Like 1
7 godzin temu, Pado napisał:

VW nie pijący oleju...no way :)

u mnie wokół komina nic, ale jak wyjechałem kilkaset km na Skę i prędkości pod 170 (tak wiem, a niedawno straciłem PJ 🤣) to z 1mm ubyło 

Aż poszedłem sprawdzic. Jest na 1/3 poziomu pomiędzy znscznikiem. Ile to litrów ubyło :hmm: przejadę jeszcze 2 kkm i sprawdzę. Nie wiem ile było po wymianie oleju bo nie sprawdzałem. 

9 godzin temu, wujek napisał:

Aż poszedłem sprawdzic. Jest na 1/3 poziomu pomiędzy znscznikiem. Ile to litrów ubyło :hmm: przejadę jeszcze 2 kkm i sprawdzę. Nie wiem ile było po wymianie oleju bo nie sprawdzałem. 

Litrów to nie, nie wiem ile jest między min a max, jedni piszą 0.75l a inni, że 1l...

Jaki ty masz silnik?

w 1.5 TSI z tego co czytam na forach zagranicznych to ok 0,5L na 10-15tkm jest powszechne

Edited by Pado
Godzinę temu, Pado napisał:

Litrów to nie, nie wiem ile jest między min a max, jedni piszą 0.75l a inni, że 1l...

Jaki ty masz silnik?

w 1.5 TSI z tego co czytam na forach zagranicznych to ok 0,5L na 10-15tkm jest powszechne

2.0 290KM to litr moze byc.

16 minut temu, wujek napisał:

2.0 290KM to litr moze byc.

aaaaa to inna liga niż moje biedne 1.5 🤣

22 hours ago, Pado said:

u mnie wokół komina nic, ale jak wyjechałem kilkaset km na Skę i prędkości pod 170 (tak wiem, a niedawno straciłem PJ 🤣) to z 1mm ubyło 

To ja chyba mam farta i trafiam na silniki składane we wtorki (już wytreźwieli po weekendzie, ale jeszcze nie zmęczeni tygodniem :phi: ) ... moje nic nie piją - ani 1.8 TSI nic nie dolewałem przez 4 lata, ani w 2.0 TSI od czerwca. Przy poprzednim TSI nawet doradca w ASO powiedział mi, żebym sobie kupił butelkę litrową oleju i wsadził do bagażnika jeśli uto ma dużo jeździć po A i S.  . no to wsadziłem i woziłem, po trasach olej sprawdzałem i do dziś mam jeszcze nie odkręcaną butelkę oleju :bzik:

• Haha 1
15 hours ago, wujek said:

dolewają tak, żeby po wymianie było pośrodku pomiędzy MIN a MAX, czyli niewiele Ci ubyło.

W dniu 14.10.2020 o 05:48, Pado napisał:

Jaki ty masz silnik?

1.5 TSI na pierwsze 28 tys km lącznie dolałem niecały litr. 

2 godziny temu, johny napisał:

1.5 TSI na pierwsze 28 tys km lącznie dolałem niecały litr. 

i to by się zgadzało z tym co pisałem i czytałem...

Edited by Pado
W dniu 13.10.2020 o 14:52, Pado napisał:

Dementuję, mój VAG nie pali oleju!

• Haha 2
1 minutę temu, format napisał:

Dementuję, mój VAG nie pali oleju!

ale pali prund! a prund  jest z węgla, czyli mas auto na wungiel!

Edited by Pado
6 minut temu, Pado napisał:

ale pali prund! a prund  jest z węgla, czyli mas auto na wungiel!

Bełchatów, zapomniałeś o Bełchatowie! :old:

W dniu 14.10.2020 o 13:16, Manx napisał:

dolewają tak, żeby po wymianie było pośrodku pomiędzy MIN a MAX, czyli niewiele Ci ubyło.

No dobra a zeby sie nie doktoryzowac z norm VAGA to jaki mam olej kupic na dolewke? Wymienili mi w lipcu ale nie wiem co wlali wymiana oleju widze ustawiona na za dwa lata. 

29 minutes ago, wujek said:

No dobra a zeby sie nie doktoryzowac z norm VAGA to jaki mam olej kupic na dolewke? Wymienili mi w lipcu ale nie wiem co wlali wymiana oleju widze ustawiona na za dwa lata. 

standardowo jest zalecane i wlewane przez ASO 0W-30 504.00/507.00. Obecnie ASO leją olej z etykietą VW.

• Like 1
  • 3 weeks later...

Troche go poupalalem i zdycha bardzo szybko. Pare launch control i tafil sie pasnik, ktory mnie zloil podejrzewam, ze to bylo zwykle 190KM. :hehe: To by bylo na tyle jesli chodzi o szybka jazde Cupra. Wsadze wiekszy IC tylko pytanie czy bez programu to wrecz nie pogorszy osiagow :hmm: 

5 godzin temu, wujek napisał:

Troche go poupalalem i zdycha bardzo szybko. Pare launch control i tafil sie pasnik, ktory mnie zloil podejrzewam, ze to bylo zwykle 190KM. :hehe: To by bylo na tyle jesli chodzi o szybka jazde Cupra. Wsadze wiekszy IC tylko pytanie czy bez programu to wrecz nie pogorszy osiagow :hmm: 

Bez przesady, pewnie 272 albo BiTDI jak ma Twins. 

On 11/9/2020 at 10:34 AM, wujek said:

To mogł być Passat 2.0 TSI 272 KM - szybkie to, a wygląda zupełnie jak każdy inny Passat. Może być szybszy od twojej Cupry, bo w Passacie z tym silnikiem był 4motion. Trakcji Ci brakuje, nie mocy ;)

1 godzinę temu, Manx napisał:

To mogł być Passat 2.0 TSI 272 KM - szybkie to, a wygląda zupełnie jak każdy inny Passat. Może być szybszy od twojej Cupry, bo w Passacie z tym silnikiem był 4motion. Trakcji Ci brakuje, nie mocy ;)

Teraz na zimowkach to Panie mieli az milo :hehe: Ale wracajac do tematu nie z rolki wtedy nie ma klopotu z trakcja wiec ewidentnie spuchl. Lecielismy 70-140 i na poczatku bylo rowno ale pozniej zaczal mnie doganiac :panic: 

• 3 weeks later...
W dniu 2.12.2020 o 17:11, wujek napisał:

Jak zrobic zeby tak sie zegar wyswietlal? Ja mam zawsze po bokach jakies informacje nie moge sie tego pozbyc :facepalm:

Przechwytywanie.JPG

W ustawieniach VC ustawić nic ? W radiu masz konfiguracje VC co ma się wyświetlać po lewej J prawej stronie na VC.

Edited by sdss
  • Like 1
W dniu 4.12.2020 o 12:19, sdss napisał:

W ustawieniach VC ustawić nic ? W radiu masz konfiguracje VC co ma się wyświetlać po lewej J prawej stronie na VC.

I to jest trop. :ok:

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 26.12.2020 o 09:30, wujek napisał:

Po 13kkm poziom oleju jest na minimum kupilem litra przyjdzie we wtorek to doleje. To jest drugi samochod po lanosie gdzie musze dolewac olej pomiedzy wymiana.

Sprawdziłem u siebie - po 10kkm, może 1/4 stanu ubyło - myślę że do wymiany dojdzie na 1/2 z pełnego.

15 godzin temu, Vadero napisał:

Sprawdziłem u siebie - po 10kkm, może 1/4 stanu ubyło - myślę że do wymiany dojdzie na 1/2 z pełnego.

Może mniej po trasie latasz. Pojechalem na wymianę więcej w ASO oleju nie zmienie.