Skocz do zawartości

Nowe auta w Niemczech


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dobromir napisał:

Czy ktoś  orientuje się jak to jest, czy samochody w Niemczech są tańsze od aut z Polski czy wręcz odwrotnie. Z tego co się orientuje to tam jest niższy podatek niż u nas.

Masz rozszerzony internet z dostepem do niemieckich www? Jesli tak to bez problemu sobie sprawdzisz. 

🤣

  • Lubię to 1
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, johny napisał:

 

D97228DB-E40B-4285-89D7-C316843AE853.jpeg

Zartujesz z tym porownaniem prawda?:facepalm:

Zacznij od mobile.de, autoscout24.de, samochody gotowe do odbioru...

Od 1.7. w zwiazku z rozpedzaniem tamtejszej gospodarki VAT spadl z 19 na 16%, takze moze cos z tego bedzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 29 napisał:

Zartujesz z tym porownaniem prawda?:facepalm:

Zacznij od mobile.de, autoscout24.de, samochody gotowe do odbioru...

Od 1.7. w zwiazku z rozpedzaniem tamtejszej gospodarki VAT spadl z 19 na 16%, takze moze cos z tego bedzie...

 

 

wszedłem na mobile i porownalem z otomoto mój zakres zainteresowań -  Civic 1.0, 1,5 i CTR. Wszystkie są droższe w DE - i to przeliczając po średnim kursie NBP a nie kantorowym. Nie jest to 20%. Raczej do 5% ale jest drożej. 

 

Jest nizszy VAT wiec sprowadzenie auta nowego do PL wyglada jeszcze bardziej niekorzystnie bo trzebaby wyrównać. Do tego wstanięty z kolan kurs PLN do EURO.

Generalnie auta w PL są jednymi z tańszych w Europie. Mówie o cenach brutto. A jak odejmiesz VAT i akcyze to reeksport staje się smakowitym kąskiem. I tajemnicą poliszynela jest, że mimo niechęci importerów dealerzy niektórych marek troche takich aut sprzedawali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dobromir napisał:

Czy ktoś  orientuje się jak to jest, czy samochody w Niemczech są tańsze od aut z Polski czy wręcz odwrotnie. Z tego co się orientuje to tam jest niższy podatek niż u nas.

A wez wpisz nazwamarki.de i sprawdz 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Filipfm napisał:

 

wszedłem na mobile i porownalem z otomoto mój zakres zainteresowań -  Civic 1.0, 1,5 i CTR. Wszystkie są droższe w DE - i to przeliczając po średnim kursie NBP a nie kantorowym. Nie jest to 20%. Raczej do 5% ale jest drożej. 

 

Jest nizszy VAT wiec sprowadzenie auta nowego do PL wyglada jeszcze bardziej niekorzystnie bo trzebaby wyrównać. Do tego wstanięty z kolan kurs PLN do EURO.

Generalnie auta w PL są jednymi z tańszych w Europie. Mówie o cenach brutto. A jak odejmiesz VAT i akcyze to reeksport staje się smakowitym kąskiem. I tajemnicą poliszynela jest, że mimo niechęci importerów dealerzy niektórych marek troche takich aut sprzedawali

Moze tak wyjsc. Przynajmniej zadales sobie trudu i zrobiles jakies realne porownanie:ok:

W tej chwili sytuacja jest wyjatkowa (Covid-19), Niemcy maja ogromny rynek nowych samochodow - warto popatrzec.

 

Z VATem natomiast nie bardzo rozumiem:hmm: Przynajmniej jako osoba fizyczna placisz VAT w Niemczech i w Polsce pozostaje juz tylko akcyza. Przy importach z USA robi sie to samo - clo i VAT w Hamburgu, bo taniej. 

Jesli chodzi o reeksport, to w Niemczech proceder kwitnie. Jest troche malych importerow. Kiedys najwiecej ofert bylo na autoscout24.de. Polska, Rumunia i Dania.

Podobno najtansze samochody w Europie w cenie total netto to wlasnie w Danii. Nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 29 napisał:

Z VATem natomiast nie bardzo rozumiem:hmm: Przynajmniej jako osoba fizyczna placisz VAT w Niemczech i w Polsce pozostaje juz tylko akcyza.

 

Jeśli auto jest nowe, a raczej ma <6 miesięcy i <6000km a do tego kupujesz jako osoba fizyczna, to nie masz zwolnienia z VAT i płacisz go w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrus napisał:

Jeśli auto jest nowe, a raczej ma <6 miesięcy i <6000km a do tego kupujesz jako osoba fizyczna, to nie masz zwolnienia z VAT i płacisz go w PL.

 

Rozmawiamy tylko o nowych. Juz sobie doczytalem... 

Cytuj

Podatek VAT od NOWYCH samochodów zakupionych w innym kraju UE płacisz w kraju, do którego samochód importujesz i w którym go rejestrujesz, czyli w kraju swojego zamieszkania. Takie same zasady płacenia podatku VAT dotyczą również innych nowych środków transportu, np. dużych motocykli, łodzi lub samolotów.

To jak zyc w tym kolchozie?...:facepalm:

 

Mysle, ze wobec powyzszego, watek mozna juz zamknac:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kiwal napisał:

To jak auto ma 2 lata i 3000km uważane jest za nowe?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie. Nie można przekroczyć żadnego warunku. To i to, a nie to lub to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie. Nie można przekroczyć żadnego warunku. To i to, a nie to lub to. 
Może mam problem z percepcja ale nie rozumiem. To albo albo czy i ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwal napisał:

Może mam problem z percepcja ale nie rozumiem. To albo albo czy i ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Jest to cyrk, ale wedlug mojej lektury nie starszy niz 6 miesiecy LUB z przebiegiem do 6kkm. Tak to wyglada fiskalnie, czyli 5-latek o przebiegu 5kkm jest nadal "nowy";]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwal napisał:

Powiedzcie mi jeszcze - gdzie oni ten przebieg weryfikuja?

Z f-ry/ z pierwszego przegladu?

Pewnie nigdzie. Jesli samochod jest nadal "nowy", to skladasz deklaracje VAT w skarbowce. Skarbowka opiera sie raczej na dokumentach niz na wizji lokalnej.

Naleznosc podatkowa powstaje w momencie kupna, czyli wystawienia faktury - tak mi sie przynajmniej na chlopski rozum wydaje.

Jesli samochod jest starszy niz 6 miesiecy od daty pierwszej rejestracji i cos mu tam przebiegu brakuje do 6.001 km, to moze sprzedawca bedzie na tyle elastyczny i "pomoze" jakos:phi: bo 7% VATu do doplaty w Polsce to beznadziejna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.