Skocz do zawartości

Traktorek kosiarka


ArtaZy

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje nabyć coś niedrogiego (w grę wchodzi uzywany sprzęt) ale kompletnie nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, co polecacie.

Potrzebuję bo kosą zbyt długo się muszę bawić na nowej działce.

Hilfe Pany.

Byłbym zapomniał działka to 50 arów na dość stromym stok 5 do 20% nachylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ArtaZy napisał:

 

Potrzebuje nabyć coś niedrogiego (w grę wchodzi uzywany sprzęt) ale kompletnie nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, co polecacie.

Potrzebuję bo kosą zbyt długo się muszę bawić na nowej działce.

Hilfe Pany.

Byłbym zapomniał działka to 50 arów na dość stromym stok 5 do 20% nachylenia.

 

5000 m2 to już sporo, więc i spory wydajny sprzęt musi być. Nie masz jakiegoś rolnika, który by siano zabrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już szukasz, to po pierwsze kosiarka z wyrzutem do tyłu do podwieszanego kosza, a po drugie zamiast kosza wyrzucaj na przyczepę. 

Kosz 200-250 litrów zapełnia się przy długiej trawie po kilkudziesięciu metrach. Przy krotkiej po 150-200 metrach więc albo zrzucasz od razu tam, gdzie kosisz, albo masz puste kursy. Przyczepa ma 4-5 razy większą pojemność. 

Problem jest taki, że przyczep do koszenia do takich sprzętów nie produkują, więc trzeba wykombinować samemu ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ArtaZy napisał:

A czy 12 - 15 km będzie wystarczającą mocą do takiej kosiarki?

 

Ja mam 17KM i daje radę. Nawet odśnieża. Nie wiem, jak przy większych pochyleniach, bo jeżdżę po płaskim. 

Przy sporym spadku na pewno trzeba to wziąć pod uwagę zwłaszcza, jeśli chcesz coś jeszcze ciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ArtaZy napisał:

Byłbym zapomniał działka to 50 arów na dość stromym stok 5 do 20% nachylenia.

20% to dużo już, słabsze sprzęty po trawie mogą nie dać rady, a i nie każdy silnik jest przystosowany do pracy w takich warunkach

po co Ci tyle siana/trawy? Jeżeli już się bawić to IMVHO zbierać z pokosu tylko to co jest blisko, a całą resztę rozdrabniać i zapomnieć o temacie.

 

Ale i tak przy tej ilości wydaje mi się, że poszukanie rolnika który ma sprzęt i Ci to skosi 2x w sezonie ma większy sens.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomego który by mi to skosił mam, ale 2x w sezonie to stanowczo za mało, trawa i chwasty po pachy, bo działka to opuszczone siedlisko ze stodołą i domkiem drewnianym do remontu, z kolei częściej nie chciałbym nikomu zawracać doopy. Stąd pomysł takiego zakupu.

Piszę o 50 arach, ale to w przyszłości, bo póki co połowę działki dzierżawie sąsiadowi pod uprawę jeżyn. Opcja z rozdrabnianem tego co dalej ma chyba najwięcej sensu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ArtaZy napisał:

Znajomego który by mi to skosił mam, ale 2x w sezonie to stanowczo za mało, trawa i chwasty po pachy, bo działka to opuszczone siedlisko ze stodołą i domkiem drewnianym do remontu, z kolei częściej nie chciałbym nikomu zawracać doopy. Stąd pomysł takiego zakupu.

to znajdź kogoś kto Ci to zaora i zasiej grykę, będziesz miał po chwastach ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ArtaZy napisał:

Ale to na wiosnę dopiero ? Czy teraz?

Acha i perz i płaszczycę też tak zlikwiduję?

 

 

Grykę mozna siać i teraz ale potem będzie problem co z nią zrobić, zresztą jak jest fest zachwaszczone i dużo perzu to i tak na początek polecam zabieg oprysku glifosatem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam działkę o podobnej powierzchni, ale płaską. Z doświadczenia trzeba kosić raz w tygodniu maks 10 dni. Koszenie traktorkiem o średnicy kosiska 100cm to około 4-5 godzin. Jeśli chcesz kosić raz na 2-3 tygodnie, to trzeba jechać na dwa razy więc czas wzrasta do około 8 godzin (drugi pokos można już jechać szybciej i najlepiej w kratkę albo w przeciwnym kierunku do poprzedniego). Traktorek to jakieś stare MTD 13HP.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.