Skocz do zawartości

Sprzedaz indywidualna za 1 polrocze 2020


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Samar opublikowal wyniki sprzedazy za pierwsze 6 miesiecy 2020:

https://www.samar.pl/__/3/3.a/109009/Ranking-TOP50-modeli-dla-Kowalskiego--Kto-liderem-pierwszego-półrocza-2020-.html?locale=pl_PL

Na czele Toyota, Dacia, Skoda, wiec bez niespodzianek, pozniej sporo SUVow sie przewija na wysokich lokatac...

W pierwszej 50-ce nie ma ani jednego auta koncernu PSA, a Opel rowneiz praktycznie nie istnieje po przejeciu ich przez Francuzow :facepalm:.

Laczna sprzedaz - 35% ale to raczej bylo do przewidzenia ;]

 

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Opel rowneiz praktycznie nie istnieje po przejeciu ich przez Francuzow :facepalm:.

To jest trochę dziwne, bo astra jest obecnie jedynym kompaktem, oprócz tipo, za okolice 60 tyś PLN (oczywiście mówię o cenach realnych, a nie cennikowych). Nowa corsa też źle nie wygląda. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

To jest trochę dziwne, bo astra jest obecnie jedynym kompaktem, oprócz tipo, za okolice 60 tyś PLN (oczywiście mówię o cenach realnych, a nie cennikowych). Nowa corsa też źle nie wygląda. 

 

A jakie tam silniki teraz siedzą w takiej wersji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

To jest trochę dziwne, bo astra jest obecnie jedynym kompaktem, oprócz tipo, za okolice 60 tyś PLN (oczywiście mówię o cenach realnych, a nie cennikowych). Nowa corsa też źle nie wygląda. 

 

Tez bylem zaskoczony, bo za 60-65kPLN ciezko znalezc cos lepszego.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, iwik napisał:

To jest trochę dziwne, bo astra jest obecnie jedynym kompaktem, oprócz tipo, za okolice 60 tyś PLN (oczywiście mówię o cenach realnych, a nie cennikowych). Nowa corsa też źle nie wygląda. 

2 Ople w pierwszej 50:

22. Opel Corsa: 702
26. Opel Crossland X: 541
Aut Peugeot i Citroen brak w tym rankingu. 8]

Ciekawe jak to wygląda w zakupach na floty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

2 Ople w pierwszej 50:

22. Opel Corsa: 702
26. Opel Crossland X: 541
Aut Peugeot i Citroen brak w tym rankingu. 8]

Ciekawe jak to wygląda w zakupach na floty?

 

IMO lezy i kwiczy bo nie sa wysoko w rankingach. U nas floty albo VAG albo koreance ze swoimi dieslami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

To jest trochę dziwne, bo astra jest obecnie jedynym kompaktem, oprócz tipo, za okolice 60 tyś PLN (oczywiście mówię o cenach realnych, a nie cennikowych). Nowa corsa też źle nie wygląda. 

popatrz na nową corsę z boku- tylne drzwi nieproporcjonalnie malutkie w stosunku do przednich, w środku równając do poprzednika z tyłu klaustrofobii można dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dareek napisał:

popatrz na nową corsę z boku- tylne drzwi nieproporcjonalnie malutkie w stosunku do przednich, w środku równając do poprzednika z tyłu klaustrofobii można dostać

 

Faktycznie, tylne drzwi prawie jak w Tico ;)

 

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

Samar opublikowal wyniki sprzedazy za pierwsze 6 miesiecy 2020:

https://www.samar.pl/__/3/3.a/109009/Ranking-TOP50-modeli-dla-Kowalskiego--Kto-liderem-pierwszego-półrocza-2020-.html?locale=pl_PL

Na czele Toyota, Dacia, Skoda, wiec bez niespodzianek, pozniej sporo SUVow sie przewija na wysokich lokatac...

W pierwszej 50-ce nie ma ani jednego auta koncernu PSA, a Opel rowneiz praktycznie nie istnieje po przejeciu ich przez Francuzow :facepalm:.

Laczna sprzedaz - 35% ale to raczej bylo do przewidzenia ;]

 

Dużo Toyot w czołówce, Yaris wymiata. Ale trochę zaskoczony jestem stosunkowo słabą pozycją Skody Scala. Ciekawe czy cena za wysoka, czy problemy z dostawami.
Tipo z kolei dość wysoko, a już dawno niektórzy przewidywali koniec Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał:

Tipo z kolei dość wysoko, a już dawno niektórzy przewidywali koniec Fiata.

 

Ale poza Tipo nie ma nic wiecej, a w dodatku Fiat nie istnieje we flotach...

Obawiam sie, ze gdyby nie dostawczaki, to salony Fiata by sie zwijaly jeden za drugim.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciej__ napisał:

W pierwszej 50-ce nie ma ani jednego auta koncernu PSA, a Opel rowneiz praktycznie nie istnieje po przejeciu ich przez Francuzow :facepalm:.

Z tego co wiem PSA odpuściło sobie PL rynek. Auta w innych krajach się sprzedają bardzo dobrze, więc uznali, że lepiej inwestować w rynki z wyższą marżą. Sukcesy Opla polegały głównie na dyskontowaniu ceny, a PSA podobno to dość ostro przycięło.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bergerac napisał:

Z tego co wiem PSA odpuściło sobie PL rynek. Auta w innych krajach się sprzedają bardzo dobrze, więc uznali, że lepiej inwestować w rynki z wyższą marżą. Sukcesy Opla polegały głównie na dyskontowaniu ceny, a PSA podobno to dość ostro przycięło.

 

Jesli to prawda to dealerzy Opla, Peugota czy Citroena musza byc przeszczesliwi z takiego obrotu sprawy...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej__ napisał:

Samar opublikowal wyniki sprzedazy za pierwsze 6 miesiecy 2020:

https://www.samar.pl/__/3/3.a/109009/Ranking-TOP50-modeli-dla-Kowalskiego--Kto-liderem-pierwszego-półrocza-2020-.html?locale=pl_PL

Na czele Toyota, Dacia, Skoda, wiec bez niespodzianek, pozniej sporo SUVow sie przewija na wysokich lokatac...

W pierwszej 50-ce nie ma ani jednego auta koncernu PSA, a Opel rowneiz praktycznie nie istnieje po przejeciu ich przez Francuzow :facepalm:.

Laczna sprzedaz - 35% ale to raczej bylo do przewidzenia ;]

 

 

Opel poza Astrą nic ciekawego nie oferuje to i nie dziwne, że tak wypada. Indywidualni nabywcy nie zawsze kierują się ceną, a i SUVy chętniej kupują. Generalnie pl na tle EU i tak źle nie wygląda, szczególnie jak się porówna do krajów jak I czy E, tam sprzedaż strasznie spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

Opel poza Astrą nic ciekawego nie oferuje to i nie dziwne, że tak wypada. Indywidualni nabywcy nie zawsze kierują się ceną, a i SUVy chętniej kupują. Generalnie pl na tle EU i tak źle nie wygląda, szczególnie jak się porówna do krajów jak I czy E, tam sprzedaż strasznie spadła.

 

Insignia wg mnie ma tez dobre value for money, ale auta segmentu D raczej nie sa kupowane przez prywatnych uzytkownikow bo nie ma ani jedneo na tej liscie...

Wyglada na to, ze wszyscy sie przesiedli do SUVow :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Insignia wg mnie ma tez dobre value for money, ale auta segmentu D raczej nie sa kupowane przez prywatnych uzytkownikow bo nie ma ani jedneo na tej liscie...

Wyglada na to, ze wszyscy sie przesiedli do SUVow :ok:

 

To stara konstrukcja i wcale nie taka tania. Poza tym jak piszesz większość woli SUVy a tym przedziale jest już co wybierać. Wszyscy może nie, bo Superb jest na liście, Passata nie widzę ale też jakoś się jeszcze sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rwIcIk napisał:

2 Ople w pierwszej 50:

22. Opel Corsa: 702
26. Opel Crossland X: 541
Aut Peugeot i Citroen brak w tym rankingu. 8]

Ciekawe jak to wygląda w zakupach na floty?

 

A może to jest tak, że europejskie koncerny walczą w Polsce o sprzedaż za pomocą swoich "tańszych" brandów?

 

Volkswagen za pomocą Skody;

Renault za pomocą Dacii;

PSA za pomocą Opla...

 

Właśnie doczytałem w odnośniku, że Peugeot jet najczęściej kupowaną marką w Hiszpanii...

Edytowane przez Passio
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Passio napisał:

A może to jest tak, że europejskie koncerny walczą w Polsce o sprzedaż za pomocą swoich "tańszych" brandów?

 

Volkswagen za pomocą Skody;

Renault za pomocą Dacii;

PSA za pomocą Opla...

Opel ma spore tradycje w sprzedaży w Polsce, wersji na nasz rynek. Sam miałem Astrę z zaślepką zamiast centralki ABS ;]

PSA jechało głównie na dużych rabatach. Może znów się pojawią, gdy coś zostanie im z rynków zachodnich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Opel ma spore tradycje w sprzedaży w Polsce, wersji na nasz rynek. Sam miałem Astrę z zaślepką zamiast centralki ABS ;]

PSA jechało głównie na dużych rabatach. Może znów się pojawią, gdy coś zostanie im z rynków zachodnich

 

Nie śledzę tego typu zestawień, ale miałem jakoś zakodowane, że czołówkę okupuje Toyota oraz VW ze Skodą.

A tu nie widać VW, Skoda w odwrocie...

Ale widziałem zdjęcie nowej Oktawii i przeszło mi przez myśl, że z tej nowej odsłonie to taki substytut Passata na biedniejsze kraje. IMO, Skoda jakby lozbywała się swojej typowej stylistyki na rzecz stylistyki właściwej firmie-matce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Passio napisał:

Nie śledzę tego typu zestawień, ale miałem jakoś zakodowane, że czołówkę okupuje Toyota oraz VW ze Skodą.

A tu nie widać VW, Skoda w odwrocie...

Ale widziałem zdjęcie nowej Oktawii i przeszło mi przez myśl, że z tej nowej odsłonie to taki substytut Passata na biedniejsze kraje. IMO, Skoda jakby lozbywała się swojej typowej stylistyki na rzecz stylistyki właściwej firmie-matce...

 

To sa statystki sprzedazy indywidualnej czyli pewnie max 30% calosci sprzedazy w PL ;]

Skoda zawsze dobrze sprzedawala sie we flotach, a tam stylizacja to kwestia wtorna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Insignia wg mnie ma tez dobre value for money, ale auta segmentu D raczej nie sa kupowane przez prywatnych uzytkownikow bo nie ma ani jedneo na tej liscie...

 

Jest jak najbardziej. Superb to jednak nadal klasa D, wbrew temu, co marketingowcy wmawiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 16:31, Maciej__ napisał:

 

Jesli to prawda to dealerzy Opla, Peugota czy Citroena musza byc przeszczesliwi z takiego obrotu sprawy...

No dealerzy Peugeota są tak szczęśliwi, że w województwie Świętokrzyskim nie ma ani jednego przedstawiciela Peugeota. Był chyba Rita Motors, ale ze skutkiem natychmiastowym kilka miesięcy temu zerwał współpracę z centralą i nikt nie chce wziąć dealerstwa tam. ;] A wy się dziwicie, że się nie sprzedaje, bo kto o zdrowych zmysłach to kupi jak ma jechać do innego województwa po samochód, a potem na serwis też daleko. W Warszawie Peugeot też szuka kogoś kto weźmie dealerstwo od nich, ale też nikt nie jest chętny i są tylko salony z centrali.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.07.2020 o 20:34, wujek napisał:

Nowe 3cylindrowce. 

No właśnie niekoniecznie.

Te 1.2 to jakieś wynalazki z chińskiego magazynu. To nie jest thp z peugeota. Ma beznadziejną charakterystykę pracy i ogólnie wszyscy testujący na niego narzekają.

A te nowe 1.4 3cyl z kolei są sprzęgnięte z beznadziejnym bezstopniowym automatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaruga napisał:

No właśnie niekoniecznie.

Te 1.2 to jakieś wynalazki z chińskiego magazynu. To nie jest thp z peugeota. Ma beznadziejną charakterystykę pracy i ogólnie wszyscy testujący na niego narzekają.

A te nowe 1.4 3cyl z kolei są sprzęgnięte z beznadziejnym bezstopniowym automatem...

Jakie THP ? Jakie wynalazki z chińskiego magazynu ? O czym Ty piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaruga napisał:

No właśnie niekoniecznie.

Te 1.2 to jakieś wynalazki z chińskiego magazynu. To nie jest thp z peugeota. Ma beznadziejną charakterystykę pracy i ogólnie wszyscy testujący na niego narzekają.

A te nowe 1.4 3cyl z kolei są sprzęgnięte z beznadziejnym bezstopniowym automatem...

To sa silniki GM opracowane jeszcze przed fuzja. Pewnie nie oplacalo sie przerabiac pod francuskie silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

To sa silniki GM opracowane jeszcze przed fuzja. Pewnie nie oplacalo sie przerabiac pod francuskie silniki.

 

Dokładnie. Pozwolę sobie zacytować:

"...Nowe silniki w Astrze zostały zaprojektowane w Ruesselsheim w Niemczech jeszcze przed integracją marki Opel z Groupe PSA. Nie jest to więc ta sama rodzina silników, co np. w nowej Corsie, Crosslandzie X czy Granlandzie X. -  komentuje Wojciech Osoś, dyrektor PR całej grupy PSA w Polsce...."

 

Co nie zmienia faktu, że tego co czytałem albo oglądałem na YT, nie zbierają zbyt pochlebnych opinii ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Majkiel napisał:

 

Dokładnie. Pozwolę sobie zacytować:

"...Nowe silniki w Astrze zostały zaprojektowane w Ruesselsheim w Niemczech jeszcze przed integracją marki Opel z Groupe PSA. Nie jest to więc ta sama rodzina silników, co np. w nowej Corsie, Crosslandzie X czy Granlandzie X. -  komentuje Wojciech Osoś, dyrektor PR całej grupy PSA w Polsce...."

 

Co nie zmienia faktu, że tego co czytałem albo oglądałem na YT, nie zbierają zbyt pochlebnych opinii ;)

 

IMO to jest koniec Astry polityka EU ja dobije. Pewnie nowa bedzie miala juz tylko silniki francuskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

IMO to jest koniec Astry polityka EU ja dobije. Pewnie nowa bedzie miala juz tylko silniki francuskie. 

 

Tak bo bedzie na pewno na bazie nowego Puga 308, ktory jakos niedlugo ma sie pojawic.

Z reszta podobnie jest teraz z Oplem Grandlad X i  P3008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

3 cylindrowe silniki 1,2 Puretech nie mają nic wspólnego z silnikami THP AFAIK.

1.2T z astry K nie mają nic wspólnego z 1.2 Puretech z PSA. 

I rzeczywiście 1.2T w astrze ma charakterystykę, do której trzeba się przyzwyczaić - duża turbo dziura do ok 2200rpm plus do tego długa skrzynia daje wrażenie że auto "nie jedzie". Ale wystarczy nie patrzeć na eko niańkę i przeciągnąć na biegach do 3k rpm i już się jeździ normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

1.2T z astry K nie mają nic wspólnego z 1.2 Puretech z PSA. 

I rzeczywiście 1.2T w astrze ma charakterystykę, do której trzeba się przyzwyczaić - duża turbo dziura do ok 2200rpm plus do tego długa skrzynia daje wrażenie że auto "nie jedzie". Ale wystarczy nie patrzeć na eko niańkę i przeciągnąć na biegach do 3k rpm i już się jeździ normalnie. 

to oczywiste, to dwa różne silniki, ale kolega @Jaruga chyba troche pomieszał temat, stąd moje wyjasnienie, że nowe jednostki z lini Puretech, to nie są te same jednostki to THP z linii PSA/BMW. Dodatkowo silniki R3 stosowane przez Opla to nie te same jednostki, które pochodzą od PSA, bo zostały opracowane przez GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jaruga napisał:

Ja wiem o czym piszę ale Ty nie wiesz co czytasz.

Oglądaj od 5:50

 

 

Za przeproszeniem to gosc zasadniczo troche pitoli :hehe:

Szczegolnie o komponentach GM z przed 20-30 lat kupionym z magazynow w Azji czy Ameryki Pld w w przypadku silnika z 1,2T z wtryskiem bezposrednim czy skrzyn CVT lub 9-b automatow :facepalm:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bergerac napisał:

Dodatkowo silniki R3 stosowane przez Opla to nie te same jednostki, które pochodzą od PSA, bo zostały opracowane przez GM.

Przy czym jeszcze informacja, że pochodzą z jakichś chińskich magazynów to jakiś "fakt medialny" rzucony przez jednego dziennikarza, podchwycony przez resztę i powtarzany, nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Za przeproszeniem to gosc zasadniczo troche pitoli :hehe:

Szczegolnie o komponentach GM z przed 20-30 lat kupionym z magazynow w Azji czy Ameryki Pld w w przypadku silnika z 1,2T z wtryskiem bezposrednim czy skrzyn CVT lub 9-b automatow :facepalm:

Co nie zmienia faktu że PSA traktuje Opla trochę po macoszemu. I ładują do niego to co mają pod ręką. Na inwestycję w rozwój marki to nie wygląda ;) 

 

PS. w którym miejscu on mówi o 20-30 latach??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaruga napisał:

Co nie zmienia faktu że PSA traktuje Opla trochę po macoszemu. I ładują do niego to co mają pod ręką. Na inwestycję w rozwój marki to nie wygląda ;) 

 

 

W przypadku Astry tak, bo to "schodzacy" model, ktory juz nie bedzie rozwijany tylko powstanie zupelnie nowy na bazie P308...

Nowa Corsa to przeciez kopia P208 i tam juz masz cala technologie od PSA. Podobnie z Grandlandem.

Insignia ciezko powiedziec, bo analogicznie jak Astra pewnie bedzie zastapiona nowym modelem za jakis czas.

IMHO Opel skonczy podobnie jak Skoda czy Seat w grupie VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

W przypadku Astry tak, bo to "schodzacy" model, ktory juz nie bedzie rozwijany tylko powstanie zupelnie nowy na bazie P308...

Nowa Corsa to przeciez kopia P208 i tam juz masz cala technologie od PSA. Podobnie z Grandlandem.

Insignia ciezko powiedziec, bo analogicznie jak Astra pewnie bedzie zastapiona nowym modelem za jakis czas.

IMHO Opel skonczy podobnie jak Skoda czy Seat w grupie VAG.

Insignii prawdopodobnie nie będzie  .... podobnie jak kolejnego Avensisa, Mondeo czy (podobno) Passata 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Azbest napisał:

... a co marketingowcy wmawiają? 

Że to klasa wyższa niż D, wręcz E. Oczywiście to było dawno i nieprawda, ale był taki mit i niektórzy się na to nabierali.

To było nawiązanie to komentarza, że w zestawieniu sprzedaży nie ma żadnego przedstawiciela klasy D. Możliwości takiego komentarza były dwie: albo komentujący jest nierozgarnięty i nie widzi ewidentnej pozycji w zestawieniu, gdzie jest klasa D, albo myśli, że to klasa E. Litościwie uznałem, że zaszła druga z tych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

W przypadku Astry tak, bo to "schodzacy" model, ktory juz nie bedzie rozwijany tylko powstanie zupelnie nowy na bazie P308...

Nowa Corsa to przeciez kopia P208 i tam juz masz cala technologie od PSA. Podobnie z Grandlandem.

Insignia ciezko powiedziec, bo analogicznie jak Astra pewnie bedzie zastapiona nowym modelem za jakis czas.

IMHO Opel skonczy podobnie jak Skoda czy Seat w grupie VAG.

 

Po nowej corsie imho widać, że nikt nie chce Opla dobijać, bo to jest świetny samochód klasy B, coś czuję że następna Astra będzie najlepszą Astrą w historii

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maciej__ napisał:

Za przeproszeniem to gosc zasadniczo troche pitoli

 

Ten gość żyje z pitolenia. Przy teście elekryka na przykład, zamiast o samochodzie, opowiada o tym, że pierwiastki do produkcji baterii wydobywają głodujące dzieci w Korei Północnej.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maro_t napisał:

 

Po nowej corsie imho widać, że nikt nie chce Opla dobijać, bo to jest świetny samochód klasy B, coś czuję że następna Astra będzie najlepszą Astrą w historii

 

Moze tak byc, szkoda tylko ze gama silnikowa w PSA jest tak uboga jesli chodzi o noPB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maro_t napisał:

 

Po nowej corsie imho widać, że nikt nie chce Opla dobijać, bo to jest świetny samochód klasy B, coś czuję że następna Astra będzie najlepszą Astrą w historii

 

Corsa jest świetnym autem klasy B - dla 2 osób. Wejście na tylną kanapę to kara dla kogoś większego niż pigmej, albo 10 latek. 

Co do Astry, to spieszmy się kupować wersję K w obecnych cenach, bo jak francuziki wywalą cennik następcy to wszystkim buty pospadają... :hehe:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, iwik napisał:

Co do Astry, to spieszmy się kupować wersję K w obecnych cenach, bo jak francuziki wywalą cennik następcy to wszystkim buty pospadają... :hehe:

 

W zasadzie cala konkurencja juz to zrobila ;]

Przegladam ostatnio cenniki kompaktow i niestety ale zeby byla istotna roznica wzgledem mojej Astry to trzeba szykowac ok 100 klockow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej__ napisał:

 

W zasadzie cala konkurencja juz to zrobila ;]

Przegladam ostatnio cenniki kompaktow i niestety ale zeby byla istotna roznica wzgledem mojej Astry to trzeba szykowac ok 100 klockow...

 

Ale to kwestia nowych norm CO2 a nie widzimisię producentów. Od 2021 będzie jeszcze ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

 

Ale to kwestia nowych norm CO2 a nie widzimisię producentów. Od 2021 będzie jeszcze ciekawiej.

 

Dodatkowo auta maja obecnie naprawde duzo wiecej systemow bezpieczenstwa w standardzie :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.