Skocz do zawartości

Sprzedaz indywidualna za 1 polrocze 2020


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, iwik napisał:

 

Corsa jest świetnym autem klasy B - dla 2 osób. Wejście na tylną kanapę to kara dla kogoś większego niż pigmej, albo 10 latek. 

Co do Astry, to spieszmy się kupować wersję K w obecnych cenach, bo jak francuziki wywalą cennik następcy to wszystkim buty pospadają... :hehe:

 

większość dzisiejszych aut klasy B to samochody wygodne dla dwóch osób - kierowcy i pasażera. Ale w sumie jak często jeździsz w więcej niż dwie dorosłe osoby? Ja bardzo rzadko, najczęściej sam. A jak już to mogą się ścisnąć na chwilę ;]

A następna Astra na pewno będzie droższa, jak już napisano wyżej. Nie ma innej możliwości. Poza tym to nie tani obiad w barze żeby się napchać schabowym i ziemniakami za 14zł. Nie musi być najtaniej, ważne żeby było smaczne i zdrowe. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

Poza tym to nie tani obiad w barze żeby się napchać schabowym i ziemniakami za 14zł. Nie musi być najtaniej, ważne żeby było smaczne i zdrowe. ;]

Jak cię stać na "smaczne i zdrowe" to spoko,a jak nie to chodzisz głodny. Ja wolę mieć opcje zamówienia schabowego z ziemniakami za 14 zamiast chodzić głodny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

Jak cię stać na "smaczne i zdrowe" to spoko,a jak nie to chodzisz głodny. Ja wolę mieć opcje zamówienia schabowego z ziemniakami za 14 zamiast chodzić głodny. 

 

Wyglada na to, ze pozostanie wybor pomiedzy Dacia a Dacia ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 19:40, Maciej__ napisał:

 

To sa statystki sprzedazy indywidualnej czyli pewnie max 30% calosci sprzedazy w PL ;]

Skoda zawsze dobrze sprzedawala sie we flotach, a tam stylizacja to kwestia wtorna.

Dodałbym, ze to tez obraz starszej części społeczeństwa. 
Bo większość produktywnych ma swoje działalności i bierze w leasingi.

Ta indywidualna sprzedaż, to jest obraz polskich tetryków 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym, ze to tez obraz starszej części społeczeństwa. 
Bo większość produktywnych ma swoje działalności i bierze w leasingi.
Ta indywidualna sprzedaż, to jest obraz polskich tetryków
Ciekawie prawisz. Tylko całkiem bez sensu. To mówisz że większość w wieku produktywnym ma działalność gospodarczą? Jakieś liczby?
No i nie czuję się tetrykiem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BOGUS napisał:

Ciekawie prawisz. Tylko całkiem bez sensu. To mówisz że większość w wieku produktywnym ma działalność gospodarczą? Jakieś liczby?
No i nie czuję się tetrykiem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Też czuję się obrażony 😄

Głównie pomówieniem o nieproduktywności... ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BOGUS napisał:

Ciekawie prawisz. Tylko całkiem bez sensu. To mówisz że większość w wieku produktywnym ma działalność gospodarczą? Jakieś liczby?
No i nie czuję się tetrykiem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Statystyka i jej wyjątki ;) 
Dobrze, że nie czujesz się tetrykiem! 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BOGUS napisał:

Ciekawie prawisz. Tylko całkiem bez sensu. To mówisz że większość w wieku produktywnym ma działalność gospodarczą? Jakieś liczby?
No i nie czuję się tetrykiem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

liczb na to żadnych nie będzie, ale trochę racji w tym jest. Jak popatrzę po znajomych z pracy, sąsiadach to prawie wszyscy kupują nowe auta w leasingi. A mój tata, teściowe czy kumpel taty kupili prywatnie. Ale ja też pracuję w taiej branży że prawie każdy ma swoje D.G. żeby nie tyrać na śmieciowej umowie o pracę ;]

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maro_t napisał:

 

liczb na to żadnych nie będzie, ale trochę racji w tym jest. Jak popatrzę po znajomych z pracy, sąsiadach to prawie wszyscy kupują nowe auta w leasingi. A mój tata, teściowe czy kumpel taty kupili prywatnie. Ale ja też pracuję w taiej branży że prawie każdy ma swoje D.G. żeby nie tyrać na śmieciowej umowie o pracę ;]

 

To raczej dziala w druga strone, ze praktycznie kazdy kto ma DG to predzej czy pozniej bierze nowe auto w leasing ;)

Skoro mozna jezdzic nowym autem jakies 30% taniej to nie ma co sie dziwic :ok:

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.07.2020 o 09:00, Maciej__ napisał:

 

Ale poza Tipo nie ma nic wiecej, a w dodatku Fiat nie istnieje we flotach...

Obawiam sie, ze gdyby nie dostawczaki, to salony Fiata by sie zwijaly jeden za drugim.

 

Z drugiej strony jeśli nazwiemy Ubera albo Bolta " flotą" to są prawie same nowe tipo. Swoją droga znajomy kupił to z najmniejszym silnikiem. Masochizm. Osiągi na poziomie cc900.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2020 o 15:39, Maciej__ napisał:

 

Dodatkowo auta maja obecnie naprawde duzo wiecej systemow bezpieczenstwa w standardzie :ok:

 

 

Poza tym 100k to od kilku lat już takie mniejsze 100k wyraźnie. Czuć to na co dzień po cenach wszystkiego ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Poza tym 100k to od kilku lat już takie mniejsze 100k wyraźnie. Czuć to na co dzień po cenach wszystkiego

Niby tak, ale w odniesieniu do sredniej krajowej to rownowartosc 2-letnich zarobkow...
Wg mnie absurdalna kwota jak za auto dla zwyklego kowalskiego.
A to nadal tylko kompakt z lepszym wyposazeniem i silnikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:


Niby tak, ale w odniesieniu do sredniej krajowej to rownowartosc 2-letnich zarobkow...
Wg mnie absurdalna kwota jak za auto dla zwyklego kowalskiego.
A to nadal tylko kompakt z lepszym wyposazeniem i silnikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kompakt który jest wielkości klasy D z przed 10 lat. Ma lepsze wyposażenie itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:


Niby tak, ale w odniesieniu do sredniej krajowej to rownowartosc 2-letnich zarobkow...
Wg mnie absurdalna kwota jak za auto dla zwyklego kowalskiego.
A to nadal tylko kompakt z lepszym wyposazeniem i silnikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ale jesteśmy nadal biednym społeczeństwem. Dla Kowalskiego jest Tipo czy Fabia albo Duster.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, koNik napisał:

 

Z drugiej strony jeśli nazwiemy Ubera albo Bolta " flotą" to są prawie same nowe tipo. Swoją droga znajomy kupił to z najmniejszym silnikiem. Masochizm. Osiągi na poziomie cc900.

Ile mialo cc900 do setki? Bo tipo hatchbak w najslapszej ma 12 s... (wg katalogu)

CC900 ma 18.

 

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, koNik napisał:

Masochizm. Osiągi na poziomie cc900.

 

Ty masz zupelnie inne oczekiwania wzgledem auta, niz to co takie Tipo oferuje...

Jak ktos traktuje samochod jak sprzet AGD, ktory wozi z punktu A do B to osiagi sa w zupelnosci wystarczajace.

Do codziennego stania w korkach czy 2-3 wyjazdow na urlop nie potrzeba 6-8sek do 100km/h ;]

PS. Robilem kilka razy trasy 500-ka zony, ktora ma osiagi gorsze niz to Tipo i dramatu nie bylo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, koNik napisał:

 

Poza tym 100k to od kilku lat już takie mniejsze 100k wyraźnie. Czuć to na co dzień po cenach wszystkiego ;)

Z drugiej strony, niedawno pomagałem koledze kupić Insignię. Wynegcjowałem całkiem dobry rabat. Finalnie okazało się, że kolega za całkiem przyzwoicie wyposażoną Inisgnię zapłacił prawie dokładnie tyle samo, co za Insignię kupioną 7 lat temu :) 99.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, koNik napisał:

 

Poza tym 100k to od kilku lat już takie mniejsze 100k wyraźnie. Czuć to na co dzień po cenach wszystkiego ;)

 

To chyba nie jechałeś cc900 na lpg na mikserze, za łebka raz takim wynalazkiem jechałem na Bieszczady przed Tarnowem na A4 zacząłem wyprzedzać tira mój pech że zaczęło się wzniesienie. W 2/3 długości tira cc dostało zadyszki pod wzniesienie, właściciel z prawego miejsca krzyczy przełącz na Pb no to przełączyłem a ten zgasł:facepalm: Kierowca z tira miał ładną bekę. Nie każdy ma wymaganie jak Twoje.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, steyr napisał:

 

To chyba nie jechałeś cc900 na lpg na mikserze, za łebka raz takim wynalazkiem jechałem na Bieszczady przed Tarnowem na A4 zacząłem wyprzedzać tira mój pech że zaczęło się wzniesienie. W 2/3 długości tira cc dostało zadyszki pod wzniesienie, właściciel z prawego miejsca krzyczy przełącz na Pb no to przełączyłem a ten zgasł:facepalm: Kierowca z tira miał ładną bekę. Nie każdy ma wymaganie jak Twoje.

Ja jeździłem cc700, tym trzeba było się dwa razy zastanowić, zanim zacząłem cokolwiek wyprzedzać ;]

Zresztą podobnie było w Astrze 1,4 60 KM ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rwIcIk napisał:

Ja jeździłem cc700, tym trzeba było się dwa razy zastanowić, zanim zacząłem cokolwiek wyprzedzać ;]

Zresztą podobnie było w Astrze 1,4 60 KM ;]

 

 

Ale obecnie, jesli nie jezdzisz "zawodowo" po kilkadziesiat kkm rocznie to nie ma potrzeby az tyle wyprzedzac co kiedys...

Siec drog jest nieporownywalny do tego co bylo nascie lat temu.

Ja wiekszosc przebiegow robie po drogach klasy A czy S lub miescie, a na krajowkach ruch jest taki, ze wyprzedzanie niewiele daje.

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ty masz zupelnie inne oczekiwania wzgledem auta, niz to co takie Tipo oferuje...

Jak ktos traktuje samochod jak sprzet AGD, ktory wozi z punktu A do B to osiagi sa w zupelnosci wystarczajace.

Do codziennego stania w korkach czy 2-3 wyjazdow na urlop nie potrzeba 6-8sek do 100km/h ;]

PS. Robilem kilka razy trasy 500-ka zony, ktora ma osiagi gorsze niz to Tipo i dramatu nie bylo.

 

 

Ja nie wiem jakie to tipo ma osiągi na papierze ale sęk w tym że ten silnik naprawdę w praktyce w ogóle nie jedzie. W zasadzie poniżej 3500 obrotów auto stoi a powyżej wyrczy i nie jedzie. Prowadziłem je kilka razy. Pomylone gary. Brak jakiejkolwiek elastyczności. Samochód wręcz niebezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, norbert123 napisał:

Ile mialo cc900 do setki? Bo tipo hatchbak w najslapszej ma 12 s... (wg katalogu)

CC900 ma 18.

 

 

Papier papierem a praktyką jest taka że auto praktycznie nie reaguje na gaz. Wciskasz go dźwięk się zmienia, nawet jak go ciągniesz do końca to efekty są mizerne. W praktyce każda zmiana pasa to stres i wycie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, koNik napisał:

 

Papier papierem a praktyką jest taka że auto praktycznie nie reaguje na gaz. Wciskasz go dźwięk się zmienia, nawet jak go ciągniesz do końca to efekty są mizerne. W praktyce każda zmiana pasa to stres i wycie silnika.

Na taksówkę się nadaje. Nowe, ma klimę i nie śmierdzi w środku. A oni i tak nie jeżdżą szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marcindzieg napisał:

Na taksówkę się nadaje. Nowe, ma klimę i nie śmierdzi w środku. A oni i tak nie jeżdżą szybciej.

 

nie wiem gdzie obserwujesz taksówkarzy, ale Ci którzy śmigają co chwilę na lotnisko w Balicach czarnymi Mercedesami czy Superbami na obwodnicy cisną ile się da a w łuk na zjeździe z autostrady wchodzą jak Kubica na torze. Z daleka już ich rozpoznaję i zostawiam bezpieczny odstęp ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

 

nie wiem gdzie obserwujesz taksówkarzy, ale Ci którzy śmigają co chwilę na lotnisko w Balicach czarnymi Mercedesami czy Superbami na obwodnicy cisną ile się da a w łuk na zjeździe z autostrady wchodzą jak Kubica na torze. Z daleka już ich rozpoznaję i zostawiam bezpieczny odstęp ;]

To lotniskowi. Czyli klient "dewizowy"  ;]

Ci po mieście jeżdżą normalnie. Czyli startuje 10 sekund żeby zaoszczędzić na paliwie  ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Papier papierem a praktyką jest taka że auto praktycznie nie reaguje na gaz. Wciskasz go dźwięk się zmienia, nawet jak go ciągniesz do końca to efekty są mizerne. W praktyce każda zmiana pasa to stres i wycie silnika.
Przesadzasz. Jeździłem takim 3 lata i dramatu nie było. Oczywiście na A przyspieszenie powyżej 100km/h to słabo ale na zatłoczonej a4 dawał radę.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

To lotniskowi. Czyli klient "dewizowy"  ;]

Ci po mieście jeżdżą normalnie. Czyli startuje 10 sekund żeby zaoszczędzić na paliwie  ;]

 

Co ciekawe nie zawsze tak to działa. Przy BMW sporo testowałem w jakich warunkach mniej pali i wyszło że jest dużo bardziej oszczędna jeśli wbijesz pedał prawie do podłogi (tak chwilę przed kickdownem) i dobijesz do prędkości przelotowej w kilka sekund, niż przy powolnym rozpędzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bizz napisał:

 

Co ciekawe nie zawsze tak to działa. Przy BMW sporo testowałem w jakich warunkach mniej pali i wyszło że jest dużo bardziej oszczędna jeśli wbijesz pedał prawie do podłogi (tak chwilę przed kickdownem) i dobijesz do prędkości przelotowej w kilka sekund, niż przy powolnym rozpędzaniu.

Dokładnie tak jest, nawet do niedawca spece od ecodriving'u mówili, że najefektywniej jest szybko rozpędzić auto w najbardziej użytecznym zakresie obrotów, a potem utrzymywać stałą prędkość. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bizz napisał:

 

Co ciekawe nie zawsze tak to działa. Przy BMW sporo testowałem w jakich warunkach mniej pali i wyszło że jest dużo bardziej oszczędna jeśli wbijesz pedał prawie do podłogi (tak chwilę przed kickdownem) i dobijesz do prędkości przelotowej w kilka sekund, niż przy powolnym rozpędzaniu.

Mi tego nie tłumacz. Dzisiaj tak ruszyłem, taksówkarz w Insigni został ze 100 m z tyłu, a po jakimś czasie mnie dogonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bizz napisał:

 

Co ciekawe nie zawsze tak to działa. Przy BMW sporo testowałem w jakich warunkach mniej pali i wyszło że jest dużo bardziej oszczędna jeśli wbijesz pedał prawie do podłogi (tak chwilę przed kickdownem) i dobijesz do prędkości przelotowej w kilka sekund, niż przy powolnym rozpędzaniu.

 

Zależy od skrzyni. Jeżeli będzie utrzymywać wysokie obroty (w okolicach największej mocy), to oszczędnie nie będzie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maro_t napisał:

 

nie wiem gdzie obserwujesz taksówkarzy, ale Ci którzy śmigają co chwilę na lotnisko w Balicach czarnymi Mercedesami czy Superbami na obwodnicy cisną ile się da a w łuk na zjeździe z autostrady wchodzą jak Kubica na torze. Z daleka już ich rozpoznaję i zostawiam bezpieczny odstęp ;]

Na Balicach to oni chyba mają wymogi, że muszą mieć lepsze samochody. Jak byłem kiedyś odebrać kuzynkę na Balicach to właśnie się zastanawiałem czemu większość z nich ma Mercedesy E klasy, albo Skody Superb (a te Skody to chyba flotowe zamówienie zrobili, bo wszystkie praktycznie tak samo wyglądały), ale to było kilka lat temu, nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.