Skocz do zawartości

Nowe przepisy - pozostają stare tablice przy rejestracji


Truecolor

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Przyjęto nowe przepisy (kodeks drogowy), oprócz tego że bedzie mozna jezdzić bez zadnego papiera, nawet prawa jazdy, wprowadza sie ułatwienia dotyczące m.in. rejestracji auta. Nie trzeba będzie już wymianiać tablic jeśli są białe, nawet jeśli kupujemy auto z innego powiatu. Nie doczytalem nigdzie czy tez jeśli kupuje auto z innego wojewodztwa to też tablice mogą zostać? Może ktoś wie. Z jednej strony oszczedność ale jednak pojawi się burdel. To było wygodne wiedzieć skąd ktoś do nas przyjechał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci podać dziesiątki, jak nie setki zastosowań takich informacji. U nas w firmie poznajemy kierowców/klientow zanim wejdą do biura i możemy przygotować wczesniej towar, dokumenty, jak jeszcze stoją w kolejce. I bardziej prozaiczne jak np jazda za miejscowym w celu uniknięcia korka w dużym mieście którego nie znamy.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Truecolor napisał:

Moge ci podać dziesiątki, jak nie setki zastosowań takich informacji. U nas w firmie poznajemy kierowców/klientow zanim wejdą do biura i możemy przygotować wczesniej towar, dokumenty, jak jeszcze stoją w kolejce. I bardziej prozaiczne jak np jazda za miejscowym w celu uniknięcia korka w dużym mieście którego nie znamy.

 

Poznajesz klienta po numerze rejestracyjnym danego pojazdu, czy po pierwszych trzech literach na tablicy? Sądzę, że to pierwsze, kojarzysz kto czym jeździ i tyle, i jakie ma tablice, ale nie, że sam numer na tablicy decyduje czy kogoś rozpoznajesz czy nie. W dużych miastach mam bardzo dużo znajomych, którzy mają przeróżne tablice rejestracyjne i to niekoniecznie z miasta w którym żyją. Auta firmowe, leasingi, najmy, blachy z rodzinnych stron, etc. Po drugie skąd wiesz gdzie jedzie miejscowy żeby jechać za nim w celu uniknięcia korka.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, amazaque napisał:

Niby po nic ;], ale jak ktoś kupi samochód w Sosnowcu albo Radomiu, bydgoszczanin w Toruniu itp. to zaczyna mieć znaczenie :hehe:.

Tablic wymieniac nie trzeba bedzie, ale bedzie mozna, jak przypuszczam;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Truecolor napisał:

witam

Przyjęto nowe przepisy (kodeks drogowy), oprócz tego że bedzie mozna jezdzić bez zadnego papiera, nawet prawa jazdy, wprowadza sie ułatwienia dotyczące m.in. rejestracji auta. Nie trzeba będzie już wymianiać tablic jeśli są białe, nawet jeśli kupujemy auto z innego powiatu. Nie doczytalem nigdzie czy tez jeśli kupuje auto z innego wojewodztwa to też tablice mogą zostać? Może ktoś wie. Z jednej strony oszczedność ale jednak pojawi się burdel. To było wygodne wiedzieć skąd ktoś do nas przyjechał. 

 

W koncu cos sensownego obecna ekipa rzadzaca zrobila :ok:

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

W koncu cos sensownego obecna ekipa rzadzaca zrobila :ok:

 

 

Niezależnie od sympatii czy też antypatii do obecnej ekipy rządzącej, to co jak co, ale więcej cyfrowych zmian zrobili niż "nowoczesna" PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, spad napisał:

 

Poznajesz klienta po numerze rejestracyjnym danego pojazdu, czy po pierwszych trzech literach na tablicy?

 

Wiekszosc klientow widzę raz na kilka miesiecy, ponieważ są z całej polowy poludniowej Polski to poznajemy ich po wyróżnikach tablic. Rzadko sie zdarza ze w danym dniu jest dwoje z jednego miasta więc sprawa jest prosta. Oczywiscie zdarza sie że ktoś ma auta z leasingu itp ale 95% przypadkow jest dobrze zidentyfikowanych.

 

Ostatnio policji bardzo sie przydały wyróżniki tablic jak blokowali wczasowiczów wjezdzajacych w gory (początek epidemii). Jak sie tablice rozmyją za rok czy dwa to podobne akcje nie będą mozliwe - trzeba bedzie zatrzymywać kazde auto i sprawdzac papiery.

Edytowane przez Truecolor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

 

Niezależnie od sympatii czy też antypatii do obecnej ekipy rządzącej, to co jak co, ale więcej cyfrowych zmian zrobili niż "nowoczesna" PO. 

Teraz jeszcze wypadaloby usunac te oznaczenia wojewodztw.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Truecolor napisał:

 

Wiekszosc klientow widzę raz na kilka miesiecy, ponieważ są z całej polowy poludniowej Polski to poznajemy ich po wyróżnikach tablic. Rzadko sie zdarza ze w danym dniu jest dwoje z jednego miasta więc sprawa jest prosta. Oczywiscie zdarza sie że ktoś ma auta z leasingu itp ale 95% przypadkow jest dobrze zidentyfikowanych.

 

 

 

Te zmiany robi sie, zeby ulatwic zycie 99.9% spoleczenstwa, a nie spelniac jakies "absurdalne" wymagania 0.01% ;)

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, spad napisał:

 

Niezależnie od sympatii czy też antypatii do obecnej ekipy rządzącej, to co jak co, ale więcej cyfrowych zmian zrobili niż "nowoczesna" PO. 


Nie wiem czy wiesz ale wszystkie te zmiany zapoczątkowała pewna Pani minister od cyfryzacji z poprzedniego rządu dla obecnych wielki szacun ze to pociągneli dalej i wprowadzili bo jak wiemy czest pomysły poprzedników nawet jak już były zaawansowane lądowały na dnie szafy lub w koszu.

 

Z tego co tu czytałem to kolega z AK też pracował przy jednym z tych udogodnień.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Truecolor napisał:

witam

Przyjęto nowe przepisy (kodeks drogowy), oprócz tego że bedzie mozna jezdzić bez zadnego papiera, nawet prawa jazdy, wprowadza sie ułatwienia dotyczące m.in. rejestracji auta. Nie trzeba będzie już wymianiać tablic jeśli są białe, nawet jeśli kupujemy auto z innego powiatu. Nie doczytalem nigdzie czy tez jeśli kupuje auto z innego wojewodztwa to też tablice mogą zostać? Może ktoś wie. Z jednej strony oszczedność ale jednak pojawi się burdel. To było wygodne wiedzieć skąd ktoś do nas przyjechał. 

A nie uchwalili przypadkiem możliwości zostawienia sobie tablic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I troche jak z blachami do USDMów, czyli chcieli dobrze, ale wyszło, ze tablice nie pasują bo są za niskie. 

Teraz propozycja mozliwosci czasowego wyrejestrowania auta - ale tylko dla aut po dzwonie. Nadal nie bedzie mozna na zime "postawić na kołkach" jakiegoś cabrio i nie płacić OC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Truecolor napisał:

U nas w firmie poznajemy kierowców/klientow zanim wejdą do biura i

w czasach coraz powszechniejszego leasingu/kredytóœ i aut firmowych wykorzystywanych prywatnie wyróżnik jest coraz mniej miarodajny. Tu i teraz możesz sobie w Katowicach kupić auto z finansowaniem na blachach ze Szczecina czy innego Torunia jeżeli tylko bank ma tam siedzibę.

 

3 godziny temu, spad napisał:

Niezależnie od sympatii czy też antypatii do obecnej ekipy rządzącej, to co jak co, ale więcej cyfrowych zmian zrobili niż "nowoczesna" PO. 

zobacz ile cyfrowych projektów przy okazji uwalili m.in eDowód i karty ubezpieczeniowe na śląsku i opolszyźnie

Zresztą jak wczytasz się w te przepisy to jest tam też ogrom niewyjaśnialnych głupot... jak ograniczenia wyrejestrowania raz na 3lata (czyli nie możesz mieć częściej wypadków...) albo rejestracja zdalna tylko dla nowych aut.

4 godziny temu, Truecolor napisał:

Z jednej strony oszczedność ale jednak pojawi się burdel.

z czasem wreszcie ludzie przestaną uzależniać zachowania na drodze przez pryzmat wyróżnika rejestracji. Kolejnym krokiem powinno być otwarcie pełnej puli literowej i rezygnacja z wyróżników powiatowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Motoryken napisał:

Po co komu ta informacja? To jak z rozpoznaniem operatora po numerze kiedyś. Jakoś nikt po tym nie płacze.

 

Jak to po co? U mnie w prasie lokalnej zdarzały się przez ostatnie lata artykuły, że ludziom na obleganym parkingu niszczono opony/lakier  - ale tak tylko przypadkowo tylko w tych samochodach, które miały obce rejestracje :facepalm:.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Motoryken napisał:

Po co komu ta informacja? To jak z rozpoznaniem operatora po numerze kiedyś. Jakoś nikt po tym nie płacze.

Z 10 lat temu widziałem w Bydgoszczy Opla na numerach PO. z kartkami na bocznych tylnych szybach. "jestem z Fordonu (Fordona?) - samochód mam w leasingu"

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GoldFinger napisał:

 

Jak to po co? U mnie w prasie lokalnej zdarzały się przez ostatnie lata artykuły, że ludziom na obleganym parkingu niszczono opony/lakier  - ale tak tylko przypadkowo tylko w tych samochodach, które miały obce rejestracje :facepalm:.

Mnie życzliwi Augustowianie  urwali lusterko i zostawili kartkę żebym tu nie parkował....

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RABIN napisał:

Z tego co tu czytałem to kolega z AK też pracował przy jednym z tych udogodnień.


Może nie bezpośrednio przy tym, ale pomagał Henryemu Fordowi przy produkcji aut na skale masową. Nie pamietam tylko nicka... 😀

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, delco napisał:

Mnie życzliwi Augustowianie  urwali lusterko i zostawili kartkę żebym tu nie parkował....

Mnie pod szpitalem w Śremie (Wlkp.) zastała niespodzianka w postaci wielkiego wkręta w jednej z opon.

Jako chyba jedyny miałem tam zaparkowane auto z tablicami DW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RABIN napisał:


Nie wiem czy wiesz ale wszystkie te zmiany zapoczątkowała pewna Pani minister od cyfryzacji z poprzedniego rządu dla obecnych wielki szacun ze to pociągneli dalej i wprowadzili bo jak wiemy czest pomysły poprzedników nawet jak już były zaawansowane lądowały na dnie szafy lub w koszu.

 

Z tego co tu czytałem to kolega z AK też pracował przy jednym z tych udogodnień.

 

Największy wkład w cyfryzację ma Strężyńska. Szkoda, że kobiety się pozbyli, ale jako jedyna wg mnie czuła potrzebę zmian z analogu na cyfrę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pietro_M napisał:

Mnie pod szpitalem w Śremie (Wlkp.) zastała niespodzianka w postaci wielkiego wkręta w jednej z opon.

Jako chyba jedyny miałem tam zaparkowane auto z tablicami DW. 

A bierzesz pod uwage, ze ten wkret tam komus wypadl i sobie lezal, albo zlapales go gdzie indziej? Znam to miejsce i trudno mi sobie wyobrazic jakis motyw dla takiej akcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Truecolor napisał:

witam

Przyjęto nowe przepisy (kodeks drogowy), oprócz tego że bedzie mozna jezdzić bez zadnego papiera, nawet prawa jazdy, wprowadza sie ułatwienia dotyczące m.in. rejestracji auta. Nie trzeba będzie już wymianiać tablic jeśli są białe, nawet jeśli kupujemy auto z innego powiatu. Nie doczytalem nigdzie czy tez jeśli kupuje auto z innego wojewodztwa to też tablice mogą zostać? Może ktoś wie. Z jednej strony oszczedność ale jednak pojawi się burdel. To było wygodne wiedzieć skąd ktoś do nas przyjechał. 

Z nr to już dawno powinny być do auta przypisane, choć trochę szkoda, jakby nie było identyfikacji powiatu.

Jak to wejdzie to kupie sobię auto z Krakowa i będę tam mógł normalnie jeździć, bo z WE to czasem się poddaje :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

Największy wkład w cyfryzację ma Strężyńska. Szkoda, że kobiety się pozbyli, ale jako jedyna wg mnie czuła potrzebę zmian z analogu na cyfrę. 

tylko czasami się za bardzo rozpędzała ..ale to temat na HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sherif napisał:

Z nr to już dawno powinny być do auta przypisane, choć trochę szkoda, jakby nie było identyfikacji powiatu.

Jak to wejdzie to kupie sobię auto z Krakowa i będę tam mógł normalnie jeździć, bo z WE to czasem się poddaje :phi:.

Może to przypadek ale kiedyś  tuż za plantami na zakazie stało ze 20 samochodów i 7 miało założone szczeki... tylko te z rejestracja na "W" Zdaję sobie sprawę że w samochodzie straży miejskiej nie maja fabryki blokad... i pewnie mili tylko 7 sztuk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Z nr to już dawno powinny być do auta przypisane, choć trochę szkoda, jakby nie było identyfikacji powiatu.

Jak to wejdzie to kupie sobię auto z Krakowa i będę tam mógł normalnie jeździć, bo z WE to czasem się poddaje :phi:.

 

W Krakowie na WA to sam miałem wrażenie że to działa jak płachta na byka :hmm: kilka razy mnie tam otrąbili.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, analyzer64 napisał:

 

W Krakowie na WA to sam miałem wrażenie że to działa jak płachta na byka :hmm: kilka razy mnie tam otrąbili.

Wciskanie się, blokowanie zmiany pasa, brak umożliwienia włączenia się, itd. Oczywiście to mega głupota przy ilosci aut firmowych i leasingów ale takie mam obserwacje ilekroć jestem tam autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie bo teraz widac jak dloni kto jest słojem.

Tak powaznie najlepsza byłyby numery rej przypisane do wlasciciela. Zmieniam samochod i wrzucam swoje blachy. 

Edytowane przez dzikipzs
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spad napisał:

 

Niezależnie od sympatii czy też antypatii do obecnej ekipy rządzącej, to co jak co, ale więcej cyfrowych zmian zrobili niż "nowoczesna" PO. 

Wiesz, bo juz 5 lat rządzą. A podwaliny pod cyfryzację jednak PO/PSL zrobiła.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

W koncu cos sensownego obecna ekipa rzadzaca zrobila :ok:

 

Sensowne to by było wtedy gdyby w wydziale komunikacji przy pierwszej rejestracji nadawano numer rejestracyjny pojazdu, a tablicę załatwiałoby się samemu np.: robiono by  ją z marszu w wydziale komunikacji albo u dilera sprzedającego pojazd albo samemu zamawiałoby się przez internet albo w jakimś sklepie motoryzacyjnym.

I np.: dwie pierwsze cyfry numeru to byłby rok pierwszej rejestracji, drugie oznaczenie to jakiś kod województwa gdzie pojazd został zarejestrowany, a trzecie oznaczenie to kolejny numer w powiecie w którym pojazd był rejestrowany. I tyle.

Gdyby ktoś tablicę zgubił lub uległaby zniszczeniu to idę do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego i sobie zamawiam, albo przez internet.

A sama tablica mogłaby być robiona z plastiku albo blachy.

Wtedy byłoby sensownie. A tak to nie zmienia się nic oprócz możliwości zostawienia sobie numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fred77 napisał:

Sensowne to by było wtedy gdyby w wydziale komunikacji przy pierwszej rejestracji nadawano numer rejestracyjny pojazdu, a tablicę załatwiałoby się samemu np.: robiono by  ją z marszu w wydziale komunikacji albo u dilera sprzedającego pojazd albo samemu zamawiałoby się przez internet albo w jakimś sklepie motoryzacyjnym.

I np.: dwie pierwsze cyfry numeru to byłby rok pierwszej rejestracji, drugie oznaczenie to jakiś kod województwa gdzie pojazd został zarejestrowany, a trzecie oznaczenie to kolejny numer w powiecie w którym pojazd był rejestrowany. I tyle.

Gdyby ktoś tablicę zgubił lub uległaby zniszczeniu to idę do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego i sobie zamawiam, albo przez internet.

A sama tablica mogłaby być robiona z plastiku albo blachy.

Wtedy byłoby sensownie. A tak to nie zmienia się nic oprócz możliwości zostawienia sobie numeru.

 

Gdyby to samo wprowadzono za rzadow PO, to bys tutaj pial z zachwytu :hehe:

Poza tym, po czym wnioskujesz, ze sie odnosilem do tematu tablic? 

Mnie z tego wszystkiego najbardziej interesuje, ze nie bede musial wozic PJ :ok;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowne to by było wtedy gdyby w wydziale komunikacji przy pierwszej rejestracji nadawano numer rejestracyjny pojazdu, a tablicę załatwiałoby się samemu np.: robiono by  ją z marszu w wydziale komunikacji albo u dilera sprzedającego pojazd albo samemu zamawiałoby się przez internet albo w jakimś sklepie motoryzacyjnym.
I np.: dwie pierwsze cyfry numeru to byłby rok pierwszej rejestracji, drugie oznaczenie to jakiś kod województwa gdzie pojazd został zarejestrowany, a trzecie oznaczenie to kolejny numer w powiecie w którym pojazd był rejestrowany. I tyle.
Gdyby ktoś tablicę zgubił lub uległaby zniszczeniu to idę do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego i sobie zamawiam, albo przez internet.
A sama tablica mogłaby być robiona z plastiku albo blachy.
Wtedy byłoby sensownie. A tak to nie zmienia się nic oprócz możliwości zostawienia sobie numeru.
Zmienia też się to, że nowe auto zarejestrujesz u dealera, będzie taka możliwość. I nie na twoim pełnomocnictwie, że on pojedzie za ciebie do urzędu a po prostu będą mieli takie możliwości u siebie na miejscu.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maras77 napisał:

Wiesz, bo juz 5 lat rządzą. A podwaliny pod cyfryzację jednak PO/PSL zrobiła.

 

 

 

I profil zaufany tak praktyczny, że nikt nie chciał z tego korzystać. Pamiętam jak wypełniałem kartki papieru i zostawiałem u Pani chyba z ZUS, która przyjechała do firmy masowo wyrabiać profile. Bo bez tego trzeba byłoby się fatygować do urzędu osobiście z papierowymi wnioskami. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, spad napisał:

 

I profil zaufany tak praktyczny, że nikt nie chciał z tego korzystać. Pamiętam jak wypełniałem kartki papieru i zostawiałem u Pani chyba z ZUS, która przyjechała do firmy masowo wyrabiać profile. Bo bez tego trzeba byłoby się fatygować do urzędu osobiście z papierowymi wnioskami. 

 

I co z tego?

Profil zaufany to nie tylko sposób uwierzytelnienia tożsamości, ale i struktury danych, interfejsy, procesy.

Uważasz, że dzisiejsze sensowne zmiany zadziały by się, gdyby nie było tego wcześniejszego profilu zaufanego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maras77 napisał:

 

I co z tego?

Profil zaufany to nie tylko sposób uwierzytelnienia tożsamości, ale i struktury danych, interfejsy, procesy.

Uważasz, że dzisiejsze sensowne zmiany zadziały by się, gdyby nie było tego wcześniejszego profilu zaufanego?

 

 

Oceniam tylko to co kto zrobił żeby było nam wygodniej na co dzień. I tyle. W temacie cyfryzacji urzędów rządy PiS zrobiły więcej od rządów PO. Nie oceniam innych aspektów kto jest bardziej poyebany, albo kto obławia się więcej na państwowym. Dyskutujemy o cyfryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spad napisał:

 

Oceniam tylko to co kto zrobił żeby było nam wygodniej na co dzień. I tyle. W temacie cyfryzacji urzędów rządy PiS zrobiły więcej od rządów PO. Nie oceniam innych aspektów kto jest bardziej poyebany, albo kto obławia się więcej na państwowym. Dyskutujemy o cyfryzacji.

 

Troche tak, troche nie.

Wprowadzenie wielu usług cyfrowych okołosamochodowych możliwe było dzięki CEPiK 2.0. Modernizację rozpoczęto w 2013. 

Podobnie jak z JPK - klepniete przez PO/PSL przy znaczącej większości wstrzymanych głosów przez PiS - ale efekty uszczelnienia VAT spijają jak smietankę i chwalą się jak swoim :) 

 

Dla przypomnienia głosowanie za JPK :) 

 

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało      Za      Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
             
PiS 134 123 4 1 118 11
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, spad napisał:

 

Oceniam tylko to co kto zrobił żeby było nam wygodniej na co dzień. I tyle. W temacie cyfryzacji urzędów rządy PiS zrobiły więcej od rządów PO. Nie oceniam innych aspektów kto jest bardziej poyebany, albo kto obławia się więcej na państwowym. Dyskutujemy o cyfryzacji.

 

Mam wrażenie, że zupełnie nie wiesz, jak się buduje systemy IT w skali państwa, czyli milionów użytkowników, setek rejestrów.

Czyli oceniasz, która krowa głośniej muczy.

Demokracja, k...a.

Edytowane przez maras77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

I profil zaufany tak praktyczny, że nikt nie chciał z tego korzystać. Pamiętam jak wypełniałem kartki papieru i zostawiałem u Pani chyba z ZUS, która przyjechała do firmy masowo wyrabiać profile. Bo bez tego trzeba byłoby się fatygować do urzędu osobiście z papierowymi wnioskami. 

ale chciałbyś żeby jak się zakładało PZ w czasach kiedy nie było jeszcze spójnych centralnych baz?

Niestety ale to rządy PO/PSL zaczęły konsolidacje baz, pierwszym krokiem było ustalenie PESELu jako nadrzędnego numeru i de facto likwidacja NIPu.

IMVHO pierwszym realnym udogodnieniem cyfryzacji dla ludzi była dostępność wszystkich polskich aktów z USC w dowolnym, lokalnym USC. Wcześniej po akty trzeba było pisać listy po całym kraju.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maras77 napisał:

 

Mam wrażenie, że zupełnie nie wiesz, jak się buduje systemy IT w skali państwa, czyli milionów użytkowników, setek rejestrów.

Czyli oceniasz, która krowa głośniej muczy.

Demokracja, k...a.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć to mam informacje z pierwszej ręki, od gościa, który siedział w projekcie Cepik i pracował zarówno z poprzednią ekipą, ze Strężyńską i chwilę po jej odejściu. A jako obywatel mam prawo oceniać to co widzę. Komputery i technologia nie pojawiła się w 2013 roku, że PO miała tylko dwa lata i nie zdążyła zrobić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 10:07, Truecolor napisał:

Ostatnio policji bardzo sie przydały wyróżniki tablic jak blokowali wczasowiczów wjezdzajacych w gory (początek epidemii). Jak sie tablice rozmyją za rok czy dwa to podobne akcje nie będą mozliwe - trzeba bedzie zatrzymywać kazde auto i sprawdzac papiery

 

Jakie papiery? Nie musisz mieć przy sobie żadnych papierów! 🤣 I nawet zameldowany nigdzie nie musisz być 🙃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jakie papiery? Nie musisz mieć przy sobie żadnych papierów! I nawet zameldowany nigdzie nie musisz być
Ale auto masz miec na siebie i w DR masz wpisany swoj adres. Sam papier nic tu nie wnosi bo jest w wersji elektronicznej w cepik.
Przynajmniej jak jestes wlascicielem. Jak jest z leasingiem / najmem dlugotermonowym, nie wiem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.