Skocz do zawartości

Dzialka a wlasciwie dom do oceny


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Bylibyśmy "prawie" sąsiadami, miejsce całkiem fajne. Cena wydaje się być raczej normalna, zważywszy że trzeba jeszcze trochę kasy zainwestowac. Sama cena działki to jakieś 50-70tys. Nie wiem czy jej wielkość to wadą czy zaleta. Sam mam 4500m2 i jest przy czym chodzić. Wydaje mi się że 2000 byłoby w sam raz. Przyjedź obejrzyj i sam zobaczysz. S17 do świetna sprawa, chwila i jesteś w Lublinie, jeszcze trochę i podobnie się będzie jechało do Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sadlos napisał:

Bylibyśmy "prawie" sąsiadami, miejsce całkiem fajne. Cena wydaje się być raczej normalna, zważywszy że trzeba jeszcze trochę kasy zainwestowac. Sama cena działki to jakieś 50-70tys. Nie wiem czy jej wielkość to wadą czy zaleta. Sam mam 4500m2 i jest przy czym chodzić. Wydaje mi się że 2000 byłoby w sam raz. Przyjedź obejrzyj i sam zobaczysz. S17 do świetna sprawa, chwila i jesteś w Lublinie, jeszcze trochę i podobnie się będzie jechało do Wawy.

 

No wlasnie. Mi starczy z 2000m2. Jak to rozegrac. Kupic wydzielic i sprzedac ? Jezeli uklad pozwala na sprzedaz. Jak bede mial 1ha to przynajmniej kosic cale chyba trzeba a to mi sie nie usmiecha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

No wlasnie. Mi starczy z 2000m2. Jak to rozegrac. Kupic wydzielic i sprzedac ? Jezeli uklad pozwala na sprzedaz. Jak bede mial 1ha to przynajmniej kosic cale chyba trzeba a to mi sie nie usmiecha. 

 

to tak...

Najpierw dom.

Ja za stan surowy otwarty metoda tradycyjna zapłaciłem koło 150-160 tys (koło 120m2 użytkowych), jeżeli to drewniak to chciałbym żeby był tańszy... celowałbym w okolice 170tys chyba że chcesz dać panu trochę zarobić za fatygę.

 

Po drugie działka. Chcesz mieć spokój że wybrałeś to miejsce? Jeśli tak to nie pozbywaj się ziemi. Masz ogrodzone 1600m2 i to sobie kosisz, reszta to jakiś lasek co już rośnie, łąka kwietna itd, a przede wszystkim mniej ludzi w koło czyli większy spokój.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zorientował czy tam jest plan zagospodarowania, sprawdził na geoportalu tę działkę i czy jest objęta tym planem. To pod kątem ewentualnego wydzielenia łąki, bo z lasem pewnie i tak nic nie zrobisz. Myślę, że i na wsi ludzie głupi nie są i już dawno byłoby to podzielone i przekształcone na działkę budowlaną.

 

Ten dom to sam nie wiem, na stronie podają cenę SSZ w granicach 90-150kpln.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

 

 

 

Po drugie działka. Chcesz mieć spokój że wybrałeś to miejsce? Jeśli tak to nie pozbywaj się ziemi. Masz ogrodzone 1600m2 i to sobie kosisz, reszta to jakiś lasek co już rośnie, łąka kwietna itd, a przede wszystkim mniej ludzi w koło czyli większy spokój.

 

 

to ma sens, tylk zeby mi za duzo drzew nie wyroslo na tej pozostalej czesci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analyzer64 napisał:

Ten dom to sam nie wiem, na stronie podają cenę SSZ w granicach 90-150kpln.

 

czyli po srodku to mozna przyjac ze kosztowalo ich 120k + dzialka 50k czyli calosc 170k + stres + czas + pozwolenia prad, woda. 200k to chyba uczciwa cena dla 2 stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucash napisał:

Wióry drewniane posklejane jakimś klejem. Nic zdrowego. Może jest dopuszczone do budowy ale sam bym w to nie szedł. 

a meble w mieszkaniu masz z czego jak nie z wiór sprasowanych z klejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

czyli zle tylko ze wzgledu na ew problemy ze zrowiem ?

 

To jest budowane po taniości. Masz hektar ziemi i dom. Poszukaj może samego hektara ziemi i sobie postaw sam jaki chcesz. Chyba że masz gdzies z czego chata jest wybudowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

czy wlasnie na geoportalu sprawdze plan zagospodarowania ?

 

 

Jest tam niby taka opcja, ale np. u mnie w miejscowości nie pokazuje. Sprawdź na stronie gminy, bo jeśli dobrze kojarzę to mają obowiązek publikowania tego.

Numer działki z geoportalu będziesz mial, a potem to trzeba szukać w pdfach, w mojej gminie publikują to na stronie.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lucash napisał:

To jest budowane po taniości. Masz hektar ziemi i dom. Poszukaj może samego hektara ziemi i sobie postaw sam jaki chcesz. Chyba że masz gdzies z czego chata jest wybudowana. 

 

poszukanie zimie, doprowadezenie mediow, i wybudowanie do takiego stanu to z 1,5 roku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ozarek napisał:

jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić przy koszcie drewna, ale szacun :ok:

Urządzałem się w 2011. Teraz nie monitoruję cen ale nadal nie lubię tworów z płyt wiórowych. Jedno przesunięcie i mebel nie wraca do formy pierwotnej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

czyli po srodku to mozna przyjac ze kosztowalo ich 120k + dzialka 50k czyli calosc 170k + stres + czas + pozwolenia prad, woda. 200k to chyba uczciwa cena dla 2 stron...

To co teraz tam stoi to najtańsza część budowy, dopiero teraz zaczną się schody i prawdziwe koszta. Dom skończyłem budować 2 lata temu i coś wiem na ten temat. Zadaj sobie pytanie czy budując samemu postawiłbyś dom drewniany, z takim dachem, tak usytuowany względem stron świata, bez wyprowadzeń (bynajmniej nie widać) do CO. Nie widzę tam elektryki, brak posadzek, szamba,  jeszcze trzeba władować chociaż ze 100tyś żeby było jako tako. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sadlos napisał:

To co teraz tam stoi to najtańsza część budowy, dopiero teraz zaczną się schody i prawdziwe koszta. Dom skończyłem budować 2 lata temu i coś wiem na ten temat. Zadaj sobie pytanie czy budując samemu postawiłbyś dom drewniany, z takim dachem, tak usytuowany względem stron świata, bez wyprowadzeń (bynajmniej nie widać) do CO. Nie widzę tam elektryki, brak posadzek, szamba,  jeszcze trzeba władować chociaż ze 100tyś żeby było jako tako. 

 

mi się wydaje że więcej, stan surowy to 1/3 kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

 

mi się wydaje że więcej, stan surowy to 1/3 kosztów

 

I wziąć pod uwagę, że wchodzi się po kimś, zawsze coś wyjdzie, że źle zrobione albo czegoś nie ma, liczyłbym jeszcze 150k żeby włożyć, zostanie to dobrze :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

czyli po srodku to mozna przyjac ze kosztowalo ich 120k + dzialka 50k czyli calosc 170k + stres + czas + pozwolenia prad, woda. 200k to chyba uczciwa cena dla 2 stron...

Widzę, że szukasz frajera.

Powodzenia, to będzie Twoje hobby teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, technix napisał:

Widzę, że szukasz frajera.

Powodzenia, to będzie Twoje hobby teraz...

 

Ale nie podałeś swojej wyceny. Wg mnie oferta jest dobrze policzona. Przyjmijmy że działka budowlana ma 1600mkw (nie napisano dokładnie), reszta grunty rolne i ZL. Działka w tamtych okolicach pewnie stoi około 50zł za 1mkw, więc mamy 80kpln za działkę, las i łąka strzelam że okolice 4-5zł, więc mamy kwotę około 50kpln, razem 130kpln za teren. Zostaje 120kpln za dom.

Cena jest dobra moim zdaniem, ale z drugiej strony kończyć po kimś to nie zawsze jest najlepsze wyjście, widać tylko zdjęcia, ale jak to jest robione to wiem sam właściciel, albo nawet nie wie jak stawiała mu to jakaś ekipa i się nie interesował.

Może jest to robione po taniości. 

Budowa w takim stanie jak jest, polegając na opisie, oddana w 2013 roku, czemu to nie jest wykończone przez 7 lat? Przyczyn może być wiele, ze śmiercią inwestora włącznie. :hmm:

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo 2013 nie zwróciłem uwagi.. to ja dalej utrzymuję kwotę 170tys za całość ;] 

Jak oddawałem dom w nadzorze budowlanym to po mnie przyszła kobita zakończyć budowę domu którego data startu była 20 lat temu... ja się trochę bujałem (3 podejścia) a miałem wszystko na świeżo a jak babka z nadzoru usłyszała tą kobitę to się załamała bo będzie długa przeprawa ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 23:06, PawelWaw napisał:

 

No wlasnie. Mi starczy z 2000m2. Jak to rozegrac. Kupic wydzielic i sprzedac ? Jezeli uklad pozwala na sprzedaz. Jak bede mial 1ha to przynajmniej kosic cale chyba trzeba a to mi sie nie usmiecha. 

Może lepiej poszukać "urokliwej działki", a następnie zlecić postawienie domu z prefabrykatów? Zgłoszenia idzie teraz dość szybko załatwić. Byłoby tam gdzie chcesz, z domkiem jaki Ci się podoba i stosunkowo szybko. Jak dobrze pamiętam to od dłuższego czasu szukasz domku letniskowego, więc chyba aż tak bardzo Ci się nie spieszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sadlos napisał:

Może lepiej poszukać "urokliwej działki", a następnie zlecić postawienie domu z prefabrykatów?

 

taki domek to 300k

https://danwoodfamily.pl/pl-PL/konfigurator-domow

 

34 minuty temu, sadlos napisał:

Jak dobrze pamiętam to od dłuższego czasu szukasz domku letniskowego, więc chyba aż tak bardzo Ci się nie spieszy

 

niby mi sie spieszy ale okazalo sie ze to nie taki prosty temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sadlos napisał:

Zgłoszenia idzie teraz dość szybko załatwić. 

 

to na ile miesiecy bys ocenil czas od zakupu dzialki do, podlaczenia pradu, wody, i startu budowy domu ?

bo sama budowa podobno miesiac i sie wprowadzam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PawelWaw napisał:

 

taki domek to 300k

https://danwoodfamily.pl/pl-PL/konfigurator-domow

 

 

niby mi sie spieszy ale okazalo sie ze to nie taki prosty temat.

 

 

no i? Działkę bierzesz za 100 i za 400 masz

https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dzialka-otwocki-osieck-2729m2-mzn2034777296?nb=72121bd826c60cae1544dcdf70955a0e|1

 

tutaj bulisz 200 i kolejne 200 jeszcze wkładasz (a blacha na dachu już 7 lat leży, może myszy coś wyżarły itd..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

 

no i? Działkę bierzesz za 100 i za 400 masz

https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dzialka-otwocki-osieck-2729m2-mzn2034777296?nb=72121bd826c60cae1544dcdf70955a0e|1

 

tutaj bulisz 200 i kolejne 200 jeszcze wkładasz (a blacha na dachu już 7 lat leży, może myszy coś wyżarły itd..)

 

chyba zle ocenilem ile jeszcze trzeba wlozyc w ten domek.

to ma byc dzialka rekreacyjna czyli weekendy i jakies wakacje na niej a nie do zamieszkania na stale, 400k to sporo za duzo jak na takie zastosowanie.

250 to raczej moj max za calosc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

 

nie chce za bardzo marudzic ale szukam czegos w poblizu S17.

z ursynowa jak skoncza POW i wezel wiazowna (2021) bedzie dojazd bez zatrzymania w 30 min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W

Ścianki z płyty.

Czy tego kornik nie ruszy? Na tę płytę można dać g/k i obrobić ładnie ściany ale kornika bym się obawiał. Można to pewnie zaimpregnować ale...no nie wiem czy taka płyta to dobry pomysł.

Pamiętam kiedyś kiedyś w domu kornik wpierniczył się w boazerię. Szkód narobił.

 

 

Nieważne.

https://muratordom.pl/porady-ekspertow/szkodnik-w-plytach-wiorowych-aa-Nk4c-QYYR-e4dG.html

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PawelWaw napisał:

Ty juz sie przedstawiles na HP obrazajac zone kacikowicza wiec moze sie oddal :smirk:

Tyle, że teraz ma rację.

 

Własnie próbuję kupić w dziurze, wiosce pod Białymstokiem byłe siedlisko 2600m2 za 240 (szopa do rozbiórki, do wycięcia 6 dużych drzew i masa krzaczorów, bez ogodzenia.

Właściciel chce 260, bo okoliczne działki są dużo droższe z m², tyle że łatwo sprzedać 1000m2, a większą już trudniej.

Wszystko kosztuje, liczyłeś ile wydasz na 1600m ogrodzenia (własnymi rękami czy zlecając)?

Ja wiem, że to tzw. "stan zastany" i kupujący go nie liczy, ale sprzedający już tak.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

to na ile miesiecy bys ocenil czas od zakupu dzialki do, podlaczenia pradu, wody, i startu budowy domu ?

Wróżbity szukasz?

Za dużo zmiennych bez podania konkretnej lokalizacji, zwłaszcza po ostatnich zawirowaniach.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

to na ile miesiecy bys ocenil czas od zakupu dzialki do, podlaczenia pradu, wody, i startu budowy domu ?

bo sama budowa podobno miesiac i sie wprowadzam

 

Jeżeli to też powiat Garwoliński to ja na prąd czekałem 4 miesiące, wodę miałem po 2-3 tygodniach, najdłużej czekałem na gaz bo prawie rok. Jeszcze zostaje zgłoszenie budowy. Jak do jesieni kupisz działkę, to na wiosnę lub wczesne lato mógłby stać jakiś gotowiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.07.2020 o 21:54, sadlos napisał:

Bylibyśmy "prawie" sąsiadami, miejsce całkiem fajne. Cena wydaje się być raczej normalna, zważywszy że trzeba jeszcze trochę kasy zainwestowac. Sama cena działki to jakieś 50-70tys. Nie wiem czy jej wielkość to wadą czy zaleta. Sam mam 4500m2 i jest przy czym chodzić. Wydaje mi się że 2000 byłoby w sam raz. Przyjedź obejrzyj i sam zobaczysz. S17 do świetna sprawa, chwila i jesteś w Lublinie, jeszcze trochę i podobnie się będzie jechało do Wawy.

 

Jest tak jakis internet ? 

Moze swiatlowod czasami robia na wsi. 

 

Bylem i plus i orange zero internetu. 

Jeszcze szansa na play i tmobile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wlasnie. Dzialka piekna. Obok lasek. Cisza spokoj. 

Te ogrodzone 1600m2 akurat idealne, dalej juz porastaja drzewa trzeba by powycinac troche. 

 

Btw farma iluzji 2 km dalej. 

 

Domek spoko, po rozmowie z wlascicielem jeszcze z 50k trzeba zeby zrobic stan deweloperski. 

 

Za 200 bym bral od reki, musze pomyslec. 

No i narazie chyba tak nie ma internetu, jak zyc... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.