Skocz do zawartości

I Mitsubishi zegna EU - papa


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, wlad napisał:

Jesli to jest pierdola to spoko-ale jakos nie wyobrazam sobie uziemione przez miesiac auto;]

W Renault na jakąś pompkę do Laguny kolega czekał 3 miesiące. Jak masz jakąś nietypową część to czekasz niezależnie od marki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Dark_Knight said:

Testują, żeby nam napisać czego nie dostaniemy.

Zaglebilem sie w temat i na razie tylko testuja macajac;] Wersja Intro, naped jak w Outlanderze, 2.4 + dwa elektryczne, czyli AWD. Dluzszy 14 cm po liftingu, troche wiekszy bagaznik, brak tego spojlera, co szedl niejako przez srodek tylnej szyby;] 

 

Samochod(y) widziano w Niemczech w siedzibie Mitsubishi Motors Deutschland, ktora nalezy do EMIL FREY GRUPPE;]

 

Glupio przyjac, ze sie nie zwina z rynku, ale jeszcze glupiej przyjac, ze sie zwina:phi: Mitsubishi zrobil sobie bezproblemowym Outlanderem PHEV w tej cenie marke w tym segmencie. Mozliwy scenariusz: Eclipse Cross bedzie na rynku najtanszym SUVem PHEV z dwoma e-silnikami albo i z jednym. Przyzwoity samochod, ktory tylko moze stac sie lepszy:ok:

Nowy Outlander, ktory moze wygladac na przyklad tak

spacer.png

dostanie w koncu nowoczesne opakowanie i wnetrze. Cenowo ustawia go przed RAV4 PHEV & Co. i gra muzyka;]

 

4 hours ago, OZI said:

MMC potwoerdzilo rowniez, ze NIE dla Outlander, ani ASX. Nie spelnia 6d.

Moze zostana tylko PHEVy. Moze cos dojdzie... Co tam 6d, jak 7 sie powoli zbliza:phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zostana tylko PHEVy. Moze cos dojdzie... Co tam 6d, jak 7 sie powoli zbliza:phi: 
Problem jest taki, ze Mitsubishi nie jest w pozycji wydawania $$$, wrecz przeciwnie.

Spekulacje sie mnoza, ze Nissan potrzebuje więcej gotowki żeby przetrwac, a 35% akcji Mitsubishi jest na gieldzie cichych negocjacji.

Pare lat temu rozwiazanie bylo by proste, China by kupila, ale politycznie to w 2020 nie przejdzie.

Wiec tak naprawde nie wiadomo co dalej z Mitsubishi.



Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 14:40, spad napisał:

Opowiem ci teraz moją wersję dlaczego Mitsubishi zwija się z EU. Mogę się domyślać, że pewnie wielu może mieć podobne spostrzeżenia.

1. Gdyby ktoś kazał mi wymienić bardzo szybko 50 marek i modeli aut, dowolnych, to na pewno nie byłoby tam ani jednego auta tego producenta.

2. Na szybko mogę wymienić dwa modele: ASX i Colt. Jeszcze był Galant i Carisma. Reszta jak przez mgłę.

3. Nawet nie wiem czy w moim prawie 800--tysięcznym mieście jest salon Mitsubishi. Nie kojarzę żeby był. A z pozostałymi nie mam tego problemu.

4. Ciężko iść kupić auto tego producenta jak punkty 2 i 3 wyglądają jak wyglądają.

5. Tylko jedna osoba, którą znam ma Mitsubishi. Jeden sąsiad, nikt inny nie ma auta tej marki.

6. Prawie za każdym razem muszę sprawdzać czy prawidłowo napisałem nazwę Mitsubishi. I nawet pisząc tę odpowiedź chyba pięć razy poprawiałem literówki.

 

Bo tutaj nie o Mitsu chodzi ale o UE. Oziego nie znasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 16:01, OZI napisał:

EU klepacz nie ma wyboru, i tak od LG Chem, Panasonic czy Yuasa baterie kupuje (Asia dziekuje EU, ze ma prace), albo sie dostosuje, albo zginie.

LG Chem akurat produkuje baterie dla EU (i nie tylko) pod Wrocławiem. Wbrew ludowym legendom - bardzo mało części sprowadza się z poza UE. To się nie klei z metodologią JiT a poza tym już się producenci na azjatyckim imporcie wielokrotnie przejechali.

 

Czy Ty masz jakąś EU-fobię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 13:36, OZI napisał:

Świat moto się dzieli na 2 wyraźne grupy - EU - boimy się pierdu auta- klient i tak zapłaci więcej /Asia & USDM - niech auto pierdzi, ma być dostępne, EV ureguluje rynek. Nowa generacja Diesel nadchodzi.

Choć byś rzucał nie wiadomo jakie zaklęcia - do na twoją wyspę też trafi ekologia i to szybciej niż myślisz. I jeśli wierzysz że Twoi idole jak Trump z Johnsonem to zatrzymają to grubo się mylisz bo sezon na populizm zaczyna się kończyć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć byś rzucał nie wiadomo jakie zaklęcia - do na twoją wyspę też trafi ekologia i to szybciej niż myślisz. I jeśli wierzysz że Twoi idole jak Trump z Johnsonem to zatrzymają to grubo się mylisz bo sezon na populizm zaczyna się kończyć.
To z populizmem nie ma nic wspolnego, tylko z pragnatyzmem.

Zadanie praktyczne- trzeba ciut po swiecie po jeździć, zeby zrozumiec, ze swiat sie na EU nie konczy.

Slowa klucze - odleglosci vs czas I logistyka

Infrastuktura vs jej dostepnosc.

Pierwszego nie zrozumiesz, nie ze jestem zlosliwy, tylko nie masz takich warunkow.

Drugie jest powiazane z tym pierwszym.

Ale najlepiej jest wrzeszczec 'populizm' samemu bedac szczurem w laboratorium

7a0519edad12b9e28ad0489747ec4583.jpg1692e35a64781d10992c10cf253f6705.jpg

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




LG Chem akurat produkuje baterie dla EU (i nie tylko) pod Wrocławiem. Wbrew ludowym legendom - bardzo mało części sprowadza się z poza UE. To się nie klei z metodologią JiT a poza tym już się producenci na azjatyckim imporcie wielokrotnie przejechali.
 
Czy Ty masz jakąś EU-fobię?


Produkuje = klepie, wiec gratuluje jestes tanim finansowo klepaczem. Know-how jest od LG czyli - zgroza! Asia.

No chyba, ze to jak slynny PL EV automobil opracowane w PL, to przepraszam, uciekam do norki.

Fobi nie mam, mam 'happy podejscie do zycia, ergo idotyzmy mnie smiesza', szczególnie jak w nich nie uczestnicze.

To EU krzyczalo jeszcze 10 lat temu - Rudolph, Rudolph Diesel jest najlepszy!

A dzis, prosze, taki ojro-pejczyk nawet tym Rudolph do miasta nie moze wjechać- ot demokracja


[...] NVM

Zly adres.

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał:

Zamow w ASO tylne tarcze do svx lub chłodnice :)

No ale SVX powiedzmy ma swoje lata. Do tak starych to tylko chyba w MB dostaniesz wszystko bez problemu. Do Forka z 2001 w zasadzie wszystko było na miejscu. Nie mówiąc o nowszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, OZI napisał:

Dochodzi jeszcze jedno. Wszystkie fabryki Mitsubishi klepią w wiekszosci RHD. Parę tysiecy Eclipse moze im się nie kalkulować na EU jesli ożywienie wroci do Asia. Ergo znow, moze Eclipse pozyc w EU rok lub dwa zanim go zabija. Znow czesci i wsparcie - wielka niewiadoma.



Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by the Rice burneremoji500.pngemoji964.png GR-Fouremoji627.png
 

Musza zapewnic. Duzo marek znikalo z EU i nie bylo problemu z czesciami. Poza tym jest internet wiec wszystko kupisz. U nas Mitsu kupuja emeryci ale to wnuczek im kupi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129025]OZI[/mention]
2010 tylko 5 litrow i 8 cylindrow.... 
2020 3 cylindry i 1.6 pojemnosci... 
2025 ev dla wszystkich, precz z on i nopb... 
@PawelWaw

Zgadza sie, tylko ze jest to MOJ dobrowolny, swiadomy wybor a nie wciskanie przez gardlo.

Chce 3 mam 3, chce 8 mam 8.

Ja przexiez nie neguje wyboru, czy tego, ze EV to ZUO.

Ja mowie, ze niepodoba mi sie wciskanie EV przez gardlo, z cala tego polityka, i jedynym slusznym wyborem.

A offce jeszcze klaskaja i zadowolone.

I wierza w zbawienie Electric Jesus aka Musk.

31d16d556ad0023b8c04eeb20be7e768.jpg

Pisalem chcyba do znudzenia- z 3-4 razy, kupowałem Tesla juz 3 x.

Nie dlatego, ze mi ja przez gardlo wciskaja, nie dlatego ze wierze w polityczne guano PR, ze zbawie swiat EV.

Podoba mi sie jak jezdzi, I na auto A do B ma zastosowanie.

Tylko 3x doszlem do wniosku, ze to sie do ludzkiej konsumpcji nie nadaje.

Nie jestem religijny EV wystarczajaco, zeby wyrzucic $70k na guffniano wykonczony produkt.

40 klockow swiadomie wyrzuce na cos co mi da usmiech, nawet te 3 cylindry.

Wybor wybor I jeszcze raz dobrowolny wybor.

Vs

Propaganda, propaganda, i poglad 'ja mam racje EV to przyszlosc'

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four


  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musza zapewnic. Duzo marek znikalo z EU i nie bylo problemu z czesciami. Poza tym jest internet wiec wszystko kupisz. U nas Mitsu kupuja emeryci ale to wnuczek im kupi.
Dzis czytam, ze Honda sie zwija z Civic z EU.

Znaczy, ze sa dwa scenariusze.

Honda Europe, caly line up ma byc Hybrid i EV na EU od FY 2022/23.

Civic nie ma Hybrid. Wiec albo zrobia, albo EU juz Civic nie zobaczymy.

A co do Mitsubishi, to wlasciwie o czy mowimy?

f5df6f2db3eccb970b717c84b8280711.jpg

2.4l benzynowy silnik + dwa DC, jeden na os.

Calosc nazwana S-AWD.

EV.
Hybrid S, gdzie 2.4l jest generatorem.

Hybrid P - gdzie oba silniki naprdzaja auto, w zaleznosci ile mocy potrzeba.

6675268fa9971fa08d773ddcba021acc.jpg

2.4l - 94kW & 199Nm

Przedni EV 60kW/137Nm

Tylni EV 70kW/195Nm

Ladowanie 4.5h z 230V/16A,
ok 25min z fast charger
ok 46min uzywajac 2.4l jako generator stojac.

I teraz tak:
- wersja benzynowa

2021 Mitsubishi Eclipse Cross ES: $30,290 (+$300) aka 82k PLN

Ta sama wersja PHEV $49,990
aka 136k PLN

To sie rowna roznica 19,700 benzyny.

19,700 benzyny, zakladam nawet 10l/100km =197k km

Yep, rzeczywiscie PHEV ma sens, na dobre poczucie wlasciciela, bo nie na jego portfel






Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, OZI napisał:

@PawelWaw

Zgadza sie, tylko ze jest to MOJ dobrowolny, swiadomy wybor a nie wciskanie przez gardlo.

Chce 3 mam 3, chce 8 mam 8.

Ja przexiez nie neguje wyboru, czy tego, ze EV to ZUO.

Ja mowie, ze niepodoba mi sie wciskanie EV przez gardlo, z cala tego polityka, i jedynym slusznym wyborem.

A offce jeszcze klaskaja i zadowolone.emoji231.pngemoji207.png

I wierza w zbawienie Electric Jesus aka Musk.

31d16d556ad0023b8c04eeb20be7e768.jpg

Pisalem chcyba do znudzenia- z 3-4 razy, kupowałem Tesla juz 3 x.

Nie dlatego, ze mi ja przez gardlo wciskaja, nie dlatego ze wierze w polityczne guano PR, ze zbawie swiat EV.

Podoba mi sie jak jezdzi, I na auto A do B ma zastosowanie.

Tylko 3x doszlem do wniosku, ze to sie do ludzkiej konsumpcji nie nadaje.

Nie jestem religijny EV wystarczajaco, zeby wyrzucic $70k na guffniano wykonczony produkt.

40 klockow swiadomie wyrzuce na cos co mi da usmiech, nawet te 3 cylindry.

Wybor wybor I jeszcze raz dobrowolny wybor.

Vs

Propaganda, propaganda, i poglad 'ja mam racje EV to przyszlosc'

Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by the Rice burneremoji500.pngemoji964.png GR-Fouremoji627.png

 

Czyli zupełnie tak samo jak w UE. Też mamy wybór👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OZI napisał:

To z populizmem nie ma nic wspolnego, tylko z pragnatyzmem.

Zadanie praktyczne- trzeba ciut po swiecie po jeździć, zeby zrozumiec, ze swiat sie na EU nie konczy.

Slowa klucze - odleglosci vs czas I logistyka

Infrastuktura vs jej dostepnosc.

Pierwszego nie zrozumiesz, nie ze jestem zlosliwy, tylko nie masz takich warunkow.

Drugie jest powiazane z tym pierwszym.

Ale najlepiej jest wrzeszczec 'populizm' samemu bedac szczurem w laboratorium emoji13.pngemoji3.png

7a0519edad12b9e28ad0489747ec4583.jpg1692e35a64781d10992c10cf253f6705.jpg

Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by the Rice burneremoji500.pngemoji964.png GR-Fouremoji627.png
 

Gadasz Ozi farmazony , a jako posiadacz dwóch suvow i domu bez paneli słonecznych zdaje sobie sprawę ze jechanie  na weglu i ropie na dłuższą mete jest niemożliwe. 

 

Wczesniej czy pozniej caly swiat bedzie musial przejsc na wyzszy poziom rozwoju energetycznego jezeli cywilizacja czlowieka ma przetrwać.

 

 

 

      

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Gadasz Ozi farmazony , a jako posiadacz dwóch suvow i domu bez paneli słonecznych zdaje sobie sprawę ze jechanie  na weglu i ropie na dłuższą mete jest niemożliwe. 
 
Wczesniej czy pozniej caly swiat bedzie musial przejsc na wyzszy poziom rozwoju energetycznego jezeli cywilizacja czlowieka ma przetrwać.
 
 
 
      


Zgadzamy sie nie zgadzac.

Wierzysz w propagande globalnego ocipienia, to wierz, przeciez ja tego nie bronie.

Ja wierze w wybor I tego, ze rynek sam ureguluje. Panele na domu mam, EV pewnie też kupie, jak bede CHCIAL.



Zapominasz, ze Diesel tez tu byl ulubieńcem, jeszcze pare lat temu, I 'jedyny sluszny nurt'.

I co? Krotka pamiec?

Edit: wszystko wskazuje, ze wodor wygra wyscig w tej części swiata, jako nastepca ICE.

I co tez się propagande do tego dorobi?



Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, OZI said:

Wierzysz w propagande globalnego ocipienia, to wierz, przeciez ja tego nie bronie.

Ja wierze w wybor I tego, ze rynek sam ureguluje. Panele na domu mam, EV pewnie też kupie, jak bede CHCIAL.

 

Niby masz wybor, ale ile kosztuje godzina parkingu w Sydney lub Melbourne CBD? Czy to nie sa odgorne regulacje?

Poza tym, pokaz mi jakis wysokorozwiniety kraj, o wysokiej gestosci zaludnienia, gdzie motoryzacja nie idzie w strone ograniczenia emisji spalin?

Stawianie za przyklad krajow 3-ego swiata nie ma zadnego sensu... Oni beda tam gdzie jest EU za XX lat dopiero.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Niby masz wybor, ale ile kosztuje godzina parkingu w Sydney lub Melbourne CBD? Czy to nie sa odgorne regulacje?
Poza tym, pokaz mi jakis wysokorozwiniety kraj, o wysokiej gestosci zaludnienia, gdzie motoryzacja nie idzie w strone ograniczenia emisji spalin?
Stawianie za przyklad krajow 3-ego swiata nie ma zadnego sensu... Oni beda tam gdzie jest EU za XX lat dopiero.
 


Tak, prawda. Ja po prostu licze na to, ze za jakieś 10-15 lat, bedzie taki postep, ze bedzie sie dalo EV naładować w czasie, w jakim lejemy benzynę.

Do tego czasu kroliki zarzadzeniem komisarza ludowego przetestuja.

Probuje tez rowniez pokazac, ze wsiadanie na konia 'ja mam racje, EV to przyszlosc ty kretynie' moze byc mylne wystarczy wygrzebac posty z 2008-10 roku fanboys AK I jedynej slusznej drogi Diesel. Teraz wrzeszczących, ze EV albo śmierć.


caba163971cbdfee904e552e752e1384.jpg

I co - zdechlo...

Rowniez, nie da sie jak narazie powiedziec, ze baterie w autach beda wygrana.

Wodor moze zaskoczyc, moze byc inny postep.

Popatrz na panele słoneczne, utylizację nie ma, ale PR mowi jaka to czysta energia.

Ditto z czesciami do turbin.

Ja nie jestem przeciwnikiem EV, ja jestem zwolennikiem poprzedniego przetestowania a nie propagandy.

No I nie wsiadam na moralnego konia ' ja mam racje kretyni - EV albo śmierć!'.

Chcesz EV, kupuj. Nie potępiam.

Ale jak oboje sie chyba zgadzamy, ze na obecny poziom technologii - I mowie obecny - auta ICE nie wymra ani w 2030 ani 2030 ani 2040 ani 2050 etc bo sa takie miejsce na swiecie, gdzie ex EU auta z lat 80tych, 90 tych to 'nowka sztuka', Corolla to.mazenie dla ktorego sąsiada sie maczeta ciacha...

Lud o lodowce marzy, a nie o EV.

0b2970a61e8e45f0231de8b0b09512c1.jpg

Tym miejscem jest Africa, Południowa Ameryka, duza czesc Asia etc. a tam lezy przyszlosc, z tej prostej przyczyny, ze tam jest najwiekszy wzrost populacji.

Wiec ja po prostu nie wkladalbym wszystkiego do jednego koszyka, tak jak tu wielu na sile probuje udowodnic, ze EV to jedyna sluszna droga, u swiat ma sie dostosowac..

A tu guana ... Tak to nie nie dziala.







Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OZI napisał:



 

 


Produkuje = klepie, wiec gratuluje jestes tanim finansowo klepaczem. emoji857.png Know-how jest od LG czyli - zgroza! Asia.

No chyba, ze to jak slynny PL EV automobil opracowane w PL, to przepraszam, uciekam do norki.emoji57.png

Fobi nie mam, mam 'happy podejscie do zycia, ergo idotyzmy mnie smiesza', szczególnie jak w nich nie uczestnicze.

To EU krzyczalo jeszcze 10 lat temu - Rudolph, Rudolph Diesel jest najlepszy!

A dzis, prosze, taki ojro-pejczyk nawet tym Rudolph do miasta nie moze wjechać- ot demokracja emoji10.png


[...] NVM

Zly adres.

Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by the Rice burneremoji500.pngemoji964.png GR-Fouremoji627.png

 

 

A co ty robisz na forum ojro-pejczyków? Myślę że najwyższa pora zająć sie własnym podwórkiem.

Twoje argumenty są na poziomie kretynów palących oponami w piecu i broniących się że to ich komin i dlaczego ktoś im narzuca czym mają palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty robisz na forum ojro-pejczyków? Myślę że najwyższa pora zająć sie własnym podwórkiem.
Twoje argumenty są na poziomie kretynów palących oponami w piecu i broniących się że to ich komin i dlaczego ktoś im narzuca czym mają palić.
Nie bede tego komentowal. Nie ten kacik.

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129025]OZI[/mention]Honda ostatnio wogole dziwna sie zrobiła w PL nic nie sprzedają. W UE widzialem sporo CRV. Ceny z kosmosu silniki wadliwe. Stylistyka mega dziwna jak na gusta europejskie nikt nie będzie za nimi płakał. 
 
Ja myślę, ze nikt po Honda nigdzie poza USDM nie bedzie plakal.

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, OZI said:


 

 


Tak, prawda. Ja po prostu licze na to, ze za jakieś 10-15 lat, bedzie taki postep, ze bedzie sie dalo EV naładować w czasie, w jakim lejemy benzynę.

Do tego czasu kroliki zarzadzeniem komisarza ludowego przetestuja.

Probuje tez rowniez pokazac, ze wsiadanie na konia 'ja mam racje, EV to przyszlosc ty kretynie' moze byc mylne wystarczy wygrzebac posty z 2008-10 roku fanboys AK I jedynej slusznej drogi Diesel. Teraz wrzeszczących, ze EV albo śmierć.

 

Ale to w AUS tak wrzeszcza?  Bo starsznie sie widze nakrecasz, ale w zasadzie nie wiem dlaczego.

Z perspektywy EU, ani nikt wczeniej nie zmuszal do zakupu diesla, ani teraz do EV...

Jednym sie to oplacalo bardziej, drugim mniej ale wiekszosc ludzi ma pewnie w dupie czym jest napedzane auto, pod warunkiem, ze dojedzie z punktu A do B.

Temat mororyzacji w EU przeciez w ogole Ciebie nie dotyczy, a co chwila sie o to pienisz bardziej niz my ;]

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale to w AUS tak wrzeszcza?  Bo starsznie sie widze nakrecasz, ale w zasadzie nie wiem dlaczego.
Z perspektywy EU, ani nikt wczeniej nie zmuszal do zakupu diesla, ani teraz do EV...
Jednym sie to oplacalo bardziej, drugim mniej ale wiekszosc ludzi ma pewnie w dupie czym jest napedzane auto, pod warunkiem, ze dojedzie z punktu A do B.
Temat mororyzacji w EU przeciez w ogole Ciebie nie dotyczy, a co chwila sie o to pienisz bardziej niz my ;]
Walcze - nadaremnie - o wasze prawo wyboru

14771614aeb5c1fd48056848242f3146.jpg



Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:

Wierzysz w propagande globalnego ocipienia, to wierz, przeciez ja tego nie bronie.
 

 

Wiesz, u Ciebie globalne ocieplenie to kwestia wiary a my go doświadczamy. To jest ta różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Dark_Knight said:

Wiesz, u Ciebie globalne ocieplenie to kwestia wiary a my go doświadczamy. To jest ta różnica.

 

Nic sie nie dzieje przeciez ;]

https://www.abc.net.au/news/2020-12-01/bom-says-hottest-november-and-spring-nights-on-record/12937620

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale tego aż tak nie czuć 40 czy 42 na termometrze to tylko cyferki za oknem jak siedzisz w klimatyzowanym domu. Ale brak śniegu zimą i koszenie trawy w listopadzie (a nawet w grudniu) to jednak bardziej przemawia do świadomości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marcindzieg napisał:

I w związku z tym kupujesz wielkie auta z wielkimi silnikami  ;]

Ja juz kiedys napisalem ze najwiecej w sprawie ekologii maja do powiedzenia wlasciciele Range Roverow V8:hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, marcindzieg napisał:

I w związku z tym kupujesz wielkie auta z wielkimi silnikami  ;]

 

Ja sobie wypraszam. Moje auto spełnia normę 6d i pali mniej niż niejeden kompakt. Trasa z wczoraj, zwykła jazda (84% to nie jest specjalnie oszczędny styl jazdy, jadąc oszczędnie potrafię zrobić 98%):

 

20201204_121340_HDR.jpg.d172dec4df1ad27e13d2fd1d1e0fdf56.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wlad napisał:

Ja juz kiedys napisalem ze najwiecej w sprawie ekologii maja do powiedzenia wlasciciele Range Roverow V8:hehe:

 

W celu poradzenia sobie z tą argumentacją JLR wprowadził właśnie napęd hybrydowy, który najprawdopodobniej znajdzie się pod maską mojego następnego samochodu. Ma 400KM i spali 2x więcej niż mój obecny diesel ale będę eko i wszyscy będą mi klaskać.

:skromny:

 

 

 

 

PS. Za kabel żeby toto ładować z gniazdka życzą sobie 2500zł dopłaty i ta pozycja na pewno nie znajdzie się w mojej konfiguracji.

;l

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Ja sobie wypraszam. Moje auto spełnia normę 6d i pali mniej niż niejeden kompakt. Trasa z wczoraj, zwykła jazda (84% to nie jest specjalnie oszczędny styl jazdy, jadąc oszczędnie potrafię zrobić 98%):

 

Ale jego produkcja powoduje powstanie ogromnych ilości CO2. Wielkie opony, dużo oleju itd itp  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

Ale jego produkcja powoduje powstanie ogromnych ilości CO2. Wielkie opony, dużo oleju itd itp  ;]

 

Olej zmienia się tu co ~35kkm i nie ma kryterium zmiany po roku. Minął rok odkąd go mam, pytałem w ASO a oni powiedzieli żeby czekać aż komputer mi napisze żebym zmienił*. Więc pod względem oleju jest bardziej eko niż wszystkie moje poprzednie samochody.

;]

Na wielkie opony argumentu nie mam. :panic:

 

 

 

* BTW, przez ten COVID zrobiłem w rok ledwie 23kkm.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

W celu poradzenia sobie z tą argumentacją JLR wprowadził właśnie napęd hybrydowy, który najprawdopodobniej znajdzie się pod maską mojego następnego samochodu. Ma 400KM i spali 2x więcej niż mój obecny diesel ale będę eko i wszyscy będą mi klaskać.

:skromny:

 

 

 

 

PS. Za kabel żeby toto ładować z gniazdka życzą sobie 2500zł dopłaty i ta pozycja na pewno nie znajdzie się w mojej konfiguracji.

;l

 

Nie moge doczekac sie tego hit-watku:mast:

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wlad napisał:

Nie moge doczekac sie tego hit-watku:mast:

 

Nic z tego. Gdybyś uważnie śledził forum to zauważyłbyś, że moje wątki zakupowe dotyczą wyłącznie samochodów, których NIE kupuję. Z zakupem wszystkich moich samochodów jakimś cudem poradziłem sobie bez Autokącika.

:ee:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dark_Knight napisał:

 

Nic z tego. Gdybyś uważnie śledził forum to zauważyłbyś, że moje wątki zakupowe dotyczą wyłącznie samochodów, których NIE kupuję. Z zakupem wszystkich moich samochodów jakimś cudem poradziłem sobie bez Autokącika.

:ee:

 

 

Zaraz,zaraz-a SangYong?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dark_Knight napisał:

 

Nic z tego. Gdybyś uważnie śledził forum to zauważyłbyś, że moje wątki zakupowe dotyczą wyłącznie samochodów, których NIE kupuję. Z zakupem wszystkich moich samochodów jakimś cudem poradziłem sobie bez Autokącika.

:ee:

No wiesz... Tak bez AK ;]

 

Jedyny samochód jaki kupiłem po poradach na forum to Matiz. Najgorszy paść jaki w życiu miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale SVX powiedzmy ma swoje lata. Do tak starych to tylko chyba w MB dostaniesz wszystko bez problemu. Do Forka z 2001 w zasadzie wszystko było na miejscu. Nie mówiąc o nowszych.
Zamówiłem w ASO zacisko przod i tył do opla z '62. Po 4 dniach były do odbioru.

Więc da się nie tylko w MB.

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

No wiesz... Tak bez AK ;]

Jedyny samochód jaki kupiłem po poradach na forum to Matiz. Najgorszy paść jaki w życiu miałem.

 

Ja nie potrzebuję porad bo przecież sam wszystko wiem najlepiej.

;l

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wlad napisał:

Zaraz,zaraz-a SangYong?

 

Wydaje mi się, że założyłem wątek już po zakupie żebyście nie dali rady odwieść mnie od tego idiotycznego pomysłu.

:hehe:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OZI napisał:

Dzis czytam, ze Honda sie zwija z Civic z EU.

Znaczy, ze sa dwa scenariusze.

Honda Europe, caly line up ma byc Hybrid i EV na EU od FY 2022/23.

Civic nie ma Hybrid. Wiec albo zrobia, albo EU juz Civic nie zobaczymy.

 

Właśnie jest zmiana modelu. MY22 bedzie nowy. Co bedzie pod maska XI gen jeszcze nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.