Skocz do zawartości

Przeterminowane prawo jazdy + epidemia + wyjazd zagraniczny (UE)


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździlem kiedyś dość długo na przeterminowanym ale to było jeszcze na kartoniku no i CEPiK-a nie było.

Rok w dacie ważności był zapisany na dwóch cyfrach więc nawet kontrole dokumentów udawało mi się przechodzić. ;]

Za granicę na nim ZTCP nie wyjeżdżałem. Na Twoim miejscu bym nie jechał niezależnie od sytuacji epidemicznej.

Przydarzy się durna stłuczka nawet nie z Twojej winy i wyjdzie że kierowałeś bez ważnych uprawnień.

Jak oceniasz swoje szanse w sporze w takiej sytuacji prawnej za granicą?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Godzinę temu, DamianB napisał:

Ktoś przerabiał w praktyce?

 

Dwa najbardziej oczywiste rozwiązania:

1. Nie jechać

2. Przedłużyć prawko nie czekając na +60 dni od końca epidemii


Ale załóżmy, że z 2. nie zdążyliśmy.

Będą problemy przy kontrolach? Jak duże problemy?

 

Poczytaj, wyglada na to, ze poruszasz sie wtedy pojazdem bez wymaganych uprawnien 😕

https://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-jazdy/formalnosci/3054784,Minal-termin-waznosci-prawa-jazdy-Co-to-oznacza.html

IMHO warto byloby sie zorientowac jak to wyglada pod katem ewentualnego OC/AC.

.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Wg mnie zadne, bo waznosc stracil jedynie dokument a nie uprawnienia

 

Poczytaj, wyglada na to, ze poruszasz sie wtedy pojazdem bez wymaganych uprawnien 😕

https://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-jazdy/formalnosci/3054784,Minal-termin-waznosci-prawa-jazdy-Co-to-oznacza.html

IMHO warto byloby sie zorientowac jak to wyglada pod katem ewentualnego OC/AC.

.

Dlatego konkretnie odnoszę się do obecnej sytuacji epidemii, gdzie z automatu jest ustawą przedłużona ważność dokumentów typu PJ. Ale pewnie nie muszą tego za granicą (mimo że UE) akceptować. Z drugiej strony w innych krajach też jest stan epidemii i musiałbym poczytać z jakimś translatorem jak to wygląda w każdym kraju. 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, DamianB napisał:

Dlatego konkretnie odnoszę się do obecnej sytuacji epidemii, gdzie z automatu jest ustawą przedłużona ważność dokumentów typu PJ. Ale pewnie nie muszą tego za granicą (mimo że UE) akceptować. Z drugiej strony w innych krajach też jest stan epidemii i musiałbym poczytać z jakimś translatorem jak to wygląda w każdym kraju. 🙄

Jak w PL jest na to ustawa to nie powinno się różnić na pozostałym obszarze UE.

Pozostaje pytanie co w razie W :nie_wiem:

W ubiegłym roku w trzy tygodnie zrobiłem urlopowo w EU ponad 6000 kilometrów , wynajęte auto na Majorce i nikt mojego PJ nie chciał oglądać .

Kilkanaście razy odwiedzałem Francję nie mając pojęcia o obowiązkowym wyposażeniu auta w alkomat :facepalm:

Już nie wspomnę jak w czasie stanu wyjątkowego właśnie we Francji robiliśmy wycieczki z nieletnim dzieckiem , które nie posiadało żadnego dokumentu tożsamości ( paszport w szufladzie w domu leżał w DE)

Ostatnią kontrolą drogową gdzie Polizei coś sprawdzało była „kaskadowa” w 2007 roku.

Nie namawiam do jazdy na „rympał” ale ja bym pojechał :ok:

Edytowane przez gobi
6000 nie 3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem, że miesiąc temu kończyło mi się prawko, a za 3 tygodnie jadę za granicę. Zrobiłem badania, wyrobiłem w WK nowe prawko i jestem spokojny. [mention=143350]DamianB[/mention]  może idź tą drogą.
Taki jest plan, ale nie wiem ile potrwa wyrabianie nowego dokumentu - mówisz, że wyrobiłeś się w mniej niż 3 tygodnie?

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn za granicę jadę za 3 tygodnie licząc od dzisiaj, ale u mnie wyglądało to tak: Zadzwoniłem do medycyny pracy, powiedzieli, żebym przyjechał jutro, jutro nie mogłem, więc wybrałem sobie  wizytę za kilka dni (miałem czas), wpadłem na te badania, pół godziny i kwit w ręku. Zadzwoniłem do WK, tu też chcieli, żebym wpadł jutro, ale mi nie pasowało więc wybrałem termin za kilka dni. Złożyłem wniosek i badania w WK, sms z informacją o odbiorze przyszedł po 2 tygodniach jakoś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn za granicę jadę za 3 tygodnie licząc od dzisiaj, ale u mnie wyglądało to tak: Zadzwoniłem do medycyny pracy, powiedzieli, żebym przyjechał jutro, jutro nie mogłem, więc wybrałem sobie  wizytę za kilka dni (miałem czas), wpadłem na te badania, pół godziny i kwit w ręku. Zadzwoniłem do WK, tu też chcieli, żebym wpadł jutro, ale mi nie pasowało więc wybrałem termin za kilka dni. Złożyłem wniosek i badania w WK, sms z informacją o odbiorze przyszedł po 2 tygodniach jakoś.
Z ciekawości: przedłużone masz prawko od daty końca ważności poprzedniego czy od daty badań?

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.