Skocz do zawartości

Brak książki serwisowej


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś przerabiał temat.

Przy odbieraniu mojej Skody okazało się, że nie ma już papierowych książek serwisowych, bo niby jest wszystko w systemie. No i super jak się robi w ASO, tylko co jak się robi później przeglądy po za ?

Można to gdzieś w wyrobić /dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sherif napisał:

Może ktoś przerabiał temat.

Przy odbieraniu mojej Skody okazało się, że nie ma już papierowych książek serwisowych, bo niby jest wszystko w systemie. No i super jak się robi w ASO, tylko co jak się robi później przeglądy po za ?

Można to gdzieś w wyrobić /dostać ?

 

Na allegro to wyboru do koloru ;]

Niektore warsztaty maja wlasne "wersje" ksiazek serwisowych...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał:

W Seacie mam to samo. Jak przyjedziesz VIN podasz to majo w systemie co bylo robione. Kup na allegro do zwyklej Skody i najwyzej sobie bedziesz stemplowal. 

Eee to już wolę podejście w Volvo, instrukcji nie dają papierowej ale książka serwisowa jest. Wpisują sobie do swojego systemu ale też i do książki. Ciekawe czy się nie zcwanią i po latach nie będą robić problemu z wydrukiem, np przy odsprzedaży. Jak kupię z allegro to nie wiem czy będzie godna ich pieczątki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Eee to już wolę podejście w Volvo, instrukcji nie dają papierowej ale książka serwisowa jest. Wpisują sobie do swojego systemu ale też i do książki. Ciekawe czy się nie zcwanią i po latach nie będą robić problemu z wydrukiem, np przy odsprzedaży. Jak kupię z allegro to nie wiem czy będzie godna ich pieczątki :).

Na każdym przeglądzie powinni dać Ci wydruk tak jakby z tej ichniej książki. Przerabiane już w Octavii od 2014 roku, także temat nie jest nowy ;)

 

Poza tym przeglądy pewnie masz co 2 lata lub 30 kkm, zakresu w zasadzie brak, więc sens oszczędzania poza ASO dyskusyjny imho.

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mrBEAN napisał:

Poza tym przeglądy pewnie masz co 2 lata lub 30 kkm, zakresu w zasadzie brak, więc sens oszczędzania poza ASO dyskusyjny imho.

Czasami może chodzić o oszczednośc czasu... jak jezdziłem Hyundaiem to do ASO z domu miałem 40 minut jazdy w jedną strone... do tego nigdy nie udawało się oddac samochodu o godzinie  o której byłem umówiony  i odebrać o godzinie o której miał być....(co prawda to nie był taki hardkor jak w ASO Fiata )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, delco napisał:

Czasami może chodzić o oszczednośc czasu... jak jezdziłem Hyundaiem to do ASO z domu miałem 40 minut jazdy w jedną strone... do tego nigdy nie udawało się oddac samochodu o godzinie  o której byłem umówiony  i odebrać o godzinie o której miał być....(co prawda to nie był taki hardkor jak w ASO Fiata )

Problem można znaleźć wszędzie, jeśli tylko jest taka potrzeba. Szczególnie raz na dwa lata ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał:

Problem można znaleźć wszędzie, jeśli tylko jest taka potrzeba. Szczególnie raz na dwa lata ;) 

Szczerze mówiąc bardziej miałem na mysli uciażliwości  napraw gwarancyjnych... poza tym w Hundaju przeglady wówczas były co rok lub 10 kkm  - jakbym w dwa lata robil 10 kkm to jeżdziłbym taksówkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, delco napisał:

Szczerze mówiąc bardziej miałem na mysli uciażliwości  napraw gwarancyjnych... poza tym w Hundaju przeglady wówczas były co rok lub 10 kkm  - jakbym w dwa lata robil 10 kkm to jeżdziłbym taksówkami...

Z całym szacunkiem ale w tym wątku nie jest rozpatrywany Twój przypadek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

W Seacie mam to samo. Jak przyjedziesz VIN podasz to majo w systemie co bylo robione. Kup na allegro do zwyklej Skody i najwyzej sobie bedziesz stemplowal. 

Z ktorego roku auto? Ja mam koncowka 2017 i mam tez ksiazke papierowa ktora mi uzupelniaja przy przegladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Może ktoś przerabiał temat.

Przy odbieraniu mojej Skody okazało się, że nie ma już papierowych książek serwisowych, bo niby jest wszystko w systemie. No i super jak się robi w ASO, tylko co jak się robi później przeglądy po za ?

Można to gdzieś w wyrobić /dostać ?

 

Tak jak napisał poprzednik - zbieraj faktury. Będziesz miał pełną historię wraz z wykonanymi pracami/częściami. Do każdej faktury dopisz przebieg i po sprawie. Wg mojego bardzo skromnego doświadczenia w książce serwisowej nic nie ma ciekawego oprócz daty, przebiegu i pieczątki. A co było wykonane w ramach serwisu to dopiero byłem w stanie znaleźć w fakturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

Na każdym przeglądzie powinni dać Ci wydruk tak jakby z tej ichniej książki. Przerabiane już w Octavii od 2014 roku, także temat nie jest nowy ;)

Dokładnie,

w Superbie z 2014 miałem pakiet serwisowy na 4 lata i przy każdym przeglądzie i interwencji serwisowej dostawałem dwustronicowy raport wykonanych czynności i jeźdżą sobie razem z instrukcją

Ale książki serwisowej jako takiej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Z ktorego roku auto? Ja mam koncowka 2017 i mam tez ksiazke papierowa ktora mi uzupelniaja przy przegladach.

Ja mam z 2019 kupilem to mial przebieg 100km wymienili olej i teraz pokazuje ze za dwa lata przeglad. Mysle, ze w przyszlym roku pojade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

Na każdym przeglądzie powinni dać Ci wydruk tak jakby z tej ichniej książki. Przerabiane już w Octavii od 2014 roku, także temat nie jest nowy ;)

 

Poza tym przeglądy pewnie masz co 2 lata lub 30 kkm, zakresu w zasadzie brak, więc sens oszczędzania poza ASO dyskusyjny imho.

No właśnie nawet nie ma gdzie sprawdzić bo nie ma ks serwisowej :phi:.

Muszę poszukać ale skoro pakiet serwisów na 3 lata w cenie, to pewnie co roku. Na razie z racji ceny przeglądów i tak pewnie będe w ASO robił, ale właśnie jakby sprzedawać to też do ASO na sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luccass napisał:

A co tak właściwie dają te wpisy w książce serwisowej? Ja bym po prostu brak faktury z niezależnych zakładów i tyle emoji106.png

tapatalked
 

Sprzedawałem ostatnio Lancìę, 14 lat, 200kkm wszystkie przeglądy od nowego co roku były w książce, mimo że auto zaliczyło 3 wł w dwóch krajach.Co niektorzy oglądający byli w szoku :). Najważniejsze dla mnie plus to jedno miejsce gdzie mam wszystkie dane co i kiedy było robione w aucie. Pilnowałem i każda wymiana drążka czy rozrządu miala tam adnotacje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GoldFinger napisał:

 

Tak jak napisał poprzednik - zbieraj faktury. Będziesz miał pełną historię wraz z wykonanymi pracami/częściami. Do każdej faktury dopisz przebieg i po sprawie. Wg mojego bardzo skromnego doświadczenia w książce serwisowej nic nie ma ciekawego oprócz daty, przebiegu i pieczątki. A co było wykonane w ramach serwisu to dopiero byłem w stanie znaleźć w fakturach.

Po za Aso serwisując poprzednie auto mialem inaczej. Czasem dostałem paragon czasem nie. Zwykle zresztą byla pozycja diagnostyka czy naprawa i tyle. W ks za to miałem dokladnie wpisane jaki olej oraz co było robione ponad std.

Może zebym miał DG i zbieral faktura to racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

Może ktoś przerabiał temat.

Przy odbieraniu mojej Skody okazało się, że nie ma już papierowych książek serwisowych, bo niby jest wszystko w systemie. No i super jak się robi w ASO, tylko co jak się robi później przeglądy po za ?

Można to gdzieś w wyrobić /dostać ?

Ja robiębwszystko w aplikacji acar i przy sprzedaży daję plik eksportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

Po za Aso serwisując poprzednie auto mialem inaczej. Czasem dostałem paragon czasem nie. Zwykle zresztą byla pozycja diagnostyka czy naprawa i tyle. W ks za to miałem dokladnie wpisane jaki olej oraz co było robione ponad std.

Może zebym miał DG i zbieral faktura to racja.

 

Ale tego elektryka to chyba i tak zbytnio poza ASO "serwisowac" sie nie da? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale tego elektryka to chyba i tak zbytnio poza ASO "serwisowac" sie nie da? ;)

 

Uważam że z wymianą f.pyłkowego, sprawdzenie hamulców i zczytaniem błędów poradzi sobie każdy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

 

Uważam że z wymianą f.pyłkowego, sprawdzenie hamulców i zczytaniem błędów poradzi sobie każdy serwis.

 

To prawda, ale z drugiej strony po co Ci historia z takich czynnosci? Jechac raz do roku do ASO, zebys mial slad po serwiscie jak Ci zalezy i tyle.

Z tego co pisal @mrBEAN to ceny za przeglady elektrykow sa raczej wyjatkowo niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

 

Uważam że z wymianą f.pyłkowego, sprawdzenie hamulców i zczytaniem błędów poradzi sobie każdy serwis.

Zwłaszcza że wg jakiejś reklamy  silnik elektyczny i akumulatory nie nie psuja... a zawieszenie jest podobne jak w każdym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zinger napisał:

Ja kazalem sobie ustawic w komp wg licznika co 15kkm.

Ale tylko olej co 15 kkm czy też przeglądy te "nieolejowe" kazałeś skrócić?

Z olejem to jak najbardziej rozumiem (bo i sam tak robię), ale z przeglądami to IMO nie bardzo ma sens skracać, przy tych zakresach przeglądowych które tam są - samemu sobie można obejrzeć auto czy nie ma wycieków, czy jest powietrze w oponach, czy są jeszcze klocki i do tego wymienić filtry co roku. To nawet wychodzi taniej i lepiej niż w ASO (w poprzednim aucie kabinowy Seat przewidywał do wymiany co 2 lata, filtr powietrza bodajże co 90 000 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcinas napisał:

w reno już mam 2 auto i zero książki. wpisują w kompie przeglądy i tyle. kiedyś robiłem w jakimś warsztacie to zapytali czy chcę książkę za 50 :) 

 

Też tak myślałem, w końcowej części instrukcji obsługi jest miejsce na wpisy przeglądowe ;]

Wpis nie jest obowiązkowy, ale przynajmniej masz na papierze przeglądy z ASO :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Manx napisał:

Ale tylko olej co 15 kkm czy też przeglądy te "nieolejowe" kazałeś skrócić?

Z olejem to jak najbardziej rozumiem (bo i sam tak robię), ale z przeglądami to IMO nie bardzo ma sens skracać, przy tych zakresach przeglądowych które tam są - samemu sobie można obejrzeć auto czy nie ma wycieków, czy jest powietrze w oponach, czy są jeszcze klocki i do tego wymienić filtry co roku. To nawet wychodzi taniej i lepiej niż w ASO (w poprzednim aucie kabinowy Seat przewidywał do wymiany co 2 lata, filtr powietrza bodajże co 90 000 km).

Tylko olej, przy czym co druga zmiana zbiega sie z tzw przegladem. Kabinowke sam sobie mw co 10-15kkm wymieniam. Jazda w Krk korkach i smogu robi swoje. Filtr powietrza zmieniam razem z olejem, to sa grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To prawda, ale z drugiej strony po co Ci historia z takich czynnosci? Jechac raz do roku do ASO, zebys mial slad po serwiscie jak Ci zalezy i tyle.

Z tego co pisal @mrBEAN to ceny za przeglady elektrykow sa raczej wyjatkowo niskie.

Zawsze można szybko zerknąć i sprawdzić co kiedy było robione + łatwiej to udowodnić przy sprzedaży.

Takie rozwiązanie w DB jest ok pod warunkiem, że dostanę do niej dostęp i będę mógł sobie sprawdzić np kiedy wymieniałem amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mrBEAN napisał:

Problem można znaleźć wszędzie, jeśli tylko jest taka potrzeba. Szczególnie raz na dwa lata ;) 

Ale jak znaleźć problem ? Umawiam się na 13 na oddanie auta na serwis i odbieram o 17. To jest mój czas i po to są umawiane godziny aby załatwić sprawę i zapomnieć. To nie jest kolejka do lekarza. Takie coś to się nazywa brak poszanowania dla klienta - człowieka. A czy jest to raz na 2 lata, raz na rok, czy 2x w roku to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sherif napisał:

Może zebym miał DG i zbieral faktura to racja.

Takie coś wytrzymają tylko Ci co wszystkie tankowania w apki wpisują.

Na bank zapomniałbym zrobić xero jakiejś faktury, a raczej nie chciałoby mi się.

Oryginały oddaję księgowej, po roku wracają do mnie i idą w kartony do archiwum.

Jakbym się uparł to można je wygrzebać, ale żeby to przewalić to trzeba mieć zapał i czas.

Powiedzmy, że znając datę mógłbym się dokopać do faktury za rozrząd, ale inne duperele to niech se kupiec po stanie ocenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ZUBERTO napisał:

Takie coś wytrzymają tylko Ci co wszystkie tankowania w apki wpisują.

Na bank zapomniałbym zrobić xero jakiejś faktury, a raczej nie chciałoby mi się.

Oryginały oddaję księgowej, po roku wracają do mnie i idą w kartony do archiwum.

Jakbym się uparł to można je wygrzebać, ale żeby to przewalić to trzeba mieć zapał i czas.

Powiedzmy, że znając datę mógłbym się dokopać do faktury za rozrząd, ale inne duperele to niech se kupiec po stanie ocenia.

 

 

Pełna zgoda...;]

Faktury kserowałem może ze 3 miesiące od założenia DG...

Teraz wszystki idzie do ksiegowej a roczne dokumenty wracaja do mnie w maju.... i ląduja na dnie szafy... na 6 lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, delco napisał:

Pełna zgoda...;]

Faktury kserowałem może ze 3 miesiące od założenia DG...

Teraz wszystki idzie do ksiegowej a roczne dokumenty wracaja do mnie w maju.... i ląduja na dnie szafy... na 6 lat....

 

A co szkodzi zrobic sobie szybki scan telefonem i wyslac na maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A co szkodzi zrobic sobie szybki scan telefonem i wyslac na maila?

Na prośbę, ASO zrobi wydruk tej książki, ale przecież można sobie pojojczyć teraz dla sportu. Kiedyś to qrła Panie było 😁

Edytowane przez mrBEAN
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.