Skocz do zawartości

Mazda MX-30


-mimx-

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj został zaprezentowany nowy EV na polskim rynku, Mazda MX-30. Parametry zbliżone do słabszego e-Soula, tylko ładny. Cenowo nieco powyżej, tj. startuje od 143kzł za niezłe wyposażenie, max za 157kzł. 143KM, FWD, 9.7s do setki,  35.5 kWh. Gwranacja na aku 8 lat / 160kkm. Fikuśne drzwi tylne.

 

Mazda na prezentacji próbowała sprzedać całą ideologię "śladu węglowego" dotyczącą małej baterii... a jednocześnie zapowiedziała wersję REx z Wanklem, co raczej z walką ze "śladem węglowym" ma niewiele wspólnego.

 

Będzie hit? Czy może się okaże, że "alokacja" na Polskę to 50 szt. rocznie i nie da się jej w praktyce kupić?

 

mazda-mx-30-3-2.jpg

 

mazda-mx-30-4-2.jpg

 

https://autogaleria.pl/mazda-mx-30-cena-wrazenia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, -mimx- napisał:

Wczoraj został zaprezentowany nowy EV na polskim rynku, Mazda MX-30. Parametry zbliżone do słabszego e-Soula, tylko ładny. Cenowo nieco powyżej, tj. startuje od 143kzł za niezłe wyposażenie, max za 157kzł. 143KM, FWD, 9.7s do setki,  35.5 kWh. Gwranacja na aku 8 lat / 160kkm. Fikuśne drzwi tylne.

 

Mazda na prezentacji próbowała sprzedać całą ideologię "śladu węglowego" dotyczącą małej baterii... a jednocześnie zapowiedziała wersję REx z Wanklem, co raczej z walką ze "śladem węglowym" ma niewiele wspólnego.

 

Będzie hit? Czy może się okaże, że "alokacja" na Polskę to 50 szt. rocznie i nie da się jej w praktyce kupić?

 

mazda-mx-30-3-2.jpg

 

mazda-mx-30-4-2.jpg

 

https://autogaleria.pl/mazda-mx-30-cena-wrazenia

 

Interesujący samochód, ale zasięg 180 km w nowym samochodzie to tak sobie.

Kilku konkurentów dla porównania (wg ev-database.org):

Esoul 39 kWh - 230 km

Kona 39 kWh - 255 km

Citygo - 195 km

Mini electric - 185 km

Honda e - 170 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to pozostanie ciekawostką. Po pierwsze nie łapie się na dopłaty rządowe. Po drugie - parametry (zasięg i osiągi) ma zupełnie niewspółczesne - jest do wyboru sporo innych elektryków, które mają lepszy zasięg. Wygląda to trochę tak, jakby zbyt długo nad tym modlem pracowano i kiedy po kilku latach ustalono już konfigurację, to okazało się, że jest przestarzały i konkurencja parametrami im odjechała.

Bezpośrednim konkurentem tej Mazdy są Hyundai Kona Electric i Kia e-Soul i oba mają od niej lepszy zsięg i kosztują mniej. Czuję że albo zrobią poprawkę , albo to zniknie z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezh napisał:

 

Interesujący samochód, ale zasięg 180 km w nowym samochodzie to tak sobie.

Kilku konkurentów dla porównania (wg ev-database.org):

Esoul 39 kWh - 230 km

Kona 39 kWh - 255 km

Citygo - 195 km

Mini electric - 185 km

Honda e - 170 km

 

 

tylko to troche pomieszanie segmentów. Citygo ma 80 cm mniej niz MX-30 a Honda e czy Mini - pół metra. Więc dla nich zasięg jest zaplanowany na kręcenie się wokół komina. 

Cos co jest wielkości kompakta powinno jednak moc tez pojechac gdzies dalej

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Filipfm napisał:

 

tylko to troche pomieszanie segmentów. Citygo ma 80 cm mniej niz MX-30 a Honda e czy Mini - pół metra. Więc dla nich zasięg jest zaplanowany na kręcenie się wokół komina. 

Cos co jest wielkości kompakta powinno jednak moc tez pojechac gdzies dalej

 

Racja.

Te drzwi z tyłu mnie zmyliły. Sugerują mały samochód.

Zupełnie nieporozumienie.

Edytowane przez Cezh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cezh napisał:

 

Racja.

Z takimi drzwiami z tyłu dość duży samochód, zupełnie nieporozumienie.

 

zalezy od ujęcia. Na jednych wygląda, ze wsiadanie będzie jak w aucie 3d, na innych pokazuje większą przestrzen

 

69fc3d37-mazda-mx-30-15-b622536c,0,920,0

 

878d2d93-mazda-mx-30-24-76959607,0,920,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Filipfm napisał:

 

tylko to troche pomieszanie segmentów. Citygo ma 80 cm mniej niz MX-30 a Honda e czy Mini - pół metra. Więc dla nich zasięg jest zaplanowany na kręcenie się wokół komina. 

Cos co jest wielkości kompakta powinno jednak moc tez pojechac gdzies dalej

Skoda wg danych ma 260km zasięgu:

https://www.skoda-auto.pl/modele/citigo-iv/citigo-iv

 

i tak jak piszesz to typowe miejskie auto, więc zasięgu jest aż nadto. 180km w kompakcie to zbyt mało.

 

BTW. W końcu na stronie pojawił się cennik na My20 i MY21, więc pewnie rusza produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, -mimx- napisał:

Wczoraj został zaprezentowany nowy EV na polskim rynku, Mazda MX-30. Parametry zbliżone do słabszego e-Soula, tylko ładny. Cenowo nieco powyżej, tj. startuje od 143kzł za niezłe wyposażenie, max za 157kzł. 143KM, FWD, 9.7s do setki,  35.5 kWh. Gwranacja na aku 8 lat / 160kkm. Fikuśne drzwi tylne.

 

Mazda na prezentacji próbowała sprzedać całą ideologię "śladu węglowego" dotyczącą małej baterii... a jednocześnie zapowiedziała wersję REx z Wanklem, co raczej z walką ze "śladem węglowym" ma niewiele wspólnego.

 

Będzie hit? Czy może się okaże, że "alokacja" na Polskę to 50 szt. rocznie i nie da się jej w praktyce kupić?

 

mazda-mx-30-3-2.jpg

 

mazda-mx-30-4-2.jpg

 

https://autogaleria.pl/mazda-mx-30-cena-wrazenia

Wizualnie fajnie, technicznie 4 lata za późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mrBEAN napisał:

Wizualnie fajnie, technicznie 4 lata za późno. 

 

Wygląda na to, że Mazda to kolejna firma, która obudziła się z ręką w nocniku.

Aż dziwne, że Toyota i Mazda są tego samego kraju, co Nissan. Wszystko zależy od widzimisię jakiegoś CEO.

Edytowane przez Cezh
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezh napisał:

 

Wygląda na to, że Mazda to kolejna firma, która obudziła się z ręką w nocniku.

Aż dziwne, że Toyota i Mazda są tego samego kraju, co Nissan. Wszystko zależy od widzimisię jakiegoś CEO.

 

Widocznie maja priorytety ustawione na inne rynki i tyle... 

Temat EV to chyba glownie Europa + pojedyncze stany w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Widocznie maja priorytety ustawione na inne rynki i tyle... 

Temat EV to chyba glownie Europa + pojedyncze stany w USA.

 

No i Chiny. Mazda, zdaje się, wierzy w paliwa syntetyczne z glonów i nie widzi na horyzoncie śmierci ICE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2020 o 14:05, Filipfm napisał:

 

zalezy od ujęcia. Na jednych wygląda, ze wsiadanie będzie jak w aucie 3d, na innych pokazuje większą przestrzen

 

69fc3d37-mazda-mx-30-15-b622536c,0,920,0

 

878d2d93-mazda-mx-30-24-76959607,0,920,0

Ale z tylu to chyba tylko dzieci i karly w miare wygodnie usiada, przynajmniej tak mi to wyglada po lini dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Zonie sie spodobalo.... Ceny po rabatach calkiem przystepne jak na elektryka.

Ale mam pytanie - jakbym hipotetycznie kupil taka mazde w Warszawie, jak nia dotre do Pragi w Czechach?

Sa jakies mapy, ktore po podaniu parametrow zasiegu oblicza czy dana trasa jest wykonalna?

Zakladam ze to auto przejedzie te 200km... a nie 100;-)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Kiwal said:

Zonie sie spodobalo.... Ceny po rabatach calkiem przystepne jak na elektryka.

Ale mam pytanie - jakbym hipotetycznie kupil taka mazde w Warszawie, jak nia dotre do Pragi w Czechach?

Sa jakies mapy, ktore po podaniu parametrow zasiegu oblicza czy dana trasa jest wykonalna?

Zakladam ze to auto przejedzie te 200km... a nie 100;-)

 

Można.

11h podróży z czego 3h ładowania.

Na jednym odcinku można jechać max 80.

 

Polecam app abrp. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 17:45, Kiwal napisał:

Zonie sie spodobalo.... Ceny po rabatach calkiem przystepne jak na elektryka.

Ale mam pytanie - jakbym hipotetycznie kupil taka mazde w Warszawie, jak nia dotre do Pragi w Czechach?

Sa jakies mapy, ktore po podaniu parametrow zasiegu oblicza czy dana trasa jest wykonalna?

Zakladam ze to auto przejedzie te 200km... a nie 100;-)

Bez najmniejszego problemu. 
Kwestia czasu i cierpliwości 😉

 

Ogólnie sport dla ambitnych 😅

Wspomniany ABRP oraz przejrzeć PlugShare. Wgrać kilkanaście apek i można jechać ;) 

Jak już będziesz miał jechać zaplanujemy Ci tą wyprawę krok po kroku 😉 

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczne pytanie. Do każdej z tych firm co sa właścicielami ładowarek trzeba mieć osobna kartę czy funkcjonuje taka "visa", ktora mozna płacić wszędzie?.

Ps. W sobotę zona ma jazdy probne. Zobaczymy....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kiwal napisał:

Techniczne pytanie. Do każdej z tych firm co sa właścicielami ładowarek trzeba mieć osobna kartę czy funkcjonuje taka "visa", ktora mozna płacić wszędzie?.

Ps. W sobotę zona ma jazdy probne. Zobaczymy....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Temat jest mocno skomplikowany ogólnie :hehe:

 

ORLEN z apki tylko działa, i warto wcześniej zarejestrować, bo miewali ludzie problemy z rejestracją (spam itd.).

Greenway warto się zarejestrować, bo taniej trochę. Kartę przysyłają. Można kartą, można z apki, można z www.

 

Co ciekawe w obu powyższych przypadkach, można uruchomić ładowanie zdalnie z innego konta.

Czyli ja mogę Ci uruchomić te ładowarki, oczywiście ja wtedy płacę ;) (ORLEN na razie free)

 

I w zasadzie w PL, to już wystarcza do podróżowania.

Z mniejszych na ten moment:

Tauron ma aplikację, PGE ze strony pgedoladujauto.pl 

Jest jeszcze EV+MAP, GO+GoNet, Energa i wiele innych :lol:

 

Na ogromny plus wyróżnia się tu EKOEN, płatność bezpośrednio z karty na miejscu, i cała otoczka, jakby się człowiek przeniósł do przyszłości, a w zasadzie do teraźniejszości spalinowej. Minus, jest tylko jedna pilotażowa stacja pod siedzibą firmy, okolice Zielonej Góry. Oby się rozwijali, choć świrus podciął im zapędy na pewno.

 

Najwięksi roamingowi operatorzy to Shellrecharge, Plugsurfing, Maingau.

Też rejestracja, kiedyś tam przyślą kartę, ale wiele ładowarek można z apki i z podpiętej karty lub konta do apki.

 

Ogólnie to taki intelektualny survival. Jak posiadanie PC-ta w latach 90 i grzebanie w nim. Tak mi się to kojarzy :bzik:

 

W Czechach masz dwóch dużych operatorów i nimi załatwiasz całe Czechy. CEZ i eON. 

Cez to apka FUTUR/E/GO. Podpinasz kartę i ładujesz z apki. W międzyczasie przysyłają brelok RFID i jest nim wygodniej.

E.On to samo, tylko chyba umowę trzeba podpisać, ale to się zmienia, nie jestem na bieżąco. Bo od nich kartę mam od 2 lat.

Też przysyłają kartę RFID.

Jest jeszcze MOL, i tam na razie free i bez autoryzacji. Ewentualnie ktoś z obsługi stacji musi ładowarkę uruchomić :lol:, jak na Lotosie u nas aktualnie :bzik:

 

Bardzo jestem ciekaw jak to będzie w przyszłości rozwiązane, bo aktualnie jest z tym totalny burdel :) 

Tylko TESLA robi to dobrze, a Ionity próbuje naśladować. 

 

Specjalnie piszę te wywody, żeby się te bzdury archiwizowały na przyszłość.

Zobaczymy czy za 5/10 lat będziemy w innej rzeczywistości, czy dalej w tej abstrakcji ;]

 

W praktyce jak się wdrożysz, to jedziesz i ładujesz, bo zazwyczaj korzysta się z jednego/dwóch operatorów i tyle. 

Tak pozytywnie kończąc ;)  

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Temat jest mocno skomplikowany ogólnie :hehe:

 

ORLEN z apki tylko działa, i warto wcześniej zarejestrować, bo miewali ludzie problemy z rejestracją (spam itd.).

Greenway warto się zarejestrować, bo taniej trochę. Kartę przysyłają. Można kartą, można z apki, można z www.

 

Co ciekawe w obu powyższych przypadkach, można uruchomić ładowanie zdalnie z innego konta.

Czyli ja mogę Ci uruchomić te ładowarki, oczywiście ja wtedy płacę ;) (ORLEN na razie free)

 

I w zasadzie w PL, to już wystarcza do podróżowania.

Z mniejszych na ten moment:

Tauron ma aplikację, PGE ze strony pgedoladujauto.pl 

Jest jeszcze EV+MAP, GO+GoNet, Energa i wiele innych :lol:

 

Na ogromny plus wyróżnia się tu EKOEN, płatność bezpośrednio z karty na miejscu, i cała otoczka, jakby się człowiek przeniósł do przyszłości, a w zasadzie do teraźniejszości spalinowej. Minus, jest tylko jedna pilotażowa stacja pod siedzibą firmy, okolice Zielonej Góry. Oby się rozwijali, choć świrus podciął im zapędy na pewno.

 

Najwięksi roamingowi operatorzy to Shellrecharge, Plugsurfing, Maingau.

Też rejestracja, kiedyś tam przyślą kartę, ale wiele ładowarek można z apki i z podpiętej karty lub konta do apki.

 

Ogólnie to taki intelektualny survival. Jak posiadanie PC-ta w latach 90 i grzebanie w nim. Tak mi się to kojarzy :bzik:

 

W Czechach masz dwóch dużych operatorów i nimi załatwiasz całe Czechy. CEZ i eON. 

Cez to apka FUTUR/E/GO. Podpinasz kartę i ładujesz z apki. W międzyczasie przysyłają brelok RFID i jest nim wygodniej.

E.On to samo, tylko chyba umowę trzeba podpisać, ale to się zmienia, nie jestem na bieżąco. Bo od nich kartę mam od 2 lat.

Też przysyłają kartę RFID.

Jest jeszcze MOL, i tam na razie free i bez autoryzacji. Ewentualnie ktoś z obsługi stacji musi ładowarkę uruchomić :lol:, jak na Lotosie u nas aktualnie :bzik:

 

Bardzo jestem ciekaw jak to będzie w przyszłości rozwiązane, bo aktualnie jest z tym totalny burdel :) 

Tylko TESLA robi to dobrze, a Ionity próbuje naśladować. 

 

Specjalnie piszę te wywody, żeby się te bzdury archiwizowały na przyszłość.

Zobaczymy czy za 5/10 lat będziemy w innej rzeczywistości, czy dalej w tej abstrakcji ;]

 

W praktyce jak się wdrożysz, to jedziesz i ładujesz, bo zazwyczaj korzysta się z jednego/dwóch operatorów i tyle. 

Tak pozytywnie kończąc ;)  

 

 

Dzieki. Troche abstrakcja na dzis.

Za chwile bede miec jakiegos elektryka na jazdy po miescie, wiec ladowarki pewnie sporadycznie beda uzywane.

Hybryde - wiec tez pewnie w domu bede ladowac plus praca. Na dzis mamy kilka ladowarek w Siemensie, wiec problemu nie ma Jak mi auto dowioza to mi wytlumacza jak sie to uzywa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po jazdach Mazda. Ogólnie auto przyjemne. Materiały niezle, wielkością z przodu OK, z tyłu awaryjnie- tyle samo miejsca co w obecnym kabriolet 1er.
Jazda, do miasta super. Na autostradzie trochę brakuje mocy. Żona się rozczarowala:-) prędkością max 140km/h.
Te wszystkie systemy wspomagające niby sa, ale w porównaniu do tego co znamy od kilku lat w Audi wymaga jeszcze głębszego dopracowania, np. Lineassist prawie w wogole nie działa, czujniki parkowania przednie raz działają raz nie, kamera tylna statyczna, itd.
Zużycie prądu na to co dzis jeździliśmy to średnio 23kwh. Trasa taka jak na co dzień to auto mialoby jeździć czyli pol autostrada, pol miasto.
Prześpimy się przez weekend i zobaczymy.7cd935e1f8c410bd0a2c27ec96c6d287.jpg989546d10c562c89c7ad8ff3e11e4cf9.jpga1356358b6649eb210e1d64ad056c2ad.jpg20edf91f8c2303e7f54fc231e71dc575.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kiwal said:

I po jazdach Mazda. Ogólnie auto przyjemne. Materiały niezle, wielkością z przodu OK, z tyłu awaryjnie- tyle samo miejsca co w obecnym kabriolet 1er.
Jazda, do miasta super. Na autostradzie trochę brakuje mocy. Żona się rozczarowala:-) prędkością max 140km/h.
Te wszystkie systemy wspomagające niby sa, ale w porównaniu do tego co znamy od kilku lat w Audi wymaga jeszcze głębszego dopracowania, np. Lineassist prawie w wogole nie działa, czujniki parkowania przednie raz działają raz nie, kamera tylna statyczna, itd.
Zużycie prądu na to co dzis jeździliśmy to średnio 23kwh. Trasa taka jak na co dzień to auto mialoby jeździć czyli pol autostrada, pol miasto.
Prześpimy się przez weekend i zobaczymy.7cd935e1f8c410bd0a2c27ec96c6d287.jpg989546d10c562c89c7ad8ff3e11e4cf9.jpga1356358b6649eb210e1d64ad056c2ad.jpg20edf91f8c2303e7f54fc231e71dc575.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Ale te tylne drzwi zerżnęli z mojej beemki aż miło... 

Zobacz może, po ile chodzi Renault Zoe. Cena powinna być podobna. Zoe jest mniej "excluzywne", ale ma chyba trochę więcej miejsca i zasięg o niebo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Ale te tylne drzwi zerżnęli z mojej beemki aż miło... 
Zobacz może, po ile chodzi Renault Zoe. Cena powinna być podobna. Zoe jest mniej "excluzywne", ale ma chyba trochę więcej miejsca i zasięg o niebo lepszy.
Ale sie nie podoba...i co poradzisz.
Pokazalem:
-BMW-Nie
-Mini-Nie
-peugeot 208e-NIE
-corsa-Nie
-Humdai ionic-Nie
-Hyundai Kona-Ostatecznie
-Tesla 3- TAK!, tylko moj portfel mowi NIE
-Mazda-Tak

Przyszle auto, jakie by to nie bylo, bedzie jedzic 30-70km dziennie. Tak wiec zasieg jest mi obojetny. W obecnym 1er ktore kupiliśmy 2011/2012 mamy nalatane 70kkm....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwal napisał:

Ale sie nie podoba...i co poradzisz.
Pokazalem:
-BMW-Nie
-Mini-Nie
-peugeot 208e-NIE
-corsa-Nie
-Humdai ionic-Nie
-Hyundai Kona-Ostatecznie
-Tesla 3- TAK!, tylko moj portfel mowi NIE
-Mazda-Tak

Przyszle auto, jakie by to nie bylo, bedzie jedzic 30-70km dziennie. Tak wiec zasieg jest mi obojetny. W obecnym 1er ktore kupiliśmy 2011/2012 mamy nalatane 70kkm....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie miałem pytać, w ogóle dlaczego Mazda. 

Sprawa już jest zrozumiana ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Kiwal said:

Ale sie nie podoba...i co poradzisz.
Pokazalem:
-BMW-Nie
-Mini-Nie
-peugeot 208e-NIE
-corsa-Nie
-Humdai ionic-Nie
-Hyundai Kona-Ostatecznie
-Tesla 3- TAK!, tylko moj portfel mowi NIE
-Mazda-Tak

Przyszle auto, jakie by to nie bylo, bedzie jedzic 30-70km dziennie. Tak wiec zasieg jest mi obojetny. W obecnym 1er ktore kupiliśmy 2011/2012 mamy nalatane 70kkm....
 

 

Skoro nic nie pasuje z biezacej oferty, to skad takie "cisnienie" na EV? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 18:08, Cezh napisał:

 

Ale te tylne drzwi zerżnęli z mojej beemki aż miło... 

 

Raczej nie. Mieli je pierwsi w RX8 na długo przed tym jak BMW w ogóle pomyślało o i3

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 18:43, Kiwal napisał:

Ale sie nie podoba...i co poradzisz.
Pokazalem:
-BMW-Nie
-Mini-Nie
-peugeot 208e-NIE
-corsa-Nie
-Humdai ionic-Nie
-Hyundai Kona-Ostatecznie
-Tesla 3- TAK!, tylko moj portfel mowi NIE
-Mazda-Tak

A eNiro, 2008, DS3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kiwal said:

Niro NIE

2008 - paskuda - NIE

DS3 ma cene z kosmosu - za 190k...to juz bym predzej dolozyl do Tesli model 3

 

Wychodzi, że Tesla.

W tym wypadku EV stałby się głównym autem w rodzinie. A nie jeździdełkiem dookoła komina....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jezdzilismy wczoraj tym wynalazkiem.

Z pkt widzenia kierowcy i pasazera z przodu wypada calkiem fajnie. 

Natomiast ogolnie auto mocno przekombinowane. W sumie kawal auta (4.4m) a miejsca z tylu dla dzieci. Do tego przez te dziwne drzwi, wsiadanie i wysiadanie bardzo niewygodne do tylu. I teraz najlepsze, pasazerownie z tylu nie sa w stanie wysiasc samodzielnie, bo ktos z przodu musi uchylic przednie drzwi, zeby tyl mogl sie otworzyc. A jak maja pasy zapiete to musza je najpierw odpiac, bo maja zaczep o tylnie, wiec otwierajac ja mozna osobe z przodu udusic tym pasem. Ciekawe jak wysiada po wypadku, jak osoby z przodu beda np nieprzytomne. Pan sprzedawca nie potrafil odpowiedziec.

 

Sam srodek niby fajny i eko (korek, jakis filc itp) ale czy praktyczny? Chcialbym to zobaczyc po kilku latach. Jasna skora na boczkach foteli byla juz brudna...

Jezdzilo mi sie tym dobrze, chyba lepiej niz Leafem (zona woli leafa) ale na pewno bym tego nie kupil, choc maja teraz upust ekologiczny 18.5k w mazdzie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Kiwal said:

Z tymi drzwiami ta sama filozofia co w i3.
Mozna do tego dopisać filozofie bezpiecznego rozwiązania...dzieciaki niekontrolowanie nie opuszcza pojazdu..

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Myślę, że prawdziwy powód to rozmiar samochodu i, co za tym idzie, drzwi.

Tradycyjne drzwi byłby za małe, żeby się przez nie przecisnąć. Przynajmniej w i3.

 

Generalnie nie przeszkadza, ale są momenty, że wkurza. np przy wjeździe na prom facet mierzył temperaturę i żeby zmierzyć córce, co siedziała z tyłu, musiałem odpiąć swój pas, otworzyć swoje drzwi a potem otworzyć drzwi z tylu, bo w i3 nawet nie otwiera się tylna szyba.

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

To chyba pierwszy popularny elektryk, ktory jakos wyglada ;] :ok:

 

Kwestia gustu raczej, dla mnie Tesla model 3 na przykład wygląda znacznie lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, format said:

 

Kwestia gustu raczej, dla mnie Tesla model 3 na przykład wygląda znacznie lepiej.

 

Ja Tesle nadal postrzegam w kategoriach wynalazkow, mialem na mysli popularnych producentow aut z regularna siecia sprzedazy czy serwisowa na terenie PL ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ja Tesle nadal postrzegam w kategoriach wynalazkow, mialem na mysli popularnych producentow aut z regularna siecia sprzedazy czy serwisowa na terenie PL ;)

 

Mówisz tak, bo masz Maaaazdę!!!! 
😜😛😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz tak, bo masz Maaaazdę!!!! 

Tesla jest caly czas wzorem ale slono sobie za to kaze płacić. Chociaz jesli mialbym kupowac jakas kone czy niro z bateria 64 to bym.raczej kupil tesle.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Kiwal said:

Tesla jest caly czas wzorem ale slono sobie za to kaze płacić. Chociaz jesli mialbym kupowac jakas kone czy niro z bateria 64 to bym.raczej kupil tesle.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Tylko, że T3 to sedan.

Dla mnie np to nie do przeskoczenia. 

Kona zupełnie inny segment. Sporo mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kupilem MX-30.
Jak ogarne papierologie z rejestracja, sciagne ja do siebie do Czech to bedziemy testowac;-)
Przyjechała do salonu ze skladu:-)
720b35ac3e59b0c707439489f6a51550.jpg7d9410e25f9db759b7c196c694a7d9f6.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ladowania. Pewnie w praktyce na jedno ładowanie dałoby się ogarnąć, ale....

Przed odbiorem jeszcze poproszę o wytłumaczenie co mam zrobić żeby móc na tych ładowarkach się podpiąć.
1cc5962b860fbf61c1b8643e60e56105.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kiwal napisał:

Dwa ladowania. Pewnie w praktyce na jedno ładowanie dałoby się ogarnąć, ale....

Przed odbiorem jeszcze poproszę o wytłumaczenie co mam zrobić żeby móc na tych ładowarkach się podpiąć.
1cc5962b860fbf61c1b8643e60e56105.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdź na PS, co to za wynalazki.
 

Zielona Góra —> Praga?
+\- tak bym to rozegrał:

(drugie ładowanie ewentualnie gdzieś dalej, zależnie jaka jest krzywa ładowania w tym bolidzie)
7254060F-2B5F-4BB5-B024-AA735396B962.png.48797118c4128e52006a4130ba058745.png

 

1: Greenway apka, zarejestrować się, będzie taniej. 
67F07EE7-02D9-4CE3-B15C-6B93B658FC26.png.6de712fdf069dc4b94f86078166cd559.png
 

2: Cez apka: FUTUR/e/go zarejestrować się, podpiąć kartę płatniczą. 
Apka tylko po czesku, ale zdaje się to nie problem dla Ciebie ;) 

740F9D87-BC24-49E6-B98F-1F9882D2FAB5.png.d188758c18f331e1238b6fd1732a433d.png
 

9BE50703-63BB-491A-A371-4F9E724E3208.png.c7b40fcfc949fcbe51e220e752db0fc5.png

 

982CDC5A-D25A-43A3-BA33-D0EAA4DB7212.png

 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.