Jump to content

Lakier/lakierobejca do zewnątrz na domowe taborety

Recommended Posts

Mam zaczętą beczułkę 4-litrową Vidaronu do altan i nie bardzo wiem co tym jeszcze pomalować. ;] (W jakiejś promocji kupiona, koszt prawie taki sam jak puszki 1-litrowej, więc wziąłem więcej niż potrzebowałem.)

Mam na strychu jakieś stare taborety itp. które teoretycznie nadawałyby się do użytku, tylko nigdy mi się nie chciało ich oczyścić i pomalować.

Ktoś studiował jak to wygląda z toksycznością takich farb/lakierów w zastosowaniach wewnątrz budynków? Rozpuszczalnik to wiadomo - po odparowaniu jednak nie ma większego znaczenia. Ale pozostają jeszcze jakieś substancje grzybobójcze itp. których nie ma w tych domowych malowidłach, czy jakieś pierścieniowe syfy (które też powinny odparować, ale wiadomo jak to jest). Ktoś coś wie więcej i podzieli się wiedzą, czy będę musiał się znów wczytywać?

1 godzinę temu, zejk napisał:

"Pomieszczenia, w których zastosowano ww. wyrób należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym mogą być użytkowane" - tak napisali w ateście higienicznym.

No tak, ale na taborecie siedzi się jednak dupą, a nie ogląda wiszący na ścianie. O kartach charakterystyki zupełnie zapomniałem, co mnie samego dziwi, bo nieraz czytam odnośnie odczynników. :ok:

Natomiast ten atest z GUM to właściwie nie wiadomo co jest - wygląda jak ocena prawidłowości zastosowanych etykiet w kontekście karty charakterystyki... :hmm:

5 godzin temu, ArcybiskupCanterbury napisał:

No tak, ale na taborecie siedzi się jednak dupą, a nie ogląda wiszący na ścianie. O kartach charakterystyki zupełnie zapomniałem, co mnie samego dziwi, bo nieraz czytam odnośnie odczynników. :ok:

Natomiast ten atest z GUM to właściwie nie wiadomo co jest - wygląda jak ocena prawidłowości zastosowanych etykiet w kontekście karty charakterystyki... :hmm:

Istotnie, atest higieniczny w tym wydaniu to takie właśnie nie wiadomo co. Samo stwierdzenie o zaniku zapachu jest skrajnie nieprecyzyjne.

PS. Ja dupą wydałam, a nie wchłaniam, więc jeśli u ciebie jest na odwrót... :hmm:

Jak u klienta zaczęli kilka lat temu na lakierni wprowadzać lakiery na bazie żywić akrylowych, wodorozcieńczalne, zamiast klasycznych opartych o rozpuszczalniki organiczne, to technolog stwierdził po lekturze kart charakterystyki, że to gorsze świństwo od starych lakierów. Także nie wiem co ci polecić. Myślę, że jak po pomalowaniu tych taboretów wstawisz je do ciepłego i przewiewnego miejsca na 2 tygodnie, to powinno być wystarczająco.

• Like 1

Spokojnie, na ławce w ogrodzie też siadasz dupą. Wszystkie leśne miejscówki typu stół, ławka są impregnowane.

A jak nie masz gdzie zużyć wystaw na OLX :)