Skocz do zawartości

Jaki ASSISTANCE na Europe?


ulik87

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory korzystalem z dobroci ADAC i ich ubezpiecznia na cala Europe na kazdy pojazd, ktorym sie poruszalem za 84 eur na rok.

Niestety, piekne czasy sie skonczyly i juz nie mozna otrzymac pakietu na Europe jesli nie jest sie rezydentem w Niemczech.

Czy jest jakies warte zainteresowania ubezpieczenie tego typu oferowane w Polsce, a ktore moglbym w razie czego uzyc dla pojazdu zarejestrowanego za granica i bedac rezydentem zagranicznym? 

Dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2020 o 03:12, ulik87 napisał:

Do tej pory korzystalem z dobroci ADAC i ich ubezpiecznia na cala Europe na kazdy pojazd, ktorym sie poruszalem za 84 eur na rok.

Niestety, piekne czasy sie skonczyly i juz nie mozna otrzymac pakietu na Europe jesli nie jest sie rezydentem w Niemczech.

Czy jest jakies warte zainteresowania ubezpieczenie tego typu oferowane w Polsce, a ktore moglbym w razie czego uzyc dla pojazdu zarejestrowanego za granica i bedac rezydentem zagranicznym? 

Dzieki.

 

 

SOS PZMOT.

 

Uzywalem przez wiele lat wlasnie na auto zagraniczne bedac rezydentem zagranicznym.

Wg regulaminu nic sie wtedy nie doszukalem aby to bylo sprzeczne. Przez telefon infolinia tez mi nic nie powiedziala aby to byl jakis problem.

Ale w praktyce czy naprawde dziala to sie nie wypowiem, bo nigdy nie potrzebowalem skorzystac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
dzięki, ale wg OWU pojazd musi mieć polskie blachy.
Skoro auto ma zagraniczne blachy, to czemu nie poszukasz oferty w kraju gdzie jest zarejestrowane?
Wątpię, że jakiś polski ubezpieczyciel będzie miał ofertę na auto spoza kraju.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2020 o 20:43, ppmarian napisał:

W mBank jest za 20zl/miesięcznie assistance na osobę nie na pojazd!

2 razy w roku jest do dyspozycji 1000zl "na lawete". Nie ma innych wykluczen.

Wysłane z tel.
 

 1000zł to patrząc przez zachodnie realia bardzo mało. Czasami nie wystarczy nawet na zholowanie  auta pierwszym zjazdem z autostrady (np. niedziela, święto, noc).

Ja mam w PZU 1000km w Europie i  bez limitu w PL. Brak limitu kosztów. 

Brałem w pakiecie OC/AC, i wyszło poniżej 300zł/rok. Ale trzeba doczytać bo co chwilę inną ofertę mają i jest ograniczenie max. wieku auta ( ztcp 7 lat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

Tylko dla nowych użytkowników. Jak kontynuujesz to nie ma.

 

Miałem wznowienie, ubezpieczałem w marcu. Poprzednie auto przez 7 lat w PZU i tez co roku wznowienie z assistance. Chyba że znowu coś zmienili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lnk napisał:

 

Miałem wznowienie, ubezpieczałem w marcu. Poprzednie auto przez 7 lat w PZU i tez co roku wznowienie z assistance. Chyba że znowu coś zmienili.

 

Impreza z 2009. Nie ma problemu. Teraz ubezpieczam. Tyle że kontynuacja aczkolwiek w zeszłym roku było nowe i też nie robili problemu. A to więcej niż 7 lat. Może zależy od marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

Impreza z 2009. Nie ma problemu. Teraz ubezpieczam. Tyle że kontynuacja aczkolwiek w zeszłym roku było nowe i też nie robili problemu. A to więcej niż 7 lat. Może zależy od marki.

 

Zerknąłem, na starą polisę/OWU  i było: do 7 lat limit holowania 1000km,  >7 lat 500km.  Marka bez znaczenia.

A w nowych OWU  jest  w wariancie rozszerzonym 1200km i limitu wieku auta się nie doszukałem, ale to gruba broszura może są jakieś kruczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2020 o 03:12, ulik87 napisał:

Do tej pory korzystalem z dobroci ADAC i ich ubezpiecznia na cala Europe na kazdy pojazd, ktorym sie poruszalem za 84 eur na rok.

Niestety, piekne czasy sie skonczyly i juz nie mozna otrzymac pakietu na Europe jesli nie jest sie rezydentem w Niemczech.

 

O kurde od kiedy takie zmiany i skąd info?  W lutym tego roku opłaciłem składkę na kolejny rok ADAC...

Dostałeś jakieś powiadomienie czy...? 

Ciekawe czy jak mam opłacone ADAC obecnie, pojazd na blachach pl, adres w pl to czy robili by jakieś problemy wrazie w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2020 o 14:23, ulik87 napisał:

@CiniO to był mój pierwszy strzał, ale doszukałem się w regulaminie wzmianki o koniecznym adresie zamieszkania w PL i pojeździe dopuszczonym do ruchu w RP, cokolwiek to znaczy. niby mogę podać adres rodziców czy coś, ale w razie dramy jak mniemam pojazd będzie odholowany wlasnie tam...

Nie, auto będzie odholowane pod wskazany przez Ciebie adres. ADAC poszuka dla Ciebie stacji obsługi, jednej lub paru w okolicy ale to ty decydujesz o losach auta i miejscu odholowania (dom, parking, inny warsztat). Lawetę też przyślą ale możesz sam poszukać i zamówić. Podane w umowie sumy są kwotami maksymalnymi za daną czynność. Możesz kazać auto zawieźć np. 1500 km do warsztatu pod domem to dostaniesz zwrot maksymalnej kwoty holowania a za resztę dopłacisz. Jeśli oddasz auto do warsztatu gdzieś po drodze,  to po naprawie dostaniesz zwrot kosztów dojazdu po auto (paliwo tam i z powrotem lub zwrot za bilet, np. kolejowy) albo ADAC przetransportuje ci bezpłatnie auto po naprawie pod wskazany adres (transport zbiorczy, termin ustali ADAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 00Tom00 napisał:

O kurde od kiedy takie zmiany i skąd info?  W lutym tego roku opłaciłem składkę na kolejny rok ADAC...

Dostałeś jakieś powiadomienie czy...? 

Ciekawe czy jak mam opłacone ADAC obecnie, pojazd na blachach pl, adres w pl to czy robili by jakieś problemy wrazie w...

 

nowych umow dla rezydentow spoza Niemiec juz nie zawierali od jakichs 2-3 lat? znaczy zawierali, ale nie w tym pakiecie na cala europe, ale wylacznie na niemcy. dostalem list kilka miesiecy przed odnowieniem, czyli gdzies w maju bodaj, oczywiscie po niemiecku (nie umiem w niemiecki), ale translator gugla przyszedl z pomoca. informacja byla wlasnie taka jak napisalem wyzej, ze od nastepnego roku skladkowego juz mam tylko pokrycie assistance na terenie niemiec. jesli wiec odnawia ci sie umowa jakos wkrotce to tez pewnie dostaniesz list. pamietaj tylko o bardzo waznej rzeczy, termin na odstapienie masz minimum 3 miesiace przed odnowieniem. potem juz beda cie scigac o uiszczenie skladki, a czytalem, ze niemiaszki potrafia byc w tym calkiem upierdliwe ;)

 

@szafir wszystko ladnie pieknie, ale jak napisalem na poczatku, z uslug ADAC juz korzystac nie moge. to co zacytowales odnosilo sie do OWU polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego i tam byla wzmianka, ze samochod w przypadku holowania do domu bedzie holowany na adres wskazany jako adres zamieszkania na terenie RP albo ilesdziesiat kilometrow w jego promieniu.

 

 @CiniO  przy okazji moge potwierdzic, bo dostalem odpowiedz od PZM, ubezpieczenie obejmuje jedynie pojazdy zarejestrowane w PL. napisano mi, ze gdyby zdarzylo sie tak, ze wezwalbym pomoc do auta z zagranicy i wykonanoby usluge, to ubegaliby sie o zwrot kosztow. 

Edytowane przez ulik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2020 o 11:27, marcindzieg napisał:

Impreza z 2009. Nie ma problemu. Teraz ubezpieczam. Tyle że kontynuacja aczkolwiek w zeszłym roku było nowe i też nie robili problemu. A to więcej niż 7 lat. Może zależy od marki.

jeżeli to było pierwsze Twoje ubezpieczenie tego auta to często limity wiekowe są znoszone przez regionalnych, z kontynuacją potem też nie ma problemu. Analogicznie sprawa się ma do AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozarek napisał:

jeżeli to było pierwsze Twoje ubezpieczenie tego auta to często limity wiekowe są znoszone przez regionalnych, z kontynuacją potem też nie ma problemu. Analogicznie sprawa się ma do AC.

Poprzedni właściciel miał. Ja kontynuuje. W obydwu mam i nie widzę limitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.