Skocz do zawartości

garażowy demontaż opon


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Igorek napisał:

Potrzebowałbym czasem zdemontować oponę z felgi w warunkach garażowych. Czy istnieją jakieś proste narzędzia do tego, czy zapomnieć o takim pomyśle?

Kiedyś widziałem na pewnym kanale program 101 napraw. Tam coś takiego testował p. Duda, nie chodzi o "prezydęta" ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Igorek napisał:

Potrzebowałbym czasem zdemontować oponę z felgi w warunkach garażowych. Czy istnieją jakieś proste narzędzia do tego, czy zapomnieć o takim pomyśle?

 

Jak demontowana opona nie potrzebna to flex, przy bezdętkowej oponie demontaż łyżkami to męka. Raz się bawiłem, pierwszy i ostatni raz jeśli miałbym to robić bez flexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Igorek napisał:

Potrzebowałbym czasem zdemontować oponę z felgi w warunkach garażowych. Czy istnieją jakieś proste narzędzia do tego, czy zapomnieć o takim pomyśle?

Sprawdz to i zdaj relację:

32,52 zł  Universal Auto Tire Changer Clamp Parts Car Tire Disassembly Removal Bead Rim Clamp Drop Center Tool Maintain Auxiliary Tool
https://a.aliexpress.com/_dZluKRQ

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Igorek na YT jest filmik jak kolesie w garażu ściągają oponę za pomocą szpadla. A później łyżkami. He oponę mają dość wysoki profil. Run flat czy naciąg już im by tak nie poszedł łatwo. 

Nie wiem czy jest sens cokolwiek kupić do demontażu skoro u mnie na wsi demontaż 5zl a montaż z wyważeniem 15/ kolo alu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. To co podlinkował @rzel jest najbardziej odpowiadającym mi urządzeniem.

Kiedyś bawiłem się prasą hydrauliczną i dałem radę zdjąć oponę ale opona i tak była do wyrzucenia. Także wiem, że się da ale wiem też, że łatwe to nie jest.

@HARDTECHNO ja mieszkam w UK, tu są inne ceny a do tego ogromny problem z jakością usług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Igorek napisał:

Dzięki za odpowiedzi. To co podlinkował @rzel jest najbardziej odpowiadającym mi urządzeniem.

Kiedyś bawiłem się prasą hydrauliczną i dałem radę zdjąć oponę ale opona i tak była do wyrzucenia. Także wiem, że się da ale wiem też, że łatwe to nie jest.

@HARDTECHNO ja mieszkam w UK, tu są inne ceny a do tego ogromny problem z jakością usług

 

A w jakim celu chcesz sciagac te opony w garazu? ;]

Przeciez to temat do ogarniecia w dowolnej sieciowce, raczej ciezko cos spierdzielic...

Jakos te killadziesiat milionow Brytoli chyba daje rade zmieniac kapcie jak sie skoncza :ok:

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Igorek napisał:

W lipcu mogłem mieć 5 dodatkowych kół do zrobienia. Dwa z nich to świeży montaż ale montażysta nie uszczelnił nowych wentyli w feldze. Trzy kolejne to gwoździe do wyjęcia i załatania. 

 

Czyli Ty jeszcze chcesz je pozniej naprawiac i zakladac na wlasna reke :)

IMHO cos pojdzie nie tak, opona na smietnik i cale oszczednosci w 3,14dzu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Czyli Ty jeszcze chcesz je pozniej naprawiac i zakladac na wlasna reke :)

IMHO cos pojdzie nie tak, opona na smietnik i cale oszczednosci w 3,14dzu ;]

 

Oprócz dostania się do wnętrza opony czasem potrzebuje zdemontować opony w celu wysyłki samych felg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, steyr napisał:

 

Jak demontowana opona nie potrzebna to flex, przy bezdętkowej oponie demontaż łyżkami to męka. Raz się bawiłem, pierwszy i ostatni raz jeśli miałbym to robić bez flexa.

proponujesz ciąć gume  ?  

 

szlifierką  ? 

 

genialne  :pad:  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, steyr napisał:

przy bezdętkowej oponie demontaż łyżkami to męka

A przy dętkowej rozkosz?

Problem jest gównie ze zepchnięciem opony z rantu(ale tego nie robisz łyżkami), reszta to podobnie jak przy dętkowej z tym, że nie trzeba uważać, by dętki  nie uszkodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Igorek napisał:

Potrzebowałbym czasem zdemontować oponę z felgi w warunkach garażowych. Czy istnieją jakieś proste narzędzia do tego, czy zapomnieć o takim pomyśle?

 

kup sobie na ebay dwie lyzki do opon (tyre levers), do tego protektory na rant i najtanszy 'bead breaker'. to moze byc takie 'c' z profili stalowych ze sruba i stopka ktora bedzie naciskac na rant opony, zeby zrzucic z felgi (przy czym do nietorych opon moze byc za niskie bo to raczej do motocyklowych) albo sa tez takie wieksze gdzie po prostu masz stojak, i ta stopke operuje sie dzwignia z ramieniem i naciska na opone. sama zmiana to absolutnie zaden problem jesli wiesz mniej wiecej na czym polega zamiana opony. wpisz sobie w YT 'diy bead breaking/breaker' 'diy tyre change' i masz wszystko. 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ulik87 napisał:

 

kup sobie na ebay dwie lyzki do opon (tyre levers), do tego protektory na rant i najtanszy 'bead breaker'. to moze byc takie 'c' z profili stalowych ze sruba i stopka ktora bedzie naciskac na rant opony, zeby zrzucic z felgi (przy czym do nietorych opon moze byc za niskie bo to raczej do motocyklowych) albo sa tez takie wieksze gdzie po prostu masz stojak, i ta stopke operuje sie dzwignia z ramieniem i naciska na opone. sama zmiana to absolutnie zaden problem jesli wiesz mniej wiecej na czym polega zamiana opony. wpisz sobie w YT 'diy bead breaking/breaker' 'diy tyre change' i masz wszystko. 

Dzięki, zwłaszcza za nazewnictwo bo nie wiedziałem jak tego szukać. Przy takiej cenie i darmowej dostawie to wstyd nie wziąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.